Zespół

Share your love:

OD czegoś się zaczynało:]

Podzielam nostalgiczne wspomnienia o moich muzycznych początkach z basem Mensfeld, który kupiłem za 230zł. Opowiadam o pierwszym zespole, nauce gry i ewolucji mojego muzycznego zaangażowania aż po założenie nowego zespołu w Toruniu.

Wokal kolumny i mini mikser :D

Autor zastanawia się nad tanim rozwiązaniem dla wokalisty w zespole, polegającym na połączeniu kolumny Behringer Eurolive VS 1520 z mikserem Behringer Xenyx 502.

Hejka wszyscy :D

Młody basista z okolic Kielc szuka pierwszego własnego basu i zastanawia się pomiędzy Yamaha RBX 170 a TANGLEWOOD REB4. Planuje również utworzenie zespołu.

Combo bassowe na koncerty

Combo Bassowe Na Koncerty
Niedługo rozpoczynam koncerty z zespołem i szukam mocniejszego combo bassowego, ponieważ obecny Hartke 300bk nie daje rady przy perkusji. Moim budżetem jest maksymalnie 1000zł.

Jak najszybciej, jak najtaniej

Autor sprzedał swój ekskluzywny model gitary Peaveya, model Millenium, za 900zł, mimo iż został kupiony za około 4000zł. Teraz, mając bardzo ograniczony budżet, szuka taniego basu do zespołu.

Chałturka do oddania – Małopolska

W Budzowie, niedaleko Makowa Podhalańskiego odbędzie się 18 sierpnia festyn, na którym pojawiła się wolna chałturka dla muzyków z powodu innej okazji dla dotychczasowych wykonawców. Dodatkowo, poszukuje się basisty do długofalowej współpracy.

Sala prób bynajmniej profesjonalna Kraków

Poszukuję salki na próby muzyczne w Krakowie, która nie musi być wyposażona w klimatyzację, instrumenty, czy nagłośnienie. Współdzielona piwnica z zespołem to nie tylko brak ograniczeń czasowych, ale i rozmawiający z nami grzyb.

SKAZA – heavy/thrash metal – Wrocław

Zespół SKAZA z Wrocławia to młoda, dynamicznie rozwijająca się grupa w gatunku heavy/thrash metal. Aktualnie poszukują nowego perkusisty i zamierzają zaskakiwać swoją muzyką we Wrocławskich klubach.

Włodawo, pomocy!;]

Autor dzieli się swoją radością z gry na Squier VMJB, ale dołuje go izolacja i brak możliwości wspólnego muzykowania. Wzywa muzyków z okolic Włodawy do kontaktu, mając nadzieję na znalezienie osób do wspólnego grania.

Wymyslanie piosenek…..

Autor opisuje swoje doświadczenia jako początkujący gitarzysta, wyrażając chęć nauki tworzenia piosenek i zastanawia się, czy istnieją jakieś konkretne zasady komponowania muzyki na gitarze.

Ron Broder [Coroner]

Ron Broder, basista i wokalista zespołu Coroner, robi niesamowite wrażenie swoją techniką. Coroner, szwajcarski zespół thrash metalowy, jest według mnie najbardziej niedocenionym zespołem w historii heavy metalu.

Boys on Bicycles

Demko zespołu Boys on Bicycles zostało nagrane za bezcen w sali prób, niepretensjonalnie i z charakterem. Mimo świadomości niedoskonałości, zespół dzieli się swoją pasją i nowym materiałem.

Jaki sprzęt kupić?

Autor zastanawia się nad zakupem nowego sprzętu do gry w rockowym zespole. Rozpatruje dwie opcje: duże combo lub head z pożyczoną kolumną niskotonową, z ograniczonym budżetem 1300-1500zł.

Ratshred- Heavy Metal z Warszawy

Ratshred to zespół heavy metalowy z Warszawy, którego korzenie sięgają 2005 roku, kiedy to członkowie spotkali się w liceum. Mimo kilku trudności, w tym ostatniego pożegnania z gitarzystą solowym, zespół nie traci nadziei i już szuka nowego członka, gotowego do powrotu na scenę.

Filmy Making of… Waszych zespołów

Autor dzieli się doświadczeniem tworzenia filmu dokumentalno-komediowego o swojej grupie muzycznej, w tym castingach na wokalistów i zabawnymi momentami. Zachęca też innych do dzielenia się swoimi filmami.

Witam Basoofkę ;]

Michał, 17-latek z Koszalina, pasjonuje się szerokim zakresem muzyki rockowej i metalowej. Jest członkiem zespołu, gdzie pełni rolę basisty i niedawno zdecydował się na zakup nowego basu - Epiphone Goth Thunderbird IV.

Witosław

Łukasz, z zapalonym zainteresowaniem do gitary basowej i muzyki, opowiada o swojej decyzji reaktywacji zespołu z lat młodości. Obecnie gromadzi sprzęt - na jego liście znalazła się gitara basowa Jolana Diamant Bass i głowa HHelectroniks 100W.

Combo basowe na próby i do domu…

W poszukiwaniu idealnego combo basowego do domu i na próby z zespołem, rozważałem modele Hartke i Laney. Sprawdź, dlaczego Hartke A25 jest droższe od A35 i które najbardziej odpowiada potrzebom zespołu.

Gniazdo zamknięte Cort Curbow 5

Autor opisuje problem z gniazdem w swojej basówce Cort Curbow 5, które zaczęło sprawiać problemy, takie jak piski, brumy i obniżanie sygnału. Tłumaczy, że mimo prób nie udało mu się znaleźć pasującego zamiennika.

EGO Kępno – warto posłuchać ;-]

EGO to zespół muzyczny z Kępna, mieszanka rocka, funka i cięższych brzmień. Zdobywali uznanie już od początku swojej działalności, triumfując na Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel Rockowych.

Zajechałem kolumnę… NOT

Podczas próby zespołu zauważyłem, że przy mocniejszym przywaleniu w strunę, moja kolumna Marshall MBC410 daje niepokojące dźwięki. Przekonałem się, że do koncertu 8 stycznia nie zdążę jej naprawić, więc będę musiał pożyczyć sprzęt od innej grupy.

Koko mówi helou

Mikołaj, osiemnastoletni basista, przedstawia swoje muzyczne doświadczenia i aktualne przedsięwzięcia. Pomimo, że nie uważa się za mistrza basu, z pasją opowiada o swojej drodze muzycznej, z zespołem Chris June na czele.

Ahoj

Marcin, znany również jako Heretyk, Caus, Pieczar, jest 18-letnim mieszkańcem Radziszowa, który spędza część dni w Krakowie. Niedługo planuje zakup basu, aby połączyć go ze śpiewem w swoim zespole Rzut Kretem.

Ropa z pępka i inne takie – czyli wymówki muzyków.

W drodze na próbę zespołu, nasz perkusista zadzwonił, aby odwołać spotkanie, twierdząc, że cierpi na nietypowy problem zdrowotny – ropiejący pępek. Sytuacja ta zdemolowała plany związane z przygotowaniami do nadchodzącego koncertu, który ma się odbyć za miesiąc.

Jak to sie wszystko zaczęło:]

Opowiadam o swoich pierwszych krokach jako basista, od założenia zespołu do pierwszego koncertu. Podzielam też refleksje o nauce gry na basie, która trwa do dzisiaj.

Orracabessa!!

Orracabessa
Tekst przedstawia skład zespołu Orracabessa, wyróżniającego się nietypowymi pseudonimami swoich członków oraz ich rolami. Strona zespołu zawiera więcej informacji oraz galerię zdjęć.

Strzałeczka

17-letni Rafał z Częstochowy marzy o graniu na basie, ale jeszcze nie posiada własnego instrumentu. Pracuje nad tym i ma nadzieję wkrótce dołączyć do świata muzyki z własnym sprzętem.

Dylemat…

Dylemat8230
Autor opisuje swoje wątpliwości dotyczące rozpoczęcia nauki gry na gitarze basowej, pomimo silnej motywacji i chęci zmian w życiu. Zastanawia się, czy jest to prawdziwa pasja, czy chwilowe zauroczenie, a także obawia się trudności związanych z nauką i grą w zespole.

PS: Kat-Łzy dla cieniów minionych

Ps Kat Lzy Dla Cieniow Minionych
Podzieliłem się wrażeniami z ostatniego spotkania mojej grupy muzycznej, gdzie gram na basie. Opisałem nasze początki, włączając w to zdjęcia i link do naszego „teledysku”.

TormenT

Torment
Miesiąc temu zdecydowałem się na reaktywację zespołu TormenT, z którym zaczynałem swoją przygodę z muzyką. Aktualnie zajmujemy się nagrywaniem materiału demo w moim domowym studiu, jednak na ten moment bez partii wokalnych.

Zgiełk

Zgielk
Nowy członek zespołu Zgiełk opowiada o swoich doświadczeniach i planach na przyszłość. Zespół znany jest z koncertowych występów pełnych improwizacji i energii, a także z planów na nagranie nowych utworów.

Basowy minimalizm?

Autor dzieli się swoimi przemyśleniami na temat obciążenia nadmiarem sprzętu muzycznego i rozważa przesiadkę na bardziej minimalistyczne podejście. Problemem staje się przestrzeń, unikatowość posiadanych przedmiotów oraz niepewność związana z przyszłym ich użytkowaniem.

Bardzo trudna decyzja- Czy pchać się do zespołu?

Bardzo Trudna Decyzja Czy Pchac Sie Do Zespolu
Autor opowiada o swoim dylemacie dotyczącym wyboru między grą na gitarze a basie oraz o dążeń do dołączenia do szkolnego zespołu. Pomimo ograniczonego doświadczenia, rozważa przesiadkę na bas, by uniknąć centrum uwagi podczas występów.

Gitara basowa 1500 – 2000zł.

Gitara Basowa 1500 8211 2000zl
Dawid, przeglądając rynek, szuka idealnej gitary basowej w przedziale cenowym 1500-2000 zł. Jego musicalne inspiracje to zespoły takie jak Tool, RHCP, czy Jamiroquai, a gust muzyczny jest niezwykle zróżnicowany, od swingu po heavy metal.

Notowanie pomysłów i riffów

Notowanie Pomyslow I Riffow
Dyskusja na temat metod zapamiętywania riffów i motywów muzycznych, które pojawiają się spontanicznie. Autor dzieli się swoim doświadczeniem w używaniu telefonu do nagrywania pomysłów muzycznych i ich ograniczeniach.

NOOИ -Szczecin

Nooi Szczecin
Zespół NOOИ z Szczecina dzieli się swoją muzyką i doświadczeniem z basoofką. Istnieją od 2014 roku, mają jedno nagranie studyjne i zachęcają do śledzenia ich na Facebooku.

Hartke – jaki wzmacniacz do konkretnych kolumn?

Hartke 8211 Jaki Wzmacniacz Do Konkretnych Kolumn
Autor stoi przed decyzją zakupu odpowiedniego wzmacniacza Hartke do istniejących kolumn, rozważając modele 2500, 3500 oraz 5500 i combo VX3500. Eksploruje możliwości w kontekście swoich potrzeb - głośnego hard rocka w amatorskim środowisku.

gra na próbach przez interfejs – jak nagłośnić?

Gra Na Probach Przez Interfejs 8211 Jak Naglosnic
Jako gitarzysta, który niedawno zaczął grać na basie w domu za pomocą interfejsu Focusrite 2i4, stanąłem przed wyzwaniem zapewnienia odpowiedniego nagłośnienia basu na próbach nowo składającego się zespołu, bez posiadania wzmacniacza basowego. Rozważałem wykorzystanie swojego domowego setupu, aby zaoszczędzić na kosztach zakupu nowego sprzętu.

Nieogarnięty perkusista…

Zmagania z nieregularnie grającym perkusistą w zespole stają się coraz bardziej frustrujące. Próby dopasowania się i wielokrotne próby naprawy sytuacji kończą się niepowodzeniem.

DUST BOWL – pierwsze opublikowane nagranie z demówki

DUST BOWL po dwóch latach wspólnego grania, litrach potu i hektolitrach piwa, wkońcu opublikował swój pierwszy kawałek funkowy zatytułowany 'Adam'. Nadchodzi również drugi numer, zapowiadając szeroką gamę stylów muzycznych.

Zespół – ALL WE LEFT BEHIND

Zespół ALL WE LEFT BEHIND, założony wiosną 2011 roku przez Tomka (git.), Silvera (bass) i Sławka (voc.), wydał swoje premierowe demo 'CZASY ZAMYŚLENIA'. Po chwilowym zawieszeniu działalności ich wcześniejszego projektu, zespół wraca z nowym składem i świeżym materiałem.

Siema! :]

Rozpoczynałem jako gitarzysta elektryczny, ale przejście na bas pozwoliło mi odkryć swoją prawdziwą pasję. Teraz, skupiając się na grze w zespole rock/metal, bas stał się moim priorytetem.

eksperyment z krótką skala

Podjąłem decyzję o eksperymencie z basem o krótszej skali - Samick MCR1. To bardziej eksperyment niż główna broń basisty, ale mam nadzieję, że nada niepowtarzalnego charakteru mojemu przyszłemu zespołowi między jazzem a funkiem.

Nietypowy problem z wyborem kolumny.

Autor opisuje swoją walkę z byciem słyszalnym na próbach z zespołem, używając combo Warwicka Sweet 15.3. Z uwagi na ograniczone fundusze, rozważa zakup mocniejszej kolumny przed head'em, zastanawiając się czy podpięcie 400W Hartke 410XL pod to combo ma sens.

Teoria – czy wymagasz tego od zespołu?

Autor dzieli się swoją drogą, jak z samouka doszedł do regularnych prób z zespołem, zastanawiając się, czy teoria muzyczna jest konieczna do 'poważnego' grania. Pomimo samodzielnej nauki i osiągnięcia pewnego poziomu umiejętności, pojawiają się wątpliwości co do znaczenia teorii muzyki w kontekście zespołu.

Dzień futrzaka 2 czyli nagranie na kolanie

Tekst opowiada o próbie nagłośnienia gitary basowej Adelita w sposób, który okazał się bynajmniej niezwykły. Futrzak, autor artykułu, dzieli się swoimi doświadczeniami ze sprzętem, problemy z nagraniami i nostalgiczne wspomnienia zespołu.

Basik dla gitarzystki ;d

Justyna, gitarzystka z kilkuletnim doświadczeniem, postanowiła odkryć świat basów. Poszukuje ona swojego pierwszego basu, jednak nie chce wydawać więcej niż 350zł, zastanawiając się, czy granie na nim dostarczy jej tyle samo radości, co słuchanie dolnych dźwięków.

Ocieplenie salki prób na zimę

Przedstawiamy dylemat naszego zespołu dotyczący ocieplenia próbowni na zimę. Dowiedz się, jakie kroki planujemy podjąć, aby nasza sala prób była ciepła i przytulna, mimo ograniczonych funduszy.

Prrrr…omocja

Autor dzieli się doświadczeniami z jednorazowej, darmowej kampanii promocyjnej na Facebooku, której wartość wynosiła 25$. Kampania, mimo imponujących statystyk, przyniosła niewielkie konkretne korzyści: kilkanaście lajków i mały wzrost liczby osób na liście mailingowej.

Witam!

Bartek, nowy członek forum, opowiada o swojej dwuletniej przygodzie z graniem na basie, wspomina o swoim zespole i planach nagrania nowych utworów. Wyraża także podziw dla ulubionych basistów i dzieli się szczegółami na temat swojego sprzętu basowego.

Pomóżcie w konkursie!

Zespół Regenci prosi o wsparcie w konkursie 'Pokaż swój teledysk', gdzie główną nagrodą jest występ na małej scenie tegorocznego Przystanku Woodstock. Konkurs składa się z dwóch etapów, a głosowanie odbywa się na portalu Vimeo oraz Facebook.

Poważne ćwiczenia czas zacząć.

Po pół roku nieformalnego grania na gitarze basowej, postanowiłem wziąć się za serio do ćwiczeń. Korzystając z aplikacji Mobile Metronome na telefonie z Androidem, ćwiczę codziennie co najmniej godzinę, pomimo napotkanych wyzwań związanych z koordynacją i dynamiką gry.

gitarzysta – zakała zespołu?

Autor zastanawia się, czy wszyscy gitarzyści mają podobne cechy do współpracownika z jego zespołu, charakteryzujące się zarozumiałością i niechęcią do nauki. Opisuje swoje doświadczenia, konfrontując je z zachowaniem innych członków zespołu, w tym perkusisty.

mój trzeci bass

Jestem Sylwia i chciałabym się z Wami podzielić historią mojego trzeciego basu - starego Squiera, który mimo swojego wieku i nieco zniszczonego wyglądu, ma niesamowite agresywne brzmienie. Dzięki niemu moja gra w zespole nabrała zupełnie nowego wymiaru.

Co wybrać? – Klasyczny wątek dot. sprzętu

Piotrek wraz z zespołem szuka idealnego zestawu nagłaśniającego dla siebie, rozważając różne opcje głów i kolumn basowych z funduszem około 3000zł na każdego. Przegląda propozycje od Ampeg, Hartke, Ashdown oraz Laney, szukając porady dotyczącej kompatybilności między wybranymi headami i kolumnami.

Symulowanie metronomu

Dyskusja na temat roli basisty w zespole, koncentrująca się na rytmicznym ruchu, takim jak kiwanie głową czy bujanie się, w celu utrzymania rytmu. Podnoszone jest pytanie, czy takie zachowania są korzystne, czy przeciwnie, rozpraszają i oddalają od skupienia na grze.

Level Up!

Nagle stałem się częścią zespołu Post Scriptum, kiedy ich basista nagle zniknął tuż przed serią koncertów. Moja pierwsza próba już za mną, i jestem oficjalnie w zespole, zagrając na moim wymarzonym Ampegu SVT3 Pro.

WallyDrag – nowy projekt

Przedstawiam nowy projekt muzyczny, który zrodził się z koleżeńskiego spotkania i szybko rozwinął w pełnoprawny zespół łączący różne style muzyczne. Zespół składa się obecnie z sześciu osób, w tym instrumentalistów o szerokim spektrum możliwości.

tubas – standardowy…

Podczas naszego tygodniowego jam session zdecydowaliśmy się na nietypowy eksperyment: grę bez perkusji. Okazało się, że brak tego instrumentu pozytywnie wpłynął na naszą kreatywność i pozwolił każdemu z nas wsłuchać się w partię drugiego.

tubas – nareszcie piątek…

Autor opisuje swój piątkowy rutyn szczegółowo, mieszając relaks z muzyką i obserwacją życia codziennego w swoim otoczeniu. Następnie dzieli się nagraniem zespołu, w którym wspólnie z przyjaciółmi tworzą muzykę, prezentując skład osobowy i ich muzyczne umiejętności.

Hello basoofko

Dawid, młody entuzjasta basu z małej wsi w woj. Lubelskim, dzieli się swoją historią, jak od grudnia ubiegłego roku zaczął grać na basie, inspirację znalazł w muzyce i filmach, aż po pierwsze kroki w edukacji muzycznej pod okiem doświadczonego basisty. Jego pasja i samozaparcie prowadzą go do celu - grania w zespole i współtworzenia muzyki.

tubas – wakacyjnie…

Autor opisuje swoje doświadczenia jako młody muzyk grający latem w klubach na wybrzeżu. Anegdoty z życia zespołu są okraszone humorem i lekkim podejściem do poważnych tematów, jak manipulacja i odpowiedzialność za innych członków zespołu.

tubas – dixieland

Opowieść o formowaniu się zespołu dixielandowego przez grupę przyjaciół, którzy po wyjściu z wojska postanowili zrealizować swoją pasję do jazzu. Zespół z miejsca zdobył popularność, docierając do finału prestiżowego konkursu 'Złotej Tarki'.

Shanties 2010 – Formacja

Zostałem kontrabasistą w zespole Formacja na największym polskim festiwalu szantowym w Krakowie. Dwa tygodnie prób, energetyczne występy, niezapomniane wrażenia i tajemnicza choroba gitarowa.

Dawno i nieprawda – zespół Rocznik Bieżący

Autor tekstu dzieli się nostalgią i wspomnieniami o swojej pierwszej kapele, Rocznik Bieżący, wraz z linkami do demówek sprzed lat. Zespół rozpadł się z powodu różnic w podejściu do muzyki, ale nagrania wciąż budzą ciekawość autora.

Dawno mnie nie było.

Po długiej przerwie wracam z nowymi doświadczeniami. Otóż, zaangażowałem się w pracę jako montażysta wideo i fotograf na różnego rodzaju imprezach, a niedawno założyłem również zespół muzyczny, który szybko zgromadził kilka świetnych utworów i już szykuje się do pierwszego koncertu.

Start

Początkujący basista dzieli się swoimi pierwszymi doświadczeniami związanymi z nauką gry na basie, kupnem pierwszego sprzętu i wątpliwościami dotyczącymi wyboru instrumentu. W poszukiwaniu porad, dzieli się swoim podejściem do nauki i pyta o dalsze kroki w rozwijaniu swojej pasji.

Filozofia basu wg Kubolskiego

W swoim pierwszym wpisie blogowym na temat gry na basie, Kubolski dzieli się swoimi przemyśleniami i radami dla początkujących basistów. Podkreśla znaczenie współpracy z perkusistą, eksploruje rolę basu w zespole oraz daje wskazówki dotyczące wyboru stylu gry.

Metronom dla basisty

Szukam metronomu, który będzie dyscyplinował perkusistę i ułatwi prace basiście, mając przy tym szereg funkcji wspomagających prace muzyka.

Niedziela tuż przed powrotem do szkoły.

Otrzymując niespodziewaną wiadomość, dowiedziałem się, że perkusista i były gitarzysta z naszego zespołu nagle postanowili nagrać materiał bez naszej wiedzy. O całej sytuacji dowiedziałem się z aktualności szkolnych i Myspace.

Kręcimy teledysk!

Historia, jak nasz zespół załatwił sobie kręcenie teledysku za darmo dzięki pomocy rodziny, będacej w branży. Od dobrych rad po współpracę z znakomitymi twórcami - wszystko w rodzinie.

Jakże zawiły proces tworzenia w zespole. PS. Emo wyznania.

Autor dzieli się swoimi przemyśleniami o trudnościach tworzenia muzyki w zespole, szczególnie kiedy lider ma wyłączne prawo do podejmowania decyzji. Porażka wspólnych prób i zmienianie utworów bez zgody zespołu prowadzą do frustracji i rozważań o sensowności takiej współpracy.

Magia dźwięków

Pisanie o muzyce często kończy się na technicznych aspektach, ale prawdziwa magia dzieje się w emocjach i więzi między muzykami. Odkrycie tego przyszło do mnie w dość nieoczekiwanych okolicznościach, podczas wspólnego jamowania.

Dawid Wita :]

Dawid opowiada o swojej muzycznej podróży, która zaczęła się w małej miejscowości Poniatowa. Mimo braku formalnej edukacji muzycznej i skromnych początków na tanim sprzęcie, z pasją i determinacją zaczął grać na basie w zespole reggae.

no czesc ;]

Jako nowicjusz w branży muzycznej, gram na basie od około 9-10 miesięcy, przechodząc z akustyka na bas Corta. Równolegle, moja pasja do morza przekierowała mnie na studia w Wydziale Techniki Morskiej w Szczecinie.

Aloha!

Autor przedstawia swoją muzyczną drogę od pierwszego kontaktu z basem w technikum, przez szkolny big band, aż po granie ciężkiej muzyki w stylu Metallicy. Sprawdź historię basisty szukającego wokalisty!

Witajcie Drodzy Basiści

Opisuję swoją podróż muzyczną skupiając się na gitarze basowej i innych instrumentach, które kształtują moje muzyczne doświadczenie. Wspominam o współpracy z zespołem oraz pasji do różnych brzmień muzykalnych.

W Połowie Melodii

W Połowie Melodii to zespół, który narodził się z przypadkowej jam session w Ełckim Centrum Kultury. Zespół gra głównie improwizowaną muzykę i mimo że członkowie rozjechali się na studia, nadal tworzą muzykę, która jest dostępna na ich kanale na YouTube.

Sesja nagraniowa w Modemie

Pierwsze kroki zespołu w studiu nagrań rozpoczęły się od wielu przeszkód, ale ostatecznie udało się zarejestrować perkusję do dwóch utworów. Pomimo ograniczeń i śmiesznych sytuacji, poczucie humoru i pasja do muzyki pozostają niezmienne.

Basista: Potrzebny tylko na koncert?

Artykuł opowiada o znaczeniu i niezastąpionym miejscu basisty w zespole, mimo że wiele osób podważa ich rolę. Autor dzieli się osobistymi doświadczeniami i refleksjami na temat tego, jak gitarzyści czasem lekceważą basistów, lecz podkreśla kluczową rolę basu w muzyce.

Zespół z Warszawy poszukiwany do zagrania koncertu

Organizatorzy szukali drugiego zespołu do wspólnego występu w klubie MetalCave w Warszawie, pod koniec stycznia. Oczekiwali zespołu z podobnym gustem muzycznym, orientującego się w muzyce metalowej, bez skomplikowanych podgatunków.

Ciabatta – sala prób – zdjecia :D

Opowiedziałem o naszej sali prób, znajdującej się na strychu, z ekstremalnymi temperaturami latem i zimą. Dołączone zdjęcia pokazują zarówno sprzęt, jak i członków zespołu w nietypowych sytuacjach.

Cześć :]

Czesc 3
Karol, młody basista z zaledwie rocznym doświadczeniem, opowiada o swojej pasji do muzyki i drodze, jaką przeszedł, by zacząć grać na basie. Od pierwszych prób na klasycznej gitarze, poprzez zakup pierwszego basu - Ibaneza GSR 180, aż po plany założenia własnego zespołu.

Pierwszy własny wzmacniacz – tylko jaki?

Autor rozważa zakup swojego pierwszego wzmacniacza basowego, analizując oferty Ashdown na Allegro i zastanawiając się nad budżetem. Potrzebuje wzmacniacza, który poradzi sobie w sali prób i przebije perkusję, z zakładanym budżetem 800 zł.

Skąd[!] wziąć kontrabas elektryczny z niską cene?

Autor tekstu, będący młodym muzykiem i początkującym basistą, wyraża chęć zakupu kontrabasu elektrycznego w ograniczonym budżecie. Opisując swoje poszukiwania, wymienia allegro jako źródło znalezienia instrumentu za 1700 zł, jednak zwraca się o pomoc w dalszych poszukiwaniach ze względu na opóźnioną możliwość zakupu.

Sala prób z możliwością nagrywania

Sala prób w Wrocławiu oferuje unikalne warunki dla muzyków pragnących pracować nad swoim materiałem. W cenie wynajmu zawarte są warunki pozwalające na wielościeżkowe nagrania oraz bezpieczne przechowanie sprzętu.

problem z ktorym kazdy sie kiedys spotka.

Problem Z Ktorym Kazdy Sie Kiedys Spotka
W muzyce często zdarza się, że nieświadomie możemy stworzyć coś, co już istnieje. Zespół napotkał taki problem, tworząc balladkę, która niezamierzenie brzmiała podobnie do motywu Stu Hamma.

So Bigins…

So Bigins8230
Historia mojej pasji do basu zaczęła się przypadkowo, a jej rozwój przyniósł wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji. Od klawiszy do basu, poprzez trudności aż do pełnienia roli basisty w zespole.

Takie sa początki muzyka artysty… ;]

Opowiadam swoją osobistą historię związaną z rozwojem pasji do muzyki, od pierwszych eksperymentów z mandoliną, przez keyboard, aż po decyzję o zostaniu basistą.

Problem natury życiowej

Dyskusja na temat dylematu, z którym zmaga się basista stojący przed wyborem między graniem w rockowej kapeli a eksploracją sceny jazzu i fusion. Męcząca go sytuacja wynika z różnicy atmosfery i podejścia w obu zespołach.

dobry wieczór.

Basiasta od prawie roku dzieli się swoją historią, pasją do basu Mayones i planami na przyszłość. Opowiada o swoich doświadczeniach na forum i preferencjach dotyczących strun.

Granie z akordow … HELP

Granie Z Akordow 8230 Help
Jako samouk na basie, miałem do czynienia tylko z tabulaturami i nutami. Teraz, stanąłem przed wyzwaniem gry z akordów w zespole na imprezach.

Pomoc i porada – Bas Climax Witkowski

Pomoc I Porada 8211 Bas Climax Witkowski
Autor tekstu, Michał, szuka porady w związku z problemami z basem Climax Witkowski, używanym przez basistę jego zespołu. Rozważają wymianę przystawek na zestaw Merlina Humbucker i Singla po problemach z dźwiękiem na koncertach.

Jukka Koskinen oficjalnie dołącza do Nightwish!

Jukka Koskinen, dotychczasowy basista sesyjny Nightwish, został właśnie oficjalnie inaugurowany jako pełnoprawny członek zespołu. Zastąpił Marko Hietala, który opuścił grupę na początku zeszłego roku.

Jak radzić sobie z liderami zespołów, którzy zmieniają Twoją partię

Radzenie sobie z liderami zespołów, którzy zmieniają twoje partie, może być trudne, ale ostatecznie naszym zadaniem jako muzyków na zlecenie jest dostarczenie dokładnie tego, czego chcą. Postawienie na bok swojego ego i zaakceptowanie wytycznych lidera może okazać się najlepszym podejściem.

Powrót do podstaw w zespole muzycznym

Artykuł dotyczy delikatnego podejścia do podnoszenia umiejętności muzycznych w zespole, którego ambicje muzyczne często przewyższają techniczne możliwości. Poruszono temat efektywnej współpracy i rozwoju każdego z członków.

Co sprawia, że basista jest dobry?

Artykuł porusza temat cech, które w mojej opinii, czynią z muzyka dobrego basistę. Obejmuje różnice między 'basistą' a 'basowym gitarzystą' oraz podkreśla znaczenie służenia muzyce.

Jak zapewnić produktywną próbę?

W tym artykule dowiesz się, jak przygotować się do prób oraz jak zarządzać czasem i zasobami, by każda sesja była jak najbardziej efektywna.

Nauka utworów nuta w nutę versus improwizacja własna

W świecie basu często pojawia się pytanie, czy warto uczyć się utworów dokładnie tak, jak zostały zagrane na nagraniu, czy może lepiej jest tworzyć własne linie basowe. Ten artykuł bada zalety obu podejść, pomagając zrozumieć, co najlepiej sprawdza się w praktyce.

Czy gra w tej kapeli to warta świeca inwestycja?

Decyzja o zaangażowaniu się w zespół wschodzącej gwiazdy może być trudna. W artykule omawiamy, czy warto inwestować swój czas i energię, mając na uwadze możliwe zmiany po podpisaniu kontraktu z dużą wytwórnią.