Trace Elliot Elf: Małe cudo o wielkiej mocy

Trace Elliot Elf to wzmocnienie basowe, które oferuje 200 watów mocy, mieszczące się w kieszeni spodni. Pomimo swojego niewielkiego rozmiaru, czy potrafi dorównać oczekiwaniom?

Dwaście watów mocy z basowego wzmacniacza, który mieści się w tylnej kieszeni spodni? Na pierwszy rzut oka może się to wydawać niemożliwe. Jednak Trace Elliot Elf naprawdę może zmieścić się w Twoich jeansach (próbowaliśmy!), co wzbudziło niemało wątpliwości co do rzekomej mocy tego urządzenia. Czy jednak spełnia ono obietnice?

Podczas testów z kolumną Peavey Headliner 2×10, uruchomiliśmy cały zakres możliwości. Pomimo że reakcja na wysokie tony mogła wydawać się nieco przytłumiona i pozbawiona „szklanego” brzmienia, to niskie tony były solidne, a średnie tony oferowały „szorstkie ujadanie”.

Budowa

Należy zapomnieć o sprzętach Trace Elliot z lat 80. Wymiary tego wzmacniacza nie pozwalają na realistyczne odtworzenie legendarnych tonów basowych, które przyniosły Trace’owi sławę; zamiast tego myślmy o tym wzmacniaczu jako o całkowicie nowym produkcie. Mocna i wytrzymała metalowa obudowa, pięć metalowych pokręteł (Gain, Bass, Middle, Treble i Volume) montowane bardzo solidnie.

Na tylnym panelu znajdziemy wyłącznik, jedno gniazdo jack, przełącznik odcięcia masy oraz gniazdo XLR DI. Brak gniazda Speakon, z powodu ograniczeń rozmiaru, ale istnieją kable jack/Speakon lub można używać gniazda jack w kabinie wyposażonej w gniazdo Speakon.

Dźwięki

Testowany w domu z kolumną 2×10 EQ oferował szeroki zakres, jednak nieco zniwelowano wysokie tony. Testowanie Elfa na kilku dużych koncertach pubowych oraz na próbach z kolumną EBS Neo 2×12 wykazało, że wzmacniacz ten doskonale sobie radzi, zapewniając wysoki poziom projekcji oraz solidne i mocne tony basowe.

Elf świetnie radzi sobie na żywo, nie trzeba go nawet pchać do połowy swoich możliwości.

To bardzo imponujący wzmacniacz, biorąc pod uwagę cenę: w chwili publikacji dostępne są atrakcyjne oferty online. Dwa minusy to niejasne oznaczenia na pokrętełach oraz brak gniazda Aux In, które uczyniłoby go idealnym narzędziem do ćwiczeń. Poza tym, Elf jest gorąco polecany jako wzmacniacz 'plug and play’, idealny do małych i średnich koncertów, a jego portatywność zjedna mu wielu zwolenników.

Czy Trace Elliot Elf rzeczywiście jest tak mały?, Jak jest wykonany Trace Elliot Elf?, Jakie tony najlepiej reprodukuje Trace Elliot Elf?, Czy Trace Elliot Elf nadaje się na żywe występy?, Jakie są minusy Trace Elliot Elf?

Podziel się swoją opinią
Basoofka_NET
Basoofka_NET
Artykuły: 3402