Kraków

Share your love:

Karen Cuda

basistka Nashville Pussy; własnoręcznie pstryknięte zdjęcie podczaskoncertu – 19 II…

retrospekcja cz. II

Początki XXI wieku. Klub Harris w Krakowie. www.photos-h.ak.facebook.com www.photos-a.ak.facebook.com i…

Hathor ’94

Bas Hathor '94 to wyjątkowe połączenie tradycji i nowoczesności, zaprojektowane przez entuzjastę basu, inspirowane kształtem korpusu Ibaneza i główką od Arii Pro. Stworzony przez krakowską manufakturę lutniczą, instrument wyróżnia się niezwykłą jakością wykonania i wyborem materiałów.

Murf, bądź Guzz

Spotkanie z Muzzem w miasteczku studenckim AGH przy graniu na Gibsonie zamieniło się w niezapomnianą noc pełną nieprzewidywalnych wydarzeń, od śpiewających bezdomnych, poprzez interwencję policji, do samotnego powrotu do domu. Następny dzień był równie niewyjaśniony, a domowe obowiązki zostały już zaplanowane dla Muzza podczas jego następnej wizyty.

Lutnicza kopia Fender Precision pana Marcina spod Krakowa :]

Odwiedzając pana Marcina ze Szczyglic koło Krakowa, miałem niebywałą przyjemność przetestować jego lutniczą kopię Fender Precision. Bas zachwyca zarówno wyglądem, jakością wykonania, jak i niewiarygodnym brzmieniem, mimo braku wzmacniacza do pełnej prezentacji.

Dobry! :]

Michał z Krakowa, grający na basie od 2 lat, opowiada o swoich muzycznych zainteresowaniach i planach na założenie zespołu power metalowego. Wychowany na klasykach rocka, dzieli się swoimi inspiracjami.

ABY ROAD. Nowa sala prób w Krakowie

Aby Road Nowa Sala Prob W Krakowie
ABY ROAD to nowoczesna przestrzeń artystyczna w Krakowie, oferująca profesjonalnie zaadaptowane pomieszczenie i zawodowy sprzęt muzyczny. Oferujemy również możliwość rejestracji całych prób muzycznych.

Muzycy vs. kluby muzyczne

List otwarty opublikowany przez krakowską scenę muzyczną ujawnia problemy, z jakimi borykają się muzycy negocjujący warunki współpracy z klubami. Wymagania niektórych lokali są wręcz powalające, o czym świadczy opowieść o klubie, który zażądał od zespołu zapłaty za promocję i korzystanie z usług ich akustyka.

[Kraków/Katowice] Nauka gry na basie/kontrabasie

Oferuję lekcje gry na basie i kontrabasie w Krakowie i Katowicach, dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Student Akademii Muzycznej w Krakowie dzieli się swoją pasją oraz wiedzą, oferując personalizowane lekcje, pomoc w wyborze sprzętu i kształcenie słuchu.

Sala prób bynajmniej profesjonalna Kraków

Poszukuję salki na próby muzyczne w Krakowie, która nie musi być wyposażona w klimatyzację, instrumenty, czy nagłośnienie. Współdzielona piwnica z zespołem to nie tylko brak ograniczeń czasowych, ale i rozmawiający z nami grzyb.

Cześć [Znowu]

Po długiej nieobecności wracam na basoofkę z nowymi doświadczeniami i sprzętem. Obecnie gram w zespole rockowym i szukam drugiej gitary w Krakowie.

Witam po raz drugi :]

Cześć, ponownie się witam! Tym razem opowiem o mojej pasji do basu, sprzęcie i muzycznych przemianach. Ponad 2,5 roku na basie, z metalu na różnorodne brzmienia, z Krakowa, z miłością do muzyki i poszukiwaniem nowego sprzętu.

testerzy sprzętu do działu recenzje

Nasz sponsor oferuje forumowiczom możliwość przetestowania i opracowania recenzji ekskluzywnego sprzętu muzycznego. Chętni będą wybierani na podstawie doświadczenia i reputacji na forum.

ZMŻ i Koniec Świata – trasa!

Zabili mi Żółwia oraz Koniec Świata łączą siły na wspólnej trasie koncertowej. Miłośnicy obu zespołów mogą się spodziewać serii koncertów w różnych miastach Polski od października do grudnia 2008 roku.

Ahoj

Marcin, znany również jako Heretyk, Caus, Pieczar, jest 18-letnim mieszkańcem Radziszowa, który spędza część dni w Krakowie. Niedługo planuje zakup basu, aby połączyć go ze śpiewem w swoim zespole Rzut Kretem.

Jaki preamp aktywny do basu ?

Autor rozważa instalację aktywnego preampa do swojego basu, przy czym zależy mu na osiągnięciu optymalnej jakości bez przepłacania. Rozważa wybór układów marki Noll i szuka dodatkowych rekomendacji opartych na doświadczeniach innych.

SIEMA BASISCI

Bartosz, młody basista z Krakowa, opowiada o swojej pasji do basu i muzyki, pomimo życiowych zwrotów akcji i przeciwności. Ujawnia swoją fascynację Epiphonem Thunderbird z serii GOTH, który stał się jego drugim instrumentem.

Mrucząca Yamaha rbx 374

Mruczaca Yamaha Rbx 374
Podczas wizyty w Krakowskim riffie miałem okazję przetestować gitara basową Yamaha rbx 374. Cechuje ją przede wszystkim wygodne wykonanie i atrakcyjna stylistyka, choć napotkałem trudności z uzyskaniem odpowiedniego brzmienia dla bluesa lub rockowych ballad.

Basista szuka basistów/tek do wielobasowego składu. Kraków.

Basista Szuka Basistowtek Do Wielobasowego Skladu Krakow
Kontrabasista poszukuje basistek i basistów do utworzenia unikalnego, wielobasistowego zespołu w Krakowie, specjalizującego się w metalowych coverach folkowych i country piosenek. Projekt zakłada szybkie nagrania bez prób, z możliwością wydania CD, a nawet LP i koszulek.

HATHOR Pickups

HATHOR Pickups to europejski lider w produkcji pickapów gitarowych i basowych, oferujący produkty wysokiej jakości z różnorodnością brzmień. Firma, bazująca w Krakowie, dostarcza swoje produkty na cały świat, oferując personalizację dźwięku dzięki technologiom takim jak cięcie CNC czy grawerowanie laserem.

Do posiadaczy Cortow A4 / RockBassow by Warwick

Do Posiadaczy Cortow A4 Rockbassow By Warwick
Autor opisuje swoje doświadczenia z różnymi basami i wyraża chęć zakupu nowego instrumentu, zwracając się o poradę i doświadczenia dotyczące modeli Warwick by RockBass Streamer Stage I oraz Cort Artisan A4.

Jeszcze Oldschool, czy po prostu słabe brzmienie?

Jeszcze Oldschool Czy Po Prostu Slabe Brzmienie
Byłem na koncercie trzech zespołów: Belzebong, Orange Goblin oraz Saint Vitus i zauważyłem znaczne różnice w jakości brzmienia między nimi. Belzebong i Orange Goblin zaprezentowały solidne, pełne energii występy, w przeciwieństwie do płaskiego brzmienia Saint Vitus.

Stare skrzypce

Jako właściciel przedwojennych skrzypiec znalezionych na strychu, rozważam ich renowację. Skrzypce, wykonane przez Friedricha Hermanna Meinela, mają rozmiar 4/4, co sprawia, że są unikalne.

Kraków HUTA METALU – Szkoła Muzyki Współczesnej!

Szkoła Muzyki Współczesnej HUTA METALU w Krakowie kieruje swoją ofertę do wszystkich chcących rozwijać umiejętności muzyczne - od nauki gry na instrumentach po zajęcia z historii muzyki i realizacji dźwięku.

Jakub Modrzecki

Szkoła Muzyki Współczesnej oferuje różnorodny program nauczania, od bluesa po metal. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych muzyków, z możliwością wyboru specjalizacji.

HOBBS’ ANGEL OF DEATH W KRAKOWIE 28.12.2013

Cross Over Cracow 4, unikalne wydarzenie thrash metalowe odbywające się tylko raz do roku w Krakowie, zaprasza na jedyny w Polsce koncert legendy lat 80. - Hobbs' Angel of Death. Wystąpią również inne zespoły, takie jak Terrordome, Rusted Brain i Tester Gier, wprowadzając publiczność w świat szybkich temp i brutalnych riffów.

Southern Discomfort # 13 Orchid, Witchcraft, Odyssey, Free Fall

Southern Discomfort 13 Orchid Witchcraft Odyssey Free Fall
Southern Discomfort #13 to wydarzenie, podczas którego wystąpią zespoły takie jak Witchcraft, Orchid, Free Fall, oraz Odyssey. Każde z tych zespołów wnosi na scenę energię i ducha rocka lat 70-tych, oferując fanom unikalną możliwość przeżycia oldskulowego brzmienia na żywo.

Koncert Closterkeller w Krakowie

Grupa muzyczna Closterkeller, ikona polskiego rocka gotyckiego, zaprasza na swój wyjątkowy koncert w Krakowie. To będzie kompilacja wszystkich największych przebojów z 25-letniej kariery zespołu.

Witam

Maciek, gitarzysta z Krakowa, postanowił zmienić swój sprzęt i skupić się na grze na basie. Ma nadzieję poszerzyć swoją wiedzę i pokazać się na scenie z nową pasją.

Nie narzekam, temat rzeka.

Wspominam swoje doświadczenia związane z graniem w zespole, wsparciem od firmy horteks i przedstawiam kilka spostrzeżeń na temat organizacji koncertów w Krakowie. Podkreślam również problemy z nagłośnieniem przy użyciu efektu zvex i poszukuję porady dotyczącej nagrywania z ampeg svx.

Kontrabas – wynajem dla chętnych

Oferuję wynajem kontrabasu dla osób rozpoczynających naukę oraz dla muzyków potrzebujących instrumentu na koncert w Krakowie. Zapewniam transport na koncert, a cena jest do uzgodnienia.

Marcin Chryczyk

Marcin Chryczyk to utalentowany basista, kompozytor i muzyk młodego pokolenia, obecnie studiujący na Akademii Muzycznej w Katowicach. Jego talent zaowocował udziałem w wielu projektach muzycznych oraz występami na prestiżowych konkursach i festiwalach.

Lech Janerka – koncert

Agencja Artystyczna "Kabaret" organizuje koncert Lecha Janerki w Krakowie. Artysta, który jest jedną z najważniejszych postaci na polskiej scenie muzycznej, po raz kolejny obiecuje znakomite wydarzenie artystyczne.

koncert Uriah Heep

12 października w Klubie STUDIO w Krakowie odbędzie się koncert brytyjskiej legendy rocka, Uriah Heep. Jest to z okazji 40-lecia ich działalności, zapowiadając się na niezapomniane wydarzenie dla fanów hard rocka i rocka progresywnego.

XVI Międzynarodowa Letnia Akademia Jazzu

XVI Międzynarodowa Letnia Akademia Jazzu odbywa się w Krakowie od 17 do 28 lipca 2011. Czeka na uczestników szereg zajęć prowadzonych przez międzynarodową kadrę wykładowców, a także jam sessions i koncerty.

Urwany klucz – śrubka w drewnie bez główki

Podczas ćwiczeń na basie doszło do niefortunnego wypadku - złamał się klucz, zostawiając kawałek śruby w drewnie instrumentu. Autor zastanawia się nad możliwymi sposobami wydobycia pozostałości śruby i czy konieczna będzie wizyta u lutnika.

Funk Maszyna TT

Koncert Funk Maszyny TT w krakowskim Lizard Kingu to niezapomniane doświadczenie pełne energii i doskonałego groove'u. Muzycy pokazali mistrzostwo w zakresie funk, jazzu, rocka, serwując publiczności absolutnie światowej klasy show.

Salka Prób – Wieliczka ! Pro sprzęt !

Przedstawiamy profesjonalnie wyposażoną salkę prób w Wieliczce, oferującą szeroki zakres sprzętu muzycznego. Od pieców gitarowych po perkusję - to miejsce ma wszystko, czego potrzebuje każdy zespół.

Siemanko :]

Mam na imię Andrzej, mieszkam w Krakowie i moją pasją jest gitara basowa. Uwielbiam grać na tym instrumencie, a jazz to mój ulubiony gatunek muzyczny.

26.11. Clitoris na ANTYPOP FEST NO.3

ANTYPOP FEST NO.3 to wydarzenie, które zaprezentuje energetyczne występy zespołów takich jak Clitoris, Eden Farewell oraz inne. Krakowski zespół Clitoris obiecuje pełną zabawę z muzyką pełną punka i funka, a łączącej w sobie humor i pozytywną energię. Eden Farewell charakteryzuje się mieszanką melodii i agresji w metalcore’owym stylu.

Pomyślne fatum, czyli losy upadłej aureoli.

Mamy gotowe demo, które może być wyprodukowane w niskim nakładzie dzięki znajomości w wydawnictwie. Jednakże, niepewność co do finalizacji produkcji i ograniczenia czasowe rzucają cień na nasze plany.

Sala Prób Kraków Twoja Salka

Twoja Salka to studio prób stworzone specjalnie dla zespołów muzycznych, oferujące nie tylko miejsce do ćwiczeń, ale i możliwość rejestrowanie materiałów oraz dostęp do profesjonalnego sprzętu.

Problem z potencjometrem? Coś mi tu przerywa.

Czytelnik opisuje problem z gitarą, który objawia się przerywaniem dźwięku podczas gry, co przypisuje potencjalnej wadzie potencjometru. Wymienia próby diagnozowania problemu i zastanawia się nad słusznością swojej diagnozy.

tubas – mój najdziwniejszy bas

Opowiadam o niesamowitej przygodzie z basem o nazwie LOTOS, wyprodukowanym przez Bydgoską Fabrykę Akordeonów, który zagrał kluczową rolę podczas przeglądu Jazz Juniors w Krakowie. Mimo że wydawał się kompletnie nieprzygotowany do gry, to bas ten przyniósł zaskakujący efekt i zdobył uznanie.

Shanties 2010 – Formacja

Zostałem kontrabasistą w zespole Formacja na największym polskim festiwalu szantowym w Krakowie. Dwa tygodnie prób, energetyczne występy, niezapomniane wrażenia i tajemnicza choroba gitarowa.

Masakra ^^

Autor dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi tworzenia muzyki i prowadzenia samotnego stylu życia. Brakuje mu akompaniamentu własnego pieca basowego i zastanawia się nad założeniem studio nagraniowego w Krakowie.

[Moralna Lewatywa] – Punk Rock Kraków

Moralna Lewatywa to kapela punk rockowa z Krakowa, składająca się z wokalisty, bassisty, gitarzysty i perkusisty. Znani z żywiołowych występów i amatorskich nagrań, przekazują swoje przemyślenia na temat świata w niekonwencjonalny sposób.

Wah, auto wah, MORLEY?, Boss aw3

Rozważam zakup efektów basowych typu wah i auto wah, skupiając się na modelach MORLEY i Boss AW-3. Niestety, napotykam problem braku możliwości ich przetestowania w Krakowie i opieram się jedynie na dostępnych próbkach dźwiękowych.

! Studia nagrań

Autor opisuje swoje doświadczenia ze studiami nagrań w Krakowie, omawiając sprzęt, ceny i jakość usług. Zwraca uwagę na Studio Gorycki & Sznyterman oraz Lynx Studio, przedstawiając ich oferty, sprzęt i jakość nagranego materiału.

MUSIC MEDIA 4. Targi Instrumentów, Sprzętu Muzycznego, Kraków

MUSIC MEDIA to kluczowe wydarzenie dla branży muzycznej w Polsce, odbywające się w Krakowie. Zaprasza muzyków, realizatorów dźwięku, producentów, dystrybutorów oraz pasjonatów muzyki, oferując spotkania z czołowymi artystami i ekspozycję firm.

Jamiroquai, Kraków, 21 czerwca 2008

Jamiroquai znów, po sześciu latach, zagra koncert w Polsce, w ramach festiwalu Wianki w Krakowie 21 czerwca 2008. Co więcej, wstęp na koncert będzie wolny!

Zlot trompki cz. IV ostatnia

Ostatnia część relacji z Zlotu Trompki to mieszanka niebezpiecznych emocji, przemocy i niecodziennych zdarzeń. Autor zabiera nas w niezwykłą podróż przez niebezpieczne i tajemnicze zakamarki krakowskich lochów oraz absurdalne przygody ich uczestników.

Richard Bona Group w Krakowie

20 kwietnia 2008 roku w Kijów Centrum odbędzie się koncert Richard Bona Group w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego. Gościem specjalnym będzie Richard Bona wraz z zespołem.

Zlot trompki cz. II

Sierżant witany przez moderatorów dołącza do grupy na ulicy Szewskiej, a do nich dołącza nietrzeźwy staruszek otoczony dziewczętami o różnym pochodzeniu. W pomarszczonych dłoniach trzyma wielką fajkę wodną.

Koncert Urodzinowy Jacka Dewódzkiego

Koncert Urodzinowy Jacka Dewódzkiego odbędzie się 6 marca o godzinie 20.00 w Klubie Jama w Krakowie. Na scenie pojawią się: BLUE MACHINE, BAD FALCON i REVOLUCJA.

Zlot trompki cz. I

Opis wydarzeń z zlotu społeczności trompka.net w Krakowie, gdzie uczestnicy mieli okazję spotkać się w realu, wymieniać doświadczenia oraz spędzić czas na wspólnym piciu piwa.

Letnia Akademia Jazzu-Kraków

Letnia Akademia Jazzu w Krakowie to intensywny dwutygodniowy kurs, który oferuje zajęcia od rana do wieczora: od nauki instrumentu, przez teorię, po wykłady z historii jazzu. W dodatku możliwość dżemowania do późnych godzin nocnych oraz koncerty zarówno wykładowców jak i uczniów.

OLO WALICKI W KRAKOWIE

Znany polski kontrabasista, Olo Walicki, wystąpił w Krakowie z autorskim programem KASZEBE podczas otwarcia Europejskiego Festiwalu Folkowego. W swoich kompozycjach skupił się na użyciu języka kaszubskiego, charakterystycznego dla regionu, który sam zamieszkuje.

Tonka Von Killraven

basistka słowackiego zespołu Ravenclav koncertującego w Krakowie wWalentynki 2010

Łukasz Grabowski

Gram na basie w krakowskim Riverqueen. Zapraszam na naszą stronęriverqueen.pl,…

ksawi

Witajcie, jestem Krystian, mam 16 lat (no praktycznie już 17…

XX …?

20 Times… z ostatniego koncertu w Lost Highway Club w…

ADAM HARRIS

Gram od 1984-03-15 Mój sprzęt? head + paka Taurus basy…

lutnik z Kraka

Lutnik Z Kraka

Hello. Może to pytanie się już pojawiło, ale nie mogę…

Niech będzie pochwa

Cześć, jestem Piotrek z Krakowa ( Wieliczka-> Trąbki), z małymiprzerwami…

Zosia Zamojska

Siema, jestem Zosia z Krakowa, a w moim awatarze widnieje…

Siema

Siema, Mateusz jestem, z Krakowa. Od paru lat grywam na…

39°

Witam, Zapraszam do przesłuchania i oceny kilku nagrań. Zespół 39°…

Hurry, Hurry! Vote on Bury!

Wspomóżcie proszę swoimi głosami kapelkę z Krakowa! www.facebook.com/hardrockcafekrakow?sk=app_205164529573076&app_data=eyJhcnRpc3RfaWQiOiIzMDc4Nzk4In0%3D Bury Her…

Cześć

Siemka. Jestem Tomasz, pochodzę z Krakowa. Z basem walczę od…

Hej Basiści!

Cześć! Jestem Łukasz. Mam 27 lat i jestem z Krakowa.…

Music Media Kraków ?

Hej Basoofkowicze ! Napiszcie o wrażeniach i ciekawostkach basowych ztegorocznych…

Cześć !

Witam, Bartosz z Krakowa się kłania 🙂 Basem zajmuję się…

M-Group Kraków

Firma zajmująca się sprzedażą instrumentów , obslugą imprez ,nagłośnieniem ,…

KRAKÓW FUNK

Witam , ram na basie już bardzo dlugi chyba czas,…

Music Media 2007

W dniach 20-22 września 2007 w Krakowie odbędą się Targi…

Razjel

No to witam, mam na imię Konrad, mieszkam niedaleko Krakowa.…

Eli Venti

Eli Venti

Moja kapela Eli Venti z Krakowa. Kawałki były nagrywane w…

joł

hej , nazywaja mnie szczota mieszkam w skawinie kolo krakowa…

Jam Session Krakow

Witam! Zapraszam wszystkich serdecznie na jam-session. Dzisiaj ( sroda,13.12.06 )…