Przetwornik do gitary

Share your love:

Rockbass tajsza

Mój roczny aktywny Rockbass Corvette. Między przystawkami mam „wkładki”zrobione z…

Precision i jazz

Moje graty;Jazz z częsci z Guitar Project,pickupy Maerlina (obecnie czarnypickguard)…

mała zmiana:]

Dziś mój Spector przeszedł małą modyfikację, a mianowicie zmieniłem pickupy…

Mój Sprzęt

Zestaw:Peavey tour 450(w racku warwicka) kupiony od Adama Ofierskiego,kolumnaod bppb,Squier…

stary defil

wiosło stare ale z włożoną nowa elektroniką, pickupy z Mayo.Pickapów…

Nexus JBN 70’s

Nexus JBN 70's to bas, który pożegnałem się z Cort Action A. Stworzony przez Jacka Kobylskiego, znakomitego polskiego lutnika, stanowi replikę jazz bass'a z lat 70-tych i oferuje nie tylko fenomenalne brzmienie, ale i wygodę gry.

Bednarek JB. Samick Korszarz

Odnawiam kultowy bas Bednarek JB. Samick Korszarz, wymieniając klucze, progi, elektrykę i wiele więcej, by przywrócić mu dawny blask. Gitarę budowałem ze szczególną starannością, kierując się pasją do vintage.

GMR Bassforce Custom 6 NTB

Recenzja GMR Bassforce Custom 6 NTB po wymianie mostka z schaller 3d na ETS i innych modyfikacjach. Brzmienia zostały nagrane z wykorzystaniem multiefektu rp50, pokazując dynamikę i charakterystykę bassu przy użyciu zużytych strun D'addario.

Epiphone Embassy Special IV

Epiphone Embassy Special IV to model basówki o zaskakująco unikalnych cechach, pomimo bycia najtańszą opcją w linii producenta. Znajdziemy tu nietypowo zastosowanego przetwornika typu Split Coil, wyjątkowo słabej jakości drewno laminowane na korpusie, oraz skąpo nałożony lakier.

[gitara] Skyway TB-730

Gitara Skyway Tb 730
Recenzja basu Skyway TB-730, który, mimo niskiej ceny 300 zł, przynosi więcej frustracji niż satysfakcji. Niedokładne wykonanie, problemy z elektroniką oraz brak dobrego brzmienia to tylko wierzchołek góry problemów.

LTD B-50

No kupiłem właśnie bas do grania dla rogatego i się…

Fuzzrocious przedstawia pedał Croak Double Filter Fuzz

Fuzzrocious wprowadza na rynek nową, imponującą propozycję dla miłośników efektów gitarowych – pedał Croak Double Filter Fuzz. Urządzenie oferuje nie tylko niepowtarzalny efekt fuzz, ale także podwójny filtr oraz dodatkowe możliwości kontroli.

Problem z uziemieniem po wymianie przystawek

Problem Z Uziemieniem Po Wymianie Przystawek
Dokonałem wymiany przystawek na EMG JHZ Set w moim basie Ibanez GSR180 i napotkałem problem z uziemieniem. Sygnał jest, przystawki grają, ale występują szumy i dźwięk jest za cichy.

Ulepszenie nawijania – precelek

Autor opisuje, jak skutecznie udoskonalił proces nawijania przy pomocy magnetofonu, osiągając imponujące wyniki w produkcji splitów na neodymach i ferrytach. Efektywność i jakość nawijania zaskoczyła nawet jego samego.

2x Push/Pull jako Vol i Tone oraz wyłączniki pickupów jednocześnie

Przedstawiam koncepcję zastosowania dwóch potencjometrów push/pull w basie, umożliwiających regulację głośności i barwy oraz wyłączanie pickupów bez dodawania dodatkowych przełączników. Dzięki temu rozwiązaniu utrzymujemy estetyczną stronę projektu bez kompromisów na funkcjonalności.

Jaki przetwornik do pudła basowego?

Odnalezienie starego basu z lat 60/70 przyniosło potrzebę adaptacji odpowiedniego przetwornika, by przywrócić mu charakterystyczne brzmienie. Autor zastanawia się nad wyborem oraz specyfikacją przetwornika dla basu akustycznego.

Jazz Bass pickup w wersji split-coil

Jazz Bass Pickup W Wersji Split Coil
Autor podzielił się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami z pickupami typu Jazz Bass, ograniczającymi się tylko do humbackerów w wersji stack. Rozważa on możliwość wypróbowania wersji split-coil, zastanawiając się nad jej brzmieniem i możliwościami adaptacji do swoich potrzeb.

Struny względem magnesów przetwornika?

Autor podzielił się swoimi doświadczeniami związanych z wadliwym Sterling SUB Ray 4, spotkawszy się z problemami lakierniczymi i nieprawidłowym ustawieniem strun względem magnesów humbuckera. Po reklamacji otrzymał nowy egzemplarz, jednak ten również posiadał wady.

Przetworniki EMG do Corta czy nowy bas ?

Przetworniki Emg Do Corta Czy Nowy Bas
Zastanawiam się nad zamontowaniem pickupów EMG PJ w moim basie Cort Action, ale nie jestem pewien, czy różnica w brzmieniu będzie znacząca, biorąc pod uwagę pozostałe komponenty gitary. Alternatywą jest zakup innej gitary do 1700zł.

[chwalę się] singiel Boso – „Warzywniak”

Singiel "Warzywniak" grupy Boso został nagrany w Studio Radia Łódź z towarzyszeniem niezwykłego instrumentu - saksofonu barytonowego. Utwór, nagrany i zmiksowany w ciągu jednego dnia, już zadebiutował na radiowych antenach i teraz grupa ma nadzieję na obecność w playlistach różnych radiostacji niekomercyjnych.

wymiana przystawek

Starą gitarę basową MEG można odświeżyć, wymieniając przystawki i dodając regulację tonów, nawet bez przejścia na system aktywny. Autor dzieli się swoimi doświadczeniami z przystawkami, które okazały się zbyt mocne, oraz wyraża chęć dołączenia regulacji basu i środka.

Wymiana humbuckera- Sterling

Po zmianie humbuckera w basie Sterling Sub Ray 4 na Tesla Corona B3 napotkałem problem z głośnością dźwięku, który gra teraz zauważalnie ciszej. Zastanawiam się, czy to kwestia błędnego podłączenia.

Przystawka do kontrabasu, proszę o pomoc :]

Poszukuję przystawki do kontrabasu, który montuje się między skrzydełka a nóżki. Rozważam 3 modele w ograniczonym budżecie do 500zł, zastanawiając się, która będzie najlepsza do jazzu i czy potrzebny mi będzie preamp.

Dylemat — Merlin JBHumbucker vs DiMarzio Ultra Jazz

Romek stoi przed wyborem pomiędzy pickupami Merlin JBHumbucker a DiMarzio Ultra Jazz dla swojego basu o lipowym korpusie. Pomimo podobnej ceny i braku możliwości wypróbowania, poszukuje opinii, które pomogą mu w decyzji.

Jazz bass – problem z przystawką przymostkową

Niedawno zakupiłem 50cio rocznicowy Fender Jazz Bass, który miał problem z przystawką przymostkową. Mimo mieszania sygnału z obu pickupów, kłopot nie znika, a dodatkowo pojawia się upierdliwy przydźwięk przy dotykaniu magnesów.

Przystawki Nordstrand

Zastanawiam się nad zakupem przystawek Nordstrand NJ4SE do mojego japońskiego JazzBassa i szukam opinii osób, które miały okazję ich używać. To nie jest tani zakup, więc warto poznać wrażenia przed dokonaniem wyboru.

Złe przetworniki czy zły człowiek?

Autor oddał swój bas do zmiany przetworników na modele Seymour SPB-2 i SSJB2-B, ale po odbiorze instrumentu odkrył problemy z działaniem. Jedna część przetwornika nie działa, a system push/pull nie spełnia oczekiwań.

Wymiana gryfu

Opisuję moje doświadczenia związane z wymianą gryfu w gitarze Squier P+J. Zmagałem się z problemem uszkodzonego gryfu, co skłoniło mnie do zakupu nowego - przedstawiam moje rozterki i jak z nich wybrnąłem.

Robert

Robert przedstawia swoją imponującą kolekcję sprzętu muzycznego, składającą się głównie z basów marki Mayones oraz różnorodnego wyposażenia dodatkowego. Kolekcja zawiera zarówno aktualne elementy, jak i te, które posiadał w przeszłości.

BassLines – Co do kompletu z SPB-3 ?

Próba dopasowania idealnego przetwornika Jazzowego do już zakupionego przetwornika Precision SPB-3 od Seymour Duncan BassLines. Zastanawiam się, czy SJB-3B QuarterPound Jazz Bass będzie odpowiednim wyborem.

Maszynka do robienia na drutach

Nowy prototyp maszynki do nawijania pickupów, nazwany 'korbka śmierci', łączy w sobie prostotę konstrukcji z zaawansowaną technologią. Posiada 32 GB RAM, 16-rdzeniowy procesor taktowany częstotliwością 5 GHz oraz kartę graficzną o mocy 300 000 Gflopsów, wszystko chłodzone powietrzem czerpanym z energii nawijającego.

Łukasz

Łukasz jest pasjonatem muzyki, który od wielu lat próbuje swoich sił w graniu na basie. Mimo rozpadu zespołu, kontynuuje swoją pasję w domu, ulepszając przy tym swoje sprzęty.

Przetworniki w kształcie gitarowych humbów [Hohner HRB]

W basie Hohner HRB STD znajdują się specyficzne pickupy o kształcie gitarowych Humbuckerów, które zapewniają mocniejszy sygnał i bardziej mięsiste brzmienie w porównaniu z tradycyjnymi pickupami. Całość jest zalana plastikiem z kablami wychodzącymi z tego materiału.

Rampa [Klocek drewna między przystawkami] – pytania.

Czy rampa montowana na gitarze basowej ma realny wpływ na brzmienie instrumentu, czy jej główna rola to poprawa właściwości manualnych i estetycznych? Sprawdzamy, jak bezinwazyjnie zamocować rampę i z jakiego drewna ją wykonć, aby wzmocnić środkowe pasmo.

Przetworniki

Autor rozważa wymianę przetworników w swoim basie wykonanym z jesionu bagiennego, skupiając się na poszukiwaniu humbuckerów. Zależy mu na uzyskaniu dźwięku jasnego, ciepłego i selektywnego, odpowiedniego do funku, soulu oraz technik tappingu i flażoletów.

EMG HZ + EMG BTC SYSTEM

Zakupiłem niedawno zestaw pickupów EMG HZ i EMG BTCSYSTEM dla mojego basu, ale napotkałem problem przy ich instalacji. Szukam pomocy w poprawnym podłączeniu pickupów do preampu, gdyż dołączona instrukcja jest niewystarczająca.

Jaki pickup do kontrabasu?

Autor szuka dobrego pickupu do kontrabasu, mając już doświadczenia z modelami Underwood i Fishman BP 100. Oczekuje pickupu, który realnie odda brzmienie kontrabasu, wspominając także o sprzedaży wzmacniacza Warwick ProTube IX.

Dziwne[??] przetworniki

W swoim pierwszym poście opisuję proces customizacji gitary Presto Lang, która początkowo nie spełniała moich oczekiwań brzmieniowych. Podczas eksperymentowania z elektroniką natknąłem się na niezwykłe przetworniki, których budowa zaintrygowała mnie i zastanawiam się, jak wpłynie na brzmienie ich połączenie równoległe.

Wymiana pickupów w Ibanez GSR205

Autor rozważa wymianę pickupów w basie Ibanez GSR205, który jest modelem aktywnym, z pickupami DXS-1 i DXS-2 oraz mostkiem B15. Zastanawia się nad użyciem pickupów od Seymour Duncan oraz potencjalną zmianą mostka.

Przetwornik JCB-1

Autor artykułu podjął poszukiwania, aby odkryć tajemnice przetwornika JCB-1, który odnalazł w gitarze Epiphone Jack Casady Bass, zastanawiając się nad jego właściwościami i porównując go do pickupu w gitarze DEFILa Luna 2.

Przetwornik precision do jazz bassa

W artykule opisuję mój dylemat dotyczący zmiany brzmienia mojego Squiera Jazz Bass na bardziej zbliżone do Precision. Rozważam zakup nowej przystawki w celu osiągnięcia tego celu.

Trzaskanie w brzmieniu

Autor opisuje problem z irytującym trzaskaniem dźwięku występującym podczas grania na strunach D i G przy używaniu splita bliżej gryfu swojej gitary basowej. Znajduje tymczasowe rozwiązanie problemu, jednak poszukuje stałej metody naprawy.

Jaki preamp aktywny do basu ?

Autor rozważa instalację aktywnego preampa do swojego basu, przy czym zależy mu na osiągnięciu optymalnej jakości bez przepłacania. Rozważa wybór układów marki Noll i szuka dodatkowych rekomendacji opartych na doświadczeniach innych.

Wybór pickupów i elektroniki

Autor dzieli się swoim dylematem odnośnie wyboru pickupów i elektroniki do gitary GMR BassForce V, zainteresowany cięższą muzyką. Rozważa między pickupami EMG a seryjnymi MEC, mając na uwadze zestaw Warwick ProFet III i W411 Pro.

Zmiana Przystawki… I koloru… – Koszty

Zmiana Przystawki8230 I Koloru8230 8211 Koszty
Autor zastanawia się nad zmianą przystawek w swojej gitarze na humbuckery oraz nad zmianą koloru na ciemny naturalny. Pyta o opinię dotyczącą przystawki odnalezionej na allegro oraz orientacyjne koszty zmiany wyglądu i komponentów w gitarze EverPlay przez lutnika.

problemy z elektroniką

Problemy Z Elektronika
Mam pewien problem z elektroniką w moim Precission Bass, który dotyczy podłączenia przetworników i niesprawnego potencjometru. Próbowano samodzielnie naprawić problem, lecz bez znajomości schematu elektrycznego do Fendera Precission Bass jest to trudne zadanie.

HATHOR Pickups

HATHOR Pickups to europejski lider w produkcji pickapów gitarowych i basowych, oferujący produkty wysokiej jakości z różnorodnością brzmień. Firma, bazująca w Krakowie, dostarcza swoje produkty na cały świat, oferując personalizację dźwięku dzięki technologiom takim jak cięcie CNC czy grawerowanie laserem.

Zamiana przystawek / dziwny kabelek

Autor omawia nietypową praktykę zamiany miejsc przystawek w gitarze basowej oraz zadaje pytania na temat konkretnych kwestii technicznych związanych z pickupami, okablowaniem i ekranowaniem. Dyskutuje również słyszane plotki o faktycznym producencie pickupów Bartolini MK1 oraz dzieli się z innymi pytaniem o dziwny kabelek znaleziony w gitarze.

Hohner PJ Bass SX – Uszkodzona przystawka?

Posiadanie Hohner PJ Bass SX bez dokumentacji postawiło mnie przed zagadką uszkodzonej przystawki. Przeanalizowałem możliwe źródła problemu ze szumiącym dźwiękiem w moim basie.

Wybór pickup’ów Jazz Bass

Zmagając się z problemem cichych pickupów w mojej gitarze Cimar '84 Japan, zdecydowałem się na poszukiwanie nowych. Moje preferencje oscylują wokół modeli oferujących ciepłe, ale nie zamulone brzmienie, z budżetem wynoszącym 300-500zł.

Jakie przystawki do kopii Rickenbackera od Westminstera?

Jakie Przystawki Do Kopii Rickenbackera Od Westminstera
Autor posiada kopię Rickenbackera 4001 od Westminstera z 1978 roku, z oryginalnym osprzętem. Jedna przystawka jest uszkodzona, a autor zastanawia się, czy naprawić ją, czy wymienić na nową, mając w tym procesie otwartą wizję na różne konfiguracje.

Przetworniki – Squier Precision Bass Standard V

Kacper podzielił się swoimi doświadczeniami z użytkowania Squier Precision Bass Standard V i rozważa ulepszenie brzmienia przez zmianę przetworników na Seymour Duncan SSJ5-3N. Porusza problem dopasowania wymiarów nowych pickupów do nietypowej konstrukcji basu.

Pedalboard – co i jak?

Rozpoczynam kompletowanie pedalboardu i szukam porad dotyczących wyboru najlepszego rozwiązania. Zastanawiam się między ciężką skrzynią a praktyczną torbą oraz jakie elementy są konieczne do jego skompletowania.

DI-BOX do „odbrumienia” gitary basowej

Di Box Do 8222odbrumienia8221 Gitary Basowej
Autor dzieli się swoimi doświadczeniami i wyzwaniami w walce z brumem w gitarach basowych z single pick-upami. Opisuje proces ekranowania i zastosowanie wysokiej jakości kabli, a teraz planuje zastosowanie DI-BOX'a, aby jeszcze bardziej zredukować brum.

wymiana przetworników

Wymiana Przetwornikow
Posiadam Fendera Precision Bass z lat 70., w którym muszę wymienić przetworniki. Ze względu na ograniczony budżet, rozważam kilka tańszych opcji i proszę o poradę, który wybrać.

Jak usunąć „karton” z brzmienia

Posiadam gitarę Fernandes PJR45 Custom Body z 1985 roku, której brzmienie niezależnie od ustawień wydaje się być "kartonowe". Zastanawiam się, jak usunąć ten niepożądany efekt korzystając z comba Laney Pro-BASS 150W.

Cort b4 – irytujące trzaskanie

Posiadam bas Cort b4, który podczas gry wydaje zbyt intensywne trzaskanie, mimo zamiany na wyższą akcję strun. Próby modyfikacji dźwięku poprzez EQ i dodatkowe urządzenia jak sansamp vt bass nie przynoszą zadowalających efektów.

Seymour Duncan SPB 1/3 WYMIANA PRZYSTAWEK

Autor rozważa wymianę fabrycznych przystawek w swoim basie Yamaha RBX 250 na modele Seymour Duncan SPB 1 lub 3, aby zbliżyć brzmienie do stylu Steve'a Harrisa z Iron Maiden. Zastanawia się również nad przyszłym zakupem wzmacniacza Peavey Centurion Mark III, znany z używania przez Harrisa.

Yamaha RBX 775 – wymiana przetworników czy kupno nowego basu

Właściciel basu Yamaha RBX 775 zastanawia się nad modernizacją instrumentu poprzez wymianę przetworników na niedrogie, ale lepszej jakości, aby uzyskać brakujące 'mruczenie'. Przemawia doń również opcja zakupu nowego basu z wyższej półki takiego jak Mayones BE5 Exotic lub GMR.

Birdland – starcie czwarte.

Z manufaktury 'Birdland' wyjechał kolejny bas, oparty na pickupie MM z rozstawem strun na mostku 19mm. Dzięki temu jest to unikalny MM5, na którym gra się niezwykle wygodnie, z użyciem pickupa marki 'Tesla', który zapewnia mocny i diabelski sygnał.

Jazz + odwrócony Precision, czy JJ?/precel preclowi nierówny – różnice brzmień.

Autor artykułu przedstawia problem związany z wyborem odpowiedniej przystawki do swojego basu Jazz Bass, dążąc do osiągnięcia brzmienia podobnego do basów Warwick P+J oraz Fodery Victora Wootena. Zastanawia się nad dodaniem odwróconej przystawki precision, podkreślając swoje unikalne preferencje brzmieniowe i niechęć do tradycyjnych przystawek.

Fender czy Seymour Duncan warto?

W artykule poruszona jest kwestia wyboru odpowiednich przystawek dla gitary basowej modelu sq vm 70jb. Autor rozważa opcje wymiany na przystawki zarówno od Fendera, jak i Seymour Duncan, zwracając szczególną uwagę na potrzebę poprawy brzmienia slapu.

Poszukiwanie przetworników do brzydala..

Autor wyraża frustrację dotyczącą uszkodzonego pickupa w swojej gitarze basowej i rozważa zmianę na Seymour Duncan SSB-5. Rozważa także pickupy MM oraz dylemat wyboru między materiałem alnico a ceramicznym.

wymiana przystawek w starym basie

Właściciel basu MEG electric guitars 81421 postanowił wymienić przystawki w swoim instrumencie na modele Bartollini MME i Dimarzio Ultra Jazz, zastanawiając się nad dźwiękiem i dopasowaniem do swoich potrzeb. Wymiana wymagała również zmian w pokrętełach na push/pull.

Wymiana przetwornikow pasywnych Wash T12

Rozważałem jak poprawić brzmienie mojego basu na nagraniach i w efekcie przeszłem na struny z dodatkową symulacją wzmacniacza za pomocą wtyczki vst. Teraz zastanawiam się, czy wymiana przetworników pasywnych na moim basie Wash T12 na modele DiMarzio DP-146 lub DP-127 mogłaby jeszcze bardziej poprawić dźwięk.

Trzy kable w przetworniku typu singiel.

Podczas wymiany trzeszczących potencjometrów w swoim jazz-basie, oczom autora ukazał się nietypowy widok - przetworniki z trzema kablami. W artykule dokonuje próby zrozumienia, jak podejść do ich podłączenia.

Mostek, przetworniki – pytania i spostrzeżenia.

Autor dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z pierwszą gitarą bass typu jazzbass, rozważa zmianę przetworników na Dimarzio Model J lub Delano JMVC4 FE/M2 oraz eksperymentuje z mostkami i siodełkami na swoim instrumencie. Dyskutuje również nad wpływem blachy na pickupie na ergonomię i brzmienie.

EMG-HZ przełącznik push-pull humb / single coil

Opisuję proces modyfikacji gitary Spector NS 2000/5 z pickupami EMG-HZ, umożliwiający przełączanie między trybami pracy humbucker i single coil przy pomocy potencjometrów push-pull. Modyfikacja pozwoliła na eksperymentowanie z różnymi konfiguracjami brzmień, wyróżniając się przydatnością w różnych stylach muzycznych.

Alternatywna konstrukcja przetwornika.

Autor zastanawia się nad nietypowym umieszczeniem cewki w przetworniku, zamiast wokół magnesu, co jest standardem, rozważa konsekwencje takiego układu.

Niedzialajacy przetwornik

W artykule opisano problem z niedziałającym przetwornikiem split w gitara Cort Action Bass 4 strunowa w pasywie. Autor zauważył, że tylko single coil działa poprawnie, podczas gdy split coil nie generuje dźwięku, pomimo iż jest ledwo słyszalny przy maksymalnym rozkręceniu potencjometru.

Drewno, a przetworniki

Tworzenie gitary to wyjątkowo skomplikowany proces, który wymaga rozważenia wielu czynników. W tym przypadku, głównym problemem jest wybór przetworników do gitary wykonanej z mahońu, klonu oraz palisandru, które najlepiej oddadzą jej unikalne brzmienie.

ibanez btb 705 dx tfk – wymiana przetworników i ekeltroniki

Posiadam gitarę Ibanez BTB 705 DX TFK od roku i chociaż jest bardzo wygodna i podoba mi się wizualnie, mam problem z brzmieniem przy graniu power metalu. Zdecydowałem się na wymianę elektroniki i pickupów, aby dostosować dźwięk do moich potrzeb.

Jacek W.

Jacek W., utalentowany basista, zabiera nas w podróż przez swoją muzyczną karierę rozpoczętą w 1990 roku, przedstawiając używany przez siebie sprzęt. Od pierwszego basu Defil, przez serię Ibaneza, aż po pełne lampowe wzmacniacze - Jacek dzieli się swoimi przemyśleniami na temat każdego kawałka sprzętu.

W oczekiwaniu na materiał – zapowiedź nr 2

Autor dzieli się swoim entuzjazmem o budowie własnego basu, na który czeka materiał. Wykorzysta drewno jesionu polskiego, przystawki od Fender Standard Jazz Bass V oraz klonową podstrunnicę.

Lakierowanie i nowe przetworniki – Różowy Squier

W artykule opisałem proces odnawiania mojego Squiera Affinity P-Bass, począwszy od zmiany wyglądu przez malowanie, aż po wymianę przetworników na Seymour Duncan. Podzieliłem się również kosztem całego przedsięwzięcia i moimi przemyśleniami na temat wartości takiej modernizacji.

Jako leworęczny basista z bogatym muzycznym doświadczeniem dzielę się swoją historią i szczegółami dotyczącymi mojego sprzętu. Od gitary CLIMAX, przez GMR, po Fender Jazz Bass i wzmak Fender Rumble - towarzyszą mi one w nieorganizowanych sesjach z przyjaciółmi.

Merlin Bassblaster ACTIVE

Merlin przedstawił na swojej stronie najnowszy model pickapa basowego - Bassblaster Active. Jest to nowoczesny, aktywny humbucker wykorzystujący zaawansowane technologie opracowane przez Merlin Pickups.

Proszę o porade :]

Znalazłem stary bas i postanowiłem go wyrestaurować. Nie będzie to szybki proces, ale mam zamiar zrobić to porządnie.

PRZETWORNIKI DO 5-TKI – tanie, ale dobre?

Zastanawiam się nad wymianą seryjnych przetworników w mojej Yamaha BB G-5 na nowe, tanie, ale dobre pickupy. Rozważam konfiguracje humbucker bridge + single neck albo 2 X single-coils, szukam wśród marek takich jak Wilkinson, TESLA oraz inne.

Stanisław Jakś

Stanisław Jakś, mimo braku umiejętności gry na instrumencie, z powodzeniem tworzy muzykę od 1988 roku. Jego unikalny zestaw sprzętu, który obejmuje zarówno klasyczne gitary, jak i niestandardowe urządzenia DIY, świadczy o kreatywnej pasji i wytrwałości.

Defil Mambo – renowacja przez początkującego, pytania laika.

Zakupiłem Defila Mambo za 250 zł i planuję przeprowadzić renowację tej niemal 40-letniej gitary, mając minimalne doświadczenie. Mam kilka pytań dotyczących regulacji gryfu, polerowania elementów niklowanych, malowania korpusu oraz wymiany pickupów.

Sylwester Kowalik

Sylwester Kowalik opowiada o swojej drodze do odzyskania sprawności ręki po poważnym wypadku, za pomocą gry na basie. Z czasem zdobył znaczące umiejętności i doświadczenie, używając do gry specjalistycznego sprzętu.

Grzesiek

Fascynat muzyki, Grzesiek, dzieli się swoją muzyczną drogą od pierwszego oldsqulowego basu Rockwood do światowej klasy basu Status Energy Artist 4 str. W swojej kolekcji posiada także solidne modele jak Peavey Grind Bass 5str i kultową piątkę Roter, a także dedykowane sprzęty do ćwiczeń jak combo Hartke 1415 oraz SWR 750X.

Immo

Immo, wielbiciel fantastyki i gier, z zamiłowaniem do tworzenia historii, jest także pasjonatem basu i vintage instrumentów. Posiada unikalną kolekcję basów i efektów, które używa do kreowania niepowtarzalnych dźwięków.

Bartosz Raducha

Bartosz Raducha, miłośnik różnorodnych gatunków muzycznych oraz student UW, podzielił się swoją pasją i ewolucją sprzętu basowego. Od początków z Defilem, przez Corta i MPG, aż po składaka z korpusu Ibaneza i gryfu Squiera.

tubas – lubię Langa…, cz.2

W drugiej części artykułu odsłaniam kolejne tajniki brzmienia tuby na przykładzie utworów granych przez „Langa”. Zostają przedstawione techniki wokalne umożliwiające śpiewanie w różnych stylach bez utraty klasycznego brzmienia.

Help, przerobienie J&D na pasywny z jedna przystawką :D

Przekształciłem swój stary bas J&D, wyjmując większość elektroniki, pozostawiając tylko jedną przystawkę przymostkową i potencjometr głośności. Spotkałem się z problemem: po podłączeniu instrumentu do wzmacniacza, sygnał jest bardzo słaby i zagłuszany przez szumy.

Jak nawinąć samemu pickup

Opisałem proces tworzenia własnego pickupu do gitary basowej, opierając się na unikalnej idei łączenia dwóch pojedynczych pickupów w jednej obudowie. Projekt oparty na magnesach neodymowych pozwolił uzyskać niewielką oporność i indukcyjność przy jednoczesnym zachowaniu mocnego sygnału.

Wysokość strun nad przetwornikami – wpływ na brzmienie

Dokonując adjustacji wysokości strun nad przetwornikami w basie, możemy znacząco wpłynąć na brzmienie instrumentu. Eksperymentując z różnymi ustawieniami, odkryłem, że mniejsza odległość strun od przetworników zwiększa atak w stosunku do wybrzmiewania.

Problem z pickupem

Właściciel nowo zakupionego, używanego basu Ibanez SR500 napotyka na problem z pickupem przy gryfie. Pomimo wymiany baterii i sprawdzenia połączeń, pickup zachowuje się nieprawidłowo.

Zepsuty pickup w Ibanezie BTB-676

Zamówiony z niemieckiego sklepu Thomann Ibanez BTB-676 miał usterkę jednego z pickupów, której efektem było słabe wychwycenie dźwięku trzech najgrubszych strun. Problem został szybko rozwiązany przez sklep, który na swój koszt wymienił instrument na nowy.

Mój kontrabas

Chciałbym przedstawić mój francuski kontrabas, który obecnie przechodzi remont. Oprócz tego, opowiem trochę o moim DIY projekcie przetwornika piezoelektrycznego i planach na nowe wyposażenie nagłośnieniowe.

Obudzić w niej niski instynkt? – jaki set pickupów do fretlessa?

Artykuł porusza temat wyboru odpowiednich przystawek pickupów do basów fretless, skupiając się na różnych konfiguracjach jak jazz bass, music mann czy precel. Autor zaapelował do społeczności forum o wskazówki, podkreślając złożoność wyboru między elektroniką aktywną a pasywną.

Soomood – płyta, singiel i teledysk

Soomood to przełomowy zespół z krakowskiego podwórka, który za sprawą swojego singla, obecnie budzi duże zainteresowanie. Ich muzyka, to niezwykła mieszanka orientalnych melodii, ciężkich riffów i elektronicznych eksperymentów.

Przystawki seymour duncan w jazz bass

Autor tekstu rozważa wymianę przetworników w swoim basie JB Squier na modele od Seymour Duncan. Opisuje problem związany z rozmiarami obecnych przetworników i pyta o doświadczenia innych użytkowników.

Budujemy bas 2

W drugiej części serii o budowie basu skupiamy się na projektowaniu główki instrumentu, rozmieszczeniu stroików, kształcie korpusu i umieszczeniu przetwornika. Podkreślone zostaje znaczenie dokładnego projektowania i umiejętnego umiejscowienia komponentów dla osiągnięcia optimalnego brzmienia.

Dodanie przystawki J do OLP

Autor wpadł na pomysł dodania do swojego basu OLPmm2 przystawki jazzowej, zastanawiając się nad jej konfiguracją oraz możliwością podłączenia do potencjometru głośności wspólnie z przetwornikiem H. Zadaje pytanie, czy warto eksperymentować z takim ułożeniem przystawek.

Połączenie przetworników wewnątrz gitary

Zmieniając uszkodzone gniazdo jack w mojej gitarze, postanowiłem również przeorganizować całą elektronikę i przetestować różne sposoby połączenia pickupów. Odkryłem, że każdy sposób połączenia ma unikatowy wpływ na brzmienie.

Wymiana przetwornika

Rozważając możliwość dostosowania mojego basu GMR Bassforce 4 do cięższej muzyki, zdecydowałem się na eksplorację opcji wymiany przetworników. Moim głównym wyzwaniem jest znalezienie odpowiednich pickupów, które wzbogacą dźwięk o potrzebny dół bez konieczności wymiany całego instrumentu.

Pomocy! Elektronika do basu z przystawkami aktywnymi

Pomocy Elektronika Do Basu Z Przystawkami Aktywnymi
Autor opisuje problem z elektroniką w swoim 5-strunowym basie Mensfeld, wyposażonym w przystawki typu Jazz Bass i aktywne połączenie z baterią 9V. Omawia błędy lutowania i nieefektywność elementów, jak potencjometry i przełącznik, planując ich wymianę.

uziemianie

Uziemianie
Siema ludzie, zmagam się z problemem brzęczących przystawek i stukających strun spowodowanym kiepskim uziemieniem. Posiadam bas Yrbx 375 i napotkałem na problem szumów po dotknięciu przystawek z Hartke, co próbowałem niwelować regulacją tonów, ale to nie jest rozwiązanie.

przystawki aktywne – problem :[

Przystawki Aktywne 8211 Problem
Autor opisuje problem z częstymi wymianami baterii w basie z aktywnymi przystawkami, który osiągnął rekord, gdy bateria Panasonic trzymała tylko trochę ponad tydzień. Próbuje samodzielnie rozwiązać problem i szuka porad dotyczących podłączenia aktywnych przystawek.

Nexus Gom Jabbar 6s

Oto mój fretless. Pickupy Bartolini, mostek Piezo ABM. Bas główniemahoniowy.…

Moje stadko…

Prezentuję swoją aktualna kolekcję: 1. Lutnicza kopia Fender Precision Bass,…

mój el degas

jest to precision bass (poprzedni właściciel dodał przy mostku przystawkęsingle…

słaby Slap

Witam. Mam gitarę Fenix Jazzbass z pickupami Fendera i układem…

Łukasz Grabowski

Gram na basie w krakowskim Riverqueen. Zapraszam na naszą stronęriverqueen.pl,…

An777

Mój sprzęt? aktualnie: Squier precision bass by fender made in…

Rozmiary pickupów

Lista na której wymieniam najpopularniejsze rozmiary pickupów basowych. EMG, Bartolini, Music Man

precelki neo

Wzbogaciłem nieco Troopera MM o własnoręcznie nawiniętą przystawkę typuprecision. Nie…

Majtakles

Gram od 2006-03-20 Mój sprzęt? Basy: T.Burton Priest with Fender…

Maruszczyk Elwood

pickupy delano, glockenklang na preampie olcha + klonowy gryf… i…

Birdland

Korpus: Jesion, gryf i podstrunnica: klon, pickupy: Seymour-Duncan SSB-5.

Krzysztof

Mój sprzęt? Traben Array Attack 4 strunowa kolor Black Burl…

YAMAHA RBX170 BK

Bardzo fajna gitara, wymieniłem pick-up na DUNCAN DESIGNED 🙂

lipiec

Gram od 1958-07-01 Mój sprzęt? kustom

reiter6

Gram kilka lat na basie aktualnie w kapeli weselnejGram od…

Bart W.

Gram od 1991-06-19 Mój sprzęt? Custom Mayo pick-up 2 x…

Vanan

www.facebook.com od 2011-07-22 Mój sprzęt? Leciwy polski 4-strunowy Romarc Precision…

Radek Dubisz

Ot, pracuję sobie w Warszawie i gram w kapeli Orange…

Cabana96

Mój sprzęt? Defil Baston po wymianie pickapów na P, Washburn…

Cort GB4 Custom

pickupy: Seymour Duncan elektronika aktywna: Duncan designated

ADAM HARRIS

Gram od 1984-03-15 Mój sprzęt? head + paka Taurus basy…

pablohlca

Zaczynałem od punk rocka, przez połamany death metal, rock i…

Przetworniki Sadowsky

Witam szanowni bassmani, czy ktoś z naszej ,,grubostrunnej” elity ogrywałpickupy…

przetworniki

Przetworniki

Spelnilo się moje marzenie … Doroslem finasowo tak , ze…

Sandberg cena/jakość

Ciekawi mnie bardzo model Califonia TM (single coil, Humbacker). www.sandberg-guitars.de/basscat-overview/calt-series/cal-nighthawk-tm…

Ulica- pierwszy singiel

Taki singiel udało nam się nagrać www.band.pl/mp3/pobierz/2706/ulica-dzien-z-zycia-kota Pozdrawiam 😉

Nordstrand Audio prezentuje przetwornik Power Blade 5

Nowy przetwornik pięciostrunowy Power Blade 5 od Nordstrand Audio rewolucjonizuje sposób, w jaki basiści postrzegają brzmienie swoich instrumentów. Zaprojektowany jako gotowy zamiennik dla P-basu, wyróżnia się masywną stalową ostrzą, zoptymalizowanym nawinięciem i ceramicznymi magnesami.
Przetwornik do gitary

Przetwornik do gitary basowej jest kluczowym elementem, który przekształca drgania strun w sygnał elektryczny. Istnieje wiele typów przetworników, pozwalając na uzyskanie różnych stylów brzmienia. Przetwornik w gitarze basowej to urządzenie elektryczne, które konwertuje drgania strun basowych na sygnał elektryczny, który może być wzmacniany i przetwarzany za pomocą wzmacniacza i efektów gitarowych.

Przetwornik, zwany również „pick-up”, składa się z magnesu i cewki, które są umieszczone pod strunami basu. Kiedy struna drga, generuje ona zmiany pola magnetycznego, które są przechwytywane przez cewkę i konwertowane na sygnał elektryczny. Ten sygnał jest następnie przesyłany przez kabel do wzmacniacza, który wzmacnia i przetwarza dźwięk.

Istnieją różne rodzaje przetworników stosowanych w gitarach basowych, w tym humbuckery, pojedyncze cewki (single-coil), split-coil oraz przetworniki aktywne i pasywne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości brzmieniowe i charakterystykę dźwięku, co pozwala na uzyskanie różnych stylów i rodzajów brzmienia.

Przetworniki w gitarach basowych są niezwykle ważne dla brzmienia instrumentu i odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu charakteru dźwięku. Dlatego też, wybór odpowiedniego przetwornika może mieć duży wpływ na brzmienie basu i jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na jego brzmienie i użyteczność w danym stylu muzycznym.