Bass jakie głośniki i karta dźwiękowa?

Bass-jakie-glosniki-i-karta-dzwiekowa
Witam

Mam pytanie planuję zakupić głośniki żeby mogły służyć do komputera (filmy, muzyka) oraz podłączyć na szybko gitarę basową.
Piec odpada mieszkam w bloku i ciężko mi wnosić taki duży głośnik.

Jakie rozwiązania proponujecie ?
Jakie głośniki kupić żeby wytrzymały granie na gitarze ?

Jakie głośniki i kartę dźwiękową powinienem wybrać do gry na basie?
Jaki sprzęt potrzebny jest mi do podłączenia gitary basowej do komputera?
Jakie są najlepsze głośniki do odtwarzania muzyki oraz filmów na komputerze?
Czy istnieją głośniki, które można podłączyć zarówno do komputera, jak i gitary basowej?
Co polecacie, jeśli nie mam miejsca na duży głośnik i potrzebuję czegoś mniejszego?
Jakie parametry powinny mieć głośniki, aby wytrzymać granie na gitarze basowej?
Czy warto inwestować w droższe głośniki do gry na basie?
Jakie są najlepsze marki głośników dla basistów?
Czy karta dźwiękowa ma wpływ na jakość dźwięku przy grze na basie?
Jakie są wasze doświadczenia z różnymi rodzajami głośników dla basistów?

Podziel się swoją opinią

5 komentarzy

  1. No najlepiej. Poszukaj sobie interfejsów audio na guitarcenter.pl, jest tego od groma.

  2. IMO: dobre głośniki 2.0. Nie polecam zestawów z subwooferem, nawet 2.1, sam taki mam – przy nagrywaniu specyficznej muzyki (dostrojenie gitar, równe granie itp. – niepotrzebne a nawet przeszkadza) wszystko to co najfajniejsze idzie dołem, aż podłoga skacze. Górne satelity wydają z siebie niemiłosierny jazgot. Zmiksować tego do porządku nie idzie, trzeba posiłkować się słuchawkami. Nawet te dołączone do iPhone’a lepiej sobie dają radę niż takie tałałajstwo.
    PS: jeżeli nagrywasz przez zewnętrzny interfejs, typu Pod Studio, Tone Port – lepiej wyposażyć się w głośniki z dwoma równoległymi wejściami, sygnał z interfejsu lubi wychodzić oddzielnym wyjściem. W karcie dźwiękowej do PCta – wszystko jest OK jak masz w głośnikach jedno wejście, mikser jest wbudowany w kartę.

Możliwość komentowania została wyłączona.