Rozmiary pickupów

Załączniki

Dziś podzielę się informacjami na temat rozmiarów coverów pickupów do gitar basowych.
Przetworniki do basówek dostępne na rynku, występują w bardzo wielu różnych formatach obudów. Na wstępie przytoczyć można pickupy typu Jazzbass i Precision – dwa kultowe formaty wywodzące się jeszcze z czasów początków basów elektrycznych. Z biegiem czasu pojawiały się nowe rozwiązania do tych instrumentów.

Obecnie funkcjonuje dużo różnych rozwiązań, ale my nie skupimy się teraz na konkretnych specyfikacjach, tylko na wymiarach przetwornika. Poza wymienionymi wcześniej Jazz i Precision, dodać do listy należy najpopularniejsze:

Pickupy Music Man

Ogromne przetworniki o wymiarach 48mm x 89mm dla wersji 4 strunowej

Pickupy EMG

Najczęściej używane wersje pokryw

  • 37mm x 88mm
  • 37mm x 101mm
  • 37mm x 113mm

Pickupy Aguilar

-typy obudów m.in. D1, D2, D4

  • 32mm x 100mm
  • 32mm x 108mm
  • 32mm x 118mm

Pickupy Bartolini

-bardzo szerokie spektrum coverów, szkoda miejsca by przytoczyć wszystkie 🙂


Każdy z tych producentów to odrębny rozmiar przetwornika. By trzymać się pewnych standardów i zapewnić kompatybilność z instrumentami na rynku, dopasowujemy swoje modele do istniejących standardów. Produkujemy przetworniki w każdym rozmiarze, a jeśli nawet dane obudowy nie są dostępne w sprzedaży, to sami projektujemy i produkujemy obudowy.
Rozmiar obudowy to tylko wstęp. Do obudowy trzeba teraz zamontować pickup a w naszej ofercie poza singlami wzorowanymi na klasyce, mamy swoja linię humbuckerów o której więcej informacji w kolejnym poście już niebawem!

-
Wpisy są prywatnymi opiniami poszczególnych autorów.