Przedwzmacniacz

Share your love:

Tak o.

klucze i kawałek główki mojego basidła i najnowszy wynalazek, czyli…

Nowy efekt z mojej stajni

Prezentuję efekt typu lekki overdrive, przypominający brzmienia lat 60-70-tych, nagrany przy wykorzystaniu basu Fender model Squier. Propozycje nazwy mile widziane, a za najciekawszą przewidziana jest nagroda.

Hughes & Kettner Bassmaster – lampowy przedwzmacniacz do basu

Hughes & Kettner Bassmaster to lampowy przedwzmacniacz do basu współtworzony z niemieckim basistą Peterem Sonntagiem. Zawiera unikatowe elementy takie jak lampy 12AX7 i EL84, zapewniające wyjątkowe brzmienie oraz oferuje różnorodne opcje podłączeń i regulacji tonu dla elastycznego i spersonalizowanego dźwięku.

Przebudowa Preampu Ibaneza BTB 675

Ibanez BTB675 napotyka na problemy z osiągnięciem miękkiego, bluesowego brzmienia z powodu wysokiego ustawienia pasma przetworników. Autorska modyfikacja preampu, przez dodanie kondensatorów i rezystorów, może radikalnie poprawić brzmienie i atak przy grze palcami.

Dunlop MXR M80 d.i.+

Przeanalizowałem preamp Dunlop MXR M80 d.i.+ po pół roku poszukiwań idealnego urządzenia. MXR M80 okazał się być solidnym i wszechstronnym narzędziem, pomimo kilku drobnych wad.

[preamp] Tech21 SansAmp Bass Driver DI

SansAmp Bass Driver DI od Tech 21 jest zaawansowanym przedwzmacniaczem, który oferuje znakomite brzmienie w wygodnej formie. Możliwość zapamiętywania ustawień czy elastyczna regulacja tonacji to tylko niektóre z cech, które czynią go niezwykle atrakcyjnym dla basistów.

Tech 21 prezentuje Q/Strip

Tech 21 wypuścił na rynek Q/Strip, wszechstronne urządzenie działające jako przedwzmacniacz i bezpośrednia skrzynka w formacie DI, o cechach konsol nagraniowych z lat 60. i 70. prezentowane na targach NAMM 2017.

Odkryj bas Marleaux Tiuz: Nowość od mistrza lutnictwa

Mistrz lutnictwa Gerald Marleaux prezentuje swój najnowszy model basu - Tiuz, nazwany na cześć mitologicznego niemieckiego boga. Bas ten wyróżnia się lekkością, możliwością personalizacji oraz niezwykłą elastycznością brzmienia.

Nowość od Darkglass Electronics: pedał Alpha Omega Ultra

Darkglass Electronics wprowadza na rynek nowy model w swojej ofercie - Alpha Omega Ultra, opisywany jako najbardziej wszechstronny przedwzmacniacz basowy, jaki kiedykolwiek zaprojektowali. To urządzenie łączy w sobie rozbudowane opcje modelowania dźwięku z nowoczesnymi funkcjonalnościami potrzebnymi każdemu basiście.

MXR prezentuje pedał przedwzmacniacza basowego Thump

MXR ujawnia nowy pedał przedwzmacniacza Thump zaprezentowany na targach Winter NAMM Show. Ten kompaktowy, zielony pedał bazuje na słynnym przedwzmacniaczu Echoplex i oferuje trójzakresowy korektor z możliwością regulacji częstotliwości średnich.

Pełny przegląd Markbass Mark Vintage Pre – przedwzmacniacza w formie pedału

Markbass wprowadza na rynek przedwzmacniacz w formie pedału Mark Vintage Pre, który zawiera mnóstwo funkcji oraz został zaprojektowany z myślą o potrzebach muzyków. Obejmuje on czteropasmowy EQ, trójpozycyjny przełącznik z presetami EQ, sekcję drive z dwoma rodzajami distortion oraz wiele opcji podłączeń.

Ampeg prezentuje dwa nowe efekty basowe na targach NAMM

Ampeg na targach Winter NAMM Show wprowadził na rynek dwie nowe pedały basowe: klasyczny przedwzmacniacz basowy analogowy oraz Scrambler basowy overdrive. Obie nowości oferują szerokie spektrum tonów Ampega, przy zachowaniu analogowej konstrukcji.

Lampowy przedwzmacniacz z ampegowym overdrivem

Lampowy Przedwzmacniacz Z Ampegowym Overdrivem
Marzenie o przesterowanym brzmieniu lampowego Ampega SVT stało się moją obsesją. Przeszukałem różne emulatory, ale jedynie nieprodukowany już przedwzmacniacz Ampega 'SVP pro' przykuł moją uwagę swoim brzmieniem.

Głośniki 12″ do basu i gitary

Glosniki 128243 Do Basu I Gitary
Zastanawiam się nad modyfikacją mojego wzmacniacza Peavey Mace, aby wykorzystać go zarówno do gry na basie, jak i gitarze. Szukam głośników, które świetnie poradzą sobie z rockowym soundem i będą wszechstronne.

Magma 1.0 Bass Preamp / Sunn Beta Lead

Podczas przeglądania internetów, natrafiłem na interesującą stronę firmy Monolith Loudspeakers, która oferuje preamp Magma 1.0 będący klonem Sunn Beta Lead. Jest to interesująca opcja dla miłośników przesterowanego brzmienia basu, zwłaszcza że cena jest atrakcyjna.

Preamp Sadowsky + aktywny Fender = ???

Autor rozważa zakup preampa Sadowsky DI do swojego przerobionego Fendera Jazz Bass z przystawkami EMG, ale ma wątpliwości, jak urządzenie zareaguje na aktywne przystawki. Rozważa również zakup TECH 21 SansAmp RBI jako alternatywę.

Preamp w kostce, tani a dobry.

Autor zakupił bas gitarowy i zastanawia się, jak najlepiej go nagłośnić w domowych warunkach. Rozwiązaniem wydaje się być preamp, idealnie pasujący do lampowego comba z głośnikiem Celestion V30.

Lampy do Orange Bass Terror 500

W artykule dyskutowane są opcje wymiany lamp 12AX7 w przedwzmacniaczu wzmacniacza Orange Bass Terror 500 w celu uzyskania bardziej okrągłego punchu i zrywu. Autor pyta o rekomendacje i wyraża frustrację brakiem informacji oraz zamknięciem tematu związanych z lampami na forum.

Kupno mikrofonu i nagłośnienia…

Autor pyta o poradę dotyczącą wyboru sprzętu do nagłośnienia wokalu w zespole muzycznym. Rozważa zakup mikrofonu z akustycznym combo lub kombinację mikrofonu, przedwzmacniacza i kolumn. Ma budżet 600-700 złotych i pyta o marki, których powinien unikać.

Czy warto i jak usunąc układ aktywny w Spectorze Rebopie

Pomysł usunięcia preampu w Spectorze Rebopie narodził się z powodu nieprzyjemnego pisku przy ustawieniu wysokich tonów na maksimum. Rozważam różne opcje naprawy, w tym wymianę na sprawny preamp lub przeprowadzenie modyfikacji na pasywny układ.

szukam ciekawego preampu do bassu pasywnego:D

Posiadacz pasywnego Fendera Jazz Bass szuka ciekawego preampu outboard, aby wzbogacić jego brzmienie. Do tej pory grał na Radialu Bassbone i jest pod wrażeniem możliwości tego urządzenia, jednak poszukuje czegoś z bypass-em oraz rozważa Taurusa T-DI i Sadowsky preamp outboard.

SWR Marcus Miller preamp

W poszukiwaniu idealnego przedwzmacniacza basowego natknąłem się na nowy model od SWR, nazwany na cześć legendarnego Marcusa Millera. Przedstawiam moje wrażenia dotyczące tego urządzenia, mimo że nie miałem jeszcze możliwości osobiście na nim zagrać.

Ampeg SVT 2P kontra Sansamp RBI

Stoję przed wyborem między przedwzmacniaczami Ampeg SVT 2P a Sansamp RBI. Oba urządzenia oferują jakość i funkcjonalność, ale różnią się charakterem dźwięku i możliwościami.

Jaki preamp aktywny do basu ?

Autor rozważa instalację aktywnego preampa do swojego basu, przy czym zależy mu na osiągnięciu optymalnej jakości bez przepłacania. Rozważa wybór układów marki Noll i szuka dodatkowych rekomendacji opartych na doświadczeniach innych.

podłączenie wewnętrznego preampu

Autor opisuje plan podłączenia wewnętrznego preampu WSC RBA-04M do swojego basu typu Thunderbird, po wcześniejszej modyfikacji elektroniki i wymianie przetworników na Merliny Bassblaster. Rozważa usunięcie potencjometru blendu w zamian za instalację preampu z dodatkowymi potencjometrami.

Jaki niedrogi preamp?

Autor rozważa różne opcje modyfikacji swojego basu, w tym dodanie preampa. W tekście wspomina o różnych modelach i markach, które go zainteresowały, w tym o 'Mings Preamp' znalezionym na AliExpress.

Boost+EQ+kompresor=preamp?

W poszukiwaniu idealnego brzmienia basu, autor analizuje możliwość zastąpienia preampa kombinacją już posiadanych efektów - boostera, kompresora, i (potencjalnie) equalizera. Dyskutuje o zmianach brzmienia w zależności od kontekstu muzycznego i zespołu.

EQ w gitarze, preampie i wzmacniaczu – jak to wszystko ustawić? :D

Eq W Gitarze Preampie I Wzmacniaczu 8211 Jak To Wszystko Ustawic D
Autor dzieli się swoimi doświadczeniami i problemami z ustawianiem EQ w swoim sprzęcie, składającym się z aktywnej gitary z 3-pasmowym EQ, preampu z 3-pasmowym EQ i wzmacniacza z 4-pasmowym EQ. Szuka porad, jak poprawić jakość brzmienia oraz jak dostosować EQ do różnego stylu gry i warunków akustycznych.

Jaki preamp do jazza?

Rozważając zakup preampa do gitary basowej, szczególnie w kontekście muzyki jazzowej, autor zwraca uwagę na kilka kluczowych aspektów. Koszty, wygoda użytkowania oraz wpływ na jakość dźwięku przy pracy z interfejsami do nagrywania są głównymi motywacjami za wyborem preampa WSC Me-3 montowanego w basach Flame, oferowanego za około 150 zł.

Interfejs i dobre nagranie dzięki preampowi?

Interfejs I Dobre Nagranie Dzieki Preampowi
Autor dzieli się doświadczeniami związanych z problemami jakości nagrywania basu, korzystając ze Squiera VM 70's Jazz Bass oraz interfejsu Line6 Pod Ux1. Zastanawia się, czy kluczem do uzyskania lepszego brzmienia jest użycie preampu, na co wskazuje filmik demonstrujący użycie EBS MicroBass.

Preamp kompatybilny z EMG 40DC

Preamp Kompatybilny Z Emg 40dc
Otrzymałem bas jako prezent od żony i zastanawiam się nad instalacją wewnętrznego preampa do poprawy charakterystyki brzmienia, szczególnie dla przetwornika EMG 40 DC. Instrument wymaga solidnej renowacji, zaczynając od rozebrania go na części, usunięcia starych warstw lakieru, po wymianę nieoryginalnych elementów jak klucze czy siodełko.

Koncerty, a wpinanie się w linię [preamp?]

Autor opisuje swoje doświadczenia z wpinaniem swego instrumentu bezpośrednio w linię podczas koncertów i dzieli się swoimi obawami dotyczącymi braku wzmacniacza. Zastanawia się, czy zakup preampa mógłby poprawić jakość dźwięku i które urządzenie wybrać.

Preamp basowy DIY

Przedstawiam propozycję wspólnego projektowania i budowania własnego preampa basowego prezentującego alternatywę dla drogich rozwiązań rynkowych. Idea bazuje na połączeniu osobno preampa i osobno końcówki mocy, co daje bardziej elastyczne rozwiązanie dla basistów.

Używanie Preampu w kostce.

Preamp w kostce staje się coraz bardziej popularnym urozmaiceniem wśród basistów. Interesuje mnie, jak i kiedy muzycy wykorzystują te urządzenia, biorąc pod uwagę, że wiele wzmacniaczy basowych już oferuje bogate opcje brzmieniowe.

Paczka 115 na Eminence Kappa 15

Rozważania na temat budowy paczki głośnikowej na bas opartej na głośniku Eminence Kappa 15. Autor analizuje wymagania związane z objętością obudowy, charakterystyką frequencyjną i możliwością doposażenia w dodatkowy driver w kontekście pięciostrunowego basu.

Jako leworęczny basista z bogatym muzycznym doświadczeniem dzielę się swoją historią i szczegółami dotyczącymi mojego sprzętu. Od gitary CLIMAX, przez GMR, po Fender Jazz Bass i wzmak Fender Rumble - towarzyszą mi one w nieorganizowanych sesjach z przyjaciółmi.

Merlin Bassblaster ACTIVE

Merlin przedstawił na swojej stronie najnowszy model pickapa basowego - Bassblaster Active. Jest to nowoczesny, aktywny humbucker wykorzystujący zaawansowane technologie opracowane przez Merlin Pickups.

pożyczę/naprawię/Chcę kupić jakiś bas

Rozważam stworzenie muzyki i nagrywanie bez większego zobowiązania, jednak mój obecny bas pozostawia wiele do życzenia - od jego pochodzenia, przez brzmienie, po elektrykę. Zastanawiam się nad pożyczką, naprawą, a nawet zakupem nowego instrumentu, a także potrzebuję urządzenia do połączenia basu z komputerem.

Bartosz Raducha

Bartosz Raducha, miłośnik różnorodnych gatunków muzycznych oraz student UW, podzielił się swoją pasją i ewolucją sprzętu basowego. Od początków z Defilem, przez Corta i MPG, aż po składaka z korpusu Ibaneza i gryfu Squiera.

Łukasz Mazurowski

Łukasz Mazurowski, basista z dwudziestoletnim doświadczeniem, dzieli się swoim imponującym zestawem sprzętu, który obejmuje głównie produkty renomowanych marek takich jak Fender, Ampeg, Boss i inne.

BAsoofkowy Preamp Lampowy – ver 2.0

Prezentujemy zupełnie nową, ulepszoną wersję BPL - Basoofkowego Preampa Lampowego 2.0, który teraz zawiera oddzielny blok drive i zaawansowany routing sygnału. Dzięki współpracy z fantastycznym zespołem twórczym, preamp może generować aż sześć niezależnych sygnałów w różnych miejscach układu, co stawia go w awangardzie rozwiązań dla gitarzystów basowych.

Basoofkowy Preamp Lampowy … Schemat blokowy

Przedstawiamy koncepcję budowy preampa do basu, wykorzystującego lampy EF86 oraz EM84 w celu osiągnięcia regulowanego wzmocnienia i implementacji kompresji. Ponadto, proponujemy innowacyjny układ barwy dźwięku bazujący na pięciu filtrach z regulowaną częstotliwością graniczną, który oferuje niespotykaną dotąd kontrolę nad ostatecznym brzmieniem.

Polski preamp rackowy potrzebny.

Opisuję poszukiwania preampu basowego idealnego do użytku w kościołach i na małych przyparafialnych scenach, zarówno do występów na żywo, jak i do nagrań. Doświadczenia z dotychczasowym sprzętem katolickich basistów pokazują, że wielu z nich ma problemy ze znalezieniem odpowiedniego sprzętu, a rozważane są opcje takie jak Soundman i Taurus.

Kolumna basowa z preampem Bassbone, co wybrać?

Rozważam zakup kolumny basowej z preampem Radial ToneBone BassBone, idealnej do koncertów rockowych z czterema głośnikami 10" i tweeterem, w budżecie 2500 zł. Zastanawiam się między modelem Hartke 4.5XL, Box BS-10, Warwick WCA 411-4 Pro, a EBS EBS-410CL.

Sushi Box przedstawia przedwzmacniacz Venus X

Sushi Box Effects wypuszcza na rynek Venus X, lampowy przedwzmacniacz opracowany we współpracy z basistą Tony'm Puleo, zapewniający stały ton niezależnie od sytuacji. Pedal posiada dwa kanały – czysty i boost, które dzielą czteropasmowy equalizer.

Origin Effects DCX Bass Tone Shaper and Drive Pedal

Origin Effects prezentuje dwa nowe pedały inspirowane kultowym przedwzmacniaczem UA 610. DCX Boost i DCX Bass są pedałami przeznaczonymi dla gitarzystów i basistów, oferujące analogowe brzmienia vintage z precyzyjnym EQ.

Maruszczyk Elwood

pickupy delano, glockenklang na preampie olcha + klonowy gryf… i…

LusitHand Devices prezentuje przedwzmacniacz basowy 800TS

LusitHand Devices wprowadza na rynek nowy przedwzmacniacz basowy 800TS, który czerpie inspiracje z sekcji EQ wzmacniacza GK800RB. Wmontowany w format Jazzplate, obiecuje mocne brzmienie w zakresie wysokich i niskich częstotliwości.

Nowość od Fodery: Ryan Martinie Blondie Standard Bass

Fodera przedstawiła nowy sygnowany bas Ryan Martinie z zespołów Mudvayne i Soften the Glare. Model ten, znany jako Ryan Martinie Blondie Standard, łączy w sobie tradycyjne rzemiosło z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi.

Acorn Amps wprowadza Solid State Preamplifier

Acorn Amps przedstawia Solid State Preamplifier, łączący w sobie kanały normalny i nasycony z ich wzmacniacza Solid State w kompaktowym pedale przedwzmacniacza. Nie jest specyficzny dla basu, ale dodano przełącznik „thick” dla wzmocnionego niskiego zakresu.

Ampeg prezentuje serię combo Rocket Bass

Ampeg wprowadza na rynek nową linię wzmacniaczy z serii Rocket Bass, obejmującą pięć nowych kombów o mocy od 30 do 500 watów. Każdy model łączy w sobie klasyczny styl firmy z nowoczesnymi funkcjami.

Fodera ogłasza Roasted Ash Emperor Standard Special Bass

Fodera wprowadza do swojej oferty model Roasted Ash Emperor Standard Special Bass, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów marki. Bas posiada korpus z prażonego jesionu i jest wyposażony w nowatorskie rozwiązania technologiczne.

TC Electronic przedstawia SpectraDrive – przedwzmacniacz basowy & Line Driver

TC Electronic rozszerza swoją ofertę dla basistów o SpectraDrive - przedwzmacniacz basowy i line driver, który firma określa jako potężne narzędzie dźwiękowe. Urządzenie posiada sekcję przedwzmacniacza zaczerpniętą z głowy BH800 oraz czteropasmowy equalizer razem z kompresją TonePrint z efektu SpectraComp.

SWR Basic Black

Kombo 120W (z zewnętrzną kolumną 160W), głośnik 15″ + tweeter,…

Hartke HA3500

Koreańskiej produkcji, lampa na preampie, 350 W/4 Ohm, 240 W/8…

PawełS

Mój sprzęt? Gitary: Orville Thunderbird 80s MIJ Preamp: Sansamp RBI…

Arkham Sound prezentuje przedwzmacniacz lampowy Abyss

Arkham Sound rozszerza swoją ofertę przedwzmacniaczy lampowych o model Abyss, oferując doskonałe brzmienie w umiarkowanej cenie. Urządzenie zostało wyposażone w te same podstawowe obwody co ich modele Bullet i Zephyr, i może być używane autonomicznie lub montowane w racku.

Preamp czy combo ?

Preamp Czy Combo

Witajcie. Właśnie zamówiłem bass sire v7 olcha 5string. Będzie mi…

Combo na odsłuch

Combo Na Odsluch

Cześć. Gram na preampie podpiętym pod przody, jednak będę czasamipotrzebował…

Preamp Ampeg SCR-DI

Preamp Ampeg Scr Di

Zastanawiam się nad zakupem preampu ampega scr-di. Chciałbym go główniewykorzystać…

Co to za preamp?

Co To Za Preamp

Siemanko! Przy zmianie baterii w moim nowym Spectorku postanowiłem przyjrzećsię…

G&L wprowadza gitarę basową MJ-5

Firma G&L Guitars przedstawiła 5-strunową wersję swojego modelu MJ-4, o nazwie MJ-5 Bass Guitar. Nowy model łączy w sobie wszystkie cechy czterostrunowego odpowiednika z unowocześnionymi przetwornikami bi-cewkowymi Alnico V.

Radial Engineering prezentuje Bassbone V2 – przegląd

Radial Engineering wprowadza na rynek zaktualizowaną wersję swojego przedwzmacniacza - Bassbone V2. Ulepszony model oferuje dedykowaną pętlę efektów, stopniowe wzmocnienie, a także wejście zoptymalizowane pod kątem kontrabasów.

Aries Basses wprowadza na rynek bas Aman II

Aries Basses rozszerza swoją ofertę o nowy model - Aman II, łączący elementy dwóch istniejących basów w jednym niezwykłym instrumencie. Bas charakteryzuje się półakustycznym stylem korpusu i zaawansowanymi rozwiązaniami elektronicznymi.

yahmann

Mój sprzęt? GMR Bassforce V Custom Genz Benz Shuttle 6.0…

Nowa seria basów AC Guitars Über Spec

AC Guitars wprowadza na rynek nową linię basów - Über Spec Series, charakteryzującą się wyselekcjonowanymi drewnami oraz nowymi przetwornikami z serii MC.

Wzmacniacz słuchawkowy

Hej; Szukam wzmacniacza/preampu, który miałby 6-8 wejść w różnych pasmachprzenoszenia,…

Preamp WSC ME-3

Dziś postanowiłem wydłubać to małe ustrojstwo z plastikowej puszeczkizalanej czarną…

Paweł Kuś

Mój sprzęt? Kiedyś: Cort GB34a + Ashdown EB 180 (combo)…

Preamp do rack

Witam!nie zakładam nowego tematu, bo po co zasśmiecać forum:) Z…

Końcówka rack

Cześć, Kupiłem przedwzmacniacz BBE Bmax obecnie uzywam go z piecem…

G&L L2000 slap

Moja koślawa próbka z kciuka. Preamp w trybie hi boost,…

Bartolini MK1

Witam wszystkich forumowiczów!!! Wpadł mi w ręce preamp Bartolini MK1.…

AUDERE

Witam! Słyszał ktoś może o preampie wewnętrznym AUDERE? Może instalował…

Przedwzmacniacz

Przedwzmacniacz to urządzenie służące do wzmocnienia słabego sygnału elektroakustycznego przed dalszym przetwarzaniem. Poznajemy jego istotną funkcję w torze audio oraz różnorodność dostępnych na rynku modeli. Przedwzmacniacz to elektroniczny wzmacniacz, który przede wszystkim ma za zadanie wzmocnić wstępny sygnał elektroakustyczny, zanim zostanie skierowany do właściwego toru fonicznego – do konsolety lub stołu mikserskiego. Jest odpowiedzialny za pierwszy etap obróbki sygnału ze źródła.
Po kolei
Na samym początku następuje wybór właściwego źródła, ponieważ do przedwzmacniacza najczęściej można podłączyć więcej niż jedno urządzenie. To w nim zachodzi regulacja wzmocnienia, chociaż pełni on też inne dodatkowe funkcje regulacyjne, w zależności od wyposażenia danego modelu.  Przetwarza on początkowo dość słaby sygnał elektryczny na sygnał wyjściowy wystarczająco mocny, by nadawał się do dalszego przetwarzania i do przesłania do głośników. Równocześnie jest on na tyle mocny, by był odporny na wszelkie zakłócenia.
Jakie możliwości daje nam jeszcze korzystanie z przedwzmacniacza?
Zadaniem przedwzmacniacza jest również regulacja głośności, wysterowanie końcówki mocy i wprowadzenie ewentualnych korekcji. Przewagą odseparowania przedwzmacniacza od końcowego elementu toru wzmacniającego jest możliwość oddzielenia obwodów małosygnałowych, czyli tych z małym jak i dużym napięciem. Odpowiedzialny za regulację barwy (wzmocnienia niskich i wysokich częstotliwości), zrównoważenie kanałów czy filtry zmieniające charakterystykę przenoszenia – np. loudness lub filtr subsoniczny. Najczęściej przedwzmacniacz jest zintegrowany wewnątrz większego urządzenia np. mikser, wzmacniacz instrumentalny czy elektroakustyczny. Jednak może być też niezależnym elementem toru elektroakustycznego. Wtedy ma własną obudowę z zasilaczem. Takie rozwiązanie najczęściej spotkamy w segmencie high-end takiego sprzętu, czyli na rynku z towarem „bardziej luksusowym”.
Najbardziej znane na rynku są cztery główne rodzaje przedwzmacniaczy
Stereo
To idealne rozwiązanie dla zestawu dwóch kolumn. Najpopularniejszy rodzaj przedwzmacniacza, jeśli chcemy poprawić nasz system audio brzmieniowo i zwiększyć jego funkcjonalność.
Mikrofonowe
Służy do podłączenia mikrofonu do naszego systemu. Jest niezbędny, bo same mikrofony wpięte bezpośrednio do głośników, mogłyby bardzo łatwo uszkodzić ich przetworniki i powodować dużo przesterowań.
Kina domowego
Wykorzystywany przy systemach wielokanałowych. To rozwiązanie dla osób, chcących stworzyć zestaw kinowy wysokiej klasy.
Gramofonowe
Często zdarza się, że gramofony mają już bezpośrednio wbudowane przedwzmacniacze. Niestety te układy są dość słabe i nie dają dobrego dźwięku.
Jak zatem wybrać odpowiedni przedwzmacniacz?
Nie jest to proste zadanie, aby znaleźć sprzęt, który w każdym aspekcie nas usatysfakcjonuje. Przy wyborze powinniśmy kierować się ilością wejść – czyli ile urządzeń – źródeł dźwięku chcielibyśmy do niego podłączyć. Trzeba też zwrócić uwagę na rodzaj gniazd wejściowych oraz liczbę i rodzaj gniazd wyjściowych. Istotne są też funkcje dodatkowe – np. regulacja barwy tonu, możliwość podłączenia gramofonu z wkładką, wbudowanym wyjściem słuchawkowym czy przetwornikiem.