Cort curbow czy Yamaha RBX 374 RM

Borykając się z problemem swojego Curbow marki Cort, autor rozważa naprawę lub sprzedaż instrumentu i porównuje specyfikację tego modelu z Yamahą RBX 374 RM. Specyfikacja obu gitar basowych rzuca światło na to, co może być lepszą inwestycją dla muzyka.

Cześć wam mam taki problem, ponieważ mój Cort curbow troche nawala i zastanawiam się czy oddać go do lutnika żeby postawił na nogi czy mam go sprzedać. Chodzi o to, że mam cos innego na oku i co mi się bardziej opłaca pod kątem, jakości sprzętu. Tutaj specyfikacje gitar: Yamaha Specyfikacja: – Szyjka: Przykręcana do korpusu, klonowa – Menzura: 864 mm – Podstrunnica: Palisander – Promień: 250 mm – Progi: 24 – Korpus: Olcha – Mostek: Odlewany – Pickups: Nowy Hum-Cancelled x 2 – Przełącznik pickup: Niedostępny – Korektory: Regulator głośności, Pan-Pot i 2-zakresowy EQ Cort Cort Curbow 4 Gitara basowa Konstrukcja: Bolt-on BODY Luthite Szyjka: Klon 3 cz. 'C’ Shape Podstrunnica: Ebonol, 15 3/4″ Radius(400mm) Progi: 27 / Large (2.7mm) Stroiki: Odlewane Skala: 34″ (864mm) Siodełko: Graphite Black Mostek: EB10(4) Pickupy: Bartolini AMK1-4/F Elektronika: Bartolini MK-2 EQ / 1V,3-band, slap S/W Osprzęt: PT (Platinum) Kolory: MIC (Mystic Ice Crazer), MOC (Mystic Orange Crazer)

Czy mam problem z moim Cort curbow czy Yamaha RBX 374 RM i zastanawiam się, czy oddać go do lutnika czy sprzedać, ponieważ mam coś innego na oku?
Jakie są specyfikacje Yamyhy i Cort curbow i które z nich bardziej się mi opłaca pod kątem jakości sprzętu?
Czy to prawda, że mój Cort curbow trochę nawala i powinienem go oddać do lutnika, a może lepiej go sprzedać i kupić coś nowego?
Co myślicie o moim Cort curbow i Yamaha RBX 374 RM, które lepiej mi się opłaca kupić?
Czy warto oddać mój Cort curbow do lutnika, aby postawił go na nogi, czy lepiej po prostu sprzedać i kupić coś nowego?
Jaka jest różnica między Cort curbow a Yamaha RBX 374 RM i która z tych gitar basowych jest lepsza?
Czy warto zainwestować pieniądze w naprawę mojego Cort curbow czy lepiej skusić się na zakup nowego instrumentu?
Co myślisz o moim Cort curbow, czy jest wart naprawy i czy nadal będzie dobrym sprzętem?
Czy jest sens zachowywać mój Cort curbow, który nawala lub lepiej go sprzedać i kupić coś nowego?
Czy Yamaha RBX 374 RM będzie dobrym wyborem dla mnie lub lepiej zainwestować w coś innego?

Podziel się swoją opinią

4 komentarze

  1. W jakim sensie ten Cort nawala? Sprzedając bubel musisz obniżyć cenę, więc
    lepiej chyba i tak zainwestować w naprawę, ale opisz dokładnie problem.

  2. Za każdym razem jak zmieniam struny, a zawsze jest to ten sam rozmiar, to
    wykrzywia się gryf i gitara brzęczy. Oraz są problemy z menzurą, zepsuły
    się gwinty i nie do końca można ja ustawić poprawnie. Wydaje mi się, że
    dużo twardsza się zrobiła. Wiem że gryf muszę ustawić i będzie bardziej
    miekka, ale boję się że jak za bardzo to zrobię to będą struny uderzać o
    gryf.

  3. Ja bym wolał tego corta :), chociaż z jakiegoś wyrobu dziwnego korpus jest.
    I ogólnie corty biją na głowę jamaszki pod względem wygody. Ja Tobie się
    mogły gwinty od menzury popsuć ;o ?

  4. Musiała być to wada fabryczna bo jak próbowałem ustawić to normalnie
    kręca się, ale nic się nie dzieje … stoi wszystko w miejscu 🙁

Możliwość komentowania została wyłączona.