Forum

Share your love:

Nowe wideo prezentacyjne basow Warwick Rockbass oraz komb BC

Nowe Wideo Prezentacyjne Basow Warwick Rockbass Oraz Komb Bc
Zapoznaj się z najnowszymi wideo prezentacjami basów serii Rockbass oraz komb BC od Warwick, dostępnych na oficjalnym kanale YouTube marki. Filmy obejmują modele Rockbass Corvette $$, Streamer LX, Corvette Basic Active, Streamer Standard oraz kombami BC 20, BC 40, BC 80, BC 150.

Ampeg SVT 3PRO czy 7PRO?

Przedstawiam dylemat związany z wyborem sprzętu nagłośnieniowego między Ampeg SVT 3PRO a Ampeg SVT 7PRO. Analizuję ich potencjał w kontekście muzyki metalowej i hard rockowej.

Cześc wszystkim :]

Eryka, 15-letnia entuzjastka basu, dzieli się swoją pasją do muzyki i miłością do egzotycznych zwierząt. Wspomina o swoich ulubionych zespołach i marzeniu o nauce gry na basie.

Siemka !! :]

Opowiadam o swojej przygodzie z grą na basie, która zaczęła się od starego Mensfelda podarowanego przez ojca, poprzez Corta, aż po Schectera DLX 4, który obecnie jest moim głównym instrumentem. Moim jedynym nagłośnieniem jest Hartke A35, jednak wiosną planuję ekspansję.

Ashdown MAG C115-300 – problem z chłodzeniem [?].

Kupiłem wzmacniacz Ashdown MAG C115-300 i podczas pierwszej próby napotkałem na poważny problem - wydaje się, że urządzenie się przegrzewa z powodu niesprawnego wentylatora. Czy ktoś miał podobne doświadczenia lub wie, jak rozwiązać ten problem?

Nagłośnienie do pokoju

Autor rozważa zmianę systemu nagłośnienia w swoim pokoju, szukając lepszej jakości dźwięku stereo, który nie jest zniekształcony i ma zbalansowane basy. Chce, aby nowe rozwiązanie było kompatybilne z telefonem.

Digital delay ads 1000 podłączenie pod combo basowe

W artykule opisuję swoje podejście do podłączenia efektu digital delay 1000 do combo basowego trace elliot series 6 715. Zmagam się z brakiem możliwości bezpośredniego włączenia efektów oraz zastanawiam się nad prawidłowym sposobem podłączenia przez wejścia effects.

Wzmacniacz słuchawkowy do grania w domu

Marcin poszukuje wzmacniacza słuchawkowego, który pozwoli mu ćwiczyć na basie Carvin B5 w domu bez zakłócania domowników. Zainteresował się urządzeniem FiiO G01 ze względu na jego kompaktową budowę i ładowanie jak telefon.

HB_40B_2001 vs HB_40B_2017 [kombo bas] – który lepszy?

Analizujemy różnice między dwoma mini-piecami basowymi HB_40B_2001 i HB_40B_2017, by pomóc początkującym w wyborze idealnego sprzętu do nauki gry na basie w domu. Ceny obu modeli są takie same, lecz wyposażenie się różni.

PACZKA NA – MONACOR SP-38/300NEO

Jako początkujący basista próbuję skonstruować swoją pierwszą paczkę basową. Wybrałem głośnik Monacor SP-38/300NEO, ale zastanawiam się, czy jest to dobry wybór w budżecie do 600zł.

Aktywny bas vs. EQ w kostce?

Aktywny Bas Vs Eq W Kostce
Autor tekstu zastanawia się nad wyborem między wmontowaniem aktywnego układu do basu a użyciem zewnętrznego korektora graficznego (EQ). Ważne jest dla niego poszerzenie możliwości kreowania brzmienia, szczególnie w zakresie środkowych częstotliwości.

Wyciszanie pustej struny

W artykule omówiono technikę wyciszania pustej struny podczas gry na gitarze, wykorzystując jako przykład utwory takie jak 'Fade To Black' Metallica. Autor opisuje swoje doświadczenia z wyciszaniem za pomocą zaginętego kciuka lewej ręki.

Combo min. 300 W – death metal

Combo Min 300 W 8211 Death Metal
Rozglądam się za combem basowym o mocy minimum 300 W, idealnym dla fanów death metalu z budżetem około 1500 zł. Testowałem modele Hartke VX3500 i Fender BXR 300C, szukając agresywnego, metalicznego brzmienia z możliwością podbicia przez Bossa ODB-3.

strojenie na 432Hz

Strojenie Na 432hz
Artykuł eksploruje nietypowe teorie dotyczące zmiany strojenia muzyki z 432 Hz na 440 Hz w latach 50-tych i rozważa, czy strojenie na niższą częstotliwość ma rzeczywiście wpływ na jakość muzyki. Dowiadujemy się, że niektórzy muzycy oraz narzędzia medyczne nadal używają strojenia opartego na 432 Hz, co wzbudza zainteresowanie.

Problem z uziemieniem po wymianie przystawek

Problem Z Uziemieniem Po Wymianie Przystawek
Dokonałem wymiany przystawek na EMG JHZ Set w moim basie Ibanez GSR180 i napotkałem problem z uziemieniem. Sygnał jest, przystawki grają, ale występują szumy i dźwięk jest za cichy.

[nowa płyta] Egoistic – Sacramental Devotion

Z zespołem Egoistic mieliśmy przyjemność wydać album 'Sacramental Devotion', składający się z 9 utworów w stylu heavymetal. Jest to koncept album poświęcony tematyce stopniowej utraty wiary - w boga, w ludzi, wiary jako takiej.

DEfil Luna – pomysły ?

Posiadam basówkę DEfil Luna i planuję odnowić jej wygląd oraz poprawić elektrykę. Jedno z pokręteł trzeszczy, a pickupy wyglądają na zaśniedziałe. Zastanawiam się nad czarną bejcą i lakierem na połysk.

Wybór zestawu

Autor rozważa zakup zestawu head + kolumny, mimo braku doświadczenia z takim sprzętem. Pyta społeczność o poradę między dwoma modelami.

mocny zestaw – brak mocy: dylemat odnośnie wzmacniacza

Użytkownik dzieli się swoim doświadczeniem z obsługiwaniem wzmacniacza Warwick Pro Fet IV 400w, zastanawiając się, czy jego zachowanie jest normalne. Model ten, podłączony do kolumny 900w, wydaje się pracować z różną mocą w zależności od ustawień eq i podbicia tonów.

Pozdrawiam basoofkowiczów

Pozdrawiam Basoofkowiczow
Basista z zespołu Hermetic Evolution, pochodzący z Rzeszowa, dzieli się swoją pasją i sprzętem, który wykorzystuje do tworzenia muzyki. Przedstawia również swoje inspiracje i osiągnięcia musicalne.

Co wybrac? – UK

Stojąc przed decyzją zakupu pierwszego basu, autor przegląda mnóstwo opcji i kończy oczarowany modele K5 od Ibaneza. Budżet na zakup wynosi do 4000 zł, a gusty muzyczne są zróżnicowane.

Kramer Disciple

Rozważam poszerzenie mojej kolekcji basówek o model Kramer Disciple, ze względu na jego atrakcyjne cechy i stosunek jakości do ceny. Zastanawiam się jednak, czy zakup za około 1600zł faktycznie okaże się trafioną inwestycją.

Fender Precision Gibson Ripper Gibson Thunderbird

W niniejszym artykule przedstawiam swoją kolekcję basów składającą się z Fender Precision, Gibson Ripper i Gibson Thunderbird. Każdy z tych instrumentów ma swoją niepowtarzalną historię i charakter brzmienia, które zostały sprawdzone zarówno na koncertach, jak i w studio.

Nauka gry na basoofce / Wrocław

Poznaj kurs gry na gitarze basowej we Wrocławiu, oferujący bogaty program edukacyjny obejmujący teorię i praktykę. Odkrywaj różnorodne techniki i style muzyczne, a także możliwość wspólnych zajęć z perkusistą.

Ashdown EB-15 180 – Gra za cicho.

Podczas ostatniej próby zauważyłem, że mój wzmacniacz basowy Ashdown EB-15 180 grał znacznie za cicho i brzmiał bezpłciowo, brakując dolnego pasma. Mimo prób różnych rozwiązań, nie udało się przywrócić pełnej mocy.

Tuner out – kilka pytań zapoznawczych

Autor podzielił się swoimi przemyśleniami i pytaniami na temat funkcjonalności Tuner Out w wzmacniaczach basowych, zastanawiając się nad jego praktycznym zastosowaniem, a także sposobem korzystania z pętli efektów.

Wokal kolumny i mini mikser :D

Autor zastanawia się nad tanim rozwiązaniem dla wokalisty w zespole, polegającym na połączeniu kolumny Behringer Eurolive VS 1520 z mikserem Behringer Xenyx 502.

Struny flat wound do basu 6-strunowego

Rozważania na temat wyboru strun flat wound do basu 6-strunowego bezprogowego. Autor bada różne możliwości dostosowania strun z zestawów 4- i 5-strunowych oraz poszukuje dedykowanych opcji.

Cze, plebsy. :3

13-letnia Paulina, znana pod pseudonimem Depta, opowiada o swojej pasji do basu i gry w młodzieżowym zespole hardrockowym The Blackbirds. Zainspirowana przez klasyków rocka i metalu, podjęła decyzję o grze na basie z braku basisty w zespole.

Bas, overdrive, combo i pierdzenie.

Artykuł opisuje problem związany z występowaniem niepożądanego efektu "pierdzenia" głośnika przy wyższym gainie na kostce overdrive w połączeniu z basami i combami. Autor testuje różne konfiguracje sprzętu, w tym basy Ibanez sr-955, Mayones B5 oraz comba EBS Classic Session 120 i Tonsil Bass 100, dociekając przyczyny problemu.

Wycena naprawy basu

Analiza i wycena naprawy gitary basowej Stagg BC300 po małych uszkodzeniach. Omówienie potencjalnych kosztów związanych z naprawą elektroniki, regulacją oraz wymianą niektórych części.

Tanglewood TAB1CE XB vs. Ibanez AEGB20E

Rozważając zakup basu akustycznego porównałem Tanglewood TAB1CE XB z Ibanez AEGB20E. Tanglewood zachwyca jakością i ceną, podczas gdy Ibanez, choć droższy, zdaje się oferować mniej za cenę premium.

Gallien Krueger Backline 115

Użytkownik zastanawia się nad wydajnością zestawu Gallien Krueger Backline 115, borykając się z problemami z głośnością i jakością brzmienia. Rozważa zakup dodatkowego głośnika w celu poprawy charakterystyki dźwiękowej.

Trudny wybór pomiędzy różnymi modelami Markbassa

Autor znajduje się przed trudnym wyborem między czterema modelami wzmacniaczy Markbassa: LittleMark Tube, BigBang, LittleMark 3 i LittleMark Rocker 500. Wzmacniacze te, mimo podobnych cen, różnią się cechami, co utrudnia wybór bez możliwości przetestowania ich w sklepie.

Dobry! :]

Michał z Krakowa, grający na basie od 2 lat, opowiada o swoich muzycznych zainteresowaniach i planach na założenie zespołu power metalowego. Wychowany na klasykach rocka, dzieli się swoimi inspiracjami.

Uziemienie

Mieszkam w bloku i borykam się z problemem uziemienia - tylko kuchnia i łazienka mają właściwe uziemienie. Zastanawiam się, czy podłączenie wzmacniacza do kaloryfera, który jest uziemiony, rozwiąże problem szumów i puknięć.

Cort curbow czy Yamaha RBX 374 RM

Borykając się z problemem swojego Curbow marki Cort, autor rozważa naprawę lub sprzedaż instrumentu i porównuje specyfikację tego modelu z Yamahą RBX 374 RM. Specyfikacja obu gitar basowych rzuca światło na to, co może być lepszą inwestycją dla muzyka.

Hej! ;]

Ada opisuje swoje doświadczenia z basem Tensona z serii 'California', wyrażając satysfakcję z wyboru jako początkujący basista. Podziela swoje pierwsze wrażenia i zmaganie z ograniczeniami budżetowymi w kontekście zakupu własnego wzmacniacza.

Hartke A25 i dołączanie dodatkowych głośniczków

Recenzując wzmacniacz Hartke A25 po dołączeniu dodatkowych głośników, autor opisuje obawy dotyczące możliwości przeciążenia sprzętu przy wyższych poziomach głośności. Omawia także swoje doświadczenia związane z brakiem wysokich pasm przy używaniu perkusji i sposób, w jaki próbuje temu zaradzić.

Potrzebuje pomocy przy wyborze pierwszego wiosła :]

Rozpoczynając swoją przygodę z gitarą basową, znalazłem dwie gitary, które skradły moje serce: Cort B4 oraz Washburn T24. Każda z nich ma swoje unikatowe cechy, dlatego zwracam się z prośbą o poradę, która z nich będzie najlepszym wyborem.

Łatwe kapele dla nowych kontrabasistów

Latwe Kapele Dla Nowych Kontrabasistow
Artykuł przedstawia wskazówki dotyczące wyboru muzyki i kapel dla początkujących kontrabasistów, którzy dopiero rozpoczynają swoją muzyczną przygodę i szukają odpowiednich gatunków muzycznych, które nie będą dla nich zbyt trudne. Omawia doświadczenia autora i sposoby, w jakie nowi kontrabasiści mogą włączyć się do świata muzyki, rozpoczynając od prostszych gatunków.

2x Push/Pull jako Vol i Tone oraz wyłączniki pickupów jednocześnie

Przedstawiam koncepcję zastosowania dwóch potencjometrów push/pull w basie, umożliwiających regulację głośności i barwy oraz wyłączanie pickupów bez dodawania dodatkowych przełączników. Dzięki temu rozwiązaniu utrzymujemy estetyczną stronę projektu bez kompromisów na funkcjonalności.

Hej…

Marcin, znany również jako Juras/Jugend, opisuje swoją muzyczną drogę, od przypadkowego perkusisty do basisty z wyboru. Podzielił się historią swoich instrumentów, w tym powrotem do pierwszej zakupionej gitary basowej Vantage VP-710B.

Paka do comba LDM

Autor, mówiąc wprost o swojej ograniczonej wiedzy na temat elektroniki, zastanawia się nad dodaniem paczki do swojego wzmacniacza LDM VBA-160 w celu zwiększenia głośności. Zadaje także pytanie o możliwość podłączenia takiej paczki do wyjścia słuchawkowego.

Paki Demanufacture

Michu, nasz czytelnik, podzielił się swoim doświadczeniem poszukiwań kolumny basowej firmy Demanufacture. Mimo braku kontaktu z producentem, nie ustaje w poszukiwaniach idealnego sprzętu.

Hello!!!

Ala, zafascynowana światem bassistów, rozpoczęła swoją muzyczną podróż, zapisując się do Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej. Używa w tej chwili pożyczonego sprzętu - gitary Ever Play i wzmacniacza Vision B-25.

Schecter Stargazer 4 strunowy

Zastanawiam się nad zakupem basu Schecter Stargazer 4 strunowy i szukam opinii osób, które miały z nim do czynienia. Może ktoś podzielić się wrażeniami?

head+paka do 3000PLN

W obrębie budżetu 3000 PLN poszukuję porady dotyczącej wyboru heada do basu i pakietu. Rozważam zakup używanego heada, takiego jak PEAVEY TOUR 700 WATT, Gallien-Krueger 1001 RB II, Ampeg SVT 450H, Hartke HA 4000 lub Ampeg B1RE, ale mam wątpliwości co do doboru pakietu. Rozważam także zakup nowego zestawu, jak Warwick Profet 5-410 set czy Ashdown ABM 500 EVO III z pakietem 115 Ashdown ABM, choć moim faworytem jest Ampeg SVT.

Pare pytan nt 1 basidla handmade

Przygoda z tworzeniem własnego basu od zera to nie lada wyzwanie. Wybór drewna, rozmieszczenie pickupów oraz decyzja o elektronice to tylko niektóre z dylematów.

powitanie i przeprosiny,,, :]

Nowa na forum, Monika, o swojej pasji do muzyki i planach na przyszłość. Grała na pianinie przez 3 lata i teraz chce eksplorować świat basu, czekając na swój pierwszy instrument.

Drooper wita się

15-letni Maciek z Wrocławia, pasjonat basu i metalu, przedstawia swoje muzyczne preferencje oraz sprzęt. Poszukuje osób do grania bluesa, co okazuje się wyzwaniem.

Jaki przetwornik do pudła basowego?

Odnalezienie starego basu z lat 60/70 przyniosło potrzebę adaptacji odpowiedniego przetwornika, by przywrócić mu charakterystyczne brzmienie. Autor zastanawia się nad wyborem oraz specyfikacją przetwornika dla basu akustycznego.

Usuwanie naklejek z gitary – czym ?

Autorka szuka sprawdzonych sposobów na usunięcie starych, uporczywie trzymających się naklejek z korpusu gitary, której remontuje. Dotychczasowe próby, jak użycie suszarki czy wcieranie tłuszczu okazały się nieskuteczne, choć spirytus pomógł trochę w walce z resztkami kleju.

Combo Markbass Mini CMD151P vs. zestaw Hartke 3500 + Hartke 410B XL – co lepsze?

Stojąc przed dylematem wyboru pomiędzy combo Markbass Mini CMD151P a zestawem Hartke 3500 + Hartke 410B XL, zastanawiam się, co lepiej sprawdzi się na próby i koncerty. Odkrywając moc ukrytą w niewielkiej konstrukcji Markbass, zaczynam przekonywać się do jego wyboru, mimo wcześniejszych oczekiwań względem większego zestawu.

POZNAŃ – sklepy warte odwiedzenia

Forumowicz szuka rekomendacji sklepów muzycznych w Poznaniu, gdzie mógłby przetestować gitary i inne sprzęty z wyższej półki. Szczególnie interesują go marki takie jak Music Man, Fender USA, czy Sandberg.

Sunn + Fender? Co to jest?…

Podczas przeglądania oferty wzmacniaczy firmy Sunn, natknąłem się na niespotykane połączenie - wzmacniacz gitarowy Fender Sunn Mustang SR-25. Dyskusja na temat tego, czy jest to udana współpraca między firmami, czy może coś więcej.

Używany head + kolumna [4 tyś zł]

Recenzujemy używane zestawy nagłośnieniowe, idealne dla jazzowego grania, o budżecie 4000 zł. Head lampowy i kolumna, które razem tworzą 'neutralne' brzmienie, poza popularnymi markami.

Kania guitars – opinie

Rozpoczynamy podróż na poszukiwanie idealnego basu marki Kania z budżetem 2000zł. Czy spełni oczekiwania jazzowego, rockowego i bluesowego basisty, inspirując się modelami Warwick Infinity i Dolphin?

Te rozmówki z Irca są super :) a ja dla…

Artykuł zawiera dowcipy z konfesjonału i sytuacje zabawne z życia codziennego, które rozbawią każdego do łez. Zanurkuj w świat humoru i zapomnij o problemach na chwilę.

Draken: ja z tamtego o basiście polewałem z 10 minut…

Autor dzieli się komiczną anegdotą dotyczącą basisty, a potem opowiada dalszy żart o przedstawicielach trzech kościołów dyskutujących o tym, co robią z pieniędzmi zebranymi na tacę. Anegdoty te doskonale oddają, jak humor może łączyć ludzi.

Mąż wraca z delegacji i pierwsze kroki kieruje do sąsiada:-…

Opowieść rozpoczyna się od męża, który wraca z delegacji i próbuje dowiedzieć się od sąsiada, czy ktoś odwiedzał jego żonę podczas jego nieobecności. Sąsiad zapewnia, że nikt. Dialogi ukazują, jak brak komunikacji w związku może prowadzić do nieporozumień i zmagań z własnymi domysłami.

było sobie spokojne miasteczko, w którym mieszkało 1 000 000…

Opowieść o spokojnym miasteczku zamienionym w pole walki przez terrorystę na czerwonej motorynce, który systematycznie dziesiątkował jego populację, aż do momentu, gdy ostatni ocalały mieszkaniec na zielonej motorynce postanowił wziąć sprawy w swoje ręce.

Nowy wzmacniacz head +paka pytania

Czytelnik zastanawia się, jak podłączyć bas aktywny do wzmacniacza bez dedykowanego wejścia. Pyta o możliwość użycia wejścia pasywnego, guzika -15dB i regulacji sygnału potencjometrem GAIN.

Zmiana strojów gitary basowej

Dyskusja na temat możliwości przestrajania gitary basowej pomiędzy dwoma strojami: drop C i standard E, przy wykorzystaniu jednego instrumentu. Podjęcie tematu różnic w napięciu strun oraz skonsultowanie się z ekspertami.

syntezatory gitarowe używane przez bassmana

Syntezatory Gitarowe Uzywane Przez Bassmana
Autor dzieli się swoimi przemyśleniami na temat użycia syntezatorów gitarowych przez bassmanów, wspominając o swoich trudnościach ze znalezieniem dedykowanego urządzenia. Zwraca uwagę na model Roland GR-55, pokazując przykład jego zastosowania przez basistę Snoop Dogga, Bubby'ego Lewisa.

Warwick RB Corvette $$ 5 vs Ibanez

Planuję zakup basówki w zakresie około 4000zł i mam dylemat między Warwick RB Corvette $$ 5 a różnymi modelami Ibanez. Gram różne gatunki muzyczne, ale zależy mi na miękkim brzmieniu i niezawodności na lata.

Marcus Miller V7 Swamp Ash-5 vs Jazz Bass Japan

Podczas nagrywania muzycznego projektu, autor na chwilę zostaje bez swojego ulubionego instrumentu i próbuje Fender Mex 5, co inspiruje go do zastanowienia się nad zakupem Sire Marcus Miller V7. Autor jest pod wrażeniem pozytywnych opinii na temat tego basu i zastanawia się, czy dorównuje on jakością jego obecnemu instrumentowi, Cimar z 1984 roku.

Czym jest ten Fender?

Zwracam się z prośbą do weteranów od Fendera, aby pomogli mi zidentyfikować tajemniczy model gitary basowej, który wydaje się być nietypowym 'skokiem w bok' Fendera.

Dobry head do 3000zł.

Szukając heada basowego za około 3000zł, napotkałem na szereg wyzwań, w tym brak lokalnych sklepów muzycznych i dalekie dystanse do pokonania, aby przetestować interesujący sprzęt. Jakość brzmienia slapowego oraz ciepłe, klarowne tony podczas gry funkowej są dla mnie kluczowe.

Nagrywanie dźwięku gitara]wzmacniacz]komputer]słuchawki

Podczas próby nagrania dźwięku z gitary poprzez wzmacniacz do komputera, autor napotkał problem z odsłuchem. Wykorzystując wbudowane efekty wzmacniacza, próbował różnych kombinacji kabli, jednak nie mógł usłyszeć siebie podczas grania, mimo że nagranie było później odtwarzane poprawnie.

Mobilna kolumna 112

Rozglądam się za mobilną kolumną głośnikową idealną do małych koncertów, prób i kameralnych występów. Rozważam między innymi modele od Markbass, Noisy Box oraz Fender, szukając sprzętu, który będzie łatwy w transporcie a także oferujący mocną jakość dźwięku.

Jazz Bass pickup w wersji split-coil

Jazz Bass Pickup W Wersji Split Coil
Autor podzielił się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami z pickupami typu Jazz Bass, ograniczającymi się tylko do humbackerów w wersji stack. Rozważa on możliwość wypróbowania wersji split-coil, zastanawiając się nad jej brzmieniem i możliwościami adaptacji do swoich potrzeb.

Ahh wybór uniwersalnego basu

Ahh Wybor Uniwersalnego Basu
Jako gitarzysta elektryczny, podjąłem decyzję o naukę gry na basie. Mając na uwadze granie zarówno ciężkich utworów zespołu Metallica, jak i lżejszych od RHCP, rozważam zakup basu który poradzi sobie w obu tych stylach. Rozpatruję pomiędzy ESP LTD B-50 a Schecter Omen 4, z budżetem do 1000zł.

Kolumna lub kolumny do ampeg SVT-4 Pro

Kolumna Lub Kolumny Do Ampeg Svt 4 Pro
W poszukiwaniu idealnych kolumn do wzmacniacza basowego Ampeg SVT-4 Pro, rozważamy opcje z zestawu dwóch kolumn (4x10 i 1x15) oraz tzw. 'lodówki'. Mesaboogie 4x12 jest również na liście potencjalnych kandydatów do wzmocnienia mocy i jakości brzmienia.

Markbass Little Mark III 500w problem

Markbass Little Mark Iii 500w Problem
Dzisiaj przyjrzałem się wzmacniaczowi firmy Markbass, model Little Mark III o mocy 500w, który otrzymałem. Wszystko działało poprawnie do momentu, kiedy zauważyłem problem z głośnością - po przekręceniu na więcej niż połowę, głośność nie wzrasta.

Nagłaśnianie pieca poprzez dibox

Naglasnianie Pieca Poprzez Dibox
Wojtek zmaga się z problemem zbyt słabego wzmocnienia swojego 60-watowego pieca basowego podczas koncertów. Rozważa użycie diboxa do nagłośnienia, zastanawiając się, jak najlepiej go podłączyć, i szuka tańszych rozwiązań.

Czy tania gitara może mieć „duszę”

Autor dzieli się przemyśleniami na temat unikalnego charakteru i duszy instrumentów muzycznych, zastanawiając się, czy tania gitara basowa może mieć własną, wyjątkową 'duszę'. Opowiada o swoich doświadczeniach z budżetowym basem Washburn T12, który pomimo braku zachwycającego dźwięku i niewygody w grze, wydaje się posiadać tę nieuchwytną jakość.

Kompaktowy head i 410 do grania rocka do 5000zł – co polecacie?

Kompaktowy Head I 410 Do Grania Rocka Do 5000zl 8211 Co Polecacie
Pablo, długoletni basista, szuka kompaktowego zestawu basowego do gry w rocka i metal, który będzie potężnie brzmiał, ale jednocześnie nie będzie wymagał ciągłego targania ciężkiego sprzętu. Prosi o opinie na temat sześciu przedstawionych propozycji zestawów.

Skale pod akordy-konkretniej

Skale Pod Akordy Konkretniej
Autor zaczyna swoją przygodę ze skalami muzycznymi, zastanawiając się, jak dobrać skale do konkretnych akordów, np. Dmaj7. Przytacza przykłady skal, które mogą pasować do danego akordu i pyta o poprawność swojego rozumowania.

Bass dla początkującego

Bass Dla Poczatkujacego
Autor, Szymon, rozpoczyna swoją przygodę z bassem, pragnąc znaleźć duszę artysty. Szukając gitary basowej o dobrym stosunku ceny do jakości, ma na oku modele od Washburn, Stagg i Cort.

Nierównomierne brzmienie

Nierownomierne Brzmienie
Zmagam się z problemem nierównomiernego brzmienia mojego basu przy graniu na wyższych tonach, mimo używania basu Music Man Sterling 34 i wzmacniacza Fender Rumble 150. Zmiana strun na grubsze przyniosła nieznaczną poprawę.

Orzechowe basidło!

Orzechowe Basidlo
Basista dzieli się swoimi rozważaniami na temat wyboru drewna do wykonania korpusu, podstrunnicy i szyjki basu. Wybór padł na czarny orzech, heban i mieszankę klonu z mahoniem, ale pojawiają się wątpliwości co do kombinacji.

Ampeg SVT3-PRO – zniekształcenia

Ampeg Svt3 Pro 8211 Znieksztalcenia
W artykule przedstawiono problem zniekształceń wykrytych w wzmacniaczu Ampeg SVT3-PRO. Autor podzielił się swoimi doświadczeniami, próbując uzyskać czyste brzmienie, co okazało się problematyczne przy wysokich rejestrach.

Lemmy nie żyje :[

Lemmy Nie Zyje
Ian 'Lemmy' Kilmister, legendarny lider zespołu Motörhead, zmarł po krótkiej walce z bardzo agresywnym nowotworem. Dowiedział się o swojej chorobie 26 grudnia i zmarł w domu, grając w swoją ulubioną grę video.

Dławienie się niskich rejestrów

Dlawienie Sie Niskich Rejestrow
W artykule omówiono problem związany z brzmieniem najgrubszej struny na basie Spector Rebop 4 podłączonym do kolumny Taurus Tn410 i heada Hartke HA5500. Autor szuka rozwiązania na pierdzący, nieselektywny bass.

Lampowy przedwzmacniacz z ampegowym overdrivem

Lampowy Przedwzmacniacz Z Ampegowym Overdrivem
Marzenie o przesterowanym brzmieniu lampowego Ampega SVT stało się moją obsesją. Przeszukałem różne emulatory, ale jedynie nieprodukowany już przedwzmacniacz Ampega 'SVP pro' przykuł moją uwagę swoim brzmieniem.

Fender Jazzbass – problem

Fender Jazzbass 8211 Problem
Około miesiąca temu nabyłam Fendera Jazzbassa z 2004 roku, pochodzącego z Meksyku i odnotowałam problem z brzmieniem struny E. Czy to wada gitary, wzmacniacza, czy może samej struny?

pomoc w kupnie [bas + wzmacniacz]

Pomoc W Kupnie Bas Wzmacniacz
Po długiej przerwie w graniu na basie, autor rozważa zakup Jazz Bass Mex i wzmacniacza do mieszkania. Zastanawia się nad wyborem pomiędzy Jazz Bass Mex, Sire Marcusa, a Squire'a oraz pomiędzy różnymi opcjami wzmacniaczy.

Dean Edge Pro 5 – dobry wybór?

Autorka artykułu zastanawia się, czy bas Dean Edge Pro 5, kosztujący około 3000zł, jest dobrym wyborem do grania w różnych stylach muzycznych. Prezentuje charakterystyki instrumentu takie jak złoty osprzęt, 35" skala, mostek masywny, dwa pickupy EMG i aktywną elektronikę.

Ciekawe/okazyjne/fajne graty z OLXa/Allegro

Ciekaweokazyjnefajne Graty Z Olxaallegro
Poruszamy temat poszukiwania okazyjnych i interesujących przedmiotów muzycznych na portalach takich jak OLX czy Allegro, szczególnie basów, które mogą być świetną bazą do modyfikacji DIY.

Problem z Trace Elliot AH300 SMC GP7

Problem Z Trace Elliot Ah300 Smc Gp7
Na ostatniej próbie mój wzmacniacz Trace Elliot AH300 SMC GP7 znacznie się ściszył, spadając do około 1/4 swojej mocy. Mimo podejrzeń o wcześniejsze problemy z mocą, teraz sytuacja znacznie się pogorszyła.

Ibanez ATK n200 a Cort b4

Jestem początkującym basistą posiadającym półrocznego Ibaneza ATK n200, który podoba mi się pod względem brzmienia, ale zastanawiam się nad wymianą na Corta b4 ze względu na mniejszą wagę i inne cechy, które mogą lepiej odpowiadać moim potrzebom.

Ibanez TMB100 „Talman” – ktoś ogrywał?

Podczas wizyty w stacjonarnym sklepie muzycznym wpadłem na budżetowego basa Ibanez TMB100 "Talman". Cena poniżej 900 zł, świetny dźwięk na sklepowym wzmacniaczu, perfekcyjny setup i bardzo dobra aktywna elektronika.

Bas do 2500 zł Spector vs Schecter vs

Bas Do 2500 Zl Spector Vs Schecter Vs
Stojąc przed wyborem nowego basu, zdecydowałem, że pora pożegnać mojego starego Corta GB34A na rzecz czegoś z większym pomrukiem. Moje poszukiwania skupiły się na markach Spector i Schecter, gdzie kluczowym celem jest znalezienie instrumentu 5-strunowego, który świetnie brzmi zarówno w rocku, jak i metalu.

Cort B5 vs Ibanez SR505

Cort B5 Vs Ibanez Sr505
Przyglądam się ewentualnemu zakupowi basu 5-strunowego, zastanawiając się pomiędzy modelem Cort B5 a Ibanez SR505. Obie gitary oferują mocny, mięsisty dół, lecz różnią się ceną.

Co pod Galliena

Co Pod Galliena
Stoję przed wyborem odpowiedniej kolumny głośnikowej do mojego wzmacniacza Gallien Krueger Backline 350. Zastanawiam się nad zakupem Ashdowna Mag410 czy też przygotowaniem zestawu z mniejszych kolumn.

Głośniki 12″ do basu i gitary

Glosniki 128243 Do Basu I Gitary
Zastanawiam się nad modyfikacją mojego wzmacniacza Peavey Mace, aby wykorzystać go zarówno do gry na basie, jak i gitarze. Szukam głośników, które świetnie poradzą sobie z rockowym soundem i będą wszechstronne.

Orange Terror bass 500.. warte kupna?

Orange Terror Bass 500 Warte Kupna
Autor zastanawia się nad zakupem hybrydowego wzmacniacza basowego Orange Terror bass 500, ceniąc jego rozsądną cenę i poszukując informacji o brzmieniu, szczególnie przy użyciu przesterów. Pierwsze wrażenie jest pozytywne, jednak brakuje mu opinii osób, które miały okazję używać tego sprzętu.

Rider techniczny – problemy i zagwozdki

Rider Techniczny 8211 Problemy I Zagwozdki
Autor pyta o wskazówki dotyczące przygotowania profesjonalnego ridera technicznego, z naciskiem na unikanie wyglądania jak laik, wybór mikrofonów, odsłuchów, monitorów oraz rozwiązanie problemu braku powermiksery i kolumny pod wokal.

Uszkodzony Behringer BDI

Uszkodzony Behringer Bdi
Po zakupie Behringera BDI i próbie włączenia overdrive'a, napotkałem problem powodujący spalenie elektroniki w urządzeniu. Overdrive nie działał, a z urządzenia wydobywał się dym.

Precel and Jazz Bass comparision

Precel And Jazz Bass Comparision
W artykule przedstawiono porównanie 4 różnych modeli Precel i Jazz Bass, z różnych lat i krajów produkcji. Filmy zamieszczone w artykule pozwalają wyciągnąć ciekawe wnioski na temat instrumentów.

Wzmacniacz dla początkującego

Wzmacniacz Dla Poczatkujacego
Rozpoczynając przygodę z basem, kluczowe jest wybranie odpowiedniego wzmacniacza, który będzie pasował do ćwiczeń w domu oraz małych prób. W artykule omawiamy kilka polecanych modeli oraz podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by wybór był jak najbardziej trafny.

Hartke 3500 + kolumna 750W to dobry zestaw?

Hartke 3500 Kolumna 750w To Dobry Zestaw
Rozważam zakup zestawu Hartke Model 3500 z kolumną o mocy 750W na głośnikach Eminence. Zastanawiam się, czy taka konfiguracja nie jest nadmiernie mocna dla wzmacniacza, wskazując na możliwość wykorzystania mniejszej kolumny Hartke VX410 400W.

Uporczywe brzęczenie

Uporczywe Brzeczenie
Zagadkowy problem z brzęczeniem w combo basowym Fender Rumble 100 pojawia się tylko przy określonych dźwiękach, głównie na pierwszych trzech strunach. Problem nie wynika bezpośrednio z głośnika i nie wpływa znacząco na głośność, lecz jest irytujący.

Bass , do dość extremalnego stroju.

Bass Do Dosc Extremalnego Stroju
Autor podzielił się swoim doświadczeniem z niskobudżetowym bass Peavey i wyraził zainteresowanie kupnem 5-strunowego bassu w ekstremalnie niskim stroju. Opisywane są preferencje dotyczące elektroniki i specificzne wymagania co do stroju i menzury instrumentu.

Japonskie gitary marki FGN

Japonskie Gitary Marki Fgn
Przedstawiamy markę FGN - oryginalne japońskie gitary basowe, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania i brzmieniem zbliżonym do basów marki Fender. Marka oferuje modele 4. i 5. strunowe w wersjach standard oraz expert.

Struny względem magnesów przetwornika?

Autor podzielił się swoimi doświadczeniami związanych z wadliwym Sterling SUB Ray 4, spotkawszy się z problemami lakierniczymi i nieprawidłowym ustawieniem strun względem magnesów humbuckera. Po reklamacji otrzymał nowy egzemplarz, jednak ten również posiadał wady.

Czy ten kabel jest wart kupna?

Czy Ten Kabel Jest Wart Kupna
Rozważam zakup kabla o vintage charakterze od Fendera, zastanawiając się, czy warto go kupić, czy może stworzyć własny kabel z dostępnych komponentów.

Jaki bas do 1200 zl?

Jaki Bas Do 1200 Zl
Rozważam wymianę mojego basu Cort Action IV Passive na coś lepszego, z budżetem 1200zł. Szukam modelu idealnego do gry w różnych gatunkach muzycznych, zastanawiam się nad różnymi modelami Fendera.

Orange CR-100-BXT

Orange Cr 100 Bxt
Po dłuższej przerwie wracam do gry na basie i szukam idealnego wzmacniacza, który sprosta moim oczekiwaniom. Orange CR-100-BXT wydaje się być kandydatem z potencjałem na czyste, vintage'owe brzmienie, idealne do domu i prób.

Head i Kolumna do ok 4.5k

Head I Kolumna Do Ok 45k
Autor rozważa zakup zestawu Ampeg SVT3 PRO z kolumną 410 do rockowego grania po klubach, jednak zaczyna mieć wątpliwości po przeczytaniu negatywnych opinii. Zainteresowanie przyciągają marki takie jak Hartke, Orange (seria TB) i Taurus.

Gallienowski bi amp – przewody speakon

Gallienowski Bi Amp 8211 Przewody Speakon
Właściciel heada Gallien-Krueger 700RBII oraz kolumny MBX 410 zastanawia się nad możliwością połączenia ich za pomocą kabla speakon. W tekście poddaje analizie, czy jest to wykonalne bez korzystania z systemu bi-amp.

Siemanko!

Siemanko
Paweł, młody basista z Pruszcza Gdańskiego, opowiada o swojej muzycznej pasji. Gra na basie Epiphone Toby Deluxe i testuje sprzęt Warwick Quad IV oraz Hartke 410xl.

Kustom DH610H, ktoś coś? albo jakieś 4×10, ale 4 ohm…

Kustom Dh610h Ktos Cos Albo Jakies 421510 Ale 4 Ohm8230
Rozważając zakup nowej paczki basowej, nasuwa się pytanie - czy warto zainwestować w Kustom DH610H, czy pozostać przy tradycyjnych 4x10 4 ohmowych paczkach? Cena Kustoma 6x10 wynosząca 1450 zł zwraca uwagę, ale opinii w sieci brakuje.

Trace Eliot GP 11 – prośba o wycenę.

Trace Eliot Gp 11 8211 Prosba O Wycene
Sprzedaję TraceElliot GP 11, preamp używany przez basistę zespołu Dump z Poznania. Urządzenie wymaga dołączenia do końcówki mocy, jest wiekowe ale w pełni sprawne.

Böse – stoner rock

Bose 8211 Stoner Rock
Zespół Böse z Oppeln łączy granice stonera z nieograniczonymi dźwiękami świata poprzez całkowitą improwizację. Planują wydanie kasety Triglav i organizację niekonwencjonalnych koncertów.

Coś strzeliło we wzmacniaczu

Cos Strzelilo We Wzmacniaczu
Podczas próby, po podłączeniu wzmacniacza do zasilania i jego uruchomieniu, zaczął on wydawać niepokojące dźwięki, a następnie doszło do wybuchu i dymu. Autor wyraża zaniepokojenie, prosząc o opinie, czy uszkodzenie może być nieodwracalne.

Head 2000zł +/-

Head 2000zl
Szukam heada do basu, który pozwoli mi uzyskać 'suche', jasne i klarowne brzmienie za około 2000 zł. Uwagi na nadchodzące zmiany w sprzęcie i wymogi występów w różnych zespołach.

Masakrator – kolumna 8″ + tweeter

Masakrator 8211 Kolumna 88243 Tweeter
Masakrator to kolumna zaprojektowana z myślą o perfekcji dźwięku niskotonowego. Wyposażona w średniotonowy Beyma 8M100 oraz tweeter, oferuje wyraźne brzmienie oraz dokładnie wygłuszoną komorę dla większej kontroli basu.

Przetworniki EMG do Corta czy nowy bas ?

Przetworniki Emg Do Corta Czy Nowy Bas
Zastanawiam się nad zamontowaniem pickupów EMG PJ w moim basie Cort Action, ale nie jestem pewien, czy różnica w brzmieniu będzie znacząca, biorąc pod uwagę pozostałe komponenty gitary. Alternatywą jest zakup innej gitary do 1700zł.

Automat perkusyjny w 2014 r.

Artykuł omawia wybór odpowiedniego automatu perkusyjnego do tworzenia muzyki solowej, podłączanego do komputera w celu nagrania ścieżek perkusyjnych i innych instrumentów. Autor, będąc kompletnym laikiem w tej materii, rozważa zakup automatów perkusyjnych takich jak AKAI MPC, Boss DR-880.

Arecz – Czyli trochę indie-rocka…

Autor prezentuje swoje domowe nagrania indie-rocka jako odskocznię od grania w regowej grupie. Prosi o opinie i podzielenie się myślami na temat swoich kawałków dostępnych na YouTube.

Ibanez SR300L + Marshall MB30

W tym artykule przedstawiam opinie na temat zestawu Ibanez SR300L i wzmacniacza Marshall MB30, idealnego dla początkującego basisty zainteresowanego metalem i rockiem. Zastanawienie nad liczbą potencjometrów w basie Ibanez i poszukiwanie najlepszego wzmacniacza do około 2000zł.

Bolące nadgarstki

Gram na basie od 3 miesięcy i mimo zmiany z gitary elektrycznej, odczuwam ból nadgarstków. Próbowałem różnych ustawień, ale problem pozostaje.

Head + Kolumna za około 3000pln

Szukam zestawu Head i kolumny za około 3000 zł, który współpracuje z efektami i nadaje się do metalu progresywnego. Gram na gitarze Cort T74 z pickupami EMG-HZ i aktywnym pre-ampem, preferując brzmienie bez 'kartonowego dołu'.

Cześć

Autor wprowadza się, opowiadając swoją osobistą historię, jak zakochał się w graniu na basie po usłyszeniu niskich dźwięków w niezapomnianej piosence. Gra na basie już od 5 lat, zainspirowany unikalnym brzmieniem tego instrumentu.

Nagłośnienie

Autor zaczyna przygodę z basem, używając pożyczonej gitary i powermixera Yamaha emx860st służącego dotychczas do nagłośnienia wokalu. Wyraża obawy, czy używanie tego sprzętu do nagłośnienia bassu na dużych mocach i na jednej kolumnie Yamaha sv12 nie uszkodzi membran.

Regulowany podstawek

Zastanawiasz się nad instalacją regulowanego podstawka w swoim kontrabasie? Jest to rozwiązanie ciekawe dla muzyków, którzy pragną większej kontroli nad instrumentem, szczególnie w kontekście klasyki i rozrywki.

Stworzenie lampowej końcówki mocy pod SVT-3pro

Czytelnik podzielił się pomysłem na modyfikację wzmacniacza Ampeg SVT-3pro poprzez integrację lampowej końcówki mocy, aby osiągnąć dźwięk pełnolampowego wzmacniacza. Dyskusja skupia się na potencjalnych wyzwaniach związanych ze zrozumieniem układów elektrycznych, doborem mocy i typów lamp.

….po tylu latach :]

Na forum jestem obecny duchem od wielu lat, ale dopiero co się zarejestrowałem. Gram na basie i mam kilka ciekawych instrumentów, w tym MusicMan Stingray HH i Ampeg SVT-4.

Orange Terror Bass dziwne przypadłości

Testując głowę basową Orange Terror Bas, natrafiłem na szereg dziwnych problemów, które wywołały u mnie poważne wątpliwości co do jakości tego sprzętu. Interesująco, niektóre funkcje działają w niespodziewany sposób, zwłaszcza regulacja treble.

[chwalę się] singiel Boso – „Warzywniak”

Singiel "Warzywniak" grupy Boso został nagrany w Studio Radia Łódź z towarzyszeniem niezwykłego instrumentu - saksofonu barytonowego. Utwór, nagrany i zmiksowany w ciągu jednego dnia, już zadebiutował na radiowych antenach i teraz grupa ma nadzieję na obecność w playlistach różnych radiostacji niekomercyjnych.

Ibanez SR700 vs. Ibanez BTB700DX

Rozważając zmianę gitary basowej z Cort'a Action, natknąłem się na dwa modele Ibaneza: SR700 oraz BTB700DX. Szczególnie model BTB700DX, wyróżniający się zarówno jakością brzmienia, jak i niebanalnym wyglądem, przykuł moją uwagę.

I’m back!

Opowiadam o mojej długiej przerwie od gry na basie oraz o ponownym odkrywaniu pasji do muzyki. Powracam na forum i do gry, nagrywając covery.

Olp MM3 a Cort GB35A

Autor zastanawia się nad zakupem basu po sprzedaży swojego poprzedniego instrumentu, Cort GB34A, ze względu na potrzebę opłacenia ubezpieczenia. Rozważa zakup Cort GB35A, z którym miał wcześniej doświadczenie, lub OLP MM3, ale nie może znaleźć informacji na temat wygody grania na modelu OLP.

Jazz Bass & Laney Prism p20

Omawiam wybór wzmacniacza Laney Prism p20 jako opcji dla gitary basowej Apollo JazzBass V na próby i małe koncerty. Przyglądam się bliżej jego specyfikacji, aby zrozumieć, czy sprosta oczekiwaniom basistów.

Pomoc w wyborze bassa

Autor rozważa zakup nowej gitary basowej, zastanawiając się nad modelami podpisanymi przez Mike'a Dirnt'a z Green Day. Zastanawia się, czy warto inwestować więcej w lepszą gitarę dla metalicznego brzmienia swojego pop punkowego zespołu.

Wyjątkowo ważne tabulatury

Autor szuka tabulatur do trzech ważnych utworów, które ma zagrać na studniówce. Są to 'Gimme, gimme, gimme' ABBA, 'Kocham Cię, kochanie moje' Maanam i 'Sweet home Alabama' Lynyrd Skynyrd.

Piłować czy zmieniać?

Posiadam basówkę NT, która serwuje wyśmienity sustejn i świetnie odpowiada moim wymaganiom. Zastanawiam się, czy wymienić jeden próg, spiłować wszystkie, czy może wymienić je wszystkie, zwłaszcza że przerzucam się na cieńsze struny i zacząłem grać djent.

Muzycy vs. kluby muzyczne

List otwarty opublikowany przez krakowską scenę muzyczną ujawnia problemy, z jakimi borykają się muzycy negocjujący warunki współpracy z klubami. Wymagania niektórych lokali są wręcz powalające, o czym świadczy opowieść o klubie, który zażądał od zespołu zapłaty za promocję i korzystanie z usług ich akustyka.

Kay Bass

Podczas przeglądania internetu natrafiłem na niezwykłe basy firmy Kay, które charakteryzują się bardzo krótką menzurą i unikalnym, drewnianym brzmieniem.

Problem z wybrzmiewaniem struny.

Po zmianie strun na THOMASTIK INFELD 4 (rozmiar 107) z fioletową owijką, struna E zaczęła brzmieć cicho, z mniejszym sustain i głuchym dźwiękiem. Struna ma także dziwne brzęczenie, niezależnie od wzmacniacza.

wymiana przystawek

Starą gitarę basową MEG można odświeżyć, wymieniając przystawki i dodając regulację tonów, nawet bez przejścia na system aktywny. Autor dzieli się swoimi doświadczeniami z przystawkami, które okazały się zbyt mocne, oraz wyraża chęć dołączenia regulacji basu i środka.

Cort, Esp/ltd czy Yamaha

Autor rozważa zakup basu do kwoty 1300 zł i bierze pod uwagę modele Cort B4, Esp/Ltd B50 oraz Yamaha RBX374. Bas będzie wykorzystywany do grania utworów Black Sabbath, ale autor chciałby również, aby instrument pozwalał na wykonanie lżejszych melodii.

Małe pytanie odnośnie Laney HCM 120b

Posiadam piecyk Laney HCM 120b z wbudowanym kompresorem. Napotkałem problem - przy włączonym kompresorze dźwięki są tłumione do zera, gdy gra się na poziomie głośności ½ mocy. Zastanawiam się, czy to normalne, czy może jest problem z urządzeniem.

powitanie z Opolszczyny

Dominik, po 12 latach przerwy, postanowił ponownie zacząć grać na basie. Nie sprzedał swojego zestawu Marshall DBS 7200 i kolumny 15", co ułatwiło mu powrót. Nieznacznie rozszerzył swój sprzęt, dokupując gitarę basową Yamaha RBX 250 i zainteresował się modelem Ibanez SR505.

iban, esp, a może nic?

Jestem posiadaczem leworęcznej gitary basowej DIMAVERY i zastanawiam się nad zakupem nowego instrumentu. Rozważam Ibaneza GSR200L oraz ESP LTD B-50 BLK, obie mają zbliżone charakterystyki i są dostępne w podobnych cenach.

Ampeg BA115HP

Przedstawiam moje doświadczenia z wzmacniaczem Ampeg BA115HP, w tym problemy z pykaniem przy graniu na pustej strunie oraz charakterystyczne 'brumienie' podczas używania. Zastanawiam się, czy to kwestia uziemienia, czy po prostu cecha tego modelu.

Rozstaw progów – menzura 32”

Rozważania na temat rozstawu progów w kontekście menzury 32 cali oraz możliwości dostosowania wysokości progów. Autor rozważa zmianę menzury z 30 na 32 cale w kontekście projektowania gitary basowej, zastanawia się także nad możliwością obniżenia progów.

B7K jako Di-Box?

Dyskutujemy o możliwości wykorzystania preampa B7K jako alternatywy dla Di-Boxa w studio nagraniowym. Czy to rozwiązanie sprawdzi się przy nagrywaniu gitary na dwóch ścieżkach: przesterowanej i czystej?

Wynalazców z Chin pomysły najlepsze

Wynalazcow Z Chin Pomysly Najlepsze
W artykule przybliżono unikalne i oryginalne gitary basowe oferowane przez chińskich producentów, prezentując modele z nietypowymi układami pickupów oraz basów o siedmiu strunach.

Wymiana humbuckera- Sterling

Po zmianie humbuckera w basie Sterling Sub Ray 4 na Tesla Corona B3 napotkałem problem z głośnością dźwięku, który gra teraz zauważalnie ciszej. Zastanawiam się, czy to kwestia błędnego podłączenia.

Problem ze struną E

Problem Ze Struna E
Autor opisuje problem z dźwiękiem struny E na swojej basówce Yamaha BBG4, którego doświadcza podczas gry, szczególnie na czwartym progu. Pomimo prób przestrajania, dźwięk w tym miejscu brzmi słabo, w porównaniu z resztą strun i progów.

Dryfowanie gryfu

Dryfowanie Gryfu
Poruszam problematyczną kwestię reagowania gryfów gitar basowych na zmienne warunki atmosferyczne, które prowadzą do nieoczekiwanej zmiany ustawienia strun względem gryfu. Dyskutuję, jak wilgotność i temperatura wpływają na drewno, powodując jego rozprężanie lub kurczenie się i w efekcie zmieniając ustawienie strun.

Wymiana elektroniki w basie Ibanez SR 305

Wymiana Elektroniki W Basie Ibanez Sr 305
Artykuł dotyczy możliwości zamiany elektroniki w basie Ibanez SR 305 na pickupy EMG 40 DC oraz system EMG BQS. Autor zastanawia się nad kwestiami technicznymi takimi jak wymiary pickupów, dodatkowej baterii oraz poszerzaniu kieszeni na pickupy.

Zakup tanich strun do basu – czy warto ??

Autor podziela się swoimi doświadczeniami związanymi z zakupem budżetowych strun do basu marki Presto. Po 4 miesiącach użytkowania struny nie tylko straciły swoje właściwości, ale także zniszczyły progi na gitarze.

Efekty Harley Benton

Pośród wielu marek efektów gitarowych, Harley Benton wyróżnia się jako ekonomiczna alternatywa. Czy warto zainwestować w efekty tej marki zamiast wydawać więcej na Bossa czy Marshalla? Oto moje doświadczenia.

Nagłośnienie do wokalu a podłączanie basu

Autor zastanawia się, jak najlepiej podłączyć bass do zestawu nagłośnieniowego do wokalu, biorąc pod uwagę ograniczenia budżetowe. Rozważa, czy lepiej zacząć od zakupu heada, czy kolumny

Peavey Combo 115 – opinie

Zastanawiam się nad zakupem Peavey Combo 115 z budżetem około 1400zł, z uwagi na pozytywne doświadczenia z marką Peavey. Szukam sprzętu, który sprawdzi się zarówno podczas prób, jak i na małych scenach lub koncertach plenerowych.

Przystawka do kontrabasu, proszę o pomoc :]

Poszukuję przystawki do kontrabasu, który montuje się między skrzydełka a nóżki. Rozważam 3 modele w ograniczonym budżecie do 500zł, zastanawiając się, która będzie najlepsza do jazzu i czy potrzebny mi będzie preamp.

zoom r16/r24

Sprawdzam możliwości konsol mikserskich Zoom R16/R24, które idealnie wpasowują się w potrzeby domowego studia. Modele te oferują rozszerzalność oraz wielościeżkowe nagrywanie, z pewnymi ograniczeniami w dostępie do phantom power.

Bas z defektem.

Autor pyta o wpływ pęknięcia w korpusie gitary basowej na jej działanie i dźwięk. Pęknięcie, według właściciela, nie wpływa na brzmienie instrumentu, jednak nie jest pewne, czy się powiększy.

Defil Luna – fretless

Osiem lat temu kupiłem uszkodzoną gitarę DEFIL Luna wraz z innym modelem, za łączną kwotę 50zł. Przez trzy lata służyła mi na próbach i koncertach, a teraz zastanawiam się nad jej renowacją i przekształceniem w wersję fretless.

3-punktowy mostek na standardowy

Jako świeży posiadacz Epipona Thunderbirda Classic Pro, napotkałem serię problemów związanych z oryginalnym 3-punktowym mostkiem basu. Problemy te obejmuły trudności z regulacją, problematyczny sustain oraz niekomfortowe ustawienie strun.

Hej ludzie!

Tony, początkujący basista, dzieli się swoimi pierwszymi krokami w świecie basu oraz swoim pierwszym instrumentem - Cort Action Bass IV WS. Zastanawia się, czy to dobry wybór na start i jakie rady otrzyma od bardziej doświadczonych muzyków.