Cort

Share your love:

W końcu jest

W końcu mam swoją nową basówkę 😀 Jak zgram jakiś…

Zakwasa basy

Fretless lutnika nieznanego i Cort B4. Póki co, sprzęt wystarcza…

Cort C5z [wersja PRO]

Jedna z moich najlepszych dotychczasowych inwestycji, więc nie wypadałobysię nie…

Cort freedom bass

Sygnatura genialnego basisty ,Billego Coxa znanego głównie z basowania uHendrixa.…

Dual Power!

Moje basówki; Cort RB5 z którego ostatnio jestem szczególnie dumny…

Moj bas :]

Mój pierwszy bas z którego jestem dumny jak z pierwszej…

Nowy Ibanez SR 955 EWN i dwa inne stare graty

Zostałem szczęśliwym posiadaczem nowego Ibaneza SR 955 EWN i chciałbym się podzielić moimi wrażeniami oraz poprosić o wszelkie dane techniczne, ponieważ nie otrzymałem żadnej dokumentacji. Oprócz tego, posiadam również Cort Action Bass i combo KUSTOM KBA 100.

Jak tu się skupić?

Ostatnio jestem w trakcie poszukiwania idealnego modelu gitary basowej, co okazuje się być bardziej skomplikowane niż myślałem. Na rynku jest ogromny wybór, który sprawia, że trudno zdecydować się na jeden model.

Najnowszy nabytek

Opisuję mój najnowszy nabytek, którym jest Cort A4 Custom. Przepraszam z góry za słabe umiejętności fotograficzne.

C[z]ort

Przedstawiam historię swojego powrotu do muzyki po ciężkich czasach, za sprawą basu marki C(z)ort z układem Bartolini. Po przejechaniu 300 km znalazłem idealny instrument, choć zmagałem się z doborem odpowiednich strun.

Cort Action Bass V [pasywny]

Po kilku latach użytkowania Corta Action Bass V, wersji pasywnej, podzielę się moimi spostrzeżeniami na temat tego budżetowego basu. Opis korpusu, szyjki, kluczy, elektroniki oraz mojej całokształtnej opinii.

Cort Action bass V

Cort Action Bass V to bardzo dobrze wykonany bas z segmentu budżetowego, który zaskakuje jakością brzmienia i komfortem gry. Jako początkujący bądź średnio zaawansowany basista znajdziesz w nim wszystko, czego potrzebujesz, a jego cena (700zł) jest niezwykle atrakcyjna.

Cort Lootnick

Podjąłem decyzję o niestandardowej modyfikacji mojego pierwszego basu, modelu Cort A5 OPN. Celem było poprawienie jego wyglądu i brzmienia, co z pewnością się udało, pomimo pewnych wpadek.

Cort GB34a

Cort GB34a to mój pierwszy bas, który zakupiłem za 650zł na allegro. Pomimo trzyletniego użytkowania przez poprzedniego właściciela, bas prezentuje się doskonale i oferuje świetne brzmienie w stosunku do swojej ceny.

Cort Action DLX

Grając na basie Cort Action DLX, można poczuć się komfortowo i zadowolonym, nawet jeśli jest to jeden z tańszych modeli. Rozważając jej cechy jak brzmienie, wygodę gry, oraz jakość wykonania, staje się ona świetnym wyborem na start dla basistów.

Cort Action Bass IV

Cort Action Bass IV to instrument, który zdecydowanie zasługuje na uwagę początkujących basistów. Z racji swojej ceny i jakości wykonania, jest to jeden z lepszych wyborów dla osób rozpoczynających swoją przygodę z niskimi tonami.

Cort C5H BKS

Bass Cort C5H BKS to instrument, który sprawdzi się w ciężkiej muzyce dzięki swojemu brzmieniu, choć jego osprzęt pozostawia trochę do życzenia. Jest stosunkowo lekki, ma ładne wykończenie, ale jako basista-amator natknąłem się na kilka problemów, które wymagały drobnych poprawek.

Cort EVL-Z4B BKS

Testuję Cort EVL-Z4B BKS od 9 miesięcy i jestem nim zachwycony. Idealny dla miłośników ciężkiego brzmienia oraz wygodny i świetnie wykonany instrument.

Cort B4, jesion

Jestem właścicielem basu Cort B4 Jesion od niemal trzech lat, który wyróżnia się wygodą gry oraz jakością wykonania. Bas ten oferuje przyjemne brzmienie zarówno w aktywnym, jak i pasywnym trybie pracy, co czyni go idealnym wyborem dla fanów funky.

Cort SP-PJ special series

W recenzji omawiam bas Cort SP-PJ special series, wskazując na jego konstrukcję, wygląd oraz brzmienie. Podzielam również swoje doświadczenia z różnego rodzaju wzmacniaczami i efektami.

Cort C5Z

Bas Cort C5Z to niezwykle wszechstronny instrument, który zaskakuje swoją jakością wykonania i rozpiętością brzmieniową. Pochodzący z serii Artisan, model ten oferuje solidną konstrukcję z mahoniu, wenge i zebrano, a także zaawansowaną elektronikę i wygodę gry.

Cort GB94

Cort GB94 to bas, który zaskakuje świetnym wykonaniem, uniwersalnym brzmieniem i wygodą gry. Wyposażony w korpus z jesionu bagiennego, przetworniki Seymour Duncan i aktywną elektronikę, sprawdza się w wielu gatunkach muzycznych.

[gitara] Cort Curbow 4

Przedstawiam swoje pierwsze wrażenia po dwóch tygodniach użytkowania gitary basowej Cort Curbow 4. Gitara oferuje nowoczesne brzmienie i świetną elektronikę, ale ma też swoje wady, takie jak nietypowy korpus z luthite i problemy z wyważeniem.

[gitara] Cort Viva Active

Przemyślenia na temat gitary basowej Cort Viva Active, produkowanej w 1995 roku w Korei jako pierwsza seria na rynek europejski. Lekka, z aktywnym układem preampa i pickupami Select by EMG, ta gitara łączy w sobie wygodę i mocne brzmienie w przystępnej cenie.

Zabawki

Gitara: LTD Surveyor 415. Efekty: MXR. Głowa Marshall MB450H +…

Emma

gdyby mój Cort był Warwickiem, wyglądałby właśnie tak 😉 no…

Cort prezentuje bas Jeffa Berlina Rithimic V

Cort wprowadza na rynek pięciostrunowy model basu sygnowanego przez Jeffa Berlina – Rithimic V. Basista podkreśla koncentrację na wygodzie gry i potężnym brzmieniu, dzięki przetwornikom Bartolini.

Cort curbow czy Yamaha RBX 374 RM

Borykając się z problemem swojego Curbow marki Cort, autor rozważa naprawę lub sprzedaż instrumentu i porównuje specyfikację tego modelu z Yamahą RBX 374 RM. Specyfikacja obu gitar basowych rzuca światło na to, co może być lepszą inwestycją dla muzyka.

Bass dla początkującego

Bass Dla Poczatkujacego
Autor, Szymon, rozpoczyna swoją przygodę z bassem, pragnąc znaleźć duszę artysty. Szukając gitary basowej o dobrym stosunku ceny do jakości, ma na oku modele od Washburn, Stagg i Cort.

Ibanez ATK n200 a Cort b4

Jestem początkującym basistą posiadającym półrocznego Ibaneza ATK n200, który podoba mi się pod względem brzmienia, ale zastanawiam się nad wymianą na Corta b4 ze względu na mniejszą wagę i inne cechy, które mogą lepiej odpowiadać moim potrzebom.

Bas do 2500 zł Spector vs Schecter vs

Bas Do 2500 Zl Spector Vs Schecter Vs
Stojąc przed wyborem nowego basu, zdecydowałem, że pora pożegnać mojego starego Corta GB34A na rzecz czegoś z większym pomrukiem. Moje poszukiwania skupiły się na markach Spector i Schecter, gdzie kluczowym celem jest znalezienie instrumentu 5-strunowego, który świetnie brzmi zarówno w rocku, jak i metalu.

Cort B5 vs Ibanez SR505

Cort B5 Vs Ibanez Sr505
Przyglądam się ewentualnemu zakupowi basu 5-strunowego, zastanawiając się pomiędzy modelem Cort B5 a Ibanez SR505. Obie gitary oferują mocny, mięsisty dół, lecz różnią się ceną.

Przetworniki EMG do Corta czy nowy bas ?

Przetworniki Emg Do Corta Czy Nowy Bas
Zastanawiam się nad zamontowaniem pickupów EMG PJ w moim basie Cort Action, ale nie jestem pewien, czy różnica w brzmieniu będzie znacząca, biorąc pod uwagę pozostałe komponenty gitary. Alternatywą jest zakup innej gitary do 1700zł.

Ibanez SR700 vs. Ibanez BTB700DX

Rozważając zmianę gitary basowej z Cort'a Action, natknąłem się na dwa modele Ibaneza: SR700 oraz BTB700DX. Szczególnie model BTB700DX, wyróżniający się zarówno jakością brzmienia, jak i niebanalnym wyglądem, przykuł moją uwagę.

Olp MM3 a Cort GB35A

Autor zastanawia się nad zakupem basu po sprzedaży swojego poprzedniego instrumentu, Cort GB34A, ze względu na potrzebę opłacenia ubezpieczenia. Rozważa zakup Cort GB35A, z którym miał wcześniej doświadczenie, lub OLP MM3, ale nie może znaleźć informacji na temat wygody grania na modelu OLP.

Cort, Esp/ltd czy Yamaha

Autor rozważa zakup basu do kwoty 1300 zł i bierze pod uwagę modele Cort B4, Esp/Ltd B50 oraz Yamaha RBX374. Bas będzie wykorzystywany do grania utworów Black Sabbath, ale autor chciałby również, aby instrument pozwalał na wykonanie lżejszych melodii.

www.i420.photobucket.com/albums/pp284/ziel00niutki/512_28e73e54piwo_w_czopkach.jpg www.i420.photobucket.com/albums/pp284/ziel00niutki/512_78223113projektpiwo11.jpg www.i420.photobucket.com/albums/pp284/ziel00niutki/512_7c33f2e4mythbusters.jpg www.i420.photobucket.com/albums/pp284/ziel00niutki/512_5e5ae119piwex.jpg www.i420.photobucket.com/albums/pp284/ziel00niutki/512_6de6f359lech_konk.jpg www.i420.photobucket.com/albums/pp284/ziel00niutki/512_de8f4d3dpiwo4.jpg www.i420.photobucket.com/albums/pp284/ziel00niutki/512_e51c70falost.jpg ;)__________________________________Cort A4 CustomZAK…

Przyglądamy się bliżej trzem wyjątkowym basom: Cort A4 CustomZAK 4 fretless, Langowski 6 custom oraz Ibanez Roadster RS 820 rocznik 1979. Każdy z nich wprowadza unikatowy charakter i ton w gamie instrumentów basowych.

Nagłośnienie gitary basowej

Rozważam zakup pieca Taurus Box 215 do mojej gitary basowej Cort B5. Planuję użycie tego sprzętu głównie na weselach dla 100-150 osób, zastanawiam się nad najlepszym sposobem nagłośnienia basu.

KORPUS NIE-DREWNIANY [Luthite] – frezowanie i wklejanie gryfu?

Czy można przerobić gitarę basową Cort z korpusu wykonanego z Luthite, aby uzyskać bardziej agresywny dźwięk i lepszy sustain, poprzez wymianę przetwornika na humbucker i wklejenie gryfu? W artykule omawiam swoje wątpliwości oraz poszukuję porady na temat możliwości wykonania takich modyfikacji.

złamany przełącznik Cort gb75

Niedawno kupiłem używany bas Cort gb75 i niestety szybko złamałem w nim przełącznik 3-pozycyjny. Kupiłem zamiennik, ale różni się kolorem - oto moje przemyślenia i pytania.

Samick Fairline

Samick Fairline jest często oceniany jako instrument nienajlepszej jakości, jednak po półrocznym użytkowaniu mogę stwierdzić, że przeczy to rzeczywistości. Pomimo sceptycyzmu, ten model okazał się bardzo dobrym wyborem w przystępnej cenie.

Jason_James

Jason James podzielił się swoimi muzycznymi inspiracjami oraz zawartością swojego arsenalu muzycznego. Od ulubionych zespołów po detalowy opis własnego sprzętu, Jason daje nam rzadki wgląd w to, co kształtuje jego brzmienie.

Wybór precisiona

Poszukuję taniego, ale solidnego basu typu precision bass w cenie około 700zł. Rozważałem modele CORT PB1L-RD oraz Shine Original WPB-701, ale jestem ciekaw Waszych opinii i ewentualnych innych propozycji.

Cort Action Bass Active V-problem z elektroniką?

Po zakupie nowego basu Cort Action Bass Active V i podłączeniu go do wzmacniacza Hartke A100 przez wejście aktywne, użytkownik doświadcza znacznie niższej głośności w porównaniu z wejściem pasywnym oraz starszym basem Washburn xb100. Próby wymiany baterii nie przyniosły żadnej różnicy.

Wybór gitary do 800zł

Stojąc przed wyborem pierwszej gitary basowej z ograniczonym budżetem 800 zł, warto zastanowić się, czy wybrać model 4-strunowy czy 5-strunowy, a także jakie marki rozważyć, biorąc pod uwagę potrzeby muzyka aspirującego do grania hardrocka lub thrash metalu.

KUSTOM KBA 100 i problem ze zmulonym brzmieniem

Artykuł opisuje doświadczenie autora z wzmacniaczem Kustom KBA 100, który pomimo pozytywnych opinii, generuje płaskie i ściszane brzmienie. Autor porównuje swoje doświadczenia do brzmienia, które osiągał na Fenderze Rumble 100, poszukując porad na ulepszenie jakości dźwięku.

Cort T 35

W artykule poddany zostaje przeglądowi Cort T 35, bas, który może zainteresować początkujących muzyków szukających instrumentu w przystępnej cenie do grania bluesa i jazzu. Budżet wynosi do 1000 zł.

Niewyobrażalne brzęczenie

Autor dzieli się doświadczeniem ze zmiany strun w swojej gitarze basowej Cort model PJ, z D'Addario EXL165 na EXL170. Po wymianie strun pojawił się problem nieprzyjemnego brzęczenia.

Witam wszystkich :]

Autor zaczyna swoją przygodę znowu z basem po ponad 10 latach przerwy, opowiada o swoich muzycznych inspiracjach i planach na przyszłość odnośnie zmiany sprzętu basowego.

Małe cuda z elektroniką od Corta GB74

W tekście opisuję moją decyzję o zachowaniu basu Cort GB74 i rozważam transformację jego elektroniki. Zastanawiam się nad zastąpieniem oddzielnych regulacji tonów wysokich i niskich jedną gałką 'tone'.

Dylemat gitarowy, prosze o pomoc.

Stoję przed decyzją zakupu nowej gitary basowej i rozważam trzy modele: Ibanez SR300-E IPT, Schecter Stiletto Deluxe 4 BLK oraz Cort C4H BK. Poszukuję gitary przystosowanej do grania metalcoru, z budżetem ograniczonym do 1200zł.

Cort GB94 – co to za drewno?

Poszukiwanie Corta GB94 okazało się większym wyzwaniem, niż przypuszczałem. Po długich poszukiwaniach i zaskakującym zakupie, zastanawiam się, czy drewno mojego egzemplarza różni się od standardu.

Słabszy sygnał

Zmagam się z problemem słabego sygnału w moim Cort PJ Bass z 1996 roku. Po niedawnej naprawie gniazda jack przez lutnika, problem szybko powrócił.

CORT Action bass V – pytania na temat tej gitarki

Omawiam swoje rozterki i pytania odnośnie gitary CORT Action Bass V, rozważając zakup tego modelu jako moje pierwsze narzędzie do grania hard rocka. Czy warto zainwestować w tę pięciostrunową gitarę basową za 648 zł?

Kolejny problem kolejnego początkjącego basisty

Kolejny Problem Kolejnego Poczatkjacego Basisty
Początkujący basista, grający na instrumencie Cort Action Bass IV, szuka porad dotyczących zakupu pierwszego piecyka basowego. Przedstawia kilka modeli i prosi o pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu, szczególnie z myślą o graniu muzyki punkowej i cięższych gatunków.

Zakup gitary

Po 1,5 roku gry na gitarze elektrycznej zdecydowałem się nauczyć grać na basówce. Mój budżet to 600 zł, a wybór na rynku jest ograniczony, zastanawiam się więc, którą gitarę wybrać.

Gniazdo zamknięte Cort Curbow 5

Autor opisuje problem z gniazdem w swojej basówce Cort Curbow 5, które zaczęło sprawiać problemy, takie jak piski, brumy i obniżanie sygnału. Tłumaczy, że mimo prób nie udało mu się znaleźć pasującego zamiennika.

Cort Curbow 5 vs. Cort C5H

Jako początkujący basista zastanawiam się, którą z dwóch gitar basowych wybrać: Cort Curbow 5 czy Cort C5H. Dzięki dostępowi do internetu i forów, szukam porad, które pomogą mi podjąć decyzję.

Bass do 2000zł

Autor artykułu dzieli się swoimi doświadczeniami z użytkowania bassu marki CORT ACTION BASS i wyraża chęć zakupu nowego instrumentu w cenie do 2000zł. Szuka czegoś, co sprawdzi się w rocku i metalu, ale pozwoli również na eksperymenty z jazzem.

Bas aktywny a efekt gitarowy.

Autor opisuje swoją doświadczenie z połączeniem aktywnego basu Cort GB74 z efektem gitarowym Exar SF-02 Fuzz, które skończyło się awarią efektu. Zastanawia się, czy bezpiecznie jest podłączać inne efekty do aktywnego basu.

Yo !

Igor, znany również jako Voxyn, jest początkującym basistą grającym na czterostrunowej basówce firmy Cort, model EVL Z2B. Jest członkiem zespołu T.E.L.I, który planuje grać muzykę trash metalową.

Cort B4 a Ibanez BTB 400

Rozważam zmianę z gitary na bas, szczególnie zainteresowały mnie modele Cort B4 i Ibanez BTB 400. Ibanez zrobił na mnie pozytywne wrażenie, chociaż cena może być problemem. Cort B4 przyciąga mnie ze względu na brzmienie mahoniu.

ESP LTD B-154DX STR czy Schecter Stiletto Extreme-4 HSB który lepszy?

Stając przed wyborem nowego basu między modelem ESP LTD B-154DX STR, a Schecter Stiletto Extreme-4 HSB, zasięgnąłem opinii w internecie oraz postanowiłem przetestować LTD. Moje doświadczenia i ograniczony budżet nastręczają pytanie: który instrument będzie lepszym wyborem?

Cort GB-34A czy ESP LTD B-50 czy Ibanez GSR200 ?

Stoję przed wyzwaniem wyboru mojej pierwszej gitary basowej. Posiadając doświadczenie z gitarą klasyczną i akustyczną, chcę teraz nauczyć się gry na basie, ale z trzech opcji: Cort GB-34A, ESP LTD B-50 i Ibanez GSR200, nie wiem, którą wybrać.

Wybór basu. Pomóżcie. Do około 800-850zł

Dokonując wyboru nowego basu w przedziale cenowym do 850 zł, mamy kilka opcji w sklepach muzycznych w Toruniu. Porównujemy modele Yamaha RBX 270, Cort GB34 A 3TS, Epiphone Embassy Standard IV Bass, Ibanez GSR200 oraz Squier Affinity Precision Bass, biorąc pod uwagę ich specyfikacje i przydatność do gry w punka i ska.

Niedroga piątka do odprogowania.

Rozważam zakup lepszej 5-strunowej gitary basowej, a moim głównym kandydatem jest Cort B5 ze względu na jego charakter brzmienia, idealny do reggae, dub, d'n'b z nutą latino-rocka. Planuję w przyszłości przekształcić ją w fretless, szukam opinii o próbach 'odprogowania' i innych modelach, które mogłyby pasować do moich potrzeb.

nie jaka marka? a która fabryka?

Wiele gitar, niezależnie od marki, wytwarzane jest w tych samych fabrykach, co prowadzi do zaskakujących wniosków dotyczących jakości i pochodzenia instrumentów. Zastanawiamy się, które fabryki produkują najlepsze gitary, niezależnie od logo na nich.

Siemano

Michał, grający na basie od około 10 lat, głównie w kapelach metalowych i hard core'owych, został właścicielem basu Cort A6, który znaleziono na ulicy. Instrument ten dostał od syna ciotki z Belgii i stanowi główny powód jego obecności na forum, gdzie szuka wsparcia w rozwoju swoich umiejętności.

Cort action [active] & Wbicie progów do fretlesa.

Rozważając zakup basu jako początkujący basista, natknąłem się na model Cort Action (5-strunowy, aktywny), zastanawiając się, czy będzie dobrym wyborem. Z kolei, po nieudanej próbie zakupu innego basu, zacząłem rozważać opcję fretlessa Den Marleya i możliwość ponownego wbicia progów.

Elo elo 5-5-0

Użytkownik forum o pseudonimie Tomek przedstawia się swojej internetowej społeczności. Mieszka w Poznaniu, gra na basie od roku, a jego sprzętem są gitara Cort GB34 oraz piec Ashdown FIVE FIFTEEN.

Witam

Rozpoczynając swoją przygodę z gitarami basowymi, autor używał 27-letniego, niezidentyfikowanego instrumentu, zanim przełączył się na Cort ActionBass. Wspomina również o pozytywnym wpływie, jaki Basoofka wywarł na jego edukację muzyczną.

Cort C5Z czy Ibanez BTB 205?

Cort C5z Czy Ibanez Btb 205
Stoję przed trudnym wyborem pomiędzy basem Cort C5Z a Ibanezem BTB 205. Obie opcje oferują to, czego szukam: 5 strun i minimum 24 progi, aby sprostać moim potrzebom muzycznym.

Hehe, watek nie daj sie :-] czyli …

Hehe Watek Nie Daj Sie Czyli 8230
Autor rozważa zakup gitary basowej i dzieli się wyborem kilku modeli, zastanawiając się, które z nich najlepiej spełnią jego oczekiwania. Dyskusja obejmuje zarówno nowe, jak i używane modele, zwracając uwagę na aspekty techniczne, budżet, a także osobiste preferencje.

STROJENIE – i inne kolejne pytanie od początkującego

Strojenie 8211 I Inne Kolejne Pytanie Od Poczatkujacego
Początkujący basista zadał pytanie na forum dotyczące właściwego strojenia 5-strunowego basu Corta oraz ewentualnych zagrożeń jak struny naciągnięte zbyt mocno. Podzielił się również znalezionymi informacjami na temat strojenia i zapytał o możliwe skutki zbyt mocnego naciągnięcia strun na gryf i mostek instrumentu.

CORT CURBOW 5 jak stroić???

Cort Curbow 5 Jak Stroic
Nowy posiadacz gitary basowej CORT CURBOW 5 dzieli się swoimi wątpliwościami odnośnie strojenia, wysokości strun i układu aktywnego instrumentu. Szuka porad dotyczących dostosowania gitary do ciężkiej muzyki i eksperymentowania z potencjometrami.

Cort EVL Z6B

Cort Evl Z6b
Cort EVL Z6B to następca mojej ukochanej basówki Cort EVL Z4B, wprowadzając kilka znaczących zmian i ulepszeń. Nowy metaliczno-satynowo-czarny kolor, hebanowa podstrunnica, ulepszona elektronika i inne klucze to tylko część nowości.

[tradycyjnie] co wybrać?

Tradycyjnie Co Wybrac
Chcąc wybrać bas i wzmacniacz w cenie 1500-1700 zł, mamy kilka interesujących opcji na rynku, w tym modele od Washburn i Cort. Gitarzysta z pewnym doświadczeniem szuka sprzętu pasującego do stylów takich jak postpunk, nowa fala czy indie.

sprzęt na kartki….

Sprzet Na Kartki8230
Autor dzieli się swoimi doświadczeniami związanych z zamówieniem gitary bassowej marki Cort, model Aristan B4FL, wskazując na problemy związane z importem i dostępnością sprzętu. Opisuje frustrację wynikającą z niemożnością zakupu upatrzonego modelu.

Pare pytanek

Pare Pytanek
Autor wypowiada zamiar przejścia z gry na klasycznej gitarze na bas oraz prosi o opinie na temat gitary basowej Cort Action Bass. Dodatkowo pyta o różnicę między elektroniką pasywną a aktywną.

Zamiana przystawek / dziwny kabelek

Autor omawia nietypową praktykę zamiany miejsc przystawek w gitarze basowej oraz zadaje pytania na temat konkretnych kwestii technicznych związanych z pickupami, okablowaniem i ekranowaniem. Dyskutuje również słyszane plotki o faktycznym producencie pickupów Bartolini MK1 oraz dzieli się z innymi pytaniem o dziwny kabelek znaleziony w gitarze.

Zakup pierwszego basu

Rozważając przejście z gitary akustycznej na bas, autor artykułu zastanawia się nad wyborem odpowiedniego instrumentu firmy Cort. Poruszony jest dylemat między elektroniką pasywną a aktywną oraz prosba o pomoc w wyborze konkretnego modelu.

Wracam do gry – porównanie paru gitar

Po trzyletniej przerwie w grze na basie, postanowiłem wrócić do muzykowania i kupić bas z średniej półki. Zastanawiałem się nad wieloma modelami, między innymi Ibanez ATK, Squire VM, Yamaha BB oraz modele od Corta.

Ibanez sr300 v Epiphone Toby Deluxe IV v Cort gb34 v Cort Action

Autor przedstawia swoje dylematy dotyczące wyboru swojej pierwszej gitary basowej, skupiając się na czterech modelach: Ibanez sr300, Epiphone Toby Deluxe IV, Cort gb34, oraz Cort Action. Opisuje swoje pierwsze doświadczenia oraz zainteresowania muzyczne, pytając o porady na forum.

Dobór odpowiedniego bassu.

Autor zastanawia się nad zakupem basu do gry w ciężkich gatunkach muzycznych takich jak black/death/thrash metal. Budżet wynosi 1600zł, a rozważane są modele ESP LTD F-104 BLK, ESP LTD F-105 BLK, Cort B4 OPM i Cort B5 OPM.

Stingraye, Corty, Ibanezy, Jazzy?

Stingraye Corty Ibanezy Jazzy
W poszukiwaniu idealnego basu nasz czytelnik rozważa różne opcje, mierząc się z ograniczeniem dostępności instrumentów do przetestowania. Jego budżet to około 1000zł, z możliwością niewielkiego zwiększenia. Wśród rozważanych modeli znajdują się Jazz Bass, StingRaye, Ibanezy oraz Corty, o które poszukuje rady.

Która z tych gitar jest według was najlepsza?

Ktora Z Tych Gitar Jest Wedlug Was Najlepsza
Szukając swojej pierwszej gitary basowej, natknęłam się na kilka modeli, które wpadły mi w oko i które mogę sobie pozwolić. Zastanawiam się, która z nich będzie najlepszym wyborem na start.

Pomoc w wyborze basu

Pomoc W Wyborze Basu 2
Autor podchodzi do zakupu swojego pierwszego basu z ograniczonym budżetem 600 zł. Rozważa kilka opcji z drugiej ręki, w tym modele od Mayones, Yamaha, Washburn, Ibanez, i Cort, mając na uwadze zamiłowanie do muzyki metalowej.

Bas ok. 1000zł

Bas Ok 1000zl
Po intensywnej grze na nołnejmowym instrumencie, postanowiłem zainwestować w nowy bas. Z budżetem około 1000 zł szukam basu, który świetnie sprawdzi się w różnych gatunkach muzycznych, a także nadaje się do techniki slap.

Cort GB74 – opinie i uniwersalność.

Cort Gb74 8211 Opinie I Uniwersalnosc
Zastanawiając się nad wyborem uniwersalnego basu, który poszerzy moje brzmieniowe horyzonty, natknąłem się na Cort GB74. Jest to atrakcyjny bas z możliwością wyciągnięcia z niego różnorodnych brzmień, dzięki zastosowaniu humbuckera z rozłączanymi cewkami oraz single coil pod gryfem.

Do posiadaczy Cortow A4 / RockBassow by Warwick

Do Posiadaczy Cortow A4 Rockbassow By Warwick
Autor opisuje swoje doświadczenia z różnymi basami i wyraża chęć zakupu nowego instrumentu, zwracając się o poradę i doświadczenia dotyczące modeli Warwick by RockBass Streamer Stage I oraz Cort Artisan A4.

Jaka paczka do metalu/rocka?

Jaka Paczka Do Metalurocka
W artykule rozwiewam wątpliwości na temat wyboru odpowiedniej paczki do gry w metalu i rocku, opierając się na własnych doświadczeniach i preferencjach brzmieniowych. Ostateczny wybór padł na potrzebę znalezienia paczki umożliwiającej uzyskanie mocnego dołu bez buczenia, z rozsądnym budżetem do 2000zł.

Yamaha RBX 374

Yamaha RBX 374 pojawia się jako atrakcyjna propozycja dla osób szukających swojego pierwszego basu. Została użyta przez poprzedniego właściciela przez około rok, głównie na koncertach, z minimalnymi problemami technicznymi takimi jak trzeszczący potencjometr.

Gitara basowa dla początkującego.

Szukam gitary basowej i wzmacniacza dla początkującego basisty z ograniczonym budżetem do 800zł. Zależy mi na ofertach łączonych gitara+wzmacniacz i unikaniu tanich materiałów typu sklejka.

Cort b4 – irytujące trzaskanie

Posiadam bas Cort b4, który podczas gry wydaje zbyt intensywne trzaskanie, mimo zamiany na wyższą akcję strun. Próby modyfikacji dźwięku poprzez EQ i dodatkowe urządzenia jak sansamp vt bass nie przynoszą zadowalających efektów.

Kontrabasistka wita : ]

Weronika, kontrabasistka, dzieli się swoją muzyczną podróżą, zaczynając od gitar klasycznych i elektrycznych, przez perkusję, aż po kontrabas. Wkrótce rozpocznie naukę na wydziale instrumentalistyki klasycznej.

Malowanie korpusu

Autor opisuje zamiar przemalowania korpusu swojej gitary basowej Cort Action Bass z czarnego lakieru na wysoki połysk, który łatwo zbiera brud i odciski palców, na czarny mat lub transparentny lakier w stylu Warwick. Rozważa różne aspekty projektu, takie jak koszty, materiały i wyzwania.

Kupno pierwszej gitary.

Rozważam zakup mojej pierwszej gitary basowej i znalazłem dwie interesujące opcje: Cort GB34a i Cort Action Bass Active. Chciałbym poznać opinie osób, które miały okazję grać na tych instrumentach.

Project custom bass …tuning Cort A5

Przystępując do projektu customizacji basu Cort Artisan A5 OPN, skupiliśmy się na wymianie topu na wysokiej jakości klon kanadyjski oraz na drobnych zmianach w główce i estetyce instrumentu, przy wsparciu znakomitego lutnika, Pana Mirka z Oleśnicy (Lootnick).

Diamant i inspiracja instrumentem.

Opowiadam o swoim doświadczeniu z przywracaniem do życia starego instrumentu, który przez długi czas leżał zapomniany. Po serii zabiegów odmłodzenia i wymianie strun, instrument znowu zaczął dostarczać niezwykłych doznań muzycznych.

Pomoc w wybraniu basu z rozstawem [19mm

Po roku grania na basie Cort GB35 z rozstawem strun wynoszącym 19mm, zacząłem zastanawiać się nad zmianą instrumentu z powodu krótkich palców, które utrudniają grę na niższych strunach. Rozważam bas z mniejszym rozstawem strun, opcjonalnie 5-strunowy z humbuckerem.

Custom

Przedstawiam proces składania własnej gitary basowej typu custom z komponentów wybranych dla osiągnięcia uniwersalnego brzmienia z naciskiem na funk, jazz i blues. Konfiguracja obejmowała korpus firmy Willow z olchy z topem klonowym, gryf klonowy z hebanową podstrunnicą, pick-up Merlin JB humbucker i inne komponenty.

Problem techniczy Wejście w gitarze

Autor opisuje problem techniczny związany z gitarą basową marki Cort, która nie wydaje żadnego dźwięku. Po wcześniejszej naprawie wejścia, defekt ponownie się pojawił.

Początek przygody z basem…

Autor posta, 15-letni miłośnik muzyki, rozważa zakup swojego pierwszego basu. Zebrał 700zł i zastanawia się nad modelem Cort Action Bass BK, jednocześnie martwiąc się o brak wzmacniacza i własne umiejętności.

Kompletny zestaw – Cort vs. Washburn

Rozważając powrót do gry na basie po dziesięciu latach przerwy, postanowiłem kupić kompletny zestaw basowy, składając się zarówno z gitary, jak i małego wzmacniacza - idealnego do ciasnego pokoju i sporadycznego grania. Ostatecznym wyborem były zestawy Cort i Washburn dostępne na allegro.

Elektronika w basie.

Autor opisuje swoje doświadczenia związane z wymianą elektroniki w instrumencie basowym marki Cort GB99B na model z aktywnej elektroniki, odkrywając tym samym potencjał ukryty w swoim instrumencie. Dokonuje przemyśleń na temat tego, co lepiej wymienić na początku, aby uzyskać znaczącą różnicę w brzmieniu, oraz rozważa możliwość poszerzenia miejsca na elektronikę.

Powitać :]

Nowy członek społeczności basistów dzieli się swoją muzyczną podróżą i ulubionym sprzętem. Jako basista w zespole Bluesowym z 10-letnim doświadczeniem, gra na gitarze basowej Cort Action Bass oraz używa pieca Line6 Spider III.

Niedzialajacy przetwornik

W artykule opisano problem z niedziałającym przetwornikiem split w gitara Cort Action Bass 4 strunowa w pasywie. Autor zauważył, że tylko single coil działa poprawnie, podczas gdy split coil nie generuje dźwięku, pomimo iż jest ledwo słyszalny przy maksymalnym rozkręceniu potencjometru.

Nowa gitara – Cort GB 99B

Otrzymałem swojego nowego basa Cort GB 99B i jestem pod ogromnym wrażeniem zarówno wyglądu, jak i brzmienia instrumentu. Gitara oferuje szeroki zakres tonów, od głębokich i miękkich, po dynamiczne i strzeliste, idealne do slapu.

Cort GB35A przełącznik aktywny/pasywny

Moja przygoda z basem Cort GB35A rozpoczęła się od świetnego zakupu za pół ceny, który po regulacji okazał się być doskonałym wyborem. Gitara posiada mieszankę pasywnych przystawek oraz aktywny equalizer, oferując szerokie możliwości kształtowania brzmienia.

BloodyJaw

Młody basista opowiada o swojej pasji do basu, swoim sprzęcie i idolach muzycznych. Kocha Jazz Bass i Music Man'y, jest wielkim fanem RHCP, Muse'a, Metallici. Jego sprzęt to Cort GB99B i Warwick Blue Cab 15.1, a także efekt Doctor Q.

Władek Kołodziejczyk

Władek Kołodziejczyk, znany także jako Krzipek, to wszechstronny muzyk orkiestry kameralnej AUKSO, który pasję do muzyki łączy z mistrzostwem gry na wielu instrumentach. W tekst opisuje nie tylko swoje doświadczenia muzyczne, ale również prezentuje swoją imponującą kolekcję instrumentów i sprzętu.

Kupno basu dla początkującego

Jako początkujący basista stajesz przed dylematem wyboru odpowiedniego instrumentu. W artykule rozważam zakup używanej gitary basowej w przedziale cenowym do 500zł, omawiając możliwe opcje i unikanie pewnych marek.

cort gb94 czy może Squier Classic Vibe Jazz Bass

Autor rozważa zakup nowego instrumentu basowego, wahając się pomiędzy modelem Squier Classic Vibe Jazz Bass a Cort GB94. Oba instrumenty mają swoje plusy, jednak decyzja o zakupie nie jest łatwa.

Ostateczny wybór: 2 Corty, Washburn i Tanglewood

Po długim namyśle i przeglądaniu ofert, zawęziłem mój wybór do czterech basów: używany Tanglewood Rebel 4K, używany Cort Curbow V, nowy Cort C4H oraz nowy Washburn XB 125. Rozważam zakup jednego z nich jako mój pierwszy bas.

Basówka do ~650zł

Autor artykułu poszukuje basu do nauki gry, z ograniczonym budżetem około 650zł. Zainteresowanie basem wzrosło, gdy przypomniał sobie o starym DEFILu kupionym od menela, a także potrzebuje wzmocnienia do gry w domu i dżemowania z przyjaciółmi.

Pomoc przy wyborze piecyka

Autor, grający na basie od siedmiu miesięcy, rozważa zakup nowego wzmacniacza basowego. Zastanawia się między modelem Warwick Sweet 15.3 150W a Ashdown EB 12-180 EVO II, biorąc pod uwagę ceny i opinie.

Ciepłe brzmienie basu

Na łamach popularnych dyskusji na tematy muzyczne, pojawia się wiele zapytań dotyczących idealnego basu, który harmonizowałby z klasyczną gitarą i wokalem. Benek, autor tekstu, dzieli się swoimi przemyśleniami i szuka porady dotyczącej znalezienia gitary basowej o ciepłym brzmieniu.

Bartosz Raducha

Bartosz Raducha, miłośnik różnorodnych gatunków muzycznych oraz student UW, podzielił się swoją pasją i ewolucją sprzętu basowego. Od początków z Defilem, przez Corta i MPG, aż po składaka z korpusu Ibaneza i gryfu Squiera.

Tapchan

Tapchan przedstawia swoją imponującą kolekcję sprzętu dla basistów zebraną od 2001 roku. Czytaj dalej, aby odkryć niezwykłe modele zarówno znanych, jak i bardziej niszowych marek.

Ibanez vs. Behringer i Cort

Zmagając się z wyborem odpowiedniej gitary basowej dla początkującego, analizujemy dwie opcje: zestaw z gitary Ibanez oraz pieca i alternatywę łączącą wzmacniacz Behringer z jedną z gitar Cort. Porównując ceny i jakość, dylemat staje się jeszcze ciekawszy.

Baza schematów.

Celem tego posta jest zebranie obszernej bazy linków do schematów elektroniki i wzmacniaczy dla instrumentów basowych. Zawiera listę przydatnych zasobów od znanych producentów gitary i wzmacniaczy basowych.

Cort Action Bass V [IV] czy Washburn T14

Nie mając doświadczenia z własnym sprzętem, autor wyraża swój entuzjazm i skrupulatność w poszukiwaniach idealnego basu. Rozważając zakup między Cort Action Bass V a Washburn T14, zgłębia różnice między modelami Cort i zastanawia się nad znaczeniem posiadania aktywnej elektroniki.

UK-Bass dla początkującego-do 250 GBP

Szukam porady w kupnie basu do jazzowego i bluesowego grania w cenie do 250 GBP, ograniczając się do zakupu w UK, prawdopodobnie przez eBay. Przeglądałem Ibanez SR300 lub GSR200, ale znalazłem wiele negatywnych opinii. Rozważam też Cort Bass Guitar GB334A, SCHECTER DIAMOND SERIES EXTREME 4 ACTIVE BASS GUITAR, oraz Yamaha BBN5 5-string bass guitar.

Gitara okropnie sieje, w czym problem ?

Problem dotyczy niechcianej ingerencji w dźwięk gitary basowej Cort Action przy użyciu większego wzmacniacza. Autor doświadcza silnego 'siania' dźwięku, które nasila się przy braku kontaktu z metalowymi częściami instrumentu.

Cort Viva Active – nieśmiertelna bateria

Autor dzieli się zaskakującym doświadczeniem związanym z wyjątkowo długą żywotnością baterii 9V w swoim basie Cort Viva Active. Pomimo regularnej gry, bateria wytrzymała 3 lata bez znaczącego wpływu na jakość dźwięku.

Kupno basu

Nazywam się Oskar i gram na basie od 4 lat. Szukam pomocy w wyborze gitary basowej spośród modeli BC Rich Bronze Series Warlock Bass, Cort C4H BKS, i Washburn T24 w przedziale cenowym 1000zł do 1400zł.

Cort C5H BKS – jak oceniacie, czy warto kupować?

Zastanawiam się nad zakupem gitary Cort C5H BKS oraz pomiędzy głową a combem bassowym firmy Kustom. Grając w zespole punkowo-grungeowym, szukam sprzętu, który będzie pasował do mojej muzyki i umiejętności.

Dobry ;]

16-letnia Ania wchodzi w świat basistów z planami zakupu swojej pierwszej gitary basowej. Rozważa zakup Mayonesa B4 lub Cort'a GB74, biorąc pod uwagę cenę i wagę instrumentu.

Cort GB94 – próbki + Cort EVL Z4B

W artykule znajdziesz uzupełnienie recenzji basu Cort GB94, zaprezentowane za pomocą próbek nagranych trzema mikrofonami i prezentację dźwięku Corta EVL Z4B. Autor udostępnia próbki dźwiękowe Cort GB94, nagrane na różnym sprzęcie oraz mixy Cort EVL Z4B.

Cort Action Bass IV [RECENZJA]

Recenzja gitary basowej Cort Action Bass IV pod kątem jej wykonania, komponentów, brzmienia oraz porównania z innymi modelami basów. Wskazuje na to, że jest to interesująca opcja dla początkujących muzyków, oferująca dobry stosunek ceny do jakości.

Wybór drugiego basu, proszę o poradę

Przeglądam rynek w poszukiwaniu drugiej gitary basowej, która zastąpi mój obecny Ibanez GSR190. Preferuję cięższą muzykę jak Iron Maiden czy Metallica, szukam gitary z uniwersalnymi możliwościami brzmieniowymi, wygodnej w grze i o klasycznym wyglądzie.

Witam !

Rozpoczynając od zestawu perkusyjnego, poprzez różne modele basu, aż po zaangażowanie w krakowską scenę muzyczną, moja muzyczna podróż jest pełna zwrotów akcji. Aktualnie, jako dumny właściciel Spector Legend 6 Classic i członek zespołu Sadman Institute, kontynuuję moją pasję do basu.

Hello

Witam, nazywam się Wojtek, mam 19 lat i pochodzę z Wrocławia. Niedawno zakupiłem bas Cort action V WS i rozpocząłem naukę gry na nim.

Zamiana gitary lub wzmacniacza

Stoję przed wyborem wymiany mojego obecnego sprzętu, którym jest Cort GB34A podłączony pod Combo Ashdown 250Mag. Rozważam zmianę na nową gitarę basową lub head basowy, biorąc pod uwagę różne modele od Gallien-Krueger, Hartke aż do Yamaha i Spector.

Cort EVL-Z4B vs Cort B4 [jesionowy]

Odkryj różnice między basami Cort EVL-Z4B a Cort B4 i dowiedz się, który z nich lepiej sprawdzi się w różnorodnych gatunkach muzycznych, od Metalu po Jazz.

Basówka do ok.900zł

Czytelnik podzielił się swoimi oczekiwaniami dotyczącymi zakupu pierwszej basówki, mając do dyspozycji budżet około 900 zł. Rozważa modele Yamaha, Washburn, CORT i Epiphone, szukając instrumentu pasującego do gatunków muzycznych takich jak AFI, Placebo, The Used, czy stone rock.

Cort A4 albo? :D

Autor rozważa zakup basu Cort A4, wspominając o swoich wcześniejszych doświadczeniach i oczekiwaniach od nowego instrumentu. Zastanawia się nad jakością wykonania, brzmieniem i szuka opinii.

washburn t12 vs t14 vs.. bas na początek.

Autor rozważa zakup swojego pierwszego basu i bada różnice między modelami Washburn T12 oraz T14, przyglądając się ich przystawkom i wpływowi na dźwięk. Ponadto, autor rozważa alternatywy takie jak Yamaha RBX 170 czy różne modele Corta, a także wybór odpowiedniego wzmacniacza basowego w świetle ograniczonego budżetu.

Problemy z zamulaniem Warwick Sweet 15 [150Watt]

W artykule przedstawiłem problem dotyczący słabej jakości brzmienia basu przy użyciu wzmacniacza Warwick Sweet 15 (150 Watt) i gitary Cort Aktywna, szczególnie podczas prób, gdzie bas zamula w porównaniu do grania w domu. Pytam o pomoc w diagnozie problemu.

Granie palcami – różnica dźwięków

Autor opisuje swoje doświadczenia związane z różnicami w dźwięku generowanym przez poszczególne palce podczas gry na basie. Szczególnie zauważalne jest to na przegryfowym pickupie jego Corta B5, gdzie dźwięk z palca środkowego jest bardziej basowy, a z wskazującego brzmi jakby był grany kostką.

no czesc ;]

Jako nowicjusz w branży muzycznej, gram na basie od około 9-10 miesięcy, przechodząc z akustyka na bas Corta. Równolegle, moja pasja do morza przekierowała mnie na studia w Wydziale Techniki Morskiej w Szczecinie.

Bartas

Bartek, pasjonat basu grający na Cort GB34A i Hiwatt, opowiada o swojej muzycznej drodze, ćwiczeniach i doświadczeniach z zespołami. Zaczynając od bluesa przez jazz aż po techniczny death metal, Bartek wyraża swoją otwartość na różnorodność muzyczną i dzieli się doświadczeniami z pierwszego koncertu.

Dzieńdoberek

Autor przedstawia swoje muzyczne podróże, zaczynając od trudnych początków na niewygodnym PrestLangu, przez doświadczenia z Cortem B4 i Ashdownem FiveFifteen, aż po bieżącą działalność w nieznanym jeszcze projekcie. Podkreśla swoje eklektyczne inspiracje, w tym RHCP, RATM, Franz Ferdinand, a także klasykę amerykańskich hitów lat 60' i wiele innych.

Dzień Dobry :]

Moja przygoda z muzyką basową zaczęła się od 4-strunowego Corta, a obecnie gram na pomarańczowej Yamahy. W międzyczasie kupiłam piec basowy 50 watów oraz 10 metrowy kabel.

Cort EVL Z4B vs Cort Curbow 4

Autor rozważa zakup nowego basu, skupiając się na porównaniu Cort EVL Z4B i Cort Curbow 4, z uwzględnieniem ich brzmienia, konstrukcji i cech szczególnych w kontekście grania death metalu. Poszukuje opinii i wskazówek, które mogą pomóc w wyborze między tymi dwoma modelami.

Bas 6-strunowy do 3000 zł

Poszukiwanie najlepszego 6-strunowego basu do 3000 zł może być wyzwaniem. Wśród polecanych modeli znajdują się Schecter Stiletto Studio 6, Cort A6, Spector Legend 6 Classic i GMR Bassforce 6 Classic.

Przerobić Corta?

Autor dzieli się swoim doświadczeniem powracając do gry na basie i nabywając Cort Action. Rozważa możliwość wymiany pickupów w swoim instrumencie, zastanawiając się nad potencjalnymi korzyściami brzmieniowymi i poszukuje porad.

Gitaraibas.pl informuje #2

Internetowy sklep muzyczny gitara i bas wzbogacił swoją ofertę o gitary basowe Cort, profesjonalne efekty Electro-Harmonix oraz wydawnictwa muzyczne. Wśród nowości znajdują się również basy Schecter Stiletto Extreme-4.

Helloł

Piotrek, nowy użytkownik forum, przedstawia swoją muzyczną podróż grając na basie, począwszy od starej Jolany, przez Corta P-bass, aż po najnowszy nabytek - bas z drewna sapele z allegro. Opisuje też swoje doświadczenia z modyfikacją instrumentów i nagraniem testowym na nowym basie.

pierwszy bas

W poszukiwaniu pierwszego basu Dorota stanęła przed wyborem odpowiedniego instrumentu, który spełni jej oczekiwania: mały i lekki bas dopasowany do jej potrzeb. Rozważa zakup basu firmy Cort lub Harley Benton, zastanawiając się nad różnicą pomiędzy gitarą pasywną a aktywną.

Witam wszystkich:]

Witam Wszystkich 10
Użytkownik forum witający innych uczestników dzieli się swoją pasją do gitar, w tym basowej marki Cort, którą planuje przetestować. Rozważa również zakup nowego instrumentu z ograniczonym budżetem i prosi o rady.

Poradźcie proszę: cort c5z, flame CS5, OLP MM3 ?

Użytkownik szuka basu, który pasowałby do różnych stylów muzycznych, od ciężkiego rocka po lajtowy blues. Preferencje to estetyka w stylu jazz bass, możliwości multiefektów i cena w przedziale 1000-1700 zł.

Zakupy – bas+piec=3k?

Zakupy 8211 Baspiec3k
Autor zastanawia się nad zmianą swojego basowego sprzętu, rozważając wydatek do 3 tys. zł. Chciałby wymienić swój amplituner Laney i bas Flame CS-4, szukając uniwersalnego brzmienia i wszechstronności instrumentu.

bas + piec basowy do 2100. 3miasto. olp, cort, mayo

Bas Piec Basowy Do 2100 3miasto Olp Cort Mayo
Autor rozważa zakup basu i pieca basowego w budżecie 2100 zł, skupiając się na różnych markach i modelach, takich jak OLP MM2, Cort EVL-Z4B BKS i Flame CS-4. Podkreślana jest potrzeba dobrania sprzętu do cięższego grania z perkusistą, z uwzględnieniem estetyki, wagi, a także opcji elektroniki aktywnej/pasywnej.

Problem z elektroniką\baterią

Czytelnik zwrócił się z problemem dotyczącym szybkiego zużycia baterii w jego basówce pomimo rzadkiego korzystania z trybu aktywnego i dbałości o odpowiednie odłączanie kabla. Problematyka może wynikać z nieprawidłowego połączenia przewodów przy wyjściu na Jack, co różni się od oficjalnego schematu producenta.

Problem z gitarą

Użytkownik spotkał się z problemem ściszenia się gitary basowej Cort GB34 podczas grania. Pomimo sprawdzenia kabli i wejść, oraz podejrzeń wobec baterii, problem nie został rozwiązany.

basowe rozterki

Podczas wizyty w sklepie muzycznym w centrum Warszawy próbowałem znaleźć odpowiedni bas dla początkującego basisty jak ja. Doświadczyłem znacznego nacisku ze strony sprzedawcy na markę Cort kosztem Yamahy brx 374, o którą z początku pytałem.

prosector

Prosector
Po dwuletniej przerwie postanowiłem wrócić do gry na basie, zamawiając Cort Action Bass 4 i Hartke B200. Moja przygoda z basem zaczęła się od niewymienionego basu firmy Essex, przez Mayones B5, aż do chwili obecnej, kiedy mam nadzieję na rehabilitację lewej ręki poprzez grę.

wymieniać osprzęt czy gitarę ?

Wymieniac Osprzet Czy Gitare
Rozważam swoją sytuację z pierwszą gitarą basową marki Dimavery, która pomimo fajnego wyglądu i dobrego brzmienia ma wiele wad w wykonaniu. Zastanawiam się nad wymianą osprzętu lub całkowitą zmianą gitary.

Cort B4 mahoń

Cześć. Przez pomyłkę wysłali mi nie tego Cort’a. Zamawiałem korpus…

Cort + Ash

jak w tytule .. Dodam tylko dla niezorientowanych ze model…

Sabrina z Tribazik

Bassbabka znaleziona przypadkiem na stronie Cort’a gdy poszukiwałem schematudo gitary…

metal

Mój sprzęt? CORT A5 hartke AK410 Ashdown 330 EBS MC…

Kamil

Od 2005 grałem na basie w zespole set the fire…

McVegass

Gram od 2001-07-01 Mój sprzęt? Cort ActionBass Active BK Digitech…

Cort C4H

Istny szatan kryje się w tym drewnie. Bardzo wygodna lekka…

ray-colder

Mój sprzęt? gitary: Cort GB4 Custom, Cort GB74, Ibanez BTB…

Cort

Cort to renomowany producent instrumentów basowych, ceniony za niezawodność, wytrzymałość i piękny design swoich produktów. Gitary basowe serii Bass GB i wzmacniacze z serii Rithimic to tylko niektóre z ich popularnych propozycji, które zachwycają muzyków na całym świecie. Cort to firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości sprzętu dla basistów. Ich produkty cieszą się uznaniem wśród muzyków na całym świecie, którzy doceniają ich niezawodność, wytrzymałość oraz piękny design.

Wśród najpopularniejszych produktów marki Cort znajdują się gitary basowe z serii Bass GB, jak również wzmacniacze basowe z serii Rithimic. W ofercie firmy znajdują się również przystawki basowe, które pozwolą uzyskać każdy pożądany dźwięk.

Seria Bass GB to kolekcja gitar basowych, która została zaprojektowana z myślą o najwyższej jakości dźwięku, wytrzymałości i funkcjonalności. Gitary z tej serii oferują bogaty, ciepły dźwięk, a ich ergonomiczny kształt sprawia, że są bardzo wygodne w grze.

Seria Rithimic to wzmacniacze basowe dedykowane dla muzyków, którzy cenią sobie jakość dźwięku oraz niezawodność. Wzmacniacze te charakteryzują się mocnym brzmieniem oraz dużą ilością opcji regulacyjnych, dzięki czemu można uzyskać każdy pożądany dźwięk.

Nie można również zapomnieć o przystawkach basowych marki Cort, które pozwalają na jeszcze większą elastyczność w grze. Przystawki te są bardzo łatwe w użyciu, a ich dźwięk jest wyjątkowo klarowny i wyrazisty.

W skrócie, Cort to firma, która wie, czego szukają basiści. Ich produkty charakteryzują się najwyższą jakością dźwięku, wytrzymałością i funkcjonalnością. Dzięki nim gra na gitarze basowej staje się jeszcze bardziej przyjemna i satysfakcjonująca.