Opinie

Share your love:

Peavey Grind Bass 5 string NTB

Posiadając Peavey Grind Bass 5 NTB przez rok, grając na nim na koncertach i próbach, postanowiłem napisać recenzję tego instrumentu. Bas oferuje fenomenalny wygląd i wygodę, ale wymaga modyfikacji, aby osiągnąć pożądane brzmienie w cięższych gatunkach muzyki.

Startuje nowa wersja odsłona internetowego bratpol.com.pl

Startuje Nowa Wersja Odslona Internetowego Bratpolcom Pl
Nowy bratpol.com.pl oferuje nowe doświadczenie zakupów online z piękną oprawą graficzną, wysokiej jakości zdjęciami i filmami. Wprowadzono także wygodną porównywarkę przedmiotów i interaktywność dzięki integracji z mediami społecznościowymi.

SWR BIG BEN 1×18

Mr. Big Ben to potężny głośnik basowy o mocy 400W RMS z 18-calowym głośnikiem, zapewniający niesamowitą efektywność i uniwersalność brzmienia. Przy jego użyciu każdy basista może cieszyć się pełnym, soczystym dźwiękiem basu.

Urzytkownik czy Urzyszkodnik??

Tekst analizuje różnice w zachowaniu użytkowników internetu, porównując postawy konstruktywne z destrukcyjnymi. Podkreśla także, że mimo różnorodności opinii, autor bloga czerpie przyjemność z publikowania treści i odbierania feedbacku, nawet jeśli jest on negatywny.

Nowy sposób funkcjonowania galerii

Autor podziela swoje przemyślenia na temat nowego sposobu funkcjonowania galerii, wskazując na jego niepraktyczność i problemy z nawigacją.

ZOOM H2 [vs. zoom h1]

ZOOM H2 to dyktafon, który zdecydowanie wyprzedza swój starszy model H1, oferując zaawansowane funkcje i lepszą jakość dźwięku. Czy jednak różnica w cenie jest wystarczająca, aby uzasadnić przesiadkę na nowszy model?

Roter – akustyczny fretless czterostrunowy

Niedawno stałem się posiadaczem akustycznego bassu fretless marki Roter, który okazał się być wyjątkowo unikalny i pełen charakteru. Dzieliłem się moimi doświadczeniami, wadami i zaletami tego instrumentu, który zaskoczył mnie swoim dźwiękiem i wygodą gry.

Noisy Box 4×10 Faital Pro – custom

Noisy Box 4x10 to kolumna głośnikowa customowa, która zaskakuje nie tylko jakością wykonania ale i wyjątkowym brzmieniem. Zaprojektowana przez eksperta Mariusza 'Mańka' Melnika, oferuje perfekcyjne balans brzmienia i dynamiki, nawet w ciężkim gitarowym graniu.

Restauracja Gitar – relacja z wizyty

Restauracja Gitar to miejsce pełne odrestaurowanych basów i gitar sprzed dekad, z niezwykłym zaangażowaniem w odtworzenie ich dawnej świetności. Odkryłem tam, jak z pasją przywracane są do życia instrumenty, których nie znajdziemy w zwykłym sklepie muzycznym.

Ibanez SR605 NTF

Ibanez SR605 NTF to bas, który wyróżnia się nie tylko wygodą gry, ale i wszechstronnością brzmienia. Przez pół roku szukałem idealnego instrumentu, aż w końcu trafiłem na model, który spełnia wszystkie moje oczekiwania.

Cort Action Bass V [pasywny]

Po kilku latach użytkowania Corta Action Bass V, wersji pasywnej, podzielę się moimi spostrzeżeniami na temat tego budżetowego basu. Opis korpusu, szyjki, kluczy, elektroniki oraz mojej całokształtnej opinii.

Pater luthiere bass [fretless]

Recenzja wyjątkowego basu fretless stworzonego przez lutnika Aleksandra Patera, nazwanego Argo. Instrument łączy w sobie personalizację i unikalność dzięki zastosowaniu różnorodnych materiałów i elektroniki wysokiej klasy.

Fender American Vintage Jazz Bass 62

Podzielam się moimi pierwszymi wrażeniami po zakupie i przetestowaniu amerykańskiego Fendera Jazz Bassa, modelu American Vintage 62. Bas wyróżnia się doskonałym wykonaniem i materiałami, oferuje tradycyjny, ale zarazem wszechstronny vintage'owy ton.

NoisyBox 115 na KappaPro

NoisyBox 115 to połączenie wysokiej jakości brzmienia, estetyki wykonania oraz profesjonalnego podejścia do klienta. Przez swoją skuteczność i charakterystyczne brzmienie, kolumna ta spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających basistów.

Fender Precision American Special

Fender Precision American Special oferuje znakomitą jakość wykonania, wygodę użytkowania i innowacyjne rozwiązania, takie jak system Greasebucket w elektronice. Jest to instrument dla tych, którzy szukają klasycznego brzmienia z nowoczesnymi udogodnieniami, w przystępnej cenie poniżej 4000 zł.

Głowa basowa Eden E 300 T – pełna lampa

Recenzja rzadko spotykanej, pełnolampowej głowy basowej Eden E 300 T, która zaskakuje mnogością funkcji i charakterystycznym brzmieniem. Wartością dodaną jest możliwość chałupniczego biasowania lamp, co przemawia za praktycznością modelu.

G&L SB-1

G&L SB-1 to bas, który łączy w sobie klasyczne brzmienie precision z innowacyjnymi rozwiązaniami Fendera. Przeżył wypadek, nie rozstraja się i oferuje wyjątkową jakość dźwięku i budowy.

NoisyBox 115 na FaitalPRO PR400

Recenzja unikalnych kolumn basowych NoisyBox 115 na FaitalPRO PR400, które łączą w sobie lekkość, moc i niesamowitą jakość dźwięku. Projekt zainspirowany przez Orange OBC 115, ale z nowymi, personalizowanymi modyfikacjami.

Marshall Dynamic Bass System 7200 + 715 [ 1×15″]

Sprawdzam Marshall Dynamic Bass System 7200 + 715, odświeżony klasyczny zestaw dla basistów z lat 90. Nie tylko historia, ale i głębokie przemyślenia na temat jakości brzmienia oraz porównania z nowoczesnym sprzętem.

Sterling Ray 35 by Music Man

Sterling Ray 35 jest atrakcyjną propozycją dla tych, którzy marzą o brzmieniu StingRaya, ale nie chcą lub nie mogą wydać fortuny. W mojej recenzji dzielę się wrażeniami po kilku miesiącach użytkowania tego instrumentu, poruszając kwestie brzmienia, wykonania oraz ogólnej jakości.

Nexus JBN

Nexus JBN to bas, który kupiłem w Warszawie pod koniec 2010 roku. Po wielu latach użytkowania mogę śmiało powiedzieć, że to najlepsza decyzja jaką podjąłem. Bas oferuje niezwykle komfortową grę i wszechstronne brzmienie.

LRB 20 CS

To moja historia o pasji do gry na basie, która zaczęła się od przypadkowego spotkania z instrumentem i doprowadziła do zakupu LRB 20 CS. Ten bas, choć niedoskonały, okazał się świetnym startem w moją muzyczną przygodę.

Ibanez SR505

Recenzja Ibanez SR505 skupia się na powrocie do grania na basie po 12 latach przerwy. Gitara wyróżnia się lekkością, komfortowym gryfem oraz wszechstronnym brzmieniem dzięki przystawkom Bartolini MK1.

Fender Modern Player Jaguar Basss

Po dziesięciu miesiącach używania Fender Modern Player Jaguar Bass, przyszedł czas na szczegółową analizę. Instrument ten, wyjątkowy zarówno pod względem wykonania, jak i brzmienia, okazał się znacznie przewyższać oczekiwania, mimo swojego chińskiego pochodzenia.

Ampeg SVT6 Pro

Recenzję Ampeg SVT6 Pro rozpoczynam od przygody z poszukiwaniem idealnego sprzętu basowego, który zakończył się na wyborze tego wzmacniacza. SVT6 Pro zaskakuje 1100W mocy, unikalnym brzmieniem i niezwykłą wytrzymałością na dużym wolumenie.

Struny GHS Bass Boomers FLEA signature set

Jako wielki fan Red Hot Chili Peppers, zakup strun GHS Bass Boomers z sygnaturą Flea był dla mnie wyjątkowym momentem. Struny te oferują charakterystyczne metaliczne brzmienie, które odzwierciedla specyficzną technikę Flea, zwłaszcza przy uderzaniu slapem.

Cort Action bass V

Cort Action Bass V to bardzo dobrze wykonany bas z segmentu budżetowego, który zaskakuje jakością brzmienia i komfortem gry. Jako początkujący bądź średnio zaawansowany basista znajdziesz w nim wszystko, czego potrzebujesz, a jego cena (700zł) jest niezwykle atrakcyjna.

Poznajcie mojego potwora!

Autor opisuje swoje doświadczenia z gitarą basową marki TENSON, którą nazwał Precision Bass Special. Mimo wysokiej ceny i atrakcyjnego wyglądu, gitara ta ma wiele wad, takich jak problem z utrzymaniem stroju, niekomfortowa gra oraz kiepskie ustawienia fabryczne.

Epiphone Toby Deluxe IV

W tym artykule podzielę się moimi doświadczeniami z użytkowania basu Epiphone Toby Deluxe IV, który kupiłem jako alternatywę dla droższych modeli. Jest to świetna opcja dla początkujących basistów szukających niedrogiego, ale solidnego instrumentu.

Defil Romeo

Defil Romeo to mój pierwszy bas, kupiony za symboliczną sumę od woźnego. Instrument ten, pochodzący z przełomu lat 70. i 80., jest nie tylko dekoracją, ale nadal sprawny i gotowy do gry.

Kompresor Taurus TUX Black Line

Taurus TUX Black Line to kompresor, który oferuje niezwykle szeroki zakres regulacji, pozwalając na precyzyjne dostosowanie dynamiki dźwięku bez jego zauważalnego wpływu na barwę. Został zaprojektowany, by w pełni kontrolować dynamikę sygnału, sprawiając, że staje się on dynamicznie poprawiony, lecz niewidoczny dla słuchacza.

Hughes & Kettner Bassmaster – lampowy przedwzmacniacz do basu

Hughes & Kettner Bassmaster to lampowy przedwzmacniacz do basu współtworzony z niemieckim basistą Peterem Sonntagiem. Zawiera unikatowe elementy takie jak lampy 12AX7 i EL84, zapewniające wyjątkowe brzmienie oraz oferuje różnorodne opcje podłączeń i regulacji tonu dla elastycznego i spersonalizowanego dźwięku.

Warwick BC150

Warwick BC150 to wzmacniacz basowy, który zaskakuje swoją wszechstronnością i mocnym brzmieniem. Umożliwia wydobycie zdecydowanych tonów zarówno na koncertach, jak i podczas prób, sprawdzając się w różnych gatunkach muzycznych.

Struny EBS Stainless Steel – tania alternatywa?

W obliczu rosnących cen i kryzysu, postanowiłem przetestować struny EBS Stainless Steel jako tańszą alternatywę dla strun powlekanych. Moje oczekiwania były mieszane, ale po kilku miesiącach użytkowania, struny pokazały swoją wartość.

Taurus Black Line MLO-Boost

Testowałem preamp/booster MLO-Boost z serii Black Line firmy Taurus, by ocenić, jak radzi sobie w praktyce. Przyjrzałem się unikalnemu systemowi MLO, który zapewnia wyjątkową kontrolę nad barwą dźwięku oraz sprawdzałem, jak efekt współgra z innymi elementami zestawu.

Na 4 kontrabasy i męski głos

Recenzja koncertu inspirowanego tekstem Johnyego Cage'a pt. "Przeludnienie sztuki", zorganizowanego przez Stowarzyszenie Artystyczne "Mózg". Wykonawcami byli Olo Walicki, Wojtek Mazolewski, Sławek Janicki oraz Peter Jacquemyn, którzy zaprezentowali niezwykłe umiejętności w grze na kontrabasie.

Fender P-Bass American Deluxe ’98 – recenzja

Recenzja Fender P-Bass American Deluxe ’98, instrumentu który towarzyszy mi od 2010 roku. Mimo upływu lat, nie potrafię oprzeć się wrażeniu, że „TO JEST TO!”, dzięki czemu gitara wciąż jest dla mnie źródłem ogromnej satysfakcji.

Fender Precision Bass 920D Custom Shop

Recenzja Fender Precision Bass z 920D Custom Shop, po 2 miesiącach użytkowania. Instrument z mexykańskim korpus i gryfem Fendera Precision, z niestandardowymi częściami takimi jak mostek Babicz eCAM, przystawki Seymour Duncan SJB-3 oraz customowy hardware i pickguard perłowy, co skutkuje wyjątkowym dźwiękiem i wyglądem.

ESP Ltd B-10

Recenzja basu ESP Ltd B-10 BLK przez osobę, która rozpoczęła swoją przygodę z basem w wieku 26 lat. Instrument okazał się być idealnym wyborem dla początkujących, oferując doskonały stosunek jakości do ceny oraz komfort użytkowania.

Fender Jazz Bass Delux Series V made in mexico

Przeglądając moje doświadczenia z 12-letnim posiadaniem gitary Fender Jazz Bass Delux Series V wyprodukowanej w Meksyku, omówię jej cechy, zalety oraz wady. Model ten, pomimo wytwarzania w Meksyku, okazuje się być solidnym i dobrze brzmiącym instrumentem.

Tuner podłogowy – Ibanez Lu-20

Przedstawiam recenzję tunera podłogowego Ibanez LU-20, z którego korzystam podczas koncertów. Jego przystępna cena i poręczność sprawiają, że jest to świetna alternatywa dla droższych i bardziej skomplikowanych urządzeń.

Nexus JBN 70’s

Nexus JBN 70's to bas, który pożegnałem się z Cort Action A. Stworzony przez Jacka Kobylskiego, znakomitego polskiego lutnika, stanowi replikę jazz bass'a z lat 70-tych i oferuje nie tylko fenomenalne brzmienie, ale i wygodę gry.

AMPEG B 100 R

Jestem posiadaczem AMPEG B 100 R i postanowiłem podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Combo to oferuje ciepłe i mocne brzmienie, z możliwością ustawienia szerokiej gamy tonów.

Langowski Kurfir Signature Mudbassnapierdalator ;-]

Prezentuję moje wrażenia na temat customowego basu od Langowskiego, który spełnił wszystkie moje oczekiwania. Bas waży tylko 3,9 kg, ma matowy lakier, konowy gryf, pasywną elektronikę oraz unikatowe brzmienie.

Boss TU-80: tuner i metronom

Recenzja Boss TU-80, która rozpoczyna się od nadziei na pozytywne doświadczenia, szybko przeradza się w krytyczną ocenę niedostatków urządzenia. Autor dzieli się swoją frustracją dotyczącą problemów z funkcjonalnością tunera oraz metronomu.

Peavey T-40

Peavey T-40 to kultowy bas elektryczny z 1983 roku, cieszący się uznaniem zarówno dzięki swojej wszechstronności brzmieniowej, jak i wyjątkowej budowie. Odkrywam jego zarówno plusy, jak i minusy, nie pomijając jego masywnej masy i unikatowej elektroniki.

Eden WTDI.

Recenzja preampa Eden WTDI, który po eksperymentach z różnymi modelami preampów, w końcu przyniósł satysfakcję w brzmieniu basu. Podkreśliłem wady i zalety, porównując do innych modeli, a także przedstawiłem próbki brzmienia.

Washburn CB-4SP

Washburn CB-4SP to bas z serii Classic, posiadający ciekawą konstrukcję oraz specyficzny design. Posiada pasywną elektronikę, korpus z mahoniu i Spalted Maple oraz szyjkę z klonu, co nadaje mu unikalne właściwości brzmieniowe.

ESP LTD Phoenix 1004

W swojej pierwszej recenzji przyglądam się basowi ESP LTD Deluxe Phoenix 1004, zwracając uwagę na jego unikalne cechy, takie jak odwrócona główka czy kształt inspirowany Gibsonem. Instrument cechuje się aktywną elektroniką, korpus z mahoń, mostek Gotoh, a także świetne drewno i doskonałą akcję sprawiają, że warto wziąć go pod uwagę.

MXR M288 Bass Octave Deluxe

MXR M288 Bass Octave Deluxe to urządzenie oferujące niezrównane brzmienie i funkcjonalność, pozwalające basistom przesuwać meble w promieniu 100 metrów od sali prób. Urządzenie charakteryzuje się świetnym trackingiem, możliwością tworzenia zróżnicowanych charakterystyk dźwiękowych oraz unikalnymi funkcjami takimi jak MID+ dla podbicia określonych częstotliwości.

Polish Envy – rzut okiem i uchem

Recenzja nowego efektu gitarowego od Pana Bogdana, Polish Envy, który ma za zadanie przesterować brzmienie w zupełnie inny sposób niż tradycyjne przestery. Pomimo pewnych niedoskonałości, efekt ten oferuje unikalne brzmienie, odpowiednie do nieco bardziej agresywnych stylów muzycznych.

Bazyliszek

Opisuję moje doświadczenia z unikalną gitarą basową "Bazyliszek", wykonaną przez Szczecińskiego lutnika Radka Ligmana. Gram na niej ponad rok, doceniając jej niezwykłe brzmienie i wygodę użytkowania.

Kopia El Grande forumowicza Pinio – porównanie z oryginałem.

Rozliczam się z porównaniem kopii MXR El Grande, nazwanej El Loco, stworzonej przez forumowicza Pinio, z oryginałem. Kopię charakteryzuje m.in. większa ilość gałek dla lepszego dostępu do ustawień i większa waga, ale jej brzmienie na żywo jest niemal nieodróżnialne od oryginału.

Green Naugahyde – nowy Primus opisany [tym razem na chłodno]

Nowy album Primusa, Green Naugahyde, to odświeżone brzmienie zespółu, pełne innowacyjnych rozwiązań muzycznych oraz niebanalnej oprawy wizualnej. Utwory takie jak 'Hennepin Crawler' czy 'Lee Van Cleef' zaskakują nietypowymi efektami i dowodzą, że zespół wciąż potrafi zaskakiwać.

tubas – kontra decydenci…

Historia zakupu tub przez orkiestrę, który okazał się mało trafiony z powodu decyzji kapelmistrza, ignorującego sugestie muzyków. Zderzenie preferencji estetycznych z praktycznymi potrzebami użytkowników.

MXR El Grande BASS FUZZ

MXR El Grande BASS FUZZ to perfekcyjny efekt dla basistów poszukujących ciężkich i brudnych brzmień. Dzięki solidnej budowie i unikalnym możliwościom kształtowania dźwięku, efekt ten oferuje prawdziwie diabelską moc.

Trella custom bass

Opowiadanie o historii specjalnie wykonanego basu przez tarnowskiego lutnika Zbyszka Trellę, który miała być odpowiedzią na problemy autora z taszczeniem ciężkiego sprzętu. Instrument został zaprojektowany z myślą o niskiej wadze i braku tradycyjnej główki, dodatkowo wyposażony w specjalnie nawijane przystawki.

tubas – syndrom leminga…

Artykuł omawia zjawisko występujące na forach basowych, gdzie panuje "syndrom leminga" - ślepe podążanie za popularną opiniią bez zgłębiania faktów. Mówi o wpływie tego zjawiska na ocenę sprzętu basowego i podkreśla wartość indywidualnego osądu.

EHX Micro Q-tron envelope filter

Electro-Harmonix Micro Q-tron to uproszczona, jednak bardzo naturalnie brzmiąca wersja filtru obwiedni, oferująca wyjątkową jakość dźwięku pomimo ograniczonych możliwości kreowania brzmienia. Jego metalowa, solidna obudowa i intuicyjna obsługa sprawiają, że jest to atrakcyjna oferta w cenie 290zł.

I’m With You – Red Hoci na gorąco opisani

Recenzja albumu "I'm With You" Red Hot Chili Peppers jest pełna szczerych wrażeń oraz opisuje muzyczną ewolucję zespołu. Te niesamowite okoliczności przesłuchiwania podkreślają, jak środowisko wpływa na odbiór muzyki.

GMR Bassforce Custom 6

Po roku użytkowania GMR Bassforce Custom 6, czas podzielić się wrażeniami. Gitara oferuje doskonałe wykonanie, unikalne brzmienie dzięki pickupom Bassculture i wygodę gry na najwyższym poziomie.

Ibanez Roadstar II RB850

Po dokładnym przetestowaniu basu Ibanez Roadstar II RB850, jestem w stanie stwierdzić, że jest to jeden z lepszych instrumentów w swojej klasie cenowej, który ma potencjał sięgać poziomu sprzętu zdecydowanie droższego. Dzięki aktywnej elektronice i dwoje przystawek, bas oferuje szerokie możliwości brzmieniowe, zapewniając jednocześnie komfort grania.

Langowski 6 Custom Healf

Po roku użytkowania Langowski 6 Custom Healf zdradza wszystkie swoje tajemnice. Od personalizacji po brzmienie, którym podbija moje serce.

Ibanez ATK310

Prezentuję moje spostrzeżenia na temat gitary basowej Ibanez ATK310, instrumentu o indonezyjskim rodowodzie i niekonwencjonalnych cechach. Sprawdź, dlaczego stał się dla mnie tak wyjątkowy.

LD WS 1000 – system bezprzewodowy

Po kupnie systemu bezprzewodowego LD SYSTEMS WS1000B, moje doświadczenia z grą na koncertach znacząco się poprawiły. Umożliwia swobodę ruchu bez obawy przed kablami i oferuje wysoką jakość dźwięku.

Brace Audio DWG-1000 – system bezprzewodowy

Brace Audio DWG-1000 to cyfrowy system bezprzewodowy zaprojektowany z myślą o gitarze elektrycznej, ale sprawdziłem go z perspektywy basisty. Jest znacznie tańszy niż konkurencja, a w praktyce nie odstaje jakością.

Ampeg SVT-15E

Ampeg SVT-15E to jedna z najmniejszych paczek basowych z serii Classic, która mimo swoich niewielkich wymiarów i mocy, dostarcza klasyczne i bogate brzmienie Ampega. Idealna dla tych, którzy cenią sobie kompaktowe rozmiary, nie chcą jednak rezygnować z jakości brzmienia.

Epifani PS600 i Epifani PS410

Autor recenzji podzielił się swoimi doświadczeniami z użytkowania wzmacniacza Epifani PS600 oraz kolumny Epifani PS410, które spełniły jego oczekiwania w niemal 95%. Sprzęt ten, mimo wysokiej ceny i kilku niedogodności, okazał się doskonałym wyborem dla basisty, poszukującego zawodowego sprzętu o wyjątkowym brzmieniu.

MG & Kustom G810H JM JOHN MOYER

Podzieliłem się swoimi wrażeniami na temat użytkowania wzmacniacza MG wraz z kolumną Kustom G810H JM JOHN MOYER. Wnioski mogą zaskoczyć, zwłaszcza fanów marki Ampeg.

Line 6 LowDown HD 750

Line 6 LowDown HD 750 to wzmacniacz basowy oferujący imponujące 750 Watt mocy, wbudowane efekty i modele ampflikacji. Ze względu na swoją wszechstronność, wzmacniacz jest doskonałym wyborem zarówno do użytku domowego, jak i koncertowego.

Mayones Forum PI 5

W ostatnim czasie miałem przyjemność zagrać na basie Mayones Forum PI 5, który zaskakuje zarówno jakością wykonania, jak i wyjątkowymi opcjami konfiguracyjnymi. Perfekcyjny wygląd, zaskakująco wygodna gryf i unikatowe brzmienie sprawiają, że jest to bas przekraczający oczekiwania nawet najbardziej wymagających muzyków.

Schecter Diamond Series Stiletto Deluxe 4-ka

Schecter Diamond Series Stiletto Deluxe 4 to bas, który oferuje szeroki zakres barw, od ciepłej do metalicznej, idealnie nadający się do różnych gatunków muzycznych. Jest lekki, dobrze wyważony, z wygodnym, cienkim gryfem i aktywnymi przystawkami.

Mayones Jabba

Mayones, polska marka znana na całym świecie, oferuje bas Mayones Jabba, który podbił targi Music Messe we Frankfurcie. Instrument ten, dzięki swoim nieograniczonym możliwościom customizacji i wyjątkowym cechom, wyróżnia się na tle konkurencji.

Fender JB The Ventures

Ta recenzja przybliża doświadczenia z użytkowania basu Fender JB The Ventures, porównując go z innymi modelami tego typu instrumentów. Zwracam uwagę na jakość wykonania, brzmienie oraz komfort gry, wskaźnikiem referencyjnym jest bas Tobias.

Cort GB34a

Cort GB34a to mój pierwszy bas, który zakupiłem za 650zł na allegro. Pomimo trzyletniego użytkowania przez poprzedniego właściciela, bas prezentuje się doskonale i oferuje świetne brzmienie w stosunku do swojej ceny.

Zoom B2.1u

Zoom B2.1u to multiefekt dla basistów z imponującym zakresem funkcji i efektów, którego metalowa konstrukcja jest gwarancją trwałości. Sprawdza się zarówno na żywo, jak i w studio, oferując szeroki wybór efektów i symulacji wzmacniaczy.

Yamaha TRB 1004

Yamaha TRB 1004 to bas, który zaskakuje znakomitym połączeniem jakości dźwięku i przystępnej ceny. Szczerze powiedziawszy, nie spodziewałem się po nim niczego specjalnego, ale jego brzmienie po prostu zwala z nóg.

Jim Dunlop 105Q

Recenzja efektu basowego Jim Dunlop 105Q, pokazująca zarówno jego mocne strony, jak i drobne niedoskonałości. Efekt cechuje się solidną konstrukcją, dużą wrażliwością na artykulację i klasycznym brzmieniem.

ZOOM H1

ZOOM H1 to budżetowa propozycja dyktafonu od renomowanej japońskiej firmy, oferująca solidne funkcjonalności w atrakcyjnej cenie około 400 zł. Sprzęt ten zaskakuje swoją lekkością i intuicyjnością używania, a także szerokim zakresem możliwości nagrywania w różnych warunkach.

BOSS FT-2

BOSS FT-2, Dynamic Filter, jest efektem, który wpasowuje się pomiędzy inne autowahy Bossa, oferując unikatową kontrolę nad częstotliwością i możliwość pracy jako równoważnik. Posiada możliwość sterowania poprzez czułość strun oraz zewnętrznym pedałem ekspresji, co czyni go bardzo wszechstronnym narzędziem dla gitarzystów.

Cort Action DLX

Grając na basie Cort Action DLX, można poczuć się komfortowo i zadowolonym, nawet jeśli jest to jeden z tańszych modeli. Rozważając jej cechy jak brzmienie, wygodę gry, oraz jakość wykonania, staje się ona świetnym wyborem na start dla basistów.

Noisy Box 2×12” Celestion TF1225

Recenzja głośnikowej paczki Noisy Box 2x12'' na głośnikach Celestion TF1225. Solidna konstrukcja i zaskakująco dobre brzmienie w całym zakresie pasma.

Exar Heavy Metal HM-03

Opisuję swoje doświadczenia z przesterem Exar Heavy Metal HM-03, który otrzymałem od przyjaciela. Mimo że rzadko go używam, podzielę się kilkoma spostrzeżeniami na temat jego działania i dźwięku.

Exar – Moby Dick [Chorus]

Recenzja efektu typu chorus, Moby Dick od firmy Exar, która zyskała moje uznanie dzięki soczystemu brzmieniu niezabierającemu charakteru basu. Efekt cechuje się solidną obudową i jest dostępny w wersji z opcją True Bypass, świetnie sprawdzając się na scenie oraz w studiu.

Blade Tetra Standard B1

Po prawie dwóch latach użytkowania basu Blade Tetra Standard B1, postanowiłem podzielić się swoimi przemyśleniami na temat tego instrumentu, który okazał się pełen niespodzianek. Jakość wykonania, brzmienie i ergonomia to tylko niektóre z aspektów, które wyróżniają ten bas na tle konkurencji.

Epiphone Thunderbird IV Pro

Recenzja basu Epiphone Thunderbird IV Pro po roku użytkowania. Odkryj moje doświadczenia z tym instrumentem, zarówno pozytywne, jak i te mniej.

Vintage V1005 Tiger Eye

Vintage V1005 Tiger Eye to bas, który łączy w sobie piękno wykonania, jakość dźwięku i uniwersalność brzmienia w przystępnej cenie 1700zł. Posiada korpus z mahoń, gryf pięciowarstwowy, elektronikę aktywną i hardware pozłacany.

Cort Action Bass IV

Cort Action Bass IV to instrument, który zdecydowanie zasługuje na uwagę początkujących basistów. Z racji swojej ceny i jakości wykonania, jest to jeden z lepszych wyborów dla osób rozpoczynających swoją przygodę z niskimi tonami.

Taurus TL-3510

Polska marka Taurus zrobiła kawał dobrej roboty, tworząc combo basowe TL-3510, które oferuje nie tylko solidną moc i wysokiej jakości dźwięk, ale także zaskakuje funkcjonalnością i nowoczesnymi rozwiązaniami. Z mojej perspektywy, jako użytkownika i miłośnika basu, sprawdzi się ono zarówno w studiu, jak i na żywo.

[efekt] G-Lab Bass WoWee-Wah BWW-1

Omawiam swoje wrażenia z korzystania z efektu do gitary basowej - G-Lab Bass WoWee-Wah BWW-1. Efekt wyróżnia się nietypową obsługą i bogatymi opcjami zakresu pracy, oferując przy tym wygodę użytkowania oraz świetne brzmienie.

Line6 LowDown 300Pro

W mojej pierwszej recenzji przyglądam się Line6 LowDown 300Pro, kombajną basowym, który zaskakuje mocą i wszechstronnością brzmienia. Połączenie głośnika Eminence o mocy 300W z cyfrowym modelowaniem dźwięku oferuje szerokie możliwości dla różnych gatunków muzycznych.

LTD B- 206SM

LTD B-206SM to gitara basowa, która po odpowiednich dopracowaniach staje się jednym z najwygodniejszych instrumentów w swojej klasie cenowej. Od poprawienia progów po zmianę ustawień siodełka, ta basówka z każdą modyfikacją coraz bardziej zachwyca.

GMR Soundboard Custom

Z ogromną przyjemnością dzielę się z wami swoją opinia na temat customowej gitary GMR Soundboard, którą jestem dumny posiadać. Mimo że jest to model niskobudżetowy, zaskoczył mnie swoją jakością wykonania, wygodą gry oraz unikalnymi rozwiązaniami osprzętowymi.

Tobias Renegade

W tym artykule opowiadam o mojej pierwszej recenzji gitar basowych, skupiając się na Tobias Renegade, basie, który odmienił moje podejście do muzyki. Bas przeżył wiele, ale dzięki swoim unikatowym cechom konstrukcyjnym i brzmieniowym, pokochasz go tak samo jak ja.

Bassman 135

Fender Bassman 135 to wzmacniacz pełen historii i unikalnych cech, wyprodukowany między 1978 a 1983 rokiem. Pomimo swojej niskiej popularności i kontrowersji, oferuje on niezrównany vintage sound, który nie jest łatwo znaleźć w dzisiejszych modelach.

Santander Bass

Dokonując recenzji gitar basowych marki Santander, odkryłem bogaty świat tonów bassowych, które mogą zaoferować modele 1264 i 1209. Niezależnie od tego, czy jesteś aspirującym amatorem, czy szukasz idealnego instrumentu szkolnego, Santander ma w swojej ofercie coś wartościowego.

G&L L2000 Tribute

G&L L2000 Tribute to bas, który może nie detronizuje klasyków, ale zaskakuje swoją uniwersalnością i charakterystycznym brzmieniem. Pochodzący z ekonomicznej serii Tribute, produkowany w Indonezji, posiada unikalne cechy konstrukcyjne i elektronikę zaprojektowaną przez samego Leo Fendera.

Cort C5H BKS

Bass Cort C5H BKS to instrument, który sprawdzi się w ciężkiej muzyce dzięki swojemu brzmieniu, choć jego osprzęt pozostawia trochę do życzenia. Jest stosunkowo lekki, ma ładne wykończenie, ale jako basista-amator natknąłem się na kilka problemów, które wymagały drobnych poprawek.

Electro Harmonix Micro Bass Synth

Opisuję moje doświadczenia z syntezatorem basowym Electro Harmonix Micro Bass Synthesizer, jego możliwości i wpływ na brzmienie. Efekt ten oferuje mnóstwo opcji regulacji, zapewniając zarówno klasyczne brzmienia, jak i eksperymentalne efekty.

Cort EVL-Z4B BKS

Testuję Cort EVL-Z4B BKS od 9 miesięcy i jestem nim zachwycony. Idealny dla miłośników ciężkiego brzmienia oraz wygodny i świetnie wykonany instrument.

LTD Surveyor 405/415 BLK

Recenzuję model LTD Surveyor 405/415 BLK, podkreślając jego wyjątkowe właściwości, od konstrukcji po wygodę gry i brzmienie. Pomimo pewnej nieufności, instrument ten okazał się spełniać wszystkie moje oczekiwania.

VIG Cobra Satin Natural

Recenzja basu VIG Cobra Satin Natural, który służy mi od 2 lat. Skupiam się na jego wygodzie, estetycznym wyglądzie oraz unikalnym brzmieniu, które osiągnąłem dzięki wymianie jednej z przystawek na EMG-35DC.

Peavey Zephyr V

Recenzja basu Peavey Zephyr V, który stanowi solidny i niedrogi wybór dla miłośników ciężkiego brzmienia. Jego konstrukcja zapewnia wygodę i stabilność, a jednocześnie oferuje agresywne i bogate basowe dźwięki, idealne do metalu i rocka.

Yamaha RBX375

Yamaha RBX375 to gitara basowa zbudowana z jakościowych materiałów jak olcha dla korpusu, klon dla gryfu oraz palisander dla podstrunnicy. Wyróżnia się dobrą ergonomią, ciekawym brzmieniem oraz stosunkiem ceny do jakości, mimo niewielkich zastrzeżeń.

Squier Precision Bass Made in Japan 1983

Przedstawiam recenzję mojego Squier Precision Bass z 1983 roku, wykonanego w Japonii. Bas łączy w sobie klasyczny design z lat '60, znakomitą jakość wykonania i unikalne brzmienie, dzięki czemu stał się moją dumną posiadłością.

Ibanez SR300

Ibanez SR300 to gitara basowa, która oferuje wyjątkową ergonomię i komfort gry, mimo początkowej konsternacji związanej z jej akustycznym brzmieniem. Po podpięciu do wzmacniacza, urządzenie zaskakuje gamą dostępnych tonów, pozwalając na ekspresję w każdym stylu muzycznym.

Yamaha BB-415

Omówienie Yamaha BB-415, w tym pierwsze wrażenia, brzmienie, wygoda użytkowania, i wpływ estetyki na decyzję zakupową. Recenzent dzieli się osobistymi przemyśleniami na temat tego, jak gitara basowa spełnia jego oczekiwania jako początkującego muzyka.

Gibson EB – 3

Opisuję mój prawie 50-letni egzemplarz Gibsona EB-3, używanego przez wielu znanych muzyków. Instrument charakteryzuje się unikatowym brzmieniem i możliwościami kreowania dźwięku.

Tanglewood Rebel 5K

Tanglewood Rebel 5K to gitara basowa, która oferuje zadowalającą jakość w swojej kategorii cenowej, około 900 zł. Swoje pierwsze wrażenia poprawiłem po testowaniu innych basów.

gitara basowa i jej nowe odmiany

Artykuł podejmuje temat gitary basowej, ukochanego instrumentu autora, oraz jego wątpliwości dotyczące skuteczności i celowości gry na instrumentach wielostrunowych. Autor dzieli się swoimi refleksjami na temat wartości muzyki i instrumentów, opierając się na własnych doświadczeniach i historycznych anegdotach.

Mayones Be-4 Exotic

Recenzja basu Mayones Be-4 Exotic, z którym spędziłem ostatnie trzy lata, odzwierciedla moje doświadczenia i przemyślenia na temat jego brzmienia, wygody oraz wykonania. Po przejściu przez różne sprzęty i efekty, tym basem nadal jestem zachwycony.

Ampeg B2R

Ampeg B2R to wzmacniacz basowy klasy entry-level, który pomimo swojej prostej konstrukcji i ograniczonej funkcjonalności oferuje zadowalające brzmienie charakterystyczne dla marki Ampeg. W swojej klasie cenowej okazuje się być najlepszym wyborem, szczególnie dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z grą na basie.

Ibanez Roadstar II Series RB620 BS

Przegląd i doświadczenia związane ze starym, japońskim basem Ibanez RB620 BS z lat 80. Instrument, mimo swojej 'budżetowości' i wieku, zachwyca jakością wykonania, brzmieniem i potencjałem.

Bassman TV – nowy staroć od Fendera.

Fender prezentuje serię wzmacniaczy Bassman TV, która łączy klasyczny wygląd z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. W ofercie znajdziemy comba o różnych mocach i wielkościach głośników, wszystkie w tradycyjnym tweedowym wykończeniu.

SWR SM-900 [1991]

SWR SM-900 to wzmacniacz basowy, który dzięki swojej rozbudowanej sekcji korektora, lampowemu preampowi i ogromnemu zapasowi mocy zapewnia wyjątkową klarowność i definicję brzmienia. Niestety, mimo swoich zalet, posiada kilka konstrukcyjnych niedociągnięć, które potencjalni nabywcy powinni wziąć pod uwagę.

Ibanez Roadstar II Deluxe RB 924 [1983]

Recenzja gitary basowej Ibanez Roadstar II Deluxe RB 924 z 1983 roku demonstruje, jak japońska marka prześcignęła amerykańskie standardy, oferując instrument o szerokim spektrum brzmień, świetnej ergonomii i atrakcyjnym wyglądzie. Głęboka analiza techniczna i dźwiękowa pokazuje, że jest to doskonała opcja dla basistów grających w stylach rocka i metalu.

GMR Bassforce 5 – Pierwsze wrażenia

Sprawdziliśmy GMR Bassforce 5, basówkę, która zdobywa serca swoją jakością i możliwościami brzmieniowymi. Bardzo dobrze wyważona, choć ciężka, oferuje wyjątkowe brzmienie dzięki elektronice NOLL i przetwornikom Bartolini.

Lekki przenośny zestaw dla basisty cz.2

W tej części przedstawiam swoje spostrzeżenia dotyczące użytkowania kolumny basowej Taurus TN-112 wyposażonej w neodymowe głośniki Sica. Testując różne ustawienia, doszedłem do własnych optymalnych ustawień, które zapewniały satysfakcjonujące brzmienie bez względu na warunki.

Kustom KBA 210C

W mojej pierwszej recenzji przybliżam combo basowe Kustom KBA 210C - urządzenie wyróżniające się znakomitym stosunkiem ceny do jakości oraz bogatym zestawem funkcji. Zakupiłem go w promocji, znacznie taniej niż oczekiwałem, co tylko podkreśla jego atrakcyjność.

Marathone Bg – 04

W tym artykule przedstawiam szczegółową recenzję elektrycznej gitary basowej Marathone BG-04, po roku użytkowania. Mimo że firma Marathone już nie istnieje, instrument ten, teraz dostępny pod marką Maruszczyk Instruments albo Mensinger, zapewnia wysoką jakość dźwięku i komfort grania.

Electro Harmonix Memory Boy [próbki]

Recenzja efektu typu delay - Electro Harmonix Memory Boy, z eksperymentalnymi możliwościami modulacji dźwięku. Efekt oferuje bogate kontrole, które umożliwiają tworzenie unikalnych i eksperymentalnych dźwięków, mimo nawet jego wad.

Ampeg SVT-3PRO + Ampeg SVT-410HLF

Recenzja zestawu basowego Ampeg SVT-3PRO oraz kolumny Ampeg SVT-410HLF. Wyjątkowe brzmienie i solidność wykonania to cechy, które wyróżniają ten sprzęt na tle konkurencji.

Lekki przenośny zestaw dla basisty cz.1.

Porzuciwszy ciężar tradycyjnego sprzętu na rzecz mobilności, dokonałem przeglądu trzech wzmacniaczy: Markbass Little Mark, Ashdown Little Giant, Genz Benz Shuttle 3.0. Ostateczny wybór padł na Markbass Little Mark 250 w połączeniu z paczką Taurus TN-112, co stanowiło podstawę mojego testu w różnych scenariuszach użytkowania.

Ibanez Roadster RS 824 [1981]

Ibanez RS 824 to rzadko spotykany model basu, który pomimo pewnych konstrukcyjnych nedoskonałości, oferuje świetne brzmienie i solidne wykonanie. Gitara ta, wyprodukowana w Japonii w 1981 roku, okazuje się być instrumentem wymagającym, ale dającym dużo satysfakcji z gry.

Ibanez BTB 405 QM HS [2003]

Recenzja gitary basowej Ibanez BTB 405 QM HS z 2003 roku, oferującej nietypowe rozwiązania i specyfikacje w swojej klasie cenowej. Skupiam się na jej funkcjonalności, ergonomii i brzmieniu, próbując odpowiedzieć, czy spełnia obietnicę innowacyjności dla tradycyjnych basistów.

Electro Harmonix Steel Leather Bass Expander

Steel Leather to efekt typu expander od Electro Harmonix, mało znany, ale niezwykle użyteczny w zestawie każdego basisty. Zwiększa on czytelność ataku basu, dodając charakterystyczny, metaliczny smaczek.

Electro Harmonix Stereo Electric Mistress

Pokazujemy czym jest Electro Harmonix Stereo Electric Mistress - efekt typu chorus/flanger specjalnie dla basistów. Wyróżnia się nietypowymi brzmieniami, ma interesujące funkcje i wart jest uwagi ze względu na swe brzmienie i funkcjonalność.

Hartke A25

Hartke A25 to kompaktowy wzmacniacz basowy z solidną konstrukcją i ciekawymi funkcjami, jak wyjście XLR, które sprawiają, że sprawdza się nie tylko do ćwiczeń w domu. Pomimo niewielkich gabarytów, A25 oferuje więcej niż można by oczekiwać, czyniąc go wszechstronnym narzędziem dla basistów.

Hohner B Bass V

W tym artykule przyglądam się bliżej Hohner B Bass V - gitarze basowej, która zyskała moje uznanie zarówno podczas prób, jak i koncertów. Startowaliśmy z obniżonym strojeniem, a Hohner okazał się doskonałym wyborem nie tylko ze względu na brzmienie, ale również komfort użytkowania.

Trace Elliot 1048

Recenzja kolumny basowej Trace Elliot 1048, którą kupiłem jako upgrade mojego zestawu. Testowałem ją w różnych warunkach i jestem gotów podzielić się swoimi spostrzeżeniami na jej temat.

Hartke 5500

Po trzech latach używania wzmacniacza Hartke 5500, zdecydowałem się podzielić moimi doświadczeniami. W tekście znajdziecie zarówno opinie na temat brzmienia, funkcjonalności, jak i niezawodności wzmacniacza.

Spector Rex 5

Opisuję moje doświadczenia z basem Spector Rex 5 po roku użytkowania, od pierwszych wrażeń do dokładnego przyjrzenia się jego wykonaniu, brzmieniu i możliwościom. Bas ten okazał się idealnym wyborem dla entuzjastów cięższego brzmienia, oferując zarówno estetyczną satysfakcję, jak i unikalne cechy brzmieniowe.

Epiphone Embassy Special IV

Epiphone Embassy Special IV to model basówki o zaskakująco unikalnych cechach, pomimo bycia najtańszą opcją w linii producenta. Znajdziemy tu nietypowo zastosowanego przetwornika typu Split Coil, wyjątkowo słabej jakości drewno laminowane na korpusie, oraz skąpo nałożony lakier.

BC Rich Warlock NT

BC Rich Warlock NT to instrument, który zdecydowanie nie jest dla każdego. Z jego pomocą można osiągnąć ciężkie brzmienia, jednak jego ergonomia i niektóre rozwiązania techniczne mogą wymagać przyzwyczajenia.

Hiwatt Maxwatt B60.12 – Combo niedoceniane ale jakże zacne.

Recenzja combo basowego Hiwatt Maxwatt B60.12 pokazuje, że pomimo przystępnej ceny, urządzenie oferuje znakomite brzmienie i szerokie możliwości korekcji. Jest to idealny wybór dla basistów szukających solidnego sprzętu do domowych jam sessions.

Hartke HA3500

Recenzja wzmacniacza Hartke HA3500, pokazująca jego niezwykłe cechy, adaptacyjność do różnych gatunków muzycznych, i jak wpasował się w moje potrzeby, zmieniając całkowicie moje podejście do gry na basie. Victor Wooten, przejście z Ampega na Hartke, wpłynęło na moją decyzję.

Sky Way – git czy kit?

Mimo powszechnej krytyki, basy firmy Sky Way mogą być doskonałym wyborem dla początkujących muzyków. Ich niska cena i akceptowalna jakość sprawiają, że są dobrym wyborem na start, zarówno do domowych ćwiczeń, jak i pierwszych prób na scenie.

Bas Sandberg Basic Ken Taylor 5 vel. Budyń

Nabyłem bas Sandberg Basic Ken Taylor 5, który zdetronizował moje dotychczasowe przekonania o basach Fender, MM, Ibanez czy Warwick. Sandberg przekonał mnie swoją niemiecką jakością, unikatowym kształtem gryfu i perfekcyjnym brzmieniem.

Recenzja Tech21 SansAmp VT Bass

Tech21 SansAmp VT Bass to niezwykle uniwersalny efekt basowy, który oferuje szerokie możliwości kształtowania brzmienia. Mimo trudności z dostępnością i wzrostu cen, wartość tego sprzętu nie ulega wątpliwości.

Mefisto Bass Fuzz [a.k.a. Polish Hate]

Mefisto Bass Fuzz, stworzony przez Bogdana, to efekt basowy, który wyróżnia się na tle innych fuzzów niezwykłą możliwością regulacji niskich częstotliwości. W testach okazał się być solidnie wykonanym, z rewelacyjnym stosunkiem ceny do jakości i unikalnymi cechami, które pozwalają mu przebić się przez ścianę gitar.

Cort B4, jesion

Jestem właścicielem basu Cort B4 Jesion od niemal trzech lat, który wyróżnia się wygodą gry oraz jakością wykonania. Bas ten oferuje przyjemne brzmienie zarówno w aktywnym, jak i pasywnym trybie pracy, co czyni go idealnym wyborem dla fanów funky.

Poczta polska. Jedna wielka mafia :]

Podzielam swoje doświadczenia związane z wysyłaniem paczki przez Pocztę Polską, opisuję koszta i obowiązkowe opłaty dodatkowe, które znacząco podniosły kwotę za usługę.

Kustom Deep End 200HD

Po dłuższym czasie użytkowania głowy wzmacniacza Kustom Deep End 200HD czuję, że jestem gotowy podzielić się swoimi wrażeniami. Głowa oferuje moc 200W za cenę 800zł, wykazując się uniwersalnością brzmień, choć kolumna głośnikowa 4x10" z serii nie zyskała mojej aprobaty.

HARTKE HyDrive 115C – pierwsze wrażenia..

Po kilkudniowym oczekiwaniu miałem okazję przetestować combo Hartke HyDrive 115C z nowej profesjonalnej serii HyDrive. Jest to urządzenie oferujące zarówno wyjątkową jakość brzmienia, jak i szereg użytecznych funkcji, co czyni je niezwykle atrakcyjnym wyborem w swojej kategorii cenowej.

[Środki czyszczące] Dunlop 01 / Dunlop 65

Przedstawiamy dwa środki firmy Dunlop dedykowane do pielęgnacji gitary: Dunlop 01 dedykowany do czyszczenia oraz Dunlop 65, olej do podstrunnicy. Oba produkty mają swoje zalety, jednak efektywy ich działania najlepiej sprawdzają się w praktyce.

Polish Love / Helter Skelter / Lil Jovi by Bogdan

Efekt Polish Love, znany także jako Helter Skelter czy Lil Jovi, to dzieło pana Bogdana, które zyskało ogromną popularność dzięki wspólnocie Talkbass. Ceniony za swoją minimalistyczną, ale solidną konstrukcję oraz unikalne brzmienie w kategorii overdrive.

Cort SP-PJ special series

W recenzji omawiam bas Cort SP-PJ special series, wskazując na jego konstrukcję, wygląd oraz brzmienie. Podzielam również swoje doświadczenia z różnego rodzaju wzmacniaczami i efektami.

Epiphone Embassy Standard IV Plus

Recenzja Epiphone Embassy Standard IV Plus, czyli pierwszy bass autora. Ta ulepszona wersja z serii Standard oferuje znakomitą jakość dźwięku, wygodę gry oraz atrakcyjny wygląd przy stosunkowo niskiej cenie.

GHS Fast Fret

GHS Fast Fret to preparat przeznaczony do konserwacji strun, który obiecuje nie tylko przedłużenie ich żywotności, ale również ułatwienie gry na instrumencie. Decydując się na jego wypróbowanie, odkryłem, że pomaga on w eliminacji oporu przy zmianie pozycji i ułatwia używanie technik takich jak legato czy slajdy.

Tenson MMJ Jazz Bass V

Tenson MMJ Jazz Bass V to gitara basowa, która zwraca uwagę nie tylko ceną, ale i elastycznością brzmienia. Po roku użytkowania mogę śmiało powiedzieć, że jest to świetny wybór dla początkujących.

Stagg BC300

W mojej recenzji Stagg BC300 przyglądam się niedocenianej gitarze basowej, analizując jej brzmienie, ergonomię i wykonanie. Ta przystępna cenowo gitara oferuje więcej niż można by się spodziewać, biorąc pod uwagę jej zakres cenowy.

Line6 M13 Stompbox Modeler

Line6 wprowadza innowacje na rynku efektów gitarowych z modelem M13 Stompbox Modeler, oferując proste w użyciu, ale zaawansowane urządzenie z 83 efektami. Zbudowany z myślą o potrzebach muzyków, M13 łączy w sobie łatwość obsługi, wysoką jakość dźwięku i możliwość personalizacji, bez konieczności przeglądania skomplikowanych menu.

Yamaha BB614

Po roku korzystania z Yamahy BB614 zauważyłem zmianę w moim postrzeganiu instrumentu, szczególnie w brzmieniu najniższych rejestrów. Przedstawiam subiektywną analizę zalet i wad tego modelu.

Squier jb vm + seymour duncan sjb-3 + badass II + zabiegi estetyczne

W artykule opisuję proces transformacji Squiera JB VM w instrument, który niewiele ustępuje Fenderom MIM pod względem jakości dźwięku, dzięki wymianie przystawek na SD SJB-3 i mostka na Badass II. Pokazuję również, jak nieznaczne zmiany w wyglądzie mogą wpłynąć na całokształt odczucia z gry na tym basie.

SkyWay TB 650

Opisuję moje doświadczenia z basem SkyWay TB 650, zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty jego użytkowania. Bas ma swoje wady, ale jego strojenie zasługuje na pochwałę.

Fender Jazz Bass Standard

Recenzja meksykańskiego Fendera Jazz Bass standard z 1998 roku. Mimo powszechnych stereotypów, instrument prezentuje niezłą jakość wykonania, dobrze zbalansowane brzmienie i jest warty swojej ceny.

Fender Jazz Bass MIJ 1993

Zakup Fender Jazz Bass wyprodukowanego w Japonii w roku 1993 okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Bas ma nie tylko klasyczne brzmienie JB, ale jest również w świetnym stanie technicznym i estetycznym, pomimo swojego wieku.

Fender American Standard ’08 Jazz Bass

Rok 2008 był przełomowy dla Fendera, który wprowadził serię American Standard, zyskując ponownie uznanie muzyków na całym świecie. Sprawdzamy, co wyróżnia model Jazz Bass z tej właśnie serii.

Spector 4 LX Euro P/J Zebrawood

Spector 4 LX Euro P/J Zebrawood to gitara basowa, która nie tylko zachwyca pięknym wyglądem, ale oferuje również profesjonalne brzmienie. Instrument łączy w sobie wysokiej jakości materiały, nowoczesną elektronikę i wygodę gry, co czyni go doskonałym wyborem dla każdego basisty.

GLX DD050 Digital Delay

Opisuję moje doświadczenie z delayem GLX DD050, od zakupu przez testowanie, aż po ostateczny zwrot do sklepu. Słaby bypass okazał się krytycznym problemem.

ESP LTD B-50

Przeżyłem miesiąc oczekiwania na gitarę basową ESP LTD B-50, ale czy warto było czekać? W recenzji sprawdzam jej budowę, wygląd, funkcjonalność i dźwięk.

Ibanez AEB-10 [bas elektro-akustyczny]

Recenzja basu elektroakustycznego Ibanez AEB-10, którego wybór zainspirowała płyta 'The Silent Life' Jonasa Hellborga. Po gruntownej analizie i testach, bas ten wyróżnia się na tle innych instrumentów w swoim przedziale cenowym jako godny uwagi, z kilkoma jednak ograniczeniami.

SWR workingman’s 4004

SWR Workingman's 4004 to wzmacniacz basowy o mocy 400 watt przy 4 ohmach, z możliwością podłączenia instrumentów pasywnych i aktywnych, wspierający różnorodne opcje wyjściowe. Charakteryzuje się ciekawymi opcjami regulacji brzmienia, zachowując czyste brzmienie gitary.

GMR Bassforce Custom IV

GMR Bassforce Custom IV to bas, który łączy w sobie wysokiej jakości rzemiosło i unikalne brzmienie. Opowiadam o moich doświadczeniach i wrażeniach związanych z tym modelem, podkreślając jakość wykonania i charakterystyczny dźwięk.

Music Man Stingray 5 93′

Music Man Stingray 5 z 1993 roku to bas, który zaskakuje swoją trwałością oraz unikalnym brzmieniem. Mimo swoich lat, doskonale sprawdza się w nowoczesnej muzyce dzięki szerokiemu zakresowi brzmień i wyjątkowej ergonomii.

Ibanez BTB 675

Ibanez BTB 675 to pięciostrunowa gitara basowa, która oferuje doskonałe wykonanie i brzmienie za stosunkowo niską cenę 2300zł. Dzięki konstrukcji neck-thru i użytych materiałów korpus i gryf stanowią harmonijną całość, zapewniając komfortową grę i wyjątkową jakość dźwięku.

Fender US Vintage ’62 Precision

W tekście przedstawiam szczegółową analizę ikonicznego basu Fender Precision z 1962 roku, jego historię, specyfikację techniczną oraz własne wrażenia jako użytkownika tego modelu. Instrument, dzięki któremu legendy takie jak James Jamerson czy Jaco Pastorius mogły przekazać światu swoje unikatowe brzmienia, nadal zachwyca swoją jakością wykonania, ergonomią oraz niezrównanym dźwiękiem.

Digitech BP50

Początkowo myślałem, że Digitech BP50 będzie tylko zabawką do domowych eksperymentów z efektami, jednak rzeczywistość przerosła moje oczekiwania. Urządzenie oferuje szereg praktycznych funkcji i modeli efektów, co sprawia, że jest ciekawym wyborem dla muzyków w przystępnej cenie.

Dunlop MXR M80 d.i.+

Przeanalizowałem preamp Dunlop MXR M80 d.i.+ po pół roku poszukiwań idealnego urządzenia. MXR M80 okazał się być solidnym i wszechstronnym narzędziem, pomimo kilku drobnych wad.

Kolumna basowa 410 made by Demanufacture™

Recenzja kolumny basowej 410 produkcji Demanufacture o mocy 800W, wyposażonej w głośniki Eminence i Selenium Super Tweeter. Kolumna oferuje imponującą jakość dźwięku i jest bardzo wszechstronna, idealnie współpracując z różnymi wzmacniaczami i basami.

EXAR BF-1 Flanger

EXAR BF-1 Flanger to efekt, który pozytywnie mnie zaskoczył, zarówno pod względem wykonania jak i brzmienia. Jego solidna konstrukcja i ciekawe możliwości brzmieniowe sprawiają, że jest wart uwagi.

Squier Vintage Modified Tele Bass

Squier Vintage Modified Tele Bass to model, który przyciąga uwagę swoją jakością oraz brzmieniem nawiązującym do lat 70. W recenzji znajdziemy szczegóły dotyczące jego budowy, brzmienia, oraz wrażeń z grania, zarówno w domowych warunkach, jak i podczas prób z zespołem.

Fender ’51 Reissue Precision Bass – update!

Recenzja Fender '51 Reissue Precision Bass pokazuje historię miłości do instrumentu oraz dokonane modyfikacje. Od oryginalnego dźwięku i stylu, przez zmianę przetwornika, mostka po założenie flatów - każda zmiana wnosi coś nowego.

GLX BEQ-1

Recenzja equalizera GLX BEQ-1 po kilku tygodniach użytkowania. Solidna budowa, elegancki design i funkcjonalność sprawiają, że jest to urządzenie warte polecenia.

Ampeg BA-115HP

W tekście znajdziecie szczegółową opinię na temat Comba Ampeg BA-115HP, zarówno od strony technicznej, jak i użytkowej. Poznacie jego możliwości brzmieniowe, funkcjonalność oraz opinie na temat jego konstrukcji i transportu.

Flame CS-5

Flame CS-5 to gitara basowa, która łączy w sobie zarówno wysoką jakość wykonania, jak i atrakcyjną cenę. Jako niższa odpowi ednik droższych modeli MM, ta gitara znakomicie sprawdza się w różnych stylach muzycznych, niezależnie czy gra się soft-rocka czy metal.

Ashdown Envelope Plus

Ashdown Envelope Plus to efekt basowy, który testowałem w różnych warunkach - w domu, na próbie, a nawet w kościele. Po solidnym wypróbowaniu, oto co na jego temat mam do powiedzenia.

Trace Elliot GP11 MkII combo

Recenzja combo basowego Trace Elliot GP11 MkII, zakupionego w złym stanie technicznym, lecz po naprawach oferującego rewelacyjne możliwości brzmieniowe. Trace Elliot stworzony do ciężkiej muzyki, oferuje mocne i agresywne brzmienie.

Porozmawiajmy o tym o czym się nie dyskutuje

W świecie muzyki i instrumentów opinie są tak różne jak gusta - coś, co dla jednej osoby jest idealne, dla innej może być zupełnie nieodpowiednie. Autor dzieli się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat różnorodności w instrumentach, elektronice i sprzęcie.

Salobrena B 200-C [elektro-akustyczna]

Recenzja elektroakustycznej gitary basowej Salobrena B 200-C, która zwraca uwagę swoim wyglądem i jest wyjątkowym dodatkiem do każdego zespołu, zwłaszcza grającego unplugged. Omawia komfort grania, brzmienie na sucho i przy podpięciu oraz stosunek ceny do jakości.

Schecter Stiletto DeLuxe-5

Kupując Schecter Stiletto DeLuxe-5 w Poznaniu, nie spodziewałem się otrzymać tak uniwersalnego i dobrze wykonanego instrumentu. Mimo kilku drobnych mankamentów, gitara oferuje niesamowity zakres brzmień i doskonale się prezentuje.

Lipali, POKiS Płock 2008

Koncert zespołu Lipali, który odbył się 17 lutego w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, był wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich fanów rocka. Niesamowita energia zespołu, fantastyczny kontakt z publicznością oraz świetnie dobrana setlista zrobiły z tego wieczoru niezapomniane przeżycie.

Hohner Hrb Dlx

Recenzja gitary basowej Hohner Hrb Dlx, która oferuje profesjonalne brzmienie, wygodę gry i atrakcyjną cenę. Modele 4 i 5-strunowy prezentują wysoką jakość wykonania oraz aktywną elektronikę.

Peavey Zodiac DE Scorpio

Wybór basu nie jest prostą decyzją, ale po długim czasie mam już swojego faworyta - Peavey Zodiac DE Scorpio. Donek z wyglądu i brzmienia tego instrumentu był niezapomniany.

Ibanez GSR190

Recenzja opowiada o doświadczeniach autora z gitarą basową Ibanez GSR190, porównując ją do poprzedniego instrumentu. Autor omawia komponenty, wykonanie, wygodę użytkowania i jakość dźwięku tego modelu, kończąc na wadach i zaletach zakupu.

Yamaha RBX 374

Yamaha RBX 374 to basówka, która zaskakuje jakością dźwięku i komfortem gry, będąc jednocześnie dostępną w atrakcyjnej cenie. Mimo pewnych zastrzeżeń co do aktywnej elektroniki i kształtu korpusu, instrument ten oferuje znakomity stosunek jakości do ceny oraz świetne brzmienie.

Cort C5Z

Bas Cort C5Z to niezwykle wszechstronny instrument, który zaskakuje swoją jakością wykonania i rozpiętością brzmieniową. Pochodzący z serii Artisan, model ten oferuje solidną konstrukcję z mahoniu, wenge i zebrano, a także zaawansowaną elektronikę i wygodę gry.

Marshall MB 4210

Po raz pierwszy w życiu zainwestowałem w poważny sprzęt basowy - Marshall MB 4210. Lekkie i poręczne combo zaskoczyło mnie swoim mocnym i mięsistym brzmieniem, a także funkcjonalnością, dzięki czemu od razu wpadło mi w ucho.

Kustom Groove 210c

Recenzujemy combo basowe Kustom Groove 210c, niezwykle solidnie wykonane, oferujące wysoką jakość dźwięku. Zaskakuje swoją budową i funkcjonalnością, choć niepozbawione jest pewnych mankamentów.

Yamaha RBX 270 J

Yamaha RBX 270 J to bas, który zakupiłem w 2006 roku i służy mi do dzisiaj. Charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, dużą różnorodnością brzmień i jest niezwykle wygodny w użytkowaniu.

Yamaha RBX 374

Yamaha RBX 374 to gitara basowa, która wyróżnia się na tle konkurencji zarówno pod względem jakości wykonania, jak i możliwości brzmieniowych. Oferuje wygodny gryf, wysokiej jakości korektory oraz szerokie spektrum brzmień dostosowanych do każdego stylu gry.

PEAVEY Cirrus BXP 5

PEAVEY Cirrus BXP 5 to instrument dla prawdziwych entuzjastów basu, łączący wysoką jakość wykonania z imponującymi możliwościami akustycznymi. Zegzotycznymi materiałami i wpełni aktywnym korektorem barwy, ten pięciostrunowy bas oferuje szerokie spektrum brzmień, od głębokich i zamulonych po jasne i szkliste.