Paczka do ashdowna abm

Paczka-do-ashdowna-abm
Ostatnio stałem się posiadaczem ashdowna abm 500 Evo iii i właśnie szukam do niego paczki. Do około 1000 zł rzuciły mi się w oczy: Noisy Box 4×10 na Celestion bl10-100 (400w 8Ohm), trace elliot 1048H (320W, 8Ohm) i gallien kruger mbe212 (600W 4Ohm). Co z wyżej wymienionych najlepiej zagada z yym wzmakiem? Może jakieś inne propozycje w tej cenie? Bas na jakim gram to Ibanez roadstar pj na dimarzio. Muzyka rock altenatywny/hardcore.
Podałem dwie różne konfigurację ponieważ między nimi się zastanawiam, sam jeszcze nie miałem okazji zbyt dużo ograć więc nie wyrobiłem sobie jeszcze na ten temat opinii.

Jakie kolumny basowe polecacie do ashdowna abm 500 Evo iii za około 1000 zł?
Jaki wzmak będzie najlepszy do kolumn Noisy Box 4×10 na Celestion bl10 100, trace elliot 1048H i gallien kruger mbe212 przy użyciu ashdowna abm?
Jakie inne propozycje kolumn basowych są dostępne w cenie do 1000 zł?
Co sądzicie o kolumnach Noisy Box 4×10 na Celestion bl10 100, trace elliot 1048H i gallien kruger mbe212 w zestawieniu z ashdownem abm 500 Evo iii?
Czym kierować się podczas wyboru kolumn basowych do ashdowna abm 500 Evo iii dla grania muzyki rockowej alternatywnej/hardcore na basie Ibanez roadstar pj na dimarzio?
Jakie zalety ma wybranie jednej z dwóch konfiguracji kolumn basowych: Noisy Box 4×10 na Celestion bl10 100 (400w 8Ohm) lub trace elliot 1048H (320W, 8Ohm)?
Które z kolumn basowych gallien kruger mbe212 (600W 4Ohm) lub trace elliot 1048H (320W, 8Ohm) będzie lepsze do ashdowna abm 500 Evo iii?
Czy kolumny Noisy Box 4×10 na Celestion bl10 100 (400w 8Ohm) są godne polecenia do użycia z ashdownem abm 500 Evo iii?
Jakie wady mają wybranie jednej z dwóch konfiguracji kolumn basowych: Noisy Box 4×10 na Celestion bl10 100 (400w 8Ohm) lub trace elliot 1048H (320W, 8Ohm)?
Czy jesteście w stanie polecić jakieś kolumny basowe dla ashdowna abm 500 Evo iii, które byłyby w cenie do 1000 zł i dobrze pasowały do grania rockowej alternatywy/hardcore na basie Ibanez roadstar pj na dimarzio?

Podziel się swoją opinią
Sztarkel
Sztarkel
Artykuły: 1

16 komentarzy

  1. Paczka kozacka, ale za daleko na odbiór osobisty i trochę wykracza ponad mój budżet. Będę dalej czail się na okazję, a już widziałem jakąś custom made na eminencach za 900

  2. Przecież jeden głośnik z tej paki, ma prawie tyle mocy, co cała paczka na tych celejszynach 🙂 Cena do negocjacji, a odbiór preferuje osobisty, co nie znaczy, że nie możesz sam zamówić kuriera. Serio – nic nie pobije tej paki w takiej cenie.

  3. Ja bym brał

    pożydź jeszcze hehe – prawo OLX

    Miałem ABMa500Evo2 i tą kolumnę – na tej kolumnie grałem pod Orange AB200 też pięknie dawała radę. Podobna do serii HLF tylko wyżej zestrojone. Na zestawie ABM + tej paczce cisnął z 4 lata basista Bloc Party taka ciekawostka.

    Albo ta:

    To jest śmieszna cena za paczkę one nowe chodziły ponad 3k

    ***albo odezwij się tu… i miej prawdziwie dojebany zestaw dopasowany do siebie:

    powiedz że hehe masz 1000zł i byś wziął

    Heniek w swoim studio używa ABMa410 jako podstawowej paczki do nagrywania bassów, przypadek? 3:05

    https://www.youtube.com/watch?v=J2krsoMLA00

  4. …kupił w promocji bo tanio było 🙂

    na poważnie – zwróć uwagę, że ta paczka ponoć jeszcze była wyprodukowana w UK a nie w PRC

    A co powiecie na podpięcie do takiego zestawu paczki Wacka – WCA 411pro, ewentualnie postawionej na czymś 1×15″ ?

  5. Czyli polecasz dobranie do tej głowy paczki z tego samego zestawu? Czy te głośniki w paczkach ABMa to te same co pakują do magów? Fajnie by było gdyby paczka była w 4 omach – nie planuję raczej powiększać zestawu w przypadku 4×10. Ogólnie wezmę pod uwagę wszystkie do tej pory podesłane propozycję i pokoczuje jeszcze troche na allegro/olx/grupach fb i wszędzie gdzie ludzie próbują sprzedać sprzęt. Gdyby jeszcze coś ciekawego pojawiało się w tej cenie to proszę o kolejne propozycje. Są jakieś warwicki, peaveye, marshalle, ale nie mam pojęcia nawet jak to gra. Niestety z ogrywaniem nie tak łatwo, bo co aukcja to wszystko na południu, a ja jestem z północy.

  6. Nie bede odkrywczy, polecam Noixy box to co OMSON ,mam dwie w domu i zapiedzielają…..jak 1400 zl za drogo , osttanio były dwie 15cali na grupie fb za 1000 zl, gdbym nie miał juz dwoch to bym łykał 😉

  7. Bier te 2×15 ABMa – wytarguj do 1000zł i masz miazgę.
    Nie mam pojęcia jakie głośniki siedzą w ABMach ale testowałem MAGa heada na paczce ABM i MAG 4×10 i to było serio niebo a ziemia.
    Jest wersja 4ohm 410 ABM za chyba 900zł.

    Kolumny danej serii są zwykle robione pod head danej serii. ABM + ABM i napewno zdrady nie będzie.

    @maup – nie wiem czym się ma różnić chiński ASH od UK Asha – te same głośniki i komponenty. Kupując 810 Ampega też kupiłem chińczyka używkę bo nowszy i na tych samych komponentach.

  8. [quote=zielony666]
    @maup – nie wiem czym się ma różnić chiński ASH od UK Asha – te same głośniki i komponenty. Kupując 810 Ampega też kupiłem chińczyka używkę bo nowszy i na tych samych komponentach.[/quote]

    Niby te same , ale śmiem twierdzić ,że jednak inne.Seria UK zapewne była produkowana w anglosasji , głośniki itd. a te w chinach sa produkowane w chinach – i tyle.

    Niby to samo ,ale jakościowo to napewno nie jest to samo 😉 Wiem bo akurat pracuje w firmie gdzie mamy fabryki w europie i chinach , i niby jest to samo , ale nie do końca.

  9. szczota,

    Jest Możliwe!
    Z drugiej strony – stary ASHdown made in uk będzie tak samo zajechany jak te stare paki Trace Eliotta.

  10. Czyli nie pakować się w stare trejsy, bo mogą być zajęchane? A opłaca się pakować się w paczkę z głośnikiem do przewiniecia? Akurat ash abm 414 leży na olx i jest dość tani.

  11. Widziałem tą ofertę ale nie chciałem ci proponować ;))). Jasne, że się opłaca jak znasz kogoś kto to zrobi albo ogarniesz głośnik masz świetną pakę za śmieszne pieniadze.

    Ja bym się w trejsa nie pakował – zwykle te sztuki trafiające do Polski przeszły drogę jak z Warszawy na Syberię. Wielokrotnie przewijane głośniki, poryte obudowy. Trace jest dobry jeśli jest bardzo tani i tyle w temacie.

  12. to jest całkiem ciekawa oferta, szkoda tylko, że to 4 omy. Drugiej nie dorzucę a bardziej sklanialbym się ku konfiguracji 410 lub 2×210. Da radę taka paczka jako standalone?

    jeszcze takie ogłoszenie, pytałem jakie to Eminence to dowiedziałem się tylko, że jest napisane Eminence made in USA bez watów i omów. Wyglądają na te same co z tego demanu. Dwie takie paczki to już fajny zestaw, niestety jedna jest na 4 omy

  13. Bierz ten stack 210 + 115 – 850zł to śmieszna cena. Sprzedaj / wymień tą kolumnę na 4ohm.

  14. Z tą 4 Ohm chodziło mi o demanu. Ten stack 2×10 i 1×15 to niewiadoma – właściciel nie aie ani ile wat ani ile omów. Kusi mnie jednak ten demanu

Możliwość komentowania została wyłączona.