Podczas swojego pierwszego zakupu sprzętu muzycznego w Japonii, udało mi się zdobyć trzy wyjątkowe gitary basowe: Tokai Jazz bass, Tokai Hard Puncher oraz Fender JB62 (CIJ) z lat 80. i 90. Po przeglądzie lutniczym i wymianie kilku potencjometrów, niektóre z nich zdecydowałem się zatrzymać, a jedną - sprzedać.
Zastanawiasz się nad instalacją regulowanego podstawka w swoim kontrabasie? Jest to rozwiązanie ciekawe dla muzyków, którzy pragną większej kontroli nad instrumentem, szczególnie w kontekście klasyki i rozrywki.
Tekst zawiera serię humorystycznych, absurdalnych anegdot podkreślających nieoczekiwane sytuacje i zaskakujące pointy. Anegdoty te wykraczają poza logikę, wprowadzając czytelnika w świat absurdalnego humoru.
Wymiana opinii na temat gier, filmów i humoru, dotykająca tematu Hitmana, Monty Pythona i nieoczekiwanych zakończeń w kontekście ludzkich oczekiwań oraz preferencji rozrywkowych.
Impreza 'Dni Łowicza' z dnia 23.06.2012 okazała się wyjątkowo sympatyczna, z udziałem fantastycznych ludzi i niezapomnianym wsparciem dla zespołu przypominającego legendarnych Beatlesów.
Autor postanowił stworzyć unikalną talię kart do gry, wykorzystując jako motyw przewodni główki basów. Zaproponował system klasyfikacji kart wysokich według różnych rodzajów basów, a także dodał ciekawostkę na rewersie karty.
Trzeci Zjazd Basoofki odbędzie się w Warszawie, 4-5 maja, z jam session, wyjściem na miasto oraz możliwym podbiciem szczytu Pałacu Kultury i Nauki.
Oczekiwałem, że satan.pl będzie poważną stroną, ale sekcja Varia dostarcza świetnej rozrywki. Historia o przykazaniach i różnych narodach dostarcza zabawnej refleksji na temat ludzkiej natury.
Tekst przedstawia słowa popularnej piosenki Crazy Froga, znanego z charakterystycznego 'A ring ding ding ding d-ding'. Całość utworu pełna jest powtarzalnych fraz i onomatopeicznych dźwięków, tworzących rytmiczną i łatwo wpadającą w ucho kompozycję.
Zbiór żartów inspirowanych postacią Jezusa i nie tylko, przesyłanych między przyjaciółmi.
Zbiór żartów na temat kultury Emo, które mają na celu rozśmieszenie czytelnika przez zabawne, choć kontrowersyjne, ujęcie cech charakterystycznych i stereotypów związanych z Emo.
Kawały, które kojarzymy z dzieciństwa, pozostają niezmiennym źródłem rozrywki. W artykule przypominamy kilka z nich, dostosowując do czasów współczesnych.
Tekst zawiera zbiór humorystycznych uwag i dowcipów odnoszących się do różnych aspektów życia społecznego i kulturowego w Polsce. Od badań naukowych w aptekach, przez kulturalne obserwacje, po polityczne żarty - materiał dostarcza szerokiej gamy żartów.
Historia dwóch osadzonych, którzy dla zabicia czasu opowiadają sobie numerowane dowcipy. Metoda ta okazała się tak efektywna, że śmiali się nawet z numerów, których nie znali.
Zbiór dowcipów związanych z muzykami, w szczególności basistami, które słyszałem od przyjaciół. Opowiadają o przygodach studenta biologii, dowcipach z pogranicza muzyki oraz typowych stereotypach dotyczących basistów.
Tekst pełen kontrowersyjnego humoru wywołującego destrukcyjne ilości śmiechu. Autor deklaruje się jako zoofil, dodając do tekstu lekki, choć kontrowersyjny ton.
Tekst wydaje się być kolekcją żartów i linków do japońskich programów telewizyjnych, ale próbuje ukazać temat powtórzeń w rozrywce i codziennych sytuacjach.
Ten tekst to zbiór humorystycznych żartów i dowcipów dotyczących różnych aspektów życia - od związków po medycynę. Przy każdym znajdziesz powód do śmiechu.
Artykuł jest zbiorem humorystycznych i sarkastycznych definicji, przedstawiających subkulturę emo w krzywym zwierciadle. Prezentuje różne stereotypy związane z emo, od ich zachowań, przez ubiór, po spojrzenie na życie.
Przegląd serii wpisów, które przyciągnęły moją uwagę i wywołały uśmiech. Zawiera łącza do najzabawniejszych momentów.
Po latach nieobecności na forum Basoofka, postanowiłem wrócić z nowym pomysłem. Zamiast kontynuowania gry na basie, wraz z kolegą zaczęliśmy tworzyć teledyski, początkowo skupiając się na disco polo, ale z ambicją rozwoju i poszukiwania nowych wyzwań.
Alteracja akordów to zmiana wysokości dźwięku o pół tonu, co znacząco wpływa na harmonię utworu. Stosuje się je, aby urozmaicić brzmienie oraz przejście między akordami, co jest szczególnie użyteczne dla basistów w tworzeniu linii basowych.
Wizyta na koncercie Kasi Stankowskiej, gdzie wykonywane były jazzowe interpretacje utworów Władysława Szpilmana, ujawniła nie tylko muzyczny talent, ale i fakt, że nasze miasto tętni życiem kulturalnym. Autor opisuje zarówno wrażenia z koncertu, jak i przemyślenia na temat bogatej oferty kulturalnej miasta, przeciwdziałając negatywnym opiniodawcom.
Autor dzieli się swoimi refleksjami na temat oczekiwania na weekend i planów, które często ulegają zmianie z różnych przyczyn. Opisuje również jedną ze swoich weekendowych przygód z czasów młodości.
Ostatni dzień roku dla wielu to okazja do świętowania, ale dla niektórych, takich jak ja, była to noc pracy i wyzwań. Dzielę się swoimi najbardziej niezapomnianymi Sylwestrowymi historiami - od zawodowych trików po pechowe występy.
Odkąd zacząłem czytać bloga Tubasa, moje podejście do muzyki jazzowej kompletnie się zmieniło. Teraz, z zapałem, czekam każdej nocy na chwilę, by móc grać na basie i zgłębiać tajniki tej muzyki.
Autor dzieli się nostalgicznie swoimi doświadczeniami z zagranicznych wyjazdów związanych z działalnością teatralną. Większość wspomnień jest zbyt pikantna do publicznego dzielenia się, ale znajduje kilka 'przyzwoitych' do opowiedzenia.
Odwiedziłem urodziny kolegi-muzyka, na których zgromadzili się multiinstrumentaliści z różnorodnym muzycznym doświadczeniem. Okazało się, że prawdziwy talent nie zna ograniczeń instrumentów, a historie z służby w orkiestrze wojskowej ujawniają niezwykłą elastyczność i umiejętności tych artystów.
W odpowiedzi na moje konkursowe zmęczenie, ogłaszam rundę finałową konkursu uniwersalnego, w którym każdy może wygrać niesamowite nagrody - od rocznego abonamentu na gadu-gadu, przez dwie rolki papieru toaletowego, do pliku instalacyjnego programu MSpaint. Konkurs bazuje na znajomości wykonawców oraz albumów i ich pokazywaniu poprzez zdjęcia.
Tekst piosenki zespołu DEEP THROATS opowiada o paradoksach bycia strejt edżem w humorystyczny sposób. Twórcy mają nadzieję, że ich dzieło zostanie przyjęte z rozrywkowym nastawieniem.
Erick „Jesus” Coomes, współzałożyciel zespołu Lettuce i ceniony basista, dzieli się z nami pięcioma basowymi liniami, które jego zdaniem każdy powinien znać. Wśród nich znajdują się klasyczne utwory i jedna z jego własnych kompozycji.