Wybór zestawu
Autor rozważa zakup zestawu head + kolumny, mimo braku doświadczenia z takim sprzętem. Pyta społeczność o poradę między dwoma modelami.
Sekret skutecznych ćwiczeń na wolnych tempachJako młodzi i doświadczeni muzycy często obawiamy się szybkich, dynamicznych partii lub utworów. Jednak z czasem, stając się starszymi – miejmy nadzieję, mądrzejszymi – graczami, zdajemy sobie sprawę, że to nie szybkie fragmenty powinny być naszym największym zmartwieniem, ale te wolniejsze. To właśnie w tych momentach nasze braki lub słabości są najbardziej widoczne, nawet bardziej niż podczas solówek.Straciłem wiele czasu ukrywając mój brak harmonijnej wiedzy za pomocą zasłony szybkich nut. Z biegiem czasu zrozumiałem, że to nie prędkość gra największą rolę, ale zdolność do kreowania mocnych, melodyjnych i dobrze wykonanych fraz.Głębokie zrozumienie, że każda nuta ma znaczenie, a przestrzeń między dźwiękami jest kluczem do sukcesu naszej gry, zmieniło moje podejście do muzyki. Przyswojenie sobie rytmu na wolnych tempach, gdzie każde półnutę przy 50bpm staje się wyzwaniem, wymaga specjalnego podejścia.Mój wewnętrzny motto brzmi: aby grać szybko, myśl wolno. Aby grać wolno, myśl szybko.Ćwiczenie tak, jakbyśmy byli perkusistami, może znacząco poprawić naszą rytmikę. Kupowanie książek z rudimentami dla werbla i praktykowanie ich z metronomem to fantastyczny sposób na wewnętrzną dygestję różnorodnych grup rytmicznych.Ważne jest również, aby zmieniać tempa naszych ćwiczeń. Pracowanie nad utworami w różnych tempach pomaga nie tylko w osiągnięciu lepszej świadomości czasu, ale także w zmianie sposobu, w jaki gramy na różnych tempach.Nigdy nie dopasowuj tempa, aby pasowało do tego, co chcesz zagrać. Dopasuj to, co grasz, aby pasowało do tempa. To zasada, którą powinni przestrzegać wszyscy muzycy, a szczególnie perkusiści.W skrócie, graj na perkusji, zwracaj uwagę na swoje oddychanie, ruchy ciała i wewnętrzne odczuwanie pulsu. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś dla siebie! Wielu muzyków boi się szybkich utworów, ale z czasem zauważają, że prawdziwe wyzwanie stanowią te wolniejsze. Dowiedz się, dlaczego to wolne tempo ujawnia nasze słabości i jak sobie z tym radzić.
Autor rozważa zakup zestawu head + kolumny, mimo braku doświadczenia z takim sprzętem. Pyta społeczność o poradę między dwoma modelami.
Recenzując wzmacniacz Hartke A25 po dołączeniu dodatkowych głośników, autor opisuje obawy dotyczące możliwości przeciążenia sprzętu przy wyższych poziomach głośności. Omawia także swoje doświadczenia związane z brakiem wysokich pasm przy używaniu perkusji i sposób, w jaki próbuje temu zaradzić.
Autor zastanawia się nad zmianą instrumentu z gitary basowej na perkusję, opisując swoje doświadczenia i wątpliwości związane z tą decyzją.
Autor szuka sposobu na dodanie ścieżek perkusji do swoich domowych nagrań, korzystając z programów takich jak EZDrummer czy Addictive Drums. Potrzebuje poradnika krok po kroku dotyczącego uruchamiania Addictive Drums w hostach VST.
Michał Królik to wszechstronny muzyk grający na wielu instrumentach, takich jak kontrabas, fortepian, gitara elektryczna, basowa i perkusja. Jako uczeń ostatniego roku szkoły muzycznej w Częstochowie, ma za sobą już kilka lat doświadczenia w grze na każdym z tych instrumentów i udziela się w Big-Bandzie swojej szkoły.
Przeszedłem z gry na perkusji na grę na basie i kontynuuję grę na obu. Wkrótce podzielę się zdjęciami mojego sprzętu.
Jestem częścią 'The Aardvark Trio', połączenia gitary, kontrabasu i perkusji, które sprawia, że ponownie zakochałem się w muzyce akustycznej. Nasze utwory, które możecie znaleźć online, dają na nowo odkryć znane brzmienia.
Zaangażowanie w tworzenie muzyki z kolegą zaowocowało dwoma nowymi nagraniami - odświeżeniem starszego utworu oraz stworzeniem nowego kawałka. Zmiany wprowadzone w drugim utworze są już słyszalne, a nowe nagrania zostały zrealizowane z użyciem perkusji z Addictive oraz gitary przez Line6 toneport.
Nowe DVD Lesa Claypoola, nagrane przez fanów, ukaże się 29 maja 2007 roku. Zawiera zapis koncertów Fancy Band z unikalnej perspektywy widza.
WOLFMANGLER, niegdyś znana jako kapela 'country doom', prezentuje unikalne nagrania, w tym reinterpretację Edvarda Griega 'Ases Tod' oraz utwór zainspirowany H.P. Lovecraftem 'Star-Winds'. Oprócz tego ujawniam światu także jeden utwór z projektu DEAD RAVEN CHOIR, cover Cohena 'First We Take Manhattan'.
Szkoła Muzyki Współczesnej HUTA METALU w Krakowie kieruje swoją ofertę do wszystkich chcących rozwijać umiejętności muzyczne - od nauki gry na instrumentach po zajęcia z historii muzyki i realizacji dźwięku.
Koncert Dariusza Ziółka i Grzegorza Poliszaka w Salonie Jazzowym w Pałacu Szustra, zapowiada się jako pełna humoru jazzowa uczta z niecodziennymi aranżacjami. W repertuarze znajdą się autorskie utwory aranżowane na gitarę basową, perkusję i głos.
Poznajcie historię użytkownika forum basoofki, który opowiada o swojej przygodzie z basem od późnych lat 90. Od sporadycznych sesji na starej Jolanie, do regularnych spotkań muzycznych z kolegą.
Podczas niezapomnianej sesji nagraniowej z przyjaciółmi, zrodziła się nie tylko wspaniała sala prób, ale również 20 godzin nagrania prób basu i perkusji. Zdumiewające, jak muzyka łączy ludzi i pozwala im na wyrażenie siebie w najbardziej nieoczekiwany sposób.
Warsztaty instrumentalne dla pasjonatów gry na basie, gitarze, klawiszach i perkusji organizowane w ramach Bruk Festival 2012. Wojtek Pilichowski, jeden z najlepszych basistów w Polsce, odpowiada za nie.
W ramach naszego najbliższego występu zaprezentujemy między innymi standardy bossanovy, próbując przełamać stereotypy i powszechne błędy w ich wykonywaniu. Podzielę się dwiema różnymi linią basu, które pomogą zrozumieć i oddać wyjątkowy swingujący charakter tego gatunku.
Nowa sala prób SILENT SCREAM w Warszawie przy ul. Odrowąża 9 oferuje najwyższej jakości sprzęt dla muzyków, w tym wzmacniacze Ampeg i Marshall oraz perkusję Gretsch Catalina Maple. Oferujemy atrakcyjne ceny i sporo wolnych terminów.
Arteplanet oferuje profesjonalne, klimatyzowane sale prób w centrum Poznania. Pokoje zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie i jakości dźwięku, zapewniają idealne warunki do tworzenia muzyki.
Gdyńskie Warsztaty Muzyczne to unikalna okazja dla ludzi w każdym wieku, aby zgłębić tajniki gry na wybranych instrumentach i home recording pod okiem doświadczonych muzyków. Warsztaty odbędą się w dniach 15-16.10.2011 w Gdyńskim Liceum Autorskim, oferując uczestnikom doskonałe warunki do nauki i wspólnego muzykowania.
Autor dzieli się swoją pasją do muzyki, przybliżając czytelnikom swoje doświadczenia i miłość do perkusji oraz basu. Opowiada o przeszkodach, takich jak kontuzja i przeprowadzka, które wpłynęły na jego możliwość gry na ulubionych instrumentach.
NoMeansNo, legendarna grupa z Kanady ciesząca się wielkim uznaniem wśród miłośników muzyki alternatywnej, zagra we Wrocławiu. Ich unikalne brzmienie jest rozpoznawalne od pierwszych sekund dzięki wiodącej roli basu i perkusji.
Właściciel Ashdown Electric Blue 12-180 dzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi mocy i skuteczności wzmacniacza podczas prób i koncertów. Pomimo oczekiwań, 180W zdaje się nie wystarczać do przebicia się przez dźwięk perkusji, zwłaszcza przy niskich tonach.
V Letnie Warsztaty Bluesowe to wydarzenie z serii edukacyjnych, odbywające się w Puławach w dniach 17-20 sierpnia 2011 r., zorganizowane przez Puławski Ośrodek Kultury 'Dom Chemika' oraz Towarzystwo Inicjatyw Własnych 'Inspiracje'. Warsztaty skierowane są do miłośników muzyki bluesowej i oferują zajęcia w klasach takich jak gitara elektryczna, harmonijka ustna, perkusja, gitara basowa, gitara akustyczna oraz śpiew.
Podczas poszukiwania w internecie lekcji gry na gitarze basowej, natknąłem się na technikę klang, którą wielu internetowych nauczycieli próbuje przedstawić. Okazuje się, że jest ona dla mnie zbyt perkusyjna i niezbyt związana z harmonią, a moje lenistwo nie pozwala mi poświęcić jej zbyt dużo czasu.
Nasz perkusista, Marcin, od lat zmaga się z Mięsakiem Ewinga, ciężkim nowotworem kości. Teraz, gdy rak osiągnął czwarte stadium, jedyną nadzieją jest kosztowna operacja za granicą.
Autor dzieli się swoją historią przejścia z perkusji na gitarę basową i wyraża nadzieję na rozwój swoich umiejętności, wspierając się doświadczeniami z przeszłości oraz nowo pozyskanym instrumentem.
Przedstawiam nowy projekt muzyczny, który zrodził się z koleżeńskiego spotkania i szybko rozwinął w pełnoprawny zespół łączący różne style muzyczne. Zespół składa się obecnie z sześciu osób, w tym instrumentalistów o szerokim spektrum możliwości.
Autor dzieli się swoim doświadczeniem z koncertu big-bandu Peter Herbolzheimer Rythm&Brass Combination, na którym perkusista pomylił rytm. Opowiada również o innej anegdocie powiązanej z przeglądaniem stron o tematyce basowej.
Opowieść 17-latka o tym, jak zaczął grać na basie i założył zespół 'Walking At The Roadside'. Inspiracja, nauka samodzielna i plany na przyszłość.
W tekście autor rozważa możliwości i funkcjonalności automatów perkusyjnych sterowanych stopą, zwracając uwagę na aspekty takie jak podłączenie footswitcha, przejścia, edycja sampli oraz kwestie brzmieniowe.
Targi Music Media to miejsce, gdzie pasjonaci muzyki mogą doświadczyć czegoś wyjątkowego. Od marimby po DJ'ską konsoletę, to wydarzenie oferuje możliwość odkrycia najnowszego sprzętu muzycznego i uczestniczenia w warsztatach.
Rozpoczynając od zestawu perkusyjnego, poprzez różne modele basu, aż po zaangażowanie w krakowską scenę muzyczną, moja muzyczna podróż jest pełna zwrotów akcji. Aktualnie, jako dumny właściciel Spector Legend 6 Classic i członek zespołu Sadman Institute, kontynuuję moją pasję do basu.
Pojęcie 'groove' jest metafizycznym aspektem muzyki, który nie poddaje się łatwo obiektywnej analizie. Jest to właściwość utworu, dzięki której zaczynamy tupać nogą i bujać się w rytm muzyki.
Klinika Gitary Basowej (KGB) w Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie to wyjątkowe miejsce dla basistów i ich kolegów z zespołów, gdzie mogą rozwijać swoje umiejętności oraz przygotować się do BASSDAYS. W roku 2009, KGB rozszerza swoje warsztaty o lekcje perkusji i gitary elektrycznej z honorowym patronatem Wojtka Pilichowskiego.
Zastanawiam się, jak skonstruować funk fingers samodzielnie, ponieważ nie są one już nigdzie dostępne. Zastanawiam się nad materiałem na końcówki, który by nie niszczył strun ani samych pałeczek.
Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach zaprasza na drugą edycję Ogólnopolskich Warsztatów Muzycznych Mikołajki 2009. Warsztaty są szansą na naukę od doświadczonych muzyków takich jak Robert Luty, Piotr Żaczek czy Marek Napiórkowski i obejmują zajęcia oraz jam session.
Paweł, młody basista z Jeleniej Góry, dzieli się swoją pasją i doświadczeniami muzycznymi. Gra na bassie około półtora roku i ma za sobą fascynującą kolekcję sprzętu oraz zamiłowanie do cięższych brzmień.
Marcin, perkusista z ponad 4-letnim doświadczeniem, opowiada o swojej decyzji zmiany instrumentu na bas. Fascynuje go muzyka funk, jazz, soul i po 2 miesiącach gry na basie czuje się bardzo zachwycony.
Autor opisuje swoje trudności z koordynacją ruchów nóg i rąk, co utrudnia mu występy sceniczne oraz granie na instrumentach, takich jak gitara czy perkusja. Mimo prób i ćwiczeń, problem nadal pozostaje niepokonany, co generuje frustrację i zniechęca do dalszego rozwijania umiejętności muzycznych.
Jako nowy członek społeczności opowiadam o swojej muzycznej drodze, począwszy od perkusji, poprzez doświadczenia z różnymi kapelami, aż po obecną fascynację basem. Obecnie poszukuję nowego, wyższej klasy sprzętu basowego i zamierzam zainwestować w piec oraz bas 5-strunowy.
Pierwsze kroki zespołu w studiu nagrań rozpoczęły się od wielu przeszkód, ale ostatecznie udało się zarejestrować perkusję do dwóch utworów. Pomimo ograniczeń i śmiesznych sytuacji, poczucie humoru i pasja do muzyki pozostają niezmienne.
Autor rozważa zakup gitary basowej i jednoczesną naukę gry na niej oraz na klawiszach. Staje przed dylematem wyboru instrumentu do 900zł i zastanawia się, czy powinien najpierw opanować grę na gitarze klasycznej lub elektrycznej.
W Połowie Melodii to zespół, który narodził się z przypadkowej jam session w Ełckim Centrum Kultury. Zespół gra głównie improwizowaną muzykę i mimo że członkowie rozjechali się na studia, nadal tworzą muzykę, która jest dostępna na ich kanale na YouTube.
Muflony to nietypowa kapela złożona z trzech ludzi z gitarami i perkusją, która gra wszystko, co członkowie lubią. Ich muzyka jest inspirowana między innymi przez RHCP.
Autor, przesiadając się z perkusji na bass, zastanawia się nad wyborem swojego pierwszego basowego sprzętu. Dysponując budżetem 6000 zł, rozważa zakup modeli Fender oraz wzmocnienia Hartke.
Autor dzieli się swoją wizją zorganizowania dużego koncertu z udziałem kapel członków basoofki, zawierającą masowy jam session z gitarami i perkusją. Zdaje sobie sprawę z wyzwań i kosztów, ale marzy o realizacji tego planu.
Autor rozważa zakup swojego pierwszego wzmacniacza basowego, analizując oferty Ashdown na Allegro i zastanawiając się nad budżetem. Potrzebuje wzmacniacza, który poradzi sobie w sali prób i przebije perkusję, z zakładanym budżetem 800 zł.
Kolejne Śląskie Warsztaty Artystyczne odbędą się w dniach od 18 do 22 lipca. Zajęcia obejmują klasy takie jak gitara basowa, perkusja i inne, a sama uczestnictwo w nich jest całkowicie bezpłatne.
Walrus Audio rozszerza swoją serię narzędzi użytkowych Canvas o pasywny Re-Amp. To narzędzie studyjne służy do ponownego wysyłania już nagranych ścieżek basu, gitary, perkusji czy innego instrumentu przez pedały, efekty lub różne kombinacje wzmacniaczy.
Evan Marien i Dana Hawkins powracają z nowym albumem 'Elysian', na którym gościnnie pojawiają się znane postaci ze świata muzyki. Ten album to podróż przez innowacyjne brzmienia basu i perkusji, spajanej przez talent wielu artystów.
W albumie Coffin/Perlson/Krauss, Viktor Krauss łączy siły z Jeffem Coffinem i Jordanem Perlsonem, tworząc niezwykłe brzmienia na basie. To projekt pełen muzycznej chemii i niezwykłych aranżacji.
Boss rozszerza swoją ofertę pedałów loopowych o RC-10R Rhythm Loop Station, zaprojektowany z myślą o tworzeniu muzyki na żywo. Ten innowacyjny pedał łączy w sobie ponad 280 rytmów z oddzielnymi sekcjami oraz dwukanałową pętlę, pozwalając na tworzenie złożonych aranżacji.
Singular Sound prezentuje BeatBuddy Mini 2, pedał perkusyjny, który wprowadza nową jakość doświadczeń muzycznych dla basistów. Zobacz, co go wyróżnia.
QUANTUMloop to przełomowe urządzenie od Ortega Guitars, łączące looper z wbudowaną multicyfrową stompbox perkusją. Posiada 16 fabrycznych sampli oraz cztery sloty na własne próbki.
Boss prezentuje DR-01S Rhythm Partner, pierwszą na świecie maszynę perkusyjną zaprojektowaną specjalnie dla muzyków akustycznych. Urządzenie oferuje organyczne brzmienia perkusyjne i proste, wszechstronne rytmy.
Były basista zespołu Metallica, Jason Newsted, zapowiada swoje powrót na scenę muzyki ciężkiej. W niedawnym wywiadzie ujawnił pierwsze informacje na temat jego nowego metalowego projektu.
MusicRadar.com to wiodąca strona internetowa dla twórców muzyki, oferująca wgląd w proces twórczy gwiazd, recenzje sprzętu i porady od ekspertów. Zespół składa się z doświadczonych muzyków i producentów, którzy dzielą się swoimi radami i wiedzą z czytelnikami.
Zmiana instrumentów może być życiową decyzją, która otwiera przed muzykiem zupełnie nowe horyzonty. Historia jednego z basistów, który rozpoczął swoją muzyczną podróż od perkusji, jest tego idealnym przykładem.
Artykuł zagłębia się w trudności i przełomowe momenty muzyka walczącego z teorią muzyczną. Przygląda się, jak kontekst, doświadczenie i powtarzalność odgrywają kluczową rolę w uczynieniu teorii muzycznej czymś więcej niż tylko zestawem zasad.
Ćwiczenie na wolnych tempach może wydawać się mniej ekscytujące, ale to właśnie w tych momentach najbardziej ujawniają się nasze wady i mocne strony jako muzyków. Dowiedz się, jak praktykowanie z większą uwagą na wolniejsze tempo może znacząco poprawić twoje umiejętności.
Odkryj, jak praktyka i dyscyplina mogą przeistoczyć Twoje umiejętności gry na basie, skupiając się na rozwijaniu solidnego groove'u. Stajesz się tym, jak ćwiczysz, dlatego warto stać się 'studentem groove'u'.
Artykuł opisuje wyzwania wynikające z różnic w podejściu do muzyki między basistą a perkusistą, oraz rozwiązania, które mogą pomóc w osiągnięciu muzycznej harmonii między nimi. Dotyka tematu adaptacji i wzajemnego słuchania w zespole.
DigiTech, pod nowym właścicielstwem, powraca do produkcji wprowadzając SDRUM Strummable Drums, innowacyjne urządzenie, które pozwala gitarzystom i basistom tworzyć wzorce perkusyjne poprzez proste strumieniowanie na strunach.
W tym miesiącu chciałem podzielić się z Wami moim podejściem do stosowania kompresji równoległej, co może znacząco wpłynąć na jakość brzmienia basu w Twoich miksach.
Historia mojego pierwszego kontaktu z bębnem basowym, który stał się początkiem mojej muzycznej przygody. Od nienawidzonej obowiązkowej części zespołu pep do kluczowego elementu w moim życiu zawodowym.
Artykuł rzuca światło na ważny, często pomijany aspekt muzyki zespołowej - wsparcie dla solówek perkusisty. Przedstawia praktyczne sposoby na utrzymanie dynamiki i kreatywności podczas solowej gry perkusisty.
Poruszający temat multiinstrumentalizmu w kontekście umiejętności i rozwoju muzyka. Czy warto poświęcić się jednemu instrumentowi, czy może lepiej rozłożyć swoje zainteresowania na więcej?