Info

Share your love:

Nowy sposób funkcjonowania galerii

Autor podziela swoje przemyślenia na temat nowego sposobu funkcjonowania galerii, wskazując na jego niepraktyczność i problemy z nawigacją.

Skradziono Fender Jazz Bass Special 1987

Basista zgłasza kradzież swojego Fender Jazz Bass Special z 1987 roku. Prosi o udostępnienie informacji oraz zdjęcia instrumentu, aby pomóc w jego odzyskaniu.

Kradzież gratów basowych w Zabrzu

W nocy z środy na czwartek w Zabrzu doszło do kradzieży sprzętu muzycznego z sali prób zespołu Randomband. Skradziono szeroki zakres sprzętu, w tym gitary, wzmacniacze i perkusję elektroniczną.

Kasowanie użytkowników

Czyszczenie bazy danych nowej Basoofki oznacza usunięcie kont nieaktywnych oraz takich, które nie wykazują wartościowej aktywności. Konta do usunięcia to te bez postów i nieaktywne przez co najmniej 3 lata.

Skradziono głowę basową we Wrocławiu

Głowa basowa marki SWR model 550X została skradziona z samochodu we Wrocławiu. Sprzęt zawierał się w case'ie i został zagubiony po występie w klubie Bezsenność.

Wszystko

Opisuję moje frustracje związane z działaniem forum oraz problemami technicznymi przy próbie wysłania shouta. Problem trwa już pół roku, mimo prób komunikacji z administracją.

Nagrywanie: Zoom B2.1U, ASIO, oraz Reaper

Autor porusza problem różnicy między sygnałem słyszalnym na słuchawkach a sygnałem nagranym przez interfejs Zoom B2.1U w Reaperze. Zastanawia się, gdzie i jak ustawić poziom nagrywania w sterowniku ASIO w systemie Windows 7 Professional x64.

Wykryto złośliwe oprogramowanie

Podczas kliknięcia linku do galerii na stronie bass.nebuso.pl użytkownikom ukazał się komunikat ostrzegający o złośliwym oprogramowaniu na stronie botozladomena.była. Informacja ta pochodzi od diagnozy Google Safe Browsing, sugerując potencjalne ryzyko zainfekowania komputera.

Skradziono Ibanez sr700 Rzeszów – ODZYSKANY!

W Rzeszowie w nocy z 15 na 16 stycznia 2011 roku, spod klubu 'Od zmierzchu do świtu', skradziono gitarę basową Ibanez SR 700. Czterostrunowa gitara w kolorze miodowym/żółtym została odzyskana dzięki pomocy społeczności muzyków.

masowa zmiana statusu komentarzy i wpisów

Autor opisuje nową funkcję dla moderatorów, umożliwiającą masową zmianę statusu komentarzy i wpisów na stronie. Funkcja pozwala na szybkie zarządzanie zawartością, bez konieczności ukrywania komentarzy czy wpisów.

testerzy sprzętu do działu recenzje

Nasz sponsor oferuje forumowiczom możliwość przetestowania i opracowania recenzji ekskluzywnego sprzętu muzycznego. Chętni będą wybierani na podstawie doświadczenia i reputacji na forum.

[radio]aktywni basoofkowicze

Autor wyraża obawy związane z promowaniem aktywności na forum poświęconym miłośnikom basu, obawiając się nadmiernego i nieskierowanego generowania treści przez użytkowników. Podnosi też kwestię możliwych negatywnych praktyk takich jak nienaturalne 'nabijanie' postów dla korzyści.

Wracam

Autor opowiada o swoim osobistym doświadczeniu związanym z utratą przyjaciela i decyzji o powrocie do grania na basie po 10-letniej przerwie. Obietnica złożona przy grobie przyjaciela stała się motywacją do ponownego poświęcenia się muzyce.

Możliwe błędy na Basoofce

W ciągu ostatnich dni Basoofka napotkała na problemy techniczne związane ze zmianą serwera i aktualizacją modułów. Użytkownicy proszeni są o zgłaszanie napotkanych błędów.

Koszulki Basoofki

Przedstawiam propozycję współpracy, dzięki której nasza społeczność mogłaby posiadać własne koszulki basoofki w atrakcyjnej cenie z opcją wsparcia strony. Proszę o informacje, ile osób byłoby zainteresowanych tym przedsięwzięciem.

Ampeg SVT 2P kontra Sansamp RBI

Stoję przed wyborem między przedwzmacniaczami Ampeg SVT 2P a Sansamp RBI. Oba urządzenia oferują jakość i funkcjonalność, ale różnią się charakterem dźwięku i możliwościami.

Skradziono gallien krueger mb200 w Toruniu

Skradziono Gallien Krueger Mb200 W Toruniu
Gallien Krueger MB200, wzmacniacz należący do znanego kontrabasisty i basisty Andrzeja 'Brunera' Gulczyńskiego, został skradziony w Toruniu. Właściciel jest zrozpaczony, apeluje o pomoc w odzyskaniu sprzętu.

Problem z kolorem [Epiphone Embassy Standard IV]

Autor rozważa zakup gitary basowej Epiphone Embassy Standard IV, ale jest zdezorientowany różnicą między kolorem na zdjęciach a oznaczeniem koloru WL w nazwie. Analizuje trzy możliwości dotyczące niezgodności koloru.

Ruszenie

Ruszenie
Redakcja szuka sposobów na rozruszanie towarzystwa i znalezienie sponsorów. Plan dotyczy poprawy widoczności serwisu poprzez regularne aktualizacje i wyszukiwanie ciekawych newsów do publikacji.

WROCŁAW – SKRADZIONO SPRZĘT W BIAŁY DZIEŃ!

Dnia 06.07.2017 w Wrocławiu skradziono sprzęt muzyczny bezpośrednio z samochodu przy ulicy Manganowej. Wśród skradzionych przedmiotów znalazły się: wzmacniacz Ampeg PF500, efekt Electro-Harmonix Bass Blogger oraz stroik Korg DT-10.

ŁÓDŹ – skradziono Hartke HA 3500

W Łodzi skradziono unikatowy wzmacniacz Hartke Ha 3500 Transient Attack zapakowany w case 1U firmy Warwick ze specyficznymi naklejkami 'animal' i 'STAHOO'. Właściciel wzmacniacza zaapelował o udostępnianie informacji i kontakt w przypadku posiadania jakichkolwiek wiadomości na temat sprzętu.

3 prośby do Basoofkowiczów

Administracja forum dla fanów basu prosi użytkowników o pomoc w porządkowaniu i moderacji treści. Zasugerowano m.in. automatyczną blokadę i usuwanie starych ogłoszeń po określonym czasie.

2013.01.31 – Desert Carnival Vol. 2

Basoofka objęła patronat nad wydarzeniem 'Dźwięki Stonerowane', prezentując zespoły takie jak Fleshworld, Purple Haze Ensemble, Blank Faces i Entropia. Koncert odbędzie się w klubie Alive we Wrocławiu, 31 stycznia 2013, o godzinie 19:00.

To co zawsze chciałem zrobić, ale nie było czasu :]

Autor wyraża swoje pomysły na ulepszenie funkcjonalności i interakcji na muzycznym forum dyskusyjnym, skupiając się na pomyśle oznaczania pomocnych postów, wprowadzenia systemu punktów karnych, czy też ulepszenia profili użytkowników.

Without Percent

Zapowiedź premiery płyty projektu Without Percent, stworzonego przez basistę Leszka Żygłowicza oraz gitarzystę Bartka Latusa. Premiera płyty, łączącej jazz, rock i fusion, zaplanowana jest na 17 stycznia 2013.

Nieuczciwy kontrahent – FRYTAS!!!

Autor relacjonuje swoje negatywne doświadczenie z użytkownikiem o nazwie FRYTAS, z którym umówił się na wymianę basów i został oszukany. Mimo wysłania swojego instrumentu, nie otrzymał w zamian niczego i stracił z nim kontakt.

Ukradziono sprzęt muzyczny

Niestety, muszę podzielić się smutną wiadomością o kolejnym przyjacielu, którego pozbawiono sprzętu muzycznego w nielegalnych okolicznościach na ulicy Biskupiej we Wrocławiu. Wśród skradzionych przedmiotów znalazła się gitara Ibanez EX series, rejestrator cyfrowy BOSS Micro BR i laptop HP pavilion dv5-1299ew.

Ukradziono sprzęt [znowu, dużo] :[

Naszemu forumowemu koledze, krolikowi, okradziono mieszkanie w Łodzi. Zginęło wiele cennych przedmiotów, w tym unikalny Ibanez RB620 z 1983 oraz Squier Bullet Strat SSS RW Daphne Blue.

skradziono sprzęt zespołu Time To Express

W nocy z 24 lipca z samochodu zaparkowanego pod Szczecińskim lokalem Free Blues Club skradziono cenny sprzęt zespołu Time To Express. Skradziono m.in. gitary Gibson i Fender oraz inne akcesoria muzyczne.

Zginęła kupa dobrego sprzętu!!!

Dramatyczne wydarzenia doprowadziły do straty drogocennego sprzętu muzycznego Tomka Lipskiego. Wzmacniacze, bębny, kolumny i wiele więcej - cała lista skradzionego ekwipunku.

ZGINĘŁY DWA INSTRUMENTY

Dwóch muzyków zostało okradzionych z cenionych instrumentów: Fender Precision Bass i Epiphone Lespaul 100 ebony. Apelują o pomoc w odnalezieniu sprzętu.

Okradziono zespół FORMA

Zespół FORMA padł ofiarą kradzieży swojego sprzętu muzycznego, kiedy to w godzinach nocnych w centrum Gdańska, ktoś ukradł im wyposażenie z samochodu. Apelują o pomoc w odzyskaniu skradzionego sprzętu.

Perełka [aczkolwiek nie bas]

Historia niezwykłej gitary elektrycznej, nad którą pracował wujek autora. Po jego śmierci, autor postanawia przywrócić instrument do życia, napotykając na drodze różne wyzwania techniczne.

Zmiany na basoofce – rozważania przy piwku

Autor zastanawia się nad możliwościami poprawy doświadczenia użytkowników na forum basoofka.net, proponując szereg zmian mających na celu ułatwienie dostępu do treści oraz poprawę funkcjonalności serwisu. Wśród propozycji znajdują się m.in. lepszy dostęp do artykułów, bardziej użyteczne profile użytkowników oraz zmiany w systemie ogłoszeń.

Było

Dyskusja porusza problematykę znajdowania informacji na forum muzycznym i wyzwania z tym związane, zarówno dla nowych, jak i doświadczonych użytkowników. W tekście pojawia się także wzmianka o legendarnym wzmacniaczu basowym Ampeg b-15n, znanym również jako Fliptop.

Sposób na przenoszenie postów między wątkami

Pomysł na ulepszenie funkcjonalności forum polegający na możliwości przenoszenia postów między wątkami przez moderację, może znacznie wpłynąć na organizację i dostępność informacji.

Ashodown MAG 300 zginął

Autor opisuje sytuację, w której jego wzmacniacz basowy Ashdown MAG 300 zaginął po wypadku samochodowym i braku kontaktu z członkami jego poprzedniej kapeli. Mimo prób kontaktu, sprzęt pozostaje nieodnaleziony, a autor domniemywa, że może być używany przez kogoś innego.

cytowanie postów nie dokońca działa

Napotkałem problem w systemie cytowania na forum, polegający na tym, że próbując zacytować wypowiedź zawierającą cytat od innej osoby, cały post jest cytowany, a nie tylko wybrany fragment. Użytkownik zauważył również brak końcowego tagu /quote w niektórych przypadkach.

Problem z dodawaniem fotek

Użytkownik próbując wgrać zdjęcie na stronę napotyka problem z HTTP error 0 i ograniczeniem wymiarów zdjęcia do 1200x1200 pikseli. Mimo prób, zdjęcia nie udaje się wgrać.

Propozycja nowego działu- Mistrzowie lutnictwa i pochodne

Autor proponuje utworzenie nowego działu na forum poświęconego mistrzom lutnictwa, aby przedstawić osoby odpowiedzialne za stworzenie znanych marek gitar i elektroniki. Zasugerowano galerię z opisami i zdjęciami, aby podkreślić ludzki element za firmami i wyrobami.

UWAGA do redakcji – zmiany

Autor tekstu prosi redakcję o zapoznanie się z wprowadzonymi zmianami w uprawnieniach oraz przedstawia propozycję podziału ról w zespole. Zmiany te dotyczą adminów, moderatorów, redaktorów oraz tłumaczy interfejsu.

Zmiany na Basoofce

W artykule omawiane są najnowsze zmiany na stronie po awarii, łącznie z przywróceniem strony z kopii zapasowej. Zaprezentowano również listę nowości i problemów, które pojawiły się po aktualizacji.

Orange Crush 35 B, 20B, a może jeszcze coś innego?

Rozważając powrót do gry na basie w domowych warunkach, staję przed wyborem małego, ale wydajnego wzmacniacza. Orange Crush 35 B oraz 20B jawią się jako główne kandydatury, ale czy wystarczą do wspólnej gry z innymi muzykami?

Deneostradyzacja forum

Autor przedstawia propozycje zmian w systemie rejestracji i moderacji na forum, by przeciwdziałać niskiej jakości postom od użytkowników o niskim IQ, zwanych dziećmi neostrady. Zmiany obejmują m.in. wprowadzenie bardziej wymagającego pytania antybotowego, zwiększenie widoczności regulaminu oraz potencjalne wprowadzenie cenzury dla nowych użytkowników z niską ilością punktów.

Wrocław: Okradziono salkę

Z piątku na sobotę, wrocławska sala prób padła ofiarą złodziei. Cenne instrumenty i sprzęt muzyczny zniknęły bez śladu.

Czytelnia

W artykule omówiono nowe funkcje i zmiany w czytelni. Skupiono się na dodawaniu zdjęć do artykułów i newsów oraz na planach dotyczących nowych rodzajów artykułów.

Kawałek historyi, czyli Basoofkowe czasy zamierzchłe.

Opowieść o rozwoju Basoofki, od prostego minisite o gitarce basowej, do rozbudowanego portalu z wieloma odsłonami i bogatą historią. Portal przeszedł przez wiele odsłon, od 'Zielonej Paskudy' do profesjonalnego serwisu opartego o Drupal, zmieniając po drodze hostingi, design i dodając nowe funkcjonalności.

RATUJCIE JAZZGę

Klub Jazzga i Fundacja na Rzecz Promocji Artystów 'JAZZGA' apelują do Prezydenta Miasta Łodzi o pomoc w uratowaniu jednego z najważniejszych klubów jazzowych w Polsce. Ich dalsza działalność stoi pod znakiem zapytania z powodu decyzji Administracji Łódź-Nowe Miasto o wypowiedzeniu umowy najmu.

Basoofkowi partnerzy

Basoofkowi Partnerzy
Autor proponuje ścisłą współpracę między użytkownikami serwisu Basoofka, którzy prowadzą działalność powiązaną z muzyką basową. Dotyczy to zarówno świadczenia usług, handlu, jak i innych działań biznesowych. Proponuje wymianę korzyści, takich jak reklama, wsparcie techniczne, w zamian za wsparcie serwisu czy inne formy współpracy.

jakies DROBNE modernizacje…

Jakies Drobne Modernizacje8230
Autor dzieli się swoimi przemyśleniami na temat drobnych, ale istotnych modernizacji, które można by wprowadzić w serwisie dla basistów. Postulaty dotyczą usprawnienia nawigacji, filtrowania treści oraz funkcjonalności użytkownika.

Kontra-Basoofka

Kontra Basoofka
Rozmawiałem z Palikiem i Uzebowem na temat wprowadzenia nowego działu poświęconego kontrabasom na forum Basoofka. Zainteresowanie tym instrumentem jest duże, zwłaszcza wśród basistów, a planowane są lekcje i porady.

Konta pro – pytanie do wszystkich!

Konta Pro 8211 Pytanie Do Wszystkich
Rozważamy wprowadzenie kont PRO na Basoofka.net, by zaoferować unikalne funkcje i wsparcie dla serwisu. Konta te będą zawierały wyróżnienie nicka, własną skrzynkę mailowa oraz inne ekskluzywne benefity za roczną opłatą.

Projekt FAKJU by Kapral and Urban

Projekt Fakju By Kapral And Urban
Projekt FAKJU by Kapral and Urban zagłębia się w popularne materiały używane w lutnictwie, poruszając tematykę drewna oraz kompozytów. Ponadto, artykuł przedstawia praktyczne porady dotyczące zakupu basów w różnych przedziałach cenowych, skupiając się na jakości i zastosowaniu.

Bugz

Bugz
Ten post skupia się na zgłoszeniach wszelkich błędów występujących na stronie oraz na przedstawieniu obecnych problemów i proponowanych rozwiązań.

Organizacja pracy

Organizacja Pracy
Tekst omawia zarządzanie zadaniami i organizację pracy w zespole redaktorów, wskazując na procesy takie jak tworzenie aliasów mailowych, podział pracy, wybór formatów pracy oraz współpracę z innymi stronami.

WoobieDoobie Radio

Woobiedoobie Radio
WoobieDoobie Radio, dotychczas znajdowane tylko w internecie, od 12 stycznia będzie nadawać w 9 miastach Polski na pasmach FM. Nowości obejmują również transmisję satelitarną oraz w sieciach kablowych.

Zmarł basista Slipknot – Paul Gray

Szczegóły: www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=140601 www.desmoinesregister.com/article/20100524/NEWS/100524023/-1/SHAWN_JOHNSON/Police-Slipknot-bassist-found-dead-at-Urbandal Najpierw Steele, później Dio, teraz Gray. Ciekawe…

Warwick Corvette 5

Jedna z pierwszych Corvette wyprodukowanych w Niemczech (info potwierdzoneprzez własciciela…

Witam!

Przeglądam to forum od czasu do czasu i z tego…

Ciabatta – info.

Tu były stare zdjęcia Ciabatty z pierwszego koncertu. Tylko zaśmiecałyinternet…

Przerwa techniczna

Przerwa Techniczna

W najbliższy weekend (27-28) będą występowały problemy z logowanie. Związane…

AMPEG PortaBass250

Ampeg Portabass250

Proszę o pomoc z poszukiwaniu wzmacniacza AMPEG, który ktoś przywłaszczyłsobie…

Podwójne powiadomienia

Siema! Dostaję podwójne powiadomienia o PW. Resztę subskrypcji mam wyłączonych.Może…

Tapatalk

Tapatalk jest fajną sprawą – jednak nie istnieje plugin do…

Transkrypcje

Od jakiegoś czasu przeglądam sobie www.basslessons.be izastanawiam się, czy dobrym…

Banner Basoofki

Po kliknięciu na niego przenosi na witrynę z czasów awarii……

TORQUE T200BX

Witam! Czy ktoś kiedykolwiek używał/grał/widział/słyszał combo TORQUE T200BX?Nigdzie informacji o…

Dzwina aukcja

Witam Nie chciałbym tu nikogo pochopnie oskarżać czy coś ale…

Slainhead

Pochodzimy z Nakła nad Notecią, tak sobie napierdalamy. Krótkie info…

Można?

Panowla moderatorska, to ja się grzecznie spytam: mogę se dodawać…

Facebook

Moglibyście (mógłbym pomóc) zrobić stronę na facebook’u. Zawsze można trafić…

Parę rzeczy

Nie wiem czy te tematy były poruszane ale: – Żeby…

prosba o pomoc

witam ! chciallem zapytac w jaki sposob mam się dostac…

wygląd strony

Jest mozliwość zmiany „skinu” i oprawy graficznej całej tej strony…

Joahim

www.joydivisionsuck.info

Trzy sprawy.

Siema! Drodzy admini. Jak zapewne wiecie, basoofka ostatnio się nam…

EBS Microbass II

Witam Chciałbym zebrać trochę info na temat w/w sprzętu. Jeżeli…

Vision B-40

Witam Ostatnio natknąłem się na takie coś www.muzycznymarket.pl/product_info.php?cPath=25_30_32&products_id=79 itak się…

menu-NEWSY-problem

Czy komuś się tak jeszcze dzieje? Jak chce wyświetlić zawartość…

Warsztaty GROOVEnalia

Zapraszam serdecznie na warsztaty dla zespołów i solistów GROOVEnalia.Więcej info:…

Problem z bassboxem

Gdy wpisze do bassboxa wiadomość i naciskam PIERDUT!! wyskakuje miwiadomość…

Zaginął święty bas Krzyśka

Siema Desperacko poszukuję basu tragicznie zmarłego przyjaciela. więcej www.solarplexus.pl/bas_krzyska (www.solarplexus.pl/bas_krzyska)…

Laney Nexus Tube

Witam! Poszukuję jakichkolwiek info na temat tego wzmacniacza. Jak to…

Gorąca prośba

Kapral mówił, żeby pisać co leży na sercu to pisze.…

Search

Może głupie pytanie, ale jest gdzieś wyszukiwarka np. tematów na…

Basoofka Mobile?

Popatrzcie: jest myspace w wersji „na kompa” oraz „na komore”.…

Cześć.

Zarejestrowałem się już jakiś czas temu, ale dopiero teraz zająłem…

Bassowa ankieta

Witam Wszystkich którzy pragną mi pomóc zapraszam do wypełnienia ankiety.…