Kontrabas

Share your love:

Wieloryb

Mój wieloryb świeżo po wizycie u lutnika – czeka go…

El Presidente

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez gra na kontrabasie podczas uroczystości wCaracas…

John Patitucci

Patitucci, znakomity technik zarówno na kontrabasie jak i elektrycznej gitarzebasowej,…

Avishai Cohen

Gdzieś się już o tym Panu przewinęło na forum, ale…

Yaron Stavi

Wyczesany londyński basista/kontrabasista o żydowskim pochodzeniu. Gra terazchyba ze Śmietaną.…

Bartek Kuźniak

Bartek Kuźniak, wszechstronny basista, zagrał brawurowe partie na doskonałejpłycie zespołu…

Panna z kontrabasem

przeglądając jakieś śmieci w internecie (dziewczyny i ich pokoje, www.izismile.com…

Formacja – Szanty We Wrocławiu 2011

Podczas występu we Wrocławiu w lutym 2011 roku, tuż przed wejściem na scenę, zdarzył się nieoczekiwany wypadek z kontrabasem. Szczęśliwie, dzięki szybkiej reakcji muzyka, możliwe było znalezienie tymczasowego rozwiązania.

Arsenał

W tekście przedstawiony jest osobisty arsenał muzyczny autora, w skład którego wchodzą: kontrabas, akustyki, elektroakustyk, gitary, piecyk gitarowy, efekt gitarowy oraz pianino. Autor dzieli się swoimi doświadczeniami i uczuciami związanymi z używanymi instrumentami, zarówno pozytywnymi jak i nie.

Na 4 kontrabasy i męski głos

Recenzja koncertu inspirowanego tekstem Johnyego Cage'a pt. "Przeludnienie sztuki", zorganizowanego przez Stowarzyszenie Artystyczne "Mózg". Wykonawcami byli Olo Walicki, Wojtek Mazolewski, Sławek Janicki oraz Peter Jacquemyn, którzy zaprezentowali niezwykłe umiejętności w grze na kontrabasie.

Robert Kubiszyn

Robert Kubiszyn to utalentowany muzyk, którego warto poznać. Zwłaszcza jego solowe wydawnictwo 'Before Sunrise' zasługuje na uwagę każdego fana jazzu.

Bednarek JB. Samick Korszarz

Odnawiam kultowy bas Bednarek JB. Samick Korszarz, wymieniając klucze, progi, elektrykę i wiele więcej, by przywrócić mu dawny blask. Gitarę budowałem ze szczególną starannością, kierując się pasją do vintage.

Zespół Pieśni i Tańca Jagódki

Opowieść o wyjątkowych występach Zespołu Pieśni i Tańca Jagódki, podczas których zimno i niefortunne pozycjonowanie na scenie stawiało przed muzykami nietypowe wyzwania. Mimo trudności, kontrabas zespołowy zawsze pozostawał w centrum uwagi, nawet jeśli był popękany i głuchy.

Po popisie…

6 grudnia w mjuzik szkole mieliśmy próbny popis klasy kontrabasu…

Kontrabasowy zegarek

Wyszperane na allegro – „Zegarek z gitarą”. Oczywiście nasze wprawne…

Eric Haamers

KLIK Kontrabasista (mało ich coś w tym dziale) 🙁 formacji…

Hoooola !

W ramach rekompensaty za moje lenistwo i opuszczenie Was na…

NS WAV Omni Bass od NS Design

Seria WAV od NS Design powiększa się o model NS WAV Omni Bass, łączący w sobie projekt kontrabasu z długością menzury elektrycznego basu. Dostępny w wariantach cztero i pięciostrunowych, ten bas oferuje niezrównane możliwości zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych basistów.

Headway Music Audio wprowadza preampy EDB-2 i EDM-1

Firma Headway Music Audio rozszerza swoją ofertę preampów akustycznych o modele EDB-2 i EDM-1, które zostaną zastąpieniem dla flagowego preampa EDB-1 EQ Direct Blend. Oba urządzenia zaprojektowano z myślą o instrumentach akustycznych, w tym kontrabasie i gitarze basowej.

Łatwe kapele dla nowych kontrabasistów

Latwe Kapele Dla Nowych Kontrabasistow
Artykuł przedstawia wskazówki dotyczące wyboru muzyki i kapel dla początkujących kontrabasistów, którzy dopiero rozpoczynają swoją muzyczną przygodę i szukają odpowiednich gatunków muzycznych, które nie będą dla nich zbyt trudne. Omawia doświadczenia autora i sposoby, w jakie nowi kontrabasiści mogą włączyć się do świata muzyki, rozpoczynając od prostszych gatunków.

Nauka gry na kontrabasie/Wrocław a czasem reszta Polski ;]

Nauka Gry Na Kontrabasiewroclaw A Czasem Reszta Polski
Anita, doświadczona basistka, oferuje lekcje gry na kontrabasie dla basistów, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności w nowym kierunku. Posiada bogate doświadczenie, w tym studia w Polsce i Hadze, a obecnie kontynuuje naukę na poziomie magisterskim.

Regulowany podstawek

Zastanawiasz się nad instalacją regulowanego podstawka w swoim kontrabasie? Jest to rozwiązanie ciekawe dla muzyków, którzy pragną większej kontroli nad instrumentem, szczególnie w kontekście klasyki i rozrywki.

[Kraków/Katowice] Nauka gry na basie/kontrabasie

Oferuję lekcje gry na basie i kontrabasie w Krakowie i Katowicach, dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Student Akademii Muzycznej w Krakowie dzieli się swoją pasją oraz wiedzą, oferując personalizowane lekcje, pomoc w wyborze sprzętu i kształcenie słuchu.

Przystawka do kontrabasu, proszę o pomoc :]

Poszukuję przystawki do kontrabasu, który montuje się między skrzydełka a nóżki. Rozważam 3 modele w ograniczonym budżecie do 500zł, zastanawiając się, która będzie najlepsza do jazzu i czy potrzebny mi będzie preamp.

Kontrabas Moskiewski – Opinie

Rozważając zakup kontrabasu do nauki, warto zastanowić się nad modelem Moskiewskim. Sprzęt ten może okazać się atrakcyjną opcją dla początkujących ze względu na swoją cenę i jakość.

Ból ręki w czasie gry

Autor porusza problem bólu lewej ręki w czasie gry na kontrabasie, szczególnie przy graniu szybkich motywów w niskich pozycjach. Wspomina o chwilowym przerwaniu gry na kontrabasie oraz nadziei na wzmocnienie lewej ręki.

Zbigniew Wegehaupt nie żyje.

Zbigniew Wegehaupt, uznawany za jednego z najlepszych kontrabasistów polskiego jazzu, zmarł w wieku 57 lat po niespodziewanym zasłabnięciu. Przez lata współpracował z największymi gwiazdami sceny muzycznej i był autorytetem w nauczaniu muzyki.

Witajcie!

Kiedyś marzyłam o graniu na kontrabasie, teraz w wieku 31 lat postanowiłam zrealizować tę pasję. Muzyka, głównie nowa fala i post punk, jest jedną z moich pasji, a zaczynam naukę gry na basie od zera.

Plastyczny Kontrabas Dla Bardzo Plastycznego Prawie Kontrabasisty!!!

Czytelnik poszukuje kontrabasu, który będzie jego dodatkowym instrumentem, na który nie chce wydać zbyt wiele, ale zależy mu na elastycznym brzmieniu. Uważa, że lepszym wyborem może być kontrabas tradycyjny niż elektryczny, ale jest otwarty na sugestie i zastanawia się, jakie opcje są dostępne w kwestii nauki na kontrabasie elektrycznym.

Paweł Wszołek project – Choice

Paweł Wszołek zaprasza na pierwsze koncerty swojego autorskiego projektu. Odbędą się one w województwie Lubuskim, w Klubie jazzowym 'U Ojca' w Zielonej Górze i Klubie 'Kaflowy' w Nowej Soli.

Struny kontrabasowe.

Autor dyskutuje o strunach do kontrabasu, koncentrując się głównie na strunie „c” oraz na różnicach między strunami Pirastro Flexocore solowymi a orkiestrowymi. Wyraża preferencje dla strun solowych i podkreśla ich odpowiedniość do basów z menzurą powyżej 105 cm.

Smyczek, kalafonia – używanie i konserwacja

Użytkownik zastanawia się, jak odpowiednio naciągnąć włosie w smyczku kontrabasowym 4/4 niemieckiego typu oraz jak często należy stosować kalafonię. Spotyka się z problemem niejednolitego dźwięku na różnych strunach.

The Aardvark Trio – akustyczne granie..

Jestem częścią 'The Aardvark Trio', połączenia gitary, kontrabasu i perkusji, które sprawia, że ponownie zakochałem się w muzyce akustycznej. Nasze utwory, które możecie znaleźć online, dają na nowo odkryć znane brzmienia.

Michał Królik

Michał Królik to wszechstronny muzyk grający na wielu instrumentach, takich jak kontrabas, fortepian, gitara elektryczna, basowa i perkusja. Jako uczeń ostatniego roku szkoły muzycznej w Częstochowie, ma za sobą już kilka lat doświadczenia w grze na każdym z tych instrumentów i udziela się w Big-Bandzie swojej szkoły.

Łukasz Smoliński

Łukasz Smoliński podzielił się swoją historią muzyczną i wyjaśnił, na jakim sprzęcie gra od ponad 11 lat. Jego erudycja obejmuje szeroki zakres gatunków muzycznych, a liczba koncertów prawie osiągnęła już 400.

Wybór kontrabasu

Poszukuję odpowiedniego kontrabasu dla siebie, przeglądając różne platformy sprzedażowe. Znalazłem ciekawą ofertę na kontrabas z litego drewna za 1800 zł, zastanawiam się, czy to dobra okazja.

Witam Szanownych Operatorów Niskich Częstotliwości

Łukasz, młody muzyk z Polic, opowiada o swojej muzycznej drodze od gry na fortepianie po zakup pierwszego basu - 5 strunowego Nexusa, oraz wzmacniacza Warwick Sweet 15.2. Wspomina też o swoim ulubionym sprzęcie i zespołach, a bas otrzymał jako prezent urodzinowy od brata.

Jaki pickup do kontrabasu?

Autor szuka dobrego pickupu do kontrabasu, mając już doświadczenia z modelami Underwood i Fishman BP 100. Oczekuje pickupu, który realnie odda brzmienie kontrabasu, wspominając także o sprzedaży wzmacniacza Warwick ProTube IX.

Klucze starego typu

Opisuję problem z którym przyszło mi się zmierzyć - wymiana kluczy w starej gitarze basowej, Jolana Baso V. Stanąłem przed wyzwaniem znalezienia odpowiednich zamienników, co wcale nie okazało się łatwe.

Oi!

Autor dzieli się swoim doświadczeniem muzycznym, od wczesnych lat związanych z muzyką klasyczną, poprzez folk, aż do nowego projektu grającego ska. Opisuje również swoje obawy i nadzieje związane z nauką gry na nowym instrumencie.

Duuzy problem z DHL. Kto pomoze?

Klient opisuje sytuację, w której jego kontrabas został uszkodzony podczas dostawy zorganizowanej przez DHL. Osoba, która odebrała paczkę nie była świadoma, że powinna ją sprawdzić, co doprowadziło do problemu z niezauważonym uszkodzeniem.

Basista szuka basistów/tek do wielobasowego składu. Kraków.

Basista Szuka Basistowtek Do Wielobasowego Skladu Krakow
Kontrabasista poszukuje basistek i basistów do utworzenia unikalnego, wielobasistowego zespołu w Krakowie, specjalizującego się w metalowych coverach folkowych i country piosenek. Projekt zakłada szybkie nagrania bez prób, z możliwością wydania CD, a nawet LP i koszulek.

WOLFMANGLER – mp3 z trzema basistami

WOLFMANGLER, niegdyś znana jako kapela 'country doom', prezentuje unikalne nagrania, w tym reinterpretację Edvarda Griega 'Ases Tod' oraz utwór zainspirowany H.P. Lovecraftem 'Star-Winds'. Oprócz tego ujawniam światu także jeden utwór z projektu DEAD RAVEN CHOIR, cover Cohena 'First We Take Manhattan'.

Mój kontrabas

Po latach gry na sklejce, w końcu dorobiłem się własnego…

Wasze kontrabasy

Ja gram na ok.100letnim niemieckim instrumencie.deka tylna klejonai”łamana”.Podstrunnica jest „z…

struny do 1/8 oraz mostek

Jan, basista amator, podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi ze zmianą strun na nowe D'Addario Prelude na kontrabasie 1/8 oraz rozważa zmianę mostka. Wymiana strun wydawała się wpłynąć na trudność gry i brzmienie instrumentu, co skłoniło Jana do zastanowienia się nad innymi opcjami strun oraz możliwością wymiany mostka.

Niejasny podstawek

Niejasny Podstawek
Po trzech godzinach używania sklejkowego kontrabasu z Thomanna, napotkałem problem z podstawkiem, który zaczął się przechylać, a następnie wyginać w kierunku strun. Zastanawiam się, czy problem wynika z nieprawidłowego ustawienia podstawka.

Światowy Festiwal Kontrabasowy – WROCŁAW 2014

Światowy Festiwal Kontrabasowy jest wyjątkową okazją do zapoznania się z wirtuozowskimi wykonaniami na kontrabasie oraz uczestnictwa w warsztatach dla początkujących i zaawansowanych. Organizowany we Wrocławiu, festiwal gromadzi wybitnych muzyków i oferuje bogaty program koncertowy, od jazzu po solowe koncerty z orkiestrą.

[WARSZAWA] Lekcje gry na basie

Warszawa Lekcje Gry Na Basie
Doświadczony student i absolwent AFITu oferuje lekcje gry na gitarze basowej, współpracując z czołowymi artystami. Nauka obejmuje harmonię, akordy, skale, techniki gry, oraz homerecording.

tubas – …XII KROKUS JAZZ FESTIWAL, cz. II

Drugi dzień Krokus Jazz Festival przyniósł mnóstwo jazzowych wrażeń. Od polskich talentów, przez niemieckie zespoły, aż po niezapomniany występ MDM Trio, festiwal oferował różnorodność i wysoki poziom wykonawczy.

Wrześniowe koncerty!

Chciałbym was zaprosić na wrześniowe koncerty z moim udziałem. To wyjątkowa okazja do spotkania i wspólnego doświadczenia muzyki na żywo.

Jak nagrywać swoje koncerty? [audio + video]

Autor opisuje swoje doświadczenie z nagrywania audio i wideo swojego dyplomowego koncertu licencjackiego, używając sprzętu takiego jak rejestrator Zoom H4 i mikrofon Rode NT1000, oraz dwie lustrzanki, w tym Canon 5D. Podkreśla trudności, które napotkał podczas łączenia dźwięku z obrazem, a także efekt finalny, z którym jest zadowolony, pomimo braku profesjonalnego sprzętu.

Kontrabasistka wita : ]

Weronika, kontrabasistka, dzieli się swoją muzyczną podróżą, zaczynając od gitar klasycznych i elektrycznych, przez perkusję, aż po kontrabas. Wkrótce rozpocznie naukę na wydziale instrumentalistyki klasycznej.

Witam z podkarpackiej wsi

Autor dzieli się swoją niezwykłą historią o tym, jak bez żadnego przygotowania muzycznego, a jedynie dzięki niezłomnej woli, rozpoczął naukę gry na kontrabasie. Początki były trudne, ale dzięki wsparciu dojeżdżającego nauczyciela, przez pięć lat zgłębiał tajniki muzyki klasycznej, by ostatecznie znaleźć swoją drogę w szarpaniu strun.

tubas – …w tym sęk!

Koncert grupy 'W tym sęk...' z okazji 35-lecia Domu Kultury MUFLON w Sobieszowie to wydarzenie pełne poezji i swingowego feelingu, którego nie zapomnę. Uwagę skradł kontrabasista Tomek Pierzchniak, a na scenie ujawniła się także nowa gwiazda poetyckiej piosenki - Ania Kosa.

Piecyk do Stagga

Autor opowiada o swoim dylemacie związanym z wyborem odpowiedniego wzmacniacza do swojego kontrabasu elektrycznego STAGG EDB. Wyjaśnia swój brak wiedzy na temat sprzętu i prosi o pomoc w zrozumieniu różnicy między wzmacniaczami basowymi a kontrabasowymi.

tubas – …poznajcie Tomka Pierzchniaka!

Tomek Pierzchniak, talent z Jeleniej Góry, to wszechstronny basista, którego przyszłość w muzyce rysuje się w jasnych barwach. Mieszkaniec Jeleniej Góry i absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz we Wrocławiu, na co dzień gra na kontrabasie w Filharmonii Dolnośląskiej, a po godzinach udziela się w różnych jazzowych i rozrywkowych projektach.

Wywiad z Wojtkiem Pilichowskim

Po koncercie w zgierskim MOKu, miałem okazję przeprowadzić krótki wywiad z Wojtkiem Pilichowskim. Poruszyliśmy tematy jego obecnych projektów, przyszłych planów, a także powrotu kultowego Woobie Doobie.

Kontrabas – wynajem dla chętnych

Oferuję wynajem kontrabasu dla osób rozpoczynających naukę oraz dla muzyków potrzebujących instrumentu na koncert w Krakowie. Zapewniam transport na koncert, a cena jest do uzgodnienia.

Kontrabas – odsłona 1

Podjęłam decyzję o naukę gry na kontrabasie, co wiązało się z zakupem instrumentu. Cały proces poszukiwań trwał ponad cztery miesiące i był pełen emocji - od wielkiego zachwytu po szok, kiedy odkryłam pęknięcie na nowym kontrabasie.

Smutne linie basu

Autor szuka unikalnych, smutnych linii basu i kontrabasu, które tworzą atmosferę niepowtarzalnych emocji. Nie interesują go riffy grane unisono z gitarą, tylko te, w których bas ma główną rolę.

tubas – …klezmer nostalgiczny

Tekst przywołuje wspomnienia z czasów, kiedy w knajpach można było jeszcze usłyszeć kontrabasistów grających na żywo, szczególnie w lokalu "Arkadia". Opisuje też doświadczenie autora związane z graniem w stylu klezmer oraz jazzie, kończąc na Sylwestrze z muzyką lat 60.

Jazz Jantar – Gdańsk

Festiwal Jazz Jantar w Gdańsku po raz piętnasty zaprasza fanów muzyki jazzowej. W tym roku jedną z głównych gwiazd będzie Ron Carter, wybitny amerykański kontrabasista.

tubas – tajming… [Uwaga! To nie jest po chińsku!]

Autor podziela swoje zdumienie, gdy dowiaduje się, że wielu basistów twierdzi, że grają równo bez ćwiczeń z metronomem. Podkreśla trudność w utrzymaniu stałego tempa i dzieli się własnymi doświadczeniami z trudnościami w graniu na czas.

Puste struny a świadomość grania na basie.

Artykuł porusza temat korzystania z pustych strun podczas gry na basie, podkreślając ich ważność i właściwe wykorzystanie. Autor wyjaśnia, jak świadome używanie pustych strun może poprawić artykulację i dodać unikalnego brzmienia do gry, zachęcając do eksperymentowania.

Kontrabas w muzyce rockabilly

Autor dzieli się doświadczeniami na temat techniki slapu, używanej w muzyce takiej jak rockabilly, psychobilly, bluegrass, czy gipsy jazz. Wymienia również swoje preferencje sprzętowe, w tym kontrabas moskiewski, struny jelitowe, oraz wzmacniacze takie jak Ampeg BA-115 czy Gallien-Krueger MB-100.

Warsztaty Eric Unsworth – Poznań

Erik Unsworth, znany profesor muzyki z University of Texas w El Paso, poprowadzi warsztaty basowe w Poznaniu w dniach 13-14 lipca 2011. Odbędą się one w Muzycznej Szwalni i oferują zarówno jednodniowe, jak i dwudniowe sesje po 150zł i 300zł od osoby.

tubas – …mieć NAZWISKO!

Po północy wróciłem z koncertu zespołu DAGA DANA, którego basistą jest niesamowicie utalentowany Mikołaj Pospieszalski. Jego gra na kontrabasie i basie to czysta perfekcja, która potwierdza, że talent w połączeniu z ciężką pracą może przełamać wszelkie oczekiwania.

tubas – stare fotografie – dawne czasy…

Tekst opowiada o nostalgicznym powrocie do czasów służby wojskowej autora, spędzonych w Orkiestrze Garnizonowej. Zawiera opis codzienności wojskowej orkiestry oraz wspomnienia związane z kolekcją fotografii, które dokumentują życie muzyczne w późnym PRL-u.

tubas – trio wcale nie takie ostatnie…

Właśnie wróciłem z koncertu Maciej Fortuna Trio, gdzie muzykalność spotkała się z niebanalnym wykonawstwem. Największym odkryciem wieczoru okazał się jednak kontrabasista Piotr Lemańczyk, którego kompozycje i wykonanie skradły show.

Kontrabasowe marudzenie…

Autor opisuje swoje doświadczenia z ponownym sięgnięciem po kontrabas po prawie rocznej przerwie, zmagania z instrumentem i obawy o powrót do formy.

tubas – zachwycony…

Esperanza Spalding, zdobywczyni Grammy w kategorii Odkrycie Roku, zachwyca świat swoim talentem basowym. Jej muzyka jazzowa i skomplikowane groovy na kontrabasie i basie robią wrażenie.

tubas – nadal obolały…

Autor spędza czas w domu ze względu na rwy kulszowej, w towarzystwie swojego psa, basu i laptopa. Opisuje swoje muzyczne odkrycia, w tym album Diany Krall bez perkusji oraz grę kontrabasisty Christiana McBride.

tubas – bemole, krzyżyki, aranże… cd.

Opisuję swoje doświadczenia z zapomnianym systemem zapisu muzycznego IZOMORF, który pomimo swoich zalet zaginął w zapomnieniu. Ponadto dzielę się wrażeniami z oglądania filmu 'Round Midnight', podkreślając genialną muzykę i mistrzowskie wykonanie przez znanych jazzmanów.

Immo

Immo, wielbiciel fantastyki i gier, z zamiłowaniem do tworzenia historii, jest także pasjonatem basu i vintage instrumentów. Posiada unikalną kolekcję basów i efektów, które używa do kreowania niepowtarzalnych dźwięków.

tubas – różnych miałem koleżków…

Artykuł opowiada o niezwykłych doświadczeniach autora związanych z osobami, które poznał podczas służby wojskowej, ze szczególnym uwzględnieniem postaci Stasia, artysty i basisty. Narracja wciąga czytelnika w świat rosołków, hierarchii wojskowej i niezwykłej pasji do sztuki.

tubas – przyjaciel z jednego poboru…

W artykule opisuję niezwykłą historię przyjaźni, która rozpoczęła się od przypadkowego spotkania dwóch muzyków w wojsku. Wspólna pasja do muzyki sprawiła, że ich drogi zawodowe po latach zeszły się ponownie w filharmonii, gdzie dziś obaj są cenionymi muzykami.

tubas – kontrabas! : ]

Opowiadanie o niespodziewanej przygodzie, w której autor zostaje wezwany do gry na kontrabasie w teatrze, mimo że nie jest kontrabasistą. Zabawna historia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji.

IV Światowy Festiwal Kontrabasowy

IV Światowy Festiwal Kontrabasowy to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w dniach 8 - 14 sierpnia w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Festiwal oferuje cykl wydarzeń związanych z kontrabasem, w tym warsztaty i koncerty klasyczne oraz jazzowe, prowadzone przez znanych muzyków z całego świata.

tubas – co znalazłem na półkach, część ostatnia

W tym artykule dzielę się moimi odkryciami z zakurzonych półek, które obejmują zarówno książki o harmonii, felietony muzyczne, jak i literaturę poświęconą konkretnym kompozytorom oraz instrumentom. Wśród znalezisk są dzieła takie jak 'Harmonia' Rimskiego-Korsakowa, 'Kontrabas od A do Z' Pelczara oraz 'Życie Beethovena' Rollanda.

Kształcenie muzyczne a poszukiwania własne.

Autor dzieli się swoją podróżą muzyczną, rozpoczynając od gry na gitarze, przez porzucenie instrumentu, aż do odkrycia pasji do kontrabasu. Podkreśla również problemy związane z kształceniem muzycznym, takie jak brak umiejętności gry w zespole i ograniczone podejście do muzyki.

tubas – weryfikacja – uzupełnienie

Opisuję moje osobiste doświadczenia z przebiegu egzaminu na 'estradową jedynkę', podczas którego musiałem wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktycznymi umiejętnościami muzycznymi. Anegdota pełna humoru ukazuje lekkie podejście komisji egzaminacyjnej i pokazuje, że do wykazania się talentem czasem wystarczy dobre wrażenie.

Psychobilly a kontrabas. Techniki?

Autor tekstu przedstawia swoje doświadczenia związane z rozpoczęciem projektu muzycznego w klimatach psychobilly, skupiając się głównie na problemach z odwzorowaniem charakterystycznego brzmienia kontrabasu przy użyciu VSTi Broomstick Bass.

Shanties 2010 – Formacja

Zostałem kontrabasistą w zespole Formacja na największym polskim festiwalu szantowym w Krakowie. Dwa tygodnie prób, energetyczne występy, niezapomniane wrażenia i tajemnicza choroba gitarowa.

Witam

Student medycyny z Lublina dzieli się swoją pasją do muzyki, mimo ograniczonego czasu. Swoją muzyczną podróż kontynuuje z kontrabasem i myśli o gitarze basowej.

Siemano, cześć i czołem! :]

Jacek, z 12-letnim doświadczeniem w szkole muzycznej i 6-letnim graniem na kontrabasie, opisuje swoje przemyślenia i plany dotyczące przejścia na gitarę basową. Po latach nauki i przerw od muzyki, rozważa zakup gitary fretless, by zbliżyć się do kontrabasowego brzmienia.

Bass – KontraBass

Rozważamy koncepcję hybrydowego basu, który w nowoczesnej formie przenosi duszę kontrabasu. Stworzony prototyp łączy elegancję mahoniu i bubingi, obiecując lekkość i wyjątkowy ton.

Ocena kontrabasu

W swoim pierwszym wpisie na forum, autor opisuje kontrabas, który od kilkunastu lat stoi w kącie jego domu. Instrument należał kiedyś do jego ojca, muzyka, który teraz gra już tylko na instrumentach klawiszowych.

Nagłośnienie – sprzężenia !?!

Artykuł omawia problematykę sprzężeń przy nagłaśnianiu kontrabasu w głośno grających zespołach. Autor szuka rad i dzieli się swoimi doświadczeniami z prób eliminacji tego zjawiska.

Mój kontrabas

Chciałbym przedstawić mój francuski kontrabas, który obecnie przechodzi remont. Oprócz tego, opowiem trochę o moim DIY projekcie przetwornika piezoelektrycznego i planach na nowe wyposażenie nagłośnieniowe.

Obudzić w niej niski instynkt? – jaki set pickupów do fretlessa?

Artykuł porusza temat wyboru odpowiednich przystawek pickupów do basów fretless, skupiając się na różnych konfiguracjach jak jazz bass, music mann czy precel. Autor zaapelował do społeczności forum o wskazówki, podkreślając złożoność wyboru między elektroniką aktywną a pasywną.

’Kontrabas’ ekektryczny czy kontrabas 'wytlumiony’?

Autor rozważa zakup kontrabasu, zastanawiając się nad wyborem pomiędzy wersją akustyczną a elektryczną. Zwraca uwagę na kwestie takie jak tłumienie dźwięku podczas ćwiczeń w domu i możliwe różnice w technice gry między obiema wersjami instrumentu.

Takie sobie…życie:-]

Dziś autor dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat codziennych wyzwań - od braku ciepłej wody przez zamieszanie związane z nowym sprzętem muzycznym, aż po plany zmiany samochodu. Całość snuje się w zastanawiająco swobodnej formie, ukazując zwykłe, lecz znaczące dla autora dylematy.

Zbigniew Wrombel

Zbigniew Wrombel to jeden z najbardziej wszechstronnych i, jak się wydaje, niedocenianych basistów w Polsce. Jego muzyka łączy w sobie doświadczenie z jazzem, aktywnym życiem i pracą edukacyjną, przyciągając uwagę fanów wielu gatunków.

OLO WALICKI W KRAKOWIE

Znany polski kontrabasista, Olo Walicki, wystąpił w Krakowie z autorskim programem KASZEBE podczas otwarcia Europejskiego Festiwalu Folkowego. W swoich kompozycjach skupił się na użyciu języka kaszubskiego, charakterystycznego dla regionu, który sam zamieszkuje.

Witam

Witam 25
W poście powitalnym użyszkodnik, Bibok, dzieli się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami z gitarą basową i kontrabasem oraz powodami, które skłoniły go do powrotu do grania po dziesięciu latach. Bibok, obecnie programista, poszukuje równowagi pomiędzy pracą a pasją do muzyki.

Skąd[!] wziąć kontrabas elektryczny z niską cene?

Autor tekstu, będący młodym muzykiem i początkującym basistą, wyraża chęć zakupu kontrabasu elektrycznego w ograniczonym budżecie. Opisując swoje poszukiwania, wymienia allegro jako źródło znalezienia instrumentu za 1700 zł, jednak zwraca się o pomoc w dalszych poszukiwaniach ze względu na opóźnioną możliwość zakupu.

Kontra-Basoofka

Kontra Basoofka
Rozmawiałem z Palikiem i Uzebowem na temat wprowadzenia nowego działu poświęconego kontrabasom na forum Basoofka. Zainteresowanie tym instrumentem jest duże, zwłaszcza wśród basistów, a planowane są lekcje i porady.

`Z mężem mym ;D.

`Moja największa na świecie miłość 😉 Nie ma nic piękniejszego…

zdjęcie ze studia

Zdjęcie zrobione podczas nagrywania linii basu do piosenki Kasi Gierszewskiej.

Charles Mingus

Znany i lubiany kontrabasista, grywał m.in. z Louisem Armstrongiem, CharliemParkerem.…

Chuck Israels

Kompozytor, aranżer, kontrabasista. Znany ze współpracy z Bill Evans Trio,pracował…

Bassdays 2008

Zdjęcia dzięki uprzejmości Leszka Spaszewskiego z Artbemu przedstawiająceróżne ciekawe momenty…

j/w

Zaraz.co tam dalej było?

JanW31

Gram od 1920-01-01 Mój sprzęt? Sprzęt nie jest najważniejszy.

All W.

Jestem All W. Basoofkowicz 😉

Bass Girl ;]

A mówią że na Kontrabasie grają tylko brzydkie dziewczęta 😉

Lodówa

Kolumna basowa oparta na 8 głośnikach 10”. Posiada moc2x400W/2×8Ω,800W/4Ω RMS.…

cowgirl

Koleżanka po fachu damy z basiczką. Szkoda, że istniejąca tylko…

Eva Gardner i jej kontrabasowe wirtuozerie na akustycznym albumie The Mars Volta

Eva Gardner, znana z fenomenalnego mistrzostwa gry na kontrabasie, powraca ze spektakularną partią na nowym akustycznym albumie zespołu The Mars Volta. Album, zatytułowany 'Que Dios Te Maldiga Mi Corazón', oferuje nowe aranżacje ich poprzedniego wydawnictwa, wprowadzając słuchaczy w głębię latynoskich inspiracji.

Zbigniew Zięba

Muzyk Instrumentalista Kontrabas, Gitary Basowe.Gram od 1982-04-22 Mój sprzęt? G…

Krzysztof hypnar

Tak sobie gram www.MySpace.com/ciapo77Tak sobie gram www.myspace.com/ciapo77Gram od 1994-01-01 Mój…

Groovemann

Gitara basowa / kontrabas / syntezatory basowe. Aktywny warszawski muzyk…

Patricia Day

Wokalistka i druga basistka psychodelicznych punk-rockowych Horrolizaków(HorrorPops)

zaraza86

Zapraszam do posłuchania zespołu GASZ: www.myspace.com/gasztheband www.gasz.webs.com/ www.facebook.com/GASZtheband oraz Vecordia:…

BassBabka

Po raz kolejny nie wiem kto to jest, ale zdjęcie…

Dezron Douglas i jego nowy album „Atalaya”

Dezron Douglas, znany głównie jako basista zespołu Phish, wydaje nowy album „Atalaya”, w którym zwrotnie odchodzi do swoich jazzowych korzeni. Płyta oferuje głębokie tonacje na kontrabasie oraz elektryczne eksperymenty.

Debiutancki album Trio Xolo – 'In Flower, In Song’

Trio Xolo, złożone z kontrabasisty Zachary'ego Swansona, saksofonisty Derricka Michaelsa i perkusisty Daliusa Naujo, debiutuje na scenie muzycznej albumem 'In Flower, In Song'. To eksperymentalna podróż przez jazzową improwizację, w której każdy z muzyków głęboko wsłuchuje się nie tylko w siebie, ale też w swoich towarzyszy, tworząc unikatową muzyczną konwersację.

Neil Swainson powraca z albumem „Fire In The West”

Kanadyjski kontrabasista, Neil Swainson, znany ze współpracy z wieloma legendarnymi artystami jazzowymi, przedstawia swój pierwszy album jako lider od 1987 roku, "Fire In The West". Swainson do współpracy zaprosił wyjątkową ekipę, tworząc kolekcję 10 utworów pełnych jazzowej chemii i innowacyjności.

Joel Quarrington odkrywa jazz w „Muzyce Dona Thompsona”

Kontrabasista Joel Quarrington, znany z występów z London Symphony Orchestra, prezentuje swój wyjątkowy styl w zupełnie nowej odsłonie na albumie „Muzyka Dona Thompsona”. Album charakteryzuje się jazzowym podejściem do muzyki, zaprojektowanym z myślą o wyjątkowej technice Quarringtona.

Taurus Amps wprowadza wzmacniacz akustyczny Qube-350 dla kontrabasów

Polska marka Taurus Amps przedstawiła nowy wzmacniacz basowy Qube-350 Acoustic, dedykowany przede wszystkim dla kontrabasistów, ale świetnie sprawdzający się również przy elektrycznych basach. Dzięki dwóm kanałom i różnorodności ustawień, oferuje wyjątkową elastyczność brzmienia.

Cześć ; D

Jestem Aleksandra 😉 Gram na Kontrabasie (jak wskazuje to mój…

Nordstrand Audio wprowadza na rynek NinoMute

Nordstrand Audio rozszerza swoją linię produktów o tłumik strun NinoMute, opracowany przez basistę Nino Ocampo. Urządzenie to zmienia obwiednię dźwięku instrumentów strunowych, co pozwala na uzyskanie głębszego, bardziej bezpośredniego brzmienia.
Kontrabas

WstępBasoofka_NET to miejsce, gdzie pasjonaci niskich tonów mogą znaleźć wszystko, co związane z kontrabasem – instrumentem, który od wieków urozmaica brzmienie zespołów muzycznych różnych gatunków. Nasza sekcja kontrabasowa oferuje szeroką gamę artykułów, recenzji, poradników i biografii.Definicja KontrabasuKontrabas, znany również jako bas akustyczny, to największy i najniżej brzmiący instrument w rodzinie smyczkowej. Jego bogate i głębokie brzmienie jest niezastąpione w orkiestrach symfonicznych, jazzowych zespołach oraz w muzyce kameralnej.Co oferujemy?Recenzje albumów: Odkryj najnowsze wydawnictwa związane z kontrabasem, od solowych albumów po projekty zespołowe.Biografie artystów: Zbierz wiedzę na temat życia i twórczości największych kontrabasistów.Poradniki i kursy: Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z kontrabasem, czy jesteś zaawansowanym graczem, nasze kompleksowe poradniki pomogą Ci w rozwoju umiejętności.Najnowsze artykułyWśród najpopularniejszych artykułów znajdziesz recenzje nowych albumów Maxa Gerla i Bruna Råberga, a także prezentację kursu od Kate Thiroux oraz innowacyjne struny Red Diamond Gut od Gamut Music. Nie przegap również informacji o nowym przedwzmacniaczu SBP-2 od Sadowsky. Sekcja Basoofka_NET poświęcona kontrabasowi to miejsce, gdzie znajdziesz kompleksową wiedzę na temat tego niesamowitego instrumentu. Od recenzji albumów przez biografie znanych kontrabasistów, po poradniki i kursy – mamy wszystko!