Koncert

Share your love:

The Rock

Koncert w Wałbrzyskim „The Rock”. Publiczność dopisala w 100 %…

Bitchcraft 22.04

Ostatnio nie graliśmy, więc wrzucę parę zaległych fotek Bitchcraft zkoncertu…

Fosogranie w Krobi

Retrospective w plenerze. Koncert na poziomie i w miarę urozmaicony…

z nogą w gipsie

Koncert Juwenalia w Częstochowie, zmuszony byłem siedzieć na piecyku boledwo…

20 TIMES…a night !!!

Koncert w zaścianku…miasteczko studenckie AGH, przegląd kapel studenckichKAPELIADA… Tak na…

Tanya O’Callaghan

Sympatyczna kapela Ever27, miałem okazję wypożyczać im wczoraj sprzęt nakoncert,…

Kjub koncertowo

Jakość straszna, ale to są najsensowniejsze zdjęcia jakie udało mi…

MusikMesse 2011

Koncert niesamowitych basistów zorganizowany przy stoisku Warwicka naMusikMesse 2011. Zdjęcia…

ibanezbass – live

To zdjecie pochodzi z koncertu zespołu Rebelium Sadisticum w Zgorzeleckimamfiteatrze…

Zabawki

Na próby, koncerty i ćwiczenia. Mój sprzęt: Fender 98′ American…

D & D.

Domiś & Druk Nr 5. Z koncertu w Kolsku 22.08.2008r…

Tak, tak…

Podczas koncertu mojej nowej kapieli pt. St. Patric’s Day. Bodajże…

Warbellbass w Hadesie

spokój->ogień->skupienie przy klangu->zaciesz :)) z koncertu w Hadesie, Namysłów. fot.…

Michael Manring

Uczeń Jaco Pastoriusa, basowy kozak, geniusz i maczo pełną gębą.Oglądałem…

basista

Oto ja,czyli fraza z zespołu muhy,jak widac gram na basie,a…

Rockowa Wirówka

Drugi występ mojego obecnego zespołu. Koncert odbył się w MakowiePodhalańskim…

Karen Cuda

basistka Nashville Pussy; własnoręcznie pstryknięte zdjęcie podczaskoncertu – 19 II…

Kudłaty

Narazie tylko jedna fotka z koncertu. Yyy… A ten dzieciak…

WOŚP 2013 i nie tylko

Tekst opisuje doświadczenia autora z koncertu związanego z WOŚP 2013 w klubie "Amber" w Wodzisławiu Śląskim, skupiając się na warunkach pogodowych i używanym sprzęcie. Autor wspomina o zimnie, nieidealnych warunkach dla fotografii oraz o sprzęcie muzycznym, na który składa się Yamaha RXB 270 oraz Fender Rumble 150.

Hajd Park Muzyczny – Rydułtowy

Ostatni koncert w Hajd Parku Muzycznym w Rydułtowach okazał się wyjątkowo charytatywnym wydarzeniem. Wstęp kosztował zaledwie 5 zakrętek, a cały dochód został przeznaczony na wsparcie osób niepełnosprawnych.

Exodus – gościnny występ

Podczas trasy Thrashfest Classics w Katowicach, wokalista zespołu Exodus, Rob Dukes, zaprosił mnie na scenę. Śpiewałem z nim Metal Command, stojąc na scenie przed ponad tysiącem ludzi.

Bochnia 28.08, rock autostrada

Autor dzieli się swoimi przeżyciami z koncertu w Bochni, gdzie spotkał się z nieprofesjonalnym zachowaniem akustyków, których odpowiedź na problem techniczny była nie tylko niepomocna, ale też żenująca. Szczególnie zwraca uwagę na to, jak trudno jest znaleźć dobrego akustyka, bez którego koncert nie może się odbyć na odpowiednim poziomie.

Słodki Całus Od Buby – Kropka, Głuchołazy,16 VII 2011

Koncert Słodkiego Całusa Od Buby w Głuchołazach był wyjątkowym doświadczeniem, nie ze względu na perfekcyjne wykonanie, ale dzięki niezapomnianej atmosferze radości, wspólnoty i dobrej zabawy. Czeskie piwo, śliwovica i turbokofola w towarzystwie fantastycznych ludzi i pięknych górskich widoków stworzyły wyjątkowe wspomnienia.

Formacja – Szanty We Wrocławiu 2011

Podczas występu we Wrocławiu w lutym 2011 roku, tuż przed wejściem na scenę, zdarzył się nieoczekiwany wypadek z kontrabasem. Szczęśliwie, dzięki szybkiej reakcji muzyka, możliwe było znalezienie tymczasowego rozwiązania.

H.E.X.E. – Koncert na Prog Rock Fest w Redzie – 28 VIII 2010

Pierwszy koncert zespołu H.E.X.E. w nowym składzie, z moim udziałem, odbył się 28 sierpnia na stadionie w Redzie, podczas Prog Rock Festiwalu, przed zespołem WarszawskaDianoya. Mimo pierwszego występu, odbiór publiczności był znakomity, co przyniosło oferty koncertów oraz propozycję wydania płyty.

Dr YRY- TPN25, Zacier

Dr YRY to wszechstronny muzyk, który swoimi umiejętnościami zawładnął sceną muzyczną. Grając na basie w zespołach takich jak TPN25 i Zacier, udowadnia, że jest prawdziwą muzyczną siłą.

Romek Puchowski

Romek Puchowski, znany głównie z projektu KLIK Von Zeit, to wszechstronny muzyk korzystający z gitary Dobro, basu i loopera w swoich solowych bluesowych przedsięwzięciach. Używa vintage'owego basu AlKo, co dodaje unikalnego charakteru jego muzyce.

Przystanek Woodstock – Finał z Cichońskim

Autor opisuje swoje doświadczenie grania na basie podczas finału Woodstocku z Leszkiem Cichońskim. Mimo początkowych planów zmiany utworu z powodu pogody i niskiej frekwencji, zespół zdecydował się zagrać 'Hey Joe'.

Warwick BC150

Warwick BC150 to wzmacniacz basowy, który zaskakuje swoją wszechstronnością i mocnym brzmieniem. Umożliwia wydobycie zdecydowanych tonów zarówno na koncertach, jak i podczas prób, sprawdzając się w różnych gatunkach muzycznych.

Na 4 kontrabasy i męski głos

Recenzja koncertu inspirowanego tekstem Johnyego Cage'a pt. "Przeludnienie sztuki", zorganizowanego przez Stowarzyszenie Artystyczne "Mózg". Wykonawcami byli Olo Walicki, Wojtek Mazolewski, Sławek Janicki oraz Peter Jacquemyn, którzy zaprezentowali niezwykłe umiejętności w grze na kontrabasie.

Sesja na mieście.

Ostatnio miałem okazję uczestniczyć w sesji zdjęciowej w miejskim klimacie, gdzie pozowałem ze swoim Squierem Jaguar Bass. Pomimo wcześniejszych problemów finansowych i konieczności sprzedaży droższego sprzętu, udało mi się kupić ten model basu, który okazał się świetnym wyborem pod względem jakości dźwięku i komfortu gry.

Manou N’Guessen Gallo

Manou N'Guessen Gallo, pochodząca z Wybrzeża Kości Słoniowej basistka, wokalistka i kompozytor, odniosła znaczący sukces na arenie międzynarodowej. Urodzona w 1972 roku artystka, zyskała międzynarodowe uznanie dzięki swojej pracy z zespołem Zap Mama oraz solowym albumom.

LD WS 1000 – system bezprzewodowy

Po kupnie systemu bezprzewodowego LD SYSTEMS WS1000B, moje doświadczenia z grą na koncertach znacząco się poprawiły. Umożliwia swobodę ruchu bez obawy przed kablami i oferuje wysoką jakość dźwięku.

graciarnia

Opisuję moje doświadczenia z używaniem basowego sprzętu: Ibanez BTB 405, Ampeg SVT3 proUSA, Sansamp Bass Driver DI, oraz kolumny 2x10. Dostrzegam plusy i minusy, wspominając o zmianach i planach zakupowych.

Moje basowe wspomnienia

Autorka dzieli się swoimi wspomnieniami związanych z grą na basie, zarówno z koncertów, jak i niezwykłych miejsc, które odwiedziła dzięki swojej pasji.

Zespół Pieśni i Tańca Jagódki

Opowieść o wyjątkowych występach Zespołu Pieśni i Tańca Jagódki, podczas których zimno i niefortunne pozycjonowanie na scenie stawiało przed muzykami nietypowe wyzwania. Mimo trudności, kontrabas zespołowy zawsze pozostawał w centrum uwagi, nawet jeśli był popękany i głuchy.

Hohner B Bass V

W tym artykule przyglądam się bliżej Hohner B Bass V - gitarze basowej, która zyskała moje uznanie zarówno podczas prób, jak i koncertów. Startowaliśmy z obniżonym strojeniem, a Hohner okazał się doskonałym wyborem nie tylko ze względu na brzmienie, ale również komfort użytkowania.

Lipali, POKiS Płock 2008

Koncert zespołu Lipali, który odbył się 17 lutego w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, był wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich fanów rocka. Niesamowita energia zespołu, fantastyczny kontakt z publicznością oraz świetnie dobrana setlista zrobiły z tego wieczoru niezapomniane przeżycie.

[combo] Fender Rumble 100/210

Niedawno kupiłem wzmacniacz Fender Rumble 100/210, który wypróbowałem zarówno na próbach, jak i na koncercie. Jego brzmienie, moc oraz funkcjonalność sprawiają, że jest doskonałym wyborem dla każdego basisty.

[relacja] Red Hot Chili Peppers 3 lipca 2007

3 lipca 2007 roku stałem się świadkiem jednego z najbardziej elektryzujących koncertów rockowych w Polsce, w wykonaniu legendarnego zespołu Red Hot Chili Peppers. To wydarzenie udowodniło, że biali mężczyźni po 40 mogą jeszcze zrobić niesamowite show bez używek, rozpalając do czerwoności serca fanów.

Action!

Oto ja…bo wkoncu się kiedyś musialem ujawnic 🙂 Koncert na…

Znowu ja

Znowu ja na koncercie. Gig w pubie Świetlica w Siedlcach.…

Leo Lyons

Basista legendarnej blues rockowej kapeli Ten Years After. Na koncercie…

Koncert 01.04.14

Moje skupienie podczas gigu Let’s Play – Czyli Wtorkowe Granie…

17.03.2013 Winter Jazz Night @ Warszawa, Black Sheep

Winter Jazz Night to wyjątkowe wydarzenie muzyczne w Warszawie skierowane dla fanów jazzu oraz tych, którzy poszukują idealnego sposobu na spędzenie niedzielnego wieczoru. Składające się z utalentowanych muzyków trio jazzowe obiecuje niezapomniane wrażenia i doskonałą muzykę na żywo.

Fender Precision Gibson Ripper Gibson Thunderbird

W niniejszym artykule przedstawiam swoją kolekcję basów składającą się z Fender Precision, Gibson Ripper i Gibson Thunderbird. Każdy z tych instrumentów ma swoją niepowtarzalną historię i charakter brzmienia, które zostały sprawdzone zarówno na koncertach, jak i w studio.

Cień 29.09.2012

Opisuję moje pierwsze prawdziwe doświadczenie z koncertem, które wyróżniało się brakiem tremy i nietypowo małą sceną. Podkreślam również pozytywne recenzje i zgubienie kabla do basu.

Mobilna kolumna 112

Rozglądam się za mobilną kolumną głośnikową idealną do małych koncertów, prób i kameralnych występów. Rozważam między innymi modele od Markbass, Noisy Box oraz Fender, szukając sprzętu, który będzie łatwy w transporcie a także oferujący mocną jakość dźwięku.

Nagłaśnianie pieca poprzez dibox

Naglasnianie Pieca Poprzez Dibox
Wojtek zmaga się z problemem zbyt słabego wzmocnienia swojego 60-watowego pieca basowego podczas koncertów. Rozważa użycie diboxa do nagłośnienia, zastanawiając się, jak najlepiej go podłączyć, i szuka tańszych rozwiązań.

Böse – stoner rock

Bose 8211 Stoner Rock
Zespół Böse z Oppeln łączy granice stonera z nieograniczonymi dźwiękami świata poprzez całkowitą improwizację. Planują wydanie kasety Triglav i organizację niekonwencjonalnych koncertów.

Nagłośnienie

Autor zaczyna przygodę z basem, używając pożyczonej gitary i powermixera Yamaha emx860st służącego dotychczas do nagłośnienia wokalu. Wyraża obawy, czy używanie tego sprzętu do nagłośnienia bassu na dużych mocach i na jednej kolumnie Yamaha sv12 nie uszkodzi membran.

Raging Death live @ Grabofest vol.4 [19 IV 2013]

Koncert Raging Death na festiwalu Grabofest vol.4 w Czechach przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Organizacja, publiczność i atmosfera sprawiły, że ten występ na długo pozostanie w naszej pamięci.

Help! Zabrakło miejsca na moście – menzura.

Help Zabraklo Miejsca Na Moscie 8211 Menzura
Autor ma problem z dostrojeniem swojego basu po zmianie strun na mniej znane, tańsze. Pomimo zastosowania tych samych rozmiarów co wcześniej, menzura nie pozwala dostroić struny E do końca.

Kilka pytań o osprzęt Diy

Kilka Pytan O Osprzet Diy
Dawid, 16-letni entuzjasta elektroniki i basista, podąża za swoją pasją do budowy własnego zestawu combo basowego. W artykule zadaje pytania dotyczące mocy potrzebnej na koncerty, wyboru materiałów na ściany combo i inwestycji w preamp lampowy.

Combo bassowe na koncerty

Combo Bassowe Na Koncerty
Niedługo rozpoczynam koncerty z zespołem i szukam mocniejszego combo bassowego, ponieważ obecny Hartke 300bk nie daje rady przy perkusji. Moim budżetem jest maksymalnie 1000zł.

Blaze Bayley [ex-Iron Maden] 27.03.2014 Wrocław

Blaze Bayley, były frontman legendarnego zespołu Iron Maiden, zagra koncert we wrocławskim klubie Liverpool 27 marca 2014. Promuje on swoją antologię 'Soundtracks of My Life', zawierającą utwory z 30 lat jego działalności muzycznej.

11.09.2013 Mud Walk i Mamont we Wrocławiu!!!

Zaproszenie na koncert dwóch szwedzkich zespołów stoner rockowych, Mud Walk i Mamont, które odbyło się 11 września 2013 we Wrocławiu. Te zespoły wyróżniają się unikalnym stylem muzycznym - Mud Walk przynosi bluesowo-rockowe brzmienie inspirowane latami 60-tymi, natomiast Mamont dostarcza psychodeliczne doznania i reminiscencje pustynnego brzmienia.

[Warszawa] 5 marca – koncert

Organizujemy koncert w Warszawie, 5 marca 2011, poszukujemy 2-3 zespołów do wspólnego grania. Zapraszamy do kontaktu z naszym gitarzystą Anubisem.

Dni Łowicza

Impreza 'Dni Łowicza' z dnia 23.06.2012 okazała się wyjątkowo sympatyczna, z udziałem fantastycznych ludzi i niezapomnianym wsparciem dla zespołu przypominającego legendarnych Beatlesów.

ROCK FEST SZAMOCIN

Rock Fest Szamocin
Największe wydarzenie muzyczne w tej części świata, ROCK FEST SZAMOCIN, obiecuje ogromne emocje dla fanów muzyki rockowej, bluesowej, punkowej i metalowej. Wyśmienite zespoły są gotowe roznieść w pył wszystko w promieniu 100km.

Mr. Best @ Camden Rock 11/09/2011

Ostatnio miałem okazję uczestniczyć w koncercie londyńskiego rapera Mr. Besta, który odbył się w Camden Rock. Koncert był wyjątkowy ze względu na żywy skład i niesamowite jamy muzyczne.

Tomasz S.

Tomasz S., basista z długą historią występów, dzieli się swoją pasją do basu i muzyki. Od rockowego zespołu do projektów gothmetalowych, Tomasz planuje rozpocząć swój własny projekt, a jego doświadczenie obejmuje różnorodny sprzęt basowy.

11.04 Megadeth, Slayer, spotkanie

Przed nadchodzącym koncertem Megadeth i Slayer, organizuję spotkanie dla basistów i fanów basu. Odbędzie się ono w małej salce w centrum Łodzi, gdzie będzie można podzielić się wiedzą i umiejętnościami przy dźwiękach basu. Zapraszam do wspólnego grania na sprzęcie, jaki ze sobą przyniesiecie, choć dostępny będzie także mój Ampeg.

Peavey Tour 450 – spalona końcówka mocy?

Opisuję swoje doświadczenia po tym, jak mój wzmacniacz Peavey Tour 450 przestał działać tuż przed koncertem. Pozostawia pytania o potencjalną usterkę i szuka lokalnej pomocy w naprawie.

Dziwny dźwięk??

Autor opisuje problem z dziwnym dźwiękiem emitowanym przez jego elektryczną gitarę basową, którą posiada od dwóch lat. Wskazuje, że dźwięk pojawił się podczas strojenia bez wzmocnienia i zastanawia się, czy wymiana strun może rozwiązać ten problem.

jaki zestaw na próby i koncerty?

Doradzamy, jak skompletować idealny zestaw głośnikowy do gry na basie, który sprawdzi się zarówno w salce prób, jak i na koncertach. Przyglądamy się modelom odpowiednim dla muzyki pop-rock, blues i country.

Jaki sprzęt rzędu 2200zł [próby/koncerty]?

Początkujący basista, przygotowujący się do gry w kapeli, poszukuje zarówno gitary basowej jak i wzmacniacza mieszczących się w budżecie 2200zł. Preferencje skupiają się na sprzęcie używanym, z naciskiem na gitary basowe LTD oraz na mocne wzmacniacze, które będą służyć zarówno na próbach jak i mniejszych koncertach.

TARNOWSKIE ŻNIWA MUZYCZNE

TARNOWSKIE ŻNIWA MUZYCZNE to cykliczna impreza muzyczna organizowana w Tarnowie, umożliwiająca prezentację zespołów z Tarnowa, okolic a nawet odleglejszych miejsc. Wstęp na wydarzenie jest darmowy, a koncerty odbywają się co miesiąc.

Box Taurus BL 300H + TF-210

Rozważam zakup zestawu Box Taurus BL 300H + TF-210 za około 2500 zł, w celu użycia na próbach i koncertach. Pytam o głośność, możliwość rozbudowy oraz alternatywy w tej cenie.

Dwa koncerty – dwa oblicza tego samego basu

Opisuje moje doświadczenia z dwóch różnych koncertów, na których ten sam basista używał identycznego modelu basu Fender Jazz, ale z zupełnie różnym efektem dźwiękowym. Pierwszy koncert zachwycił głębokim i wyrazistym brzmieniem, podczas gdy drugi zostawił wiele do życzenia.

Ćwiczonko- Klang + parowanie palców

Prezentuję swoje ćwiczenie, które jest elementem mojej rozgrzewki przed koncertami. Pomaga ono w rozciągnięciu palców, technice legato oraz w parowaniu palców.

Kontuzja, tragiczna kontuzja

Po nieudanym koncercie na wsi spotkała mnie tragiczna kontuzja podczas wsiadania do samochodu. Cztery palce prawej ręki zostały zmiażdżone i nie będę mógł grać na basie przez jakiś czas.

Zajechałem kolumnę… NOT

Podczas próby zespołu zauważyłem, że przy mocniejszym przywaleniu w strunę, moja kolumna Marshall MBC410 daje niepokojące dźwięki. Przekonałem się, że do koncertu 8 stycznia nie zdążę jej naprawić, więc będę musiał pożyczyć sprzęt od innej grupy.

2 kapelki w ktorych cos tam pykam ;]

Artykuł opowiada o moim doświadczeniu w graniu w dwóch zespołach muzycznych, FARMA i Mentally Deranged. Mimo problemów z jakością nagrań FARMA i ograniczonego ruchu na scenie w przypadku Mentally Deranged, moje doświadczenia są cenne i warte podzielenia się.

Panta Rhei, Kolędy – 100% akustycznie!

Zespół Panta Rhei zabiera słuchaczy w świąteczną podróż z ich unikalną, akustyczną interpretacją kolęd. Materiał został przygotowany w zaledwie trzy próby, co dodaje uroku ich live wykonania.

Nail Quartet – female fusion band – KONCERT!

Zespół Nail Quartet, składający się z utalentowanych muzykarek, zaprasza na promocyjny koncert z nowym materiałem. Koncert odbędzie się 8 grudnia w klubie Blue Note w Poznaniu, z udziałem gościa specjalnego Lidii Kopania.

Marshall MB4410

Zastanawiam się nad zakupem Marshalla MB4410 na potrzeby zespołu grającego ostrą muzykę. Pytam o opinie na jego temat, jego zdolności do brzmienia rocka i metalu oraz czy warto dokupić kolumnę Marshall MBC115.

Deszcz, wiatr, plaża i Epifani.

W niecodziennych warunkach pogodowych miałam swój sceniczy debiut z zespołem, gdzie nasz występ wspierał Epifani potężny o mocy 1000W. Mimo deszczu i wiatru, udało nam się zagrać sześć kawałków, które widownia przyjęła bardzo pozytywnie.

Michal Karbowski czyli Robotobibok oraz inni spokojni polscy basiści?

Ostatnio miałem okazję uczestniczyć w koncercie grupy Robotobibok, gdzie basista, Michał Karbowski, zrobił na mnie ogromne wrażenie. Jego gra na basie to przypomnienie, że nie trzeba gry na tym instrumencie sprowadzać do technicznych wirtuozerii, aby był on idealnie wpasowany w skład zespołu.

Ropa z pępka i inne takie – czyli wymówki muzyków.

W drodze na próbę zespołu, nasz perkusista zadzwonił, aby odwołać spotkanie, twierdząc, że cierpi na nietypowy problem zdrowotny – ropiejący pępek. Sytuacja ta zdemolowała plany związane z przygotowaniami do nadchodzącego koncertu, który ma się odbyć za miesiąc.

String Project

Projekt String to realizacja marzeń o graniu na pianie z prawdziwą sekcją muzyczną. Po pół roku organizacji, skład młodych talentów z szkoły muzycznej jest gotowy na premierowy koncert, który zawiera kompozycje inspirowane muzyką ludową oraz bossa nova.

Richard Bona we Wrocławiu

21 października Richard Bona da dwa koncerty we Wrocławiu. Jeden z zespołem Anny Marii Jopek o 16:00, a drugi solowy o 20:00, w ramach II Ethno Jazz Festival.

Klinika Gitary Basowej z W.Pilichowskim w Warszawie 2-3.11.2007

Warsztaty Klinika Gitary Basowej, prowadzone przez profesora Wiesława Pilichowskiego oraz doktora Tomasza Łosowskiego, odbyły się w Warszawie w dniach 2-3 listopada 2007. Zapewniono różnorodność programu, w tym uroczyste otwarcie, warsztaty dla basistów oraz sekcji rytmicznej, oraz koncert zespołu Pilichowski-Raduli-Łosowski.

Debiut :]

2 czerwca w warszawskim domu kultury 'artbem' odbył się debiut mojej kapeli 'żywe kultury bakerii'. Mimo drobnych wpadek, to była podniosła chwila, którą postanowiłem podzielić się z wami.

Fancy DVD!

Fancy Dvd
Nowe DVD Lesa Claypoola, nagrane przez fanów, ukaże się 29 maja 2007 roku. Zawiera zapis koncertów Fancy Band z unikalnej perspektywy widza.

Koncerty Basistów

Koncerty Basistow
Wiosna i lato przynoszą szereg emocjonujących koncertów dla miłośników basu. Stanley Clarke ze swoim zespołem oraz Richard Bona już niedługo wystąpią w Polsce, a także Dream Theater dla fanów cięższych brzmień.

Pend of Sky wita wszystkich :-]

Marcin Pendowski, znany jako Pend of Sky, opowiada o swojej pasji do basu i swojej muzycznej podróży. Obecnie skupia się na tworzeniu muzyki w zespole The Positive.

Ciekawe koncerty na DVD

W artykule opisano znalezienie interesującego koncertu na DVD zespołu Gov't Mule, gdzie zagrało kilkunastu znanych basistów. Koncert nosi tytuł 'In the deepest end' i łączy w sobie bluesrock dotykający rocka oraz metalu.

Układ aktywny – Bartollini czy Aquilar?

Uklad Aktywny 8211 Bartollini Czy Aquilar
Stoję przed wyborem układu aktywnego do mojego basu i rozważam dwie marki: Bartollini i Aquilar. W najbliższym czasie planuję przeznaczyć na ten cel około 1000zł, poszukuję opinii na temat obu firm.

[KONCERT]Polskie G-3 ? POZNAN

Koncertpolskie G 3 Poznan
W Poznaniu, w CK Zamek odbędzie się koncert trzech znakomitych polskich gitarzystów - Wojtka Hoffmana i gości. Event zaplanowany na 30.08.06 będzie promował pierwszą solową płytę Hoffmana zatytułowaną 'Drzewa'.

Zgiełk

Zgielk
Nowy członek zespołu Zgiełk opowiada o swoich doświadczeniach i planach na przyszłość. Zespół znany jest z koncertowych występów pełnych improwizacji i energii, a także z planów na nagranie nowych utworów.

a Mroku już wie, że to prowokacja? :) ojeojej…Loki, to…

Opowieść o nostalgicznych wspomnieniach z czasów młodości i śmiesznej sytuacji, do której doszło na koncercie mrocznej muzyki. Autor dzieli się także zabawnymi wspomnieniami związanych z muzycznymi pomyłkami w tytułach znanych zespołów.

Koncertowe Combo do 800zł

Koncertowe Combo Do 800zl
Szukając comba koncertowego z ograniczonym budżetem warto spojrzeć na używane modele. Ashdown MAG 300, Peavey 115 TNT oraz Laney RB5 to interesujące opcje, które sprawdzą się w uniwersalnym graniu.

Wzmacniacz ~800-1000

Wzmacniacz 800 1000
Rozpoczynając poszukiwania nowego wzmacniacza do gitary basowej w przedziale cenowym 800-1000 zł, zdecydowałem się sprzedać swój dotychczasowy sprzęt marki Ashdown. Szukam czegoś z więcej wysokimi tonami, idealnego do koncertów.

Ashdown Five Fifteen – problemy i dziwny pomysł

Właściciel wzmacniacza basowego Ashdown Five Fifteen opisuje swoje doświadczenia związane z awarią urządzenia podczas koncertu oraz rozważa niestandardowe modyfikacje sprzętu w celu zwiększenia jego głośności, mimo ograniczonych środków finansowych.

Ashdown mag 300 problem dym

Posiadam Ashdowna mag 300 evo 2, który sprawował się świetnie podczas wielu koncertów. Jednakże w trakcie jednego z występów z głośnika zaczął wydobywać się dym, co skończyło się przestaniem działania wzmacniacza. Zastosowanie diagnosy wskazuje problem z cewką głośnika.

Problem z Laneyem RB8.

Problem Z Laneyem Rb8
Mam problem z moim 300W Laneyem RB8 używanym podczas koncertu w pubie. Pomimo oczekiwań na wysoką głośność, combo okazało się zbyt ciche, a kontrolka limitera się zapaliła, nawet po wymianie głośnika.

Koncert 1000mods – 31.10.2014 Wrocław

Koncert 1000mods 8211 31102014 Wroclaw
Desert Carnival zaprasza na wyjątkowy koncert 1000mods już 31.10.2014 we Wrocławiu. Będzie to pierwsze wystąpienie greckiego zespołu w stolicy Dolnego Śląska, promujące album "Vultures".

Esoteric, Procession, Isole – 15.04.2014 Wrocław

Koncert legendy funeral doom metalu, zespołu ESOTERIC, razem z Procession i Isole, odbędzie się 15 kwietnia 2014 roku we Wrocławiu. Występy zapowiadają niezapomnianą podróż przez najmroczniejsze zakątki ludzkiej psychiki i doom metalu.

HOBBS’ ANGEL OF DEATH W KRAKOWIE 28.12.2013

Cross Over Cracow 4, unikalne wydarzenie thrash metalowe odbywające się tylko raz do roku w Krakowie, zaprasza na jedyny w Polsce koncert legendy lat 80. - Hobbs' Angel of Death. Wystąpią również inne zespoły, takie jak Terrordome, Rusted Brain i Tester Gier, wprowadzając publiczność w świat szybkich temp i brutalnych riffów.

tubas – …XII KROKUS JAZZ FESTIWAL, cz. II_appendix

Wczoraj miałem przyjemność uczestniczyć w koncercie Buster Williams Quartet na XII Krokus Jazz Festival dzięki Dyrekcji JCK. Koncert był porywającym doświadczeniem z udziałem legend jazzu i utalentowanych muzyków, co sprawiło, że wieczór był naprawdę wyjątkowy.
Koncert

Koncerty jak nigdy wcześniejSekcja „Koncert” w Basoofka_NET to miejsce, gdzie miłośnicy dzwięków basowych i muzyki na żywo mogą znaleźć wszystko, co najlepsze w świecie koncertów. Bez względu na to, czy szukasz relacji z najnowszych występów, jesteś zainteresowany historiami z życia trasowego, czy potrzebujesz recenzji najnowszego sprzętu przeznaczonego dla koncertujących basistów, znajdziesz to wszystko w jednym miejscu.Zaczynając od albumów na żywo, takich jak „Live In Colorado, Vol. 2” Bobby’ego Weira & Wolf Bros, poprzez śledzenie zmian w składach zespołów, jak roszada basistów w As I Lay Dying, aż po najnowsze premiery sprzętu, jak wzmacniacz basowy Harley Benton Block-300B dostosowany idealnie do potrzeb koncertujących muzyków, Basoofka_NET stanowi kompletną bazę wiedzy. Dodatkowo, sekcja ta poświęca miejsce na opis wydarzeń charytatywnych i udostępnia informacje o koncertach mniejszych zespołów, podkreślając wagę wsparcia lokalnych scen muzycznych. Sekcja „Koncert” w Basoofka_NET oferuje kompleksowe spojrzenie na świat muzyki na żywo. Od recenzji albumów koncertowych, przez zapowiedzi i dokładne relacje z tras, aż po historie o życiu w trasie i najnowsze wydawnictwa sprzętu basowego przeznaczonego dla koncertujących muzyków.