Share your love:

Pierdzidełka Lema

Dla znacznej części basowej braci to pewnie tylko pierdzipudełka ale…

1955 Precision Bass Custom [z niezwykłym dodatkiem!]

1955 Precision Bass Custom Z Niezwyklym Dodatkiem
Legendarny 1955 Precision Bass, który przeszedł unikalną modyfikację w fabryce Fendery, w tym dodatek prototypowego mostka vibrato i przetwornika autorstwa Larry'ego DiMarzio, teraz jest w posiadaniu użytkownika Tommyboy z Indiany, USA. Charakteryzuje się też autografami członków The Allman Brothers.

Unique Bass

Przyjrzyjmy się niezwykłemu projektowi basu, który przeszedł kompletną transformację zarówno wizualną, jak i techniczną. Wspólnymi siłami nadano mu nowy wygląd oraz zastosowano wysokiej klasy komponenty, takie jak przystawki DiMarzio Will Power czy mostek Shaller 3D.

Ibanez Roadster RS-924 TV [1980]

Ibanez Roadster RS-924 TV to bas z niesamowitymi możliwościami kreacji dźwięku, łączący w sobie zarówno oryginalny design, jak i niezwykłą funkcjonalność. Wyposażony w mnogość cech, które czynią go idealnym narzędziem do eksploracji muzycznych przestrzeni od funky po death metal.

Moje fanty z pokoju ;]

Artykuł przedstawia kolekcję muzycznego wyposażenia autora, w tym gitary basowe, wzmacniacze, efekty i akcesoria. Przybliża specyfikacje i marki konkretnych elementów zestawu.

Fender JB The Ventures

Ta recenzja przybliża doświadczenia z użytkowania basu Fender JB The Ventures, porównując go z innymi modelami tego typu instrumentów. Zwracam uwagę na jakość wykonania, brzmienie oraz komfort gry, wskaźnikiem referencyjnym jest bas Tobias.

Squier Precision Bass Made in Japan 1983

Przedstawiam recenzję mojego Squier Precision Bass z 1983 roku, wykonanego w Japonii. Bas łączy w sobie klasyczny design z lat '60, znakomitą jakość wykonania i unikalne brzmienie, dzięki czemu stał się moją dumną posiadłością.

Ibanez Roadstar II Series RB620 BS

Przegląd i doświadczenia związane ze starym, japońskim basem Ibanez RB620 BS z lat 80. Instrument, mimo swojej 'budżetowości' i wieku, zachwyca jakością wykonania, brzmieniem i potencjałem.

Precel The Almighty Behold

Rocznik 1987 bas guitar, z olchowym korpusem i wytrzymałym lakierem, który przetrwał próbę śrubokrętem bez szwanku. Mimo uszkodzeń przez poprzednich właścicieli, z odpowiednimi naprawami wróci do świetności.

Widelce

Artykuł poświęcony jest basom marki Kramer, znane jako 'widlec' ze względu na ich mocne, aluminiowe gryfy oraz piękne brzmienie. Modele te, produkowane między 1976 a 1985 rokiem, są porównywane do instrumentów takich marek jak Fender, Rickenbacker i MusicMan.

Charvel prezentuje nowe basy Pro-Mod San Dimas

Charvel ujawnia swoje dwa nowe modele basów Pro-Mod San Dimas PJIV i JJV, inspirowane retrowym designem i nowoczesnymi specyfikacjami. Oba modele opierają się na tych samych specyfikacjach, z głównymi różnicami w liczbie strun i zestawie przetworników.

Dylemat — Merlin JBHumbucker vs DiMarzio Ultra Jazz

Romek stoi przed wyborem pomiędzy pickupami Merlin JBHumbucker a DiMarzio Ultra Jazz dla swojego basu o lipowym korpusie. Pomimo podobnej ceny i braku możliwości wypróbowania, poszukuje opinii, które pomogą mu w decyzji.

Witam

Robert opowiada o swojej siedmioletniej przygodzie z basem, od początków z czeską Jonaną Galaxis, poprzez Yamahę RBX374 i Warwick ProFet 3.2, aż do tworzenia własnej, unikatowej gitary. Przygoda ta przypomina ewolucję sprzętu i indywidualne podejście do muzyki.

Jak uzyskac cieplejsze brzmienie basu.

Artykuł omawia sposoby na uzyskanie cieplejszego brzmienia basu, w oparciu o różne sprzęty i możliwości ich wypróbowania. Szczególnie skupia się na czterech różnych przedwzmacniaczach dostępnych na Allegro, które mogą spełnić to zadanie.

Przetwornik precision do jazz bassa

W artykule opisuję mój dylemat dotyczący zmiany brzmienia mojego Squiera Jazz Bass na bardziej zbliżone do Precision. Rozważam zakup nowej przystawki w celu osiągnięcia tego celu.

Wybór pickup’ów Jazz Bass

Zmagając się z problemem cichych pickupów w mojej gitarze Cimar '84 Japan, zdecydowałem się na poszukiwanie nowych. Moje preferencje oscylują wokół modeli oferujących ciepłe, ale nie zamulone brzmienie, z budżetem wynoszącym 300-500zł.

Usprawniać EB0, czy rzucić to w diabły?

Opowiadam o mojej przygodzie z basem Epiphone EB0, od pierwszych chwil po zastanowienie się nad jego ulepszeniem. Rozważam wymianę elementów, aby lepiej pasował do mojego stylu gry w kapeli.

Sandberg Electra TT4 czy Fender Standard Jazz Bass MIM ?

Na podstawie doświadczeń z gitarą Squier Jazz Bass Vintage Modified '70 autor zastanawia się nad wyborem pomiędzy Sandberg Electra TT4 a Fender Standard Jazz Bass MIM z najnowszej produkcji 2012-2013. W tekście autor rozważa, czy warto inwestować w jeden z tych modeli, czy lepiej ulepszyć obecny instrument.

Pas Taktyczny – coś dla lubiących military style

Przybliżam proces tworzenia własnego paska do basu zainspirowanego militarnym stylem, wykorzystując tkaninę w kamuflażu i elementy taktyczne. Prezentuję swoje pomysły na personalizację i ulepszenie funkcjonalności paska, wskazując na wykorzystanie takich rozwiązań jak strap Locki typu Shaller oraz łącznik typu DiMarzio ClipLock.

Cześć!

Michał przedstawia swoją muzyczną podróż z basem, od początkowego braku zaangażowania do ponownego odkrycia pasji i planów na przyszłość. Poznajemy historię jego Squier Affinity P-Bass z pickupami DiMarzio oraz kilka słów o wzmacniaczu LDM BA 100.

wymiana przystawek w starym basie

Właściciel basu MEG electric guitars 81421 postanowił wymienić przystawki w swoim instrumencie na modele Bartollini MME i Dimarzio Ultra Jazz, zastanawiając się nad dźwiękiem i dopasowaniem do swoich potrzeb. Wymiana wymagała również zmian w pokrętełach na push/pull.

Wymiana przetwornikow pasywnych Wash T12

Rozważałem jak poprawić brzmienie mojego basu na nagraniach i w efekcie przeszłem na struny z dodatkową symulacją wzmacniacza za pomocą wtyczki vst. Teraz zastanawiam się, czy wymiana przetworników pasywnych na moim basie Wash T12 na modele DiMarzio DP-146 lub DP-127 mogłaby jeszcze bardziej poprawić dźwięk.

Mostek, przetworniki – pytania i spostrzeżenia.

Autor dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z pierwszą gitarą bass typu jazzbass, rozważa zmianę przetworników na Dimarzio Model J lub Delano JMVC4 FE/M2 oraz eksperymentuje z mostkami i siodełkami na swoim instrumencie. Dyskutuje również nad wpływem blachy na pickupie na ergonomię i brzmienie.

Okradziono zespół FORMA

Zespół FORMA padł ofiarą kradzieży swojego sprzętu muzycznego, kiedy to w godzinach nocnych w centrum Gdańska, ktoś ukradł im wyposażenie z samochodu. Apelują o pomoc w odzyskaniu skradzionego sprzętu.

DrimBejc i problemy z tym związane…

Historia pasjonata, który po ośmiu miesiącach edukacji zbudował bas marzeń, inspirowany pracami Carla Thompsona. Zaprezentował specyfikację swojego projektu, ale natrafił na problem z elektroniką.

Ibanez Roadstar II?

Czytelnik rozważa zakup gitary serii Ibanez Roadstar II, poszukując instrumentu o miękkim, funkowym brzmieniu. Zwraca się o poradę, podkreślając swoją niewielką wiedzę na temat basów i rozbieżność opinii na ich temat.

jazz bass

Rocznik 1996 z Korei, mam go ok. 2000 r., przez…

An777

Mój sprzęt? aktualnie: Squier precision bass by fender made in…

Unique Bass

Lutnicza kopia Precla z grafiką malowaną aerografem, włożone DiMarzio seriiWill…

DiMarzio wprowadza przetworniki basowe Relentless J Pair

DiMarzio poszerza swoją linię przetworników Relentless, tworzonych we współpracy z ikoną basu, Billym Sheehanem. Od teraz seria ta obejmuje modele Relentless P i Relentless J, zdecydowanie podnoszące poprzeczkę w dziedzinie dynamiki i jakości brzmienia.

40-lecie Custom Shop Charvel z retro modelami basów

Charvel Custom Shop świętuje swoje 40-lecie, prezentując odświeżone wersje jedenastu modeli z katalogu z 1979 roku. Wśród nich znalazły się dwa wyjątkowe basy: San Dimas P Bass w kolorze Blue Diamond oraz XP Bass w Platinum Pink.

Rob

Gram od 2003-12-20 Mój sprzęt? Unique Bass (przerobiona lutnicza kopia…

Drzewo lipowe

Drzewo Lipowe

Witam! Jaka jest wasza opinia o basiskach wykonanych z takiego…

Kuba Brzeziński

Mój sprzęt? basy: Vintage V4 ICON + DiMarzio DP120 (stereo…

DiMarzio DP 123

poszukuję wszelakich opinii na temat tych pickupów ,cały set na…

Kondensator – jaki ?

TEORETYCZNIE różnią się jedynie pojemnością i napięciem. Niestety tylko teoretycznie:(…