Preamp w kostce, tani a dobry.

Autor zakupi艂 bas gitarowy i zastanawia si臋, jak najlepiej go nag艂o艣ni膰 w domowych warunkach. Rozwi膮zaniem wydaje si臋 by膰 preamp, idealnie pasuj膮cy do lampowego comba z g艂o艣nikiem Celestion V30.

Cze艣膰, to chyba m贸j pierwszy post tutaj, przynajmniej wiecej grzech贸w nie pami臋tam, i z g贸ry wybaczcie je偶eli co艣 dubluj臋, szybki przegl膮d niewiele mi rozja艣ni艂, a 偶e jestem gitarzyst膮, nie basist膮, nazwy Waszego sprz臋tu nic mi nie m贸wi膮 i nawet nie wiem jak dok艂adnie szuka膰. Sprawa wygl膮da nast臋puj膮co: wygra艂em dzi艣 aukcj臋 basu i musz臋 go jako艣 w domu nag艂o艣ni膰, pomys艂 mam najprostszy chyba z mo偶liwych, kupi膰 preamp, zapewne w kostce, i wpina膰 si臋 w ko艅c贸wk臋 mocy mojego comba. Ko艅c贸wka jest lampowa (40 w), g艂o艣nik to Celestion V30, gra膰 b臋d臋 na tym w domu, wi臋c raczej nie uda mi si臋聽go rozwali膰 馃槢 Czego oczekuj臋? Nie wiem, nie znam si臋 na tym wszystkim, z pocz膮tku b臋d臋 sobie plumka艂, potem zobaczymy. Bas to pi臋ciostrun贸wka z aktywn膮 elektronik膮, tylko tyle wiem, jest to jaki艣 lutnik i nikomu p贸ki co nie uda艂o si臋 ustali膰 kto za nim stoi, bo w prew napisowi na g艂贸wce nie by艂 to Pedulla 馃槢 Pozdrawiam!

Jakie preampy w kostce polecacie dla basisty?
Jaki sprz臋t potrzebny jest do nag艂o艣nienia basu w domu?
Czy znacie jakie艣 dobre preampy do ko艅c贸wki lampowej?
Jakie g艂o艣niki polecacie do grania basu w domu?
Czy kto艣 zna jakiego艣 dobrego lutnika bas贸w?
Czy wiecie, jak w艂膮czy膰 bas z aktywn膮 elektronik膮?
Jakie s膮 najlepsze sposoby nag艂a艣niania basu w domowych warunkach?
Czy istniej膮 jakie艣 tanie, ale dobre preampy w kostce do udoskonalenia brzmienia basu?
Jakie s膮 najwa偶niejsze cechy preampa do grania basu?
Czy kto艣 ma sprawdzone sposoby na nag艂o艣nienie basu w ma艂ym pomieszczeniu?

Podziel si臋 swoj膮 opini膮

7 komentarzy

  1. [quote=Rachet]Sprawa wygl膮da nast臋puj膮co: wygra艂em dzi艣 aukcj臋 basu i musz臋 go jako艣 w domu nag艂o艣ni膰, pomys艂 mam najprostszy chyba z mo偶liwych, kupi膰 [abbr=przedwzmacniacz]preamp[/abbr], zapewne w kostce, i wpina膰 si臋 w ko艅c贸wk臋 mocy mojego comba. Ko艅c贸wka jest lampowa (40 w), g艂o艣nik to Celestion V30, gra膰 b臋d臋 na tym w domu, wi臋c raczej nie uda mi si臋聽go rozwali膰 馃槢 [/quote] Nie chodzi tu o g艂o艣no艣膰 cz臋stotliwo艣ci tylko ich rodzaj. G艂o艣nik gitarowy „nie 艂apie” tak niskich wi臋c zdarza mu si臋 wysi膮艣膰. Ale z tym r贸偶nie ju偶 bywa艂o. Aktywna gitara basowa charakteryzuje si臋 tym, 偶e posiada wbudowany [abbr=przedwzmacniacz]preamp[/abbr], umo偶liwiaj膮cy kszta艂towanie brzmienia zale偶nie od jako艣ci tego [abbr=przedwzmacniacz]preamp[/abbr]u. Powiedz mo偶e w jakiej cenie i co chcia艂by艣 uzyska膰 dzi臋ki temu [abbr=przedwzmacniacz]preamp[/abbr]owi? Sygna艂u ju偶 nie zmieni wi臋c spr贸buj najpierw ogarn膮膰 jak brzmi ta Twoja basi贸rka i jak b臋dziesz chcia艂 j膮 zmieni膰.

  2. Pogada艂em troch臋 tu i tam, i w sumie wyperswadowano mi ten pomys艂, jako, 偶e
    pono膰 na V30 nie zabrzmi dobrze, a b臋dzie to dla niego niebezpieczne i chyba
    jednak b臋d臋 musia艂 zainwestowa膰 w jak膮艣 ma艂膮 pierdziawkow膮
    膰wiczeni贸wk臋, niestety. Z drugiej strony znam conajmniej jeden zesp贸艂
    gdzie basista gra na dok艂adnie tej samej paczce gitarowej co gitarzy艣ci. Hm,
    trudna sprawa.

    Jedyne co chc臋 to mie膰 na czym gra膰 w domu, tak naprawd臋, cena to nawet nie
    wiem, kilka st贸w, mniej lub wi臋cej w zale偶no艣ci od tego, czy warto (a
    pewnie warto), zawsze mog臋 gra膰 jakkolwiek teraz, a po 艣wi臋tach dopiero
    co艣 kupi膰.

    Przy czym zaznaczam, 偶e jestem z gatunku ludzi, kt贸rzy w domu graj膮 na
    lampie ew. bardzo dobrej cyfrze, szcz臋sliwie nie wiem nawet jak bas ma
    brzmie膰 a jak ma nie brzmie膰, wi臋c podej偶ewam, 偶e cokolwiek co si臋 nie
    zatyka i nie pierdzi mnie usatysfakcjonuje.

  3. No to g艂o艣nik gitarowy z pewno艣ci膮 obetnie sporo do艂u i cho膰 nie b臋dzie
    pierdzia艂o, brzmie膰 te偶 nie b臋dzie 馃槈

    Za kilka st贸w konkretniej 4 by艂 nie tak dawno Trace Elliot 30W, ewentualnie
    inne ma艂e piecyki, za kt贸re zap艂acisz mniej wi臋cej tyle samo co za
    porz膮dny preamp, a b臋d膮 gra艂y nawet lepiej.

  4. A co s膮dzicie o pomy艣le, 偶eby kupi膰 sam膮 pakcz臋 na jednym g艂o艣niku i
    p贸ki co gra膰 na gitarowym piecu (lampa Line6), a za jaki艣 czas
    zainwestowa膰 w preamp/g艂ow臋?

  5. Te偶 da rad臋, ale licz si臋 z tym, 偶e korektor nie b臋dzie bardzo skuteczny
    do basu.

Mo偶liwo艣膰 komentowania zosta艂a wy艂膮czona.