Wzmacniacz 100W wyprodukowany w marcu 1982r, przez Pana Tosika z…
Od lewej TE 1048H, Tobias Growler 4, TE V-type 4808…
www.i346.photobucket.com Precel w najbardziej kozackim kolorze.
Hej! To moje wiosła w chwili obecnej. Prawdopodobnie Fender poleci…
Na zdjęciu: Ashdown LB-30, AMP BH 420, Ashdown VS-112, Ashdown…
Padł ofiarą aparatu siostry 🙂 Fender 98′ American Standard Jazz…
jakoś ani jedna, ani druga chyba nie jest w całośći…
Pinio zrobił świetną robotę – Blender daje czadu. To solidny…
Nie mogę rozpracować z którego roku on jest, ale najprawdopodobniej2009/2010…
Wiem, że zwyczajowo kolejny precel wywołuje tu odruch “kolejny precel”,…
Moje graty;Jazz z częsci z Guitar Project,pickupy Maerlina (obecnie czarnypickguard)…
Ogólnie to przesrane mieć dwa zainteresowania wymagające sporych nakładówgotówkowych. Jednak…
Niedawno dotarły do mnie fenderki. Narazie jestem na etapie pierwszego…
Hej Jak już obiecałem daje fotki basu 🙂 Jest to…
Seria Vintage ’62 Precision Bass- chyba nie ma piękniejszych Fenderów(oczywiście…
Kilka moich fot z piątej odsłony ‘River of Booze’ w…
… gdyby struna D nie była wybrakowana. Ano, tak to…
Jakiś czas temu wrzuciłem już jedno zdjęcie, ale niedawno cyknąłem…
Niegdyś lider Cop Shoot Cop, ostatnio Firewater. Basista o ciekawym…
Zestaw do grania w domu, ewentualnie zaciągnięcia na jakąś próbę.…
Fender Jazz Bass MIM, na którym gram obecnie, miłość mojego…
Jakiś czas temu wrzuciłem fotę mojego sprzętu, na którym ćwiczę…
Na próby, koncerty i ćwiczenia. Mój sprzęt: Fender 98′ American…
No. To teraz chwalę się ja! Bodajże rocznik 2005, aczkolwiek…
Prezentuję swój nowy nabytek: gitara stylizowana na Fender Jazz Bass…
więcej i lepiej 😉 na www.dominislawa.deviantart.com/gallery/
Chciałem się pochwalić moim nowym basikiem. Posiada parę obić, ale…
Tak, to są fendery. Konkretnie – precision bass special z…
Ostatnio na forum Fendera pewien nowy użytkownik zaprezentował swoje wiosło–…
Bas: Fender Modern Player Jazz Bass Satin (dwa rozłączane humbuckery),…
www.voila.pl/334/dos89/index.php?get=1&f=1 www.voila.pl/345/02t7x/index.php?get=1&f=1.jpg Fender Jazz Bass CIJ 1962′ RI I cóż…
Jolana Diamand to moja pierwsza gitara czecho-słowacka z tego co…
Hej, Oto Babcia… Mam ją od poniedziałku Starowinka Japonka… Waży…
Fender JB MIJ ’97 Taurus BL300H NB 410 Jestem bardzo…
Jak na razie jestem happy z tego co mam. Może…
jak zobaczyłem to wiosło to zmieniłem zdanie że Fender Jazz…
Co tu dużo opowiadać, jak wszystko widać – mój nowy…
Oto już ostatnie fotki mojego precelka, więcej Was męczyć nie…
Naszło mnie i kupiłem sobie takie coś 😉 na 30…
Nie wytrzymałem. Jestem tak podjarany, że muszę się pochwalić. Mam…
nie wiem czy bez tego gościa mielibyśmy nasze GITARY basowe?…
Tekst opisuje doświadczenia autora z koncertu związanego z WOŚP 2013 w klubie "Amber" w Wodzisławiu Śląskim, skupiając się na warunkach pogodowych i używanym sprzęcie. Autor wspomina o zimnie, nieidealnych warunkach dla fotografii oraz o sprzęcie muzycznym, na który składa się Yamaha RXB 270 oraz Fender Rumble 150.
Legendarny 1955 Precision Bass, który przeszedł unikalną modyfikację w fabryce Fendery, w tym dodatek prototypowego mostka vibrato i przetwornika autorstwa Larry'ego DiMarzio, teraz jest w posiadaniu użytkownika Tommyboy z Indiany, USA. Charakteryzuje się też autografami członków The Allman Brothers.
Fender przedstawia limitowaną edycję Gold Top Dusty Hill Precision Bass, dostępną tylko w 50 egzemplarzach. Bas charakteryzuje się lekką budową z korpusu Okume, wykończeniem nitrocelulozowym oraz osprzętem Seymour Duncan®.
Moje miejsce na krótki czas przemieniło się w niewielki magazyn urządzeń basowych. Niektóre z tych urządzeń nie należą do mnie, a jeszcze więcej ciekawych sprzętów czeka na odkrycie.
Podczas swojego pierwszego zakupu sprzętu muzycznego w Japonii, udało mi się zdobyć trzy wyjątkowe gitary basowe: Tokai Jazz bass, Tokai Hard Puncher oraz Fender JB62 (CIJ) z lat 80. i 90. Po przeglądzie lutniczym i wymianie kilku potencjometrów, niektóre z nich zdecydowałem się zatrzymać, a jedną - sprzedać.
Autor opisuje swoje domowe instrumentarium, w skład którego wchodzą przede wszystkim gitara Squier i OLP, fretless oraz elektroakustyk używany głównie w domu. Zaznacza też obecność kostek (zwłaszcza Jim Dunlop o grubości 1mm) oraz brak nagłośnienia.
Prezentuję efekt typu lekki overdrive, przypominający brzmienia lat 60-70-tych, nagrany przy wykorzystaniu basu Fender model Squier. Propozycje nazwy mile widziane, a za najciekawszą przewidziana jest nagroda.
Autor opisuje swoje doświadczenie ze sprzedaży gitary Fender w zamian za customowego Squiera od lokalnego lutnika. Wspomina także o wykorzystywaniu sprzętu w studiu, gdzie ćwiczą, bez konieczności przynoszenia własnego.
Lakland Skyline Darryl Jones 4 Bass, inspirowany ikonicznym Fender Jazz Bass, jest przeznaczony dla basisty Darryla Jonesa, współpracującego z gwiazdami takimi jak The Rolling Stones. Pomimo klasycznej inspiracji, bas oferuje zupełnie nowy poziom brzmienia dzięki pasywnym pickupom firmy Aero Instrument.
Steve Bailey, jeden z moich ulubionych i najbardziej inspirujących basistów, sprawia, że mam motywację do długich sesji gry. Wskazuje, że najważniejsza jest intonacja, a jego kursy na bezprogowy bas zainspirowały mnie do pozbycia się progów również na basie akustycznym.
Zadanie na uczelni to idealna okazja, aby stworzyć profesjonalne zdjęcia katalogowe własnego basu. Te zdjęcia to więcej niż obowiązek - to pasja i marzenie o własnym sygnowanym instrumencie od Fendera.
Powiem tyle, że zdjęcie mi się średnio widzi, złe światło…
Autor opowiada o swoim doświadczeniu z przywiezionym sprzętem Trace z Anglii oraz modyfikacjami dwóch basów: Fendera i Spectora. Opisuje zmiany dokonane na Fenderze, a także plany odnośnie Spectora.
Opisuję swoją muzyczną podróż z vintagowym zestawem, składającym się z basu Fender oraz combo Trace Elliot. Sprzęty te, z lat 80., wnoszą unikatowy charakter do mojego grania, tworząc głęboki, męski dźwięk idealny do rocka i reggae.
Autor opisuje swoje trzy ulubione gitary basowe, w tym GMR Flow In 5, Fender American Standard Precision Bass, oraz Lakland Skyline Darryl Jones 5, dzieląc się ich charakterystyką oraz osobistymi doświadczeniami z nimi.
Podzielam się moimi pierwszymi wrażeniami po zakupie i przetestowaniu amerykańskiego Fendera Jazz Bassa, modelu American Vintage 62. Bas wyróżnia się doskonałym wykonaniem i materiałami, oferuje tradycyjny, ale zarazem wszechstronny vintage'owy ton.
Fender Precision American Special oferuje znakomitą jakość wykonania, wygodę użytkowania i innowacyjne rozwiązania, takie jak system Greasebucket w elektronice. Jest to instrument dla tych, którzy szukają klasycznego brzmienia z nowoczesnymi udogodnieniami, w przystępnej cenie poniżej 4000 zł.
W swoim najnowszym zestawie używam Fender Precision MIJ z 1985 roku oraz Squier P/J fretless z 2009 roku, wszystko to nagłaśniane przez Orange Terror Bass 500 i dwie paczki 115 oparte na głośnikach Electro Voice 400W. Do tego dołącza klasyczny duet efektów: EHX Big Muff i Morley Power Wah Volume.
W swojej kolekcji posiadam wyjątkowy, zamówiony i wykonany na indywidualne zamówienie w maju fretless Maruszczyk Elwood 5a-24 oraz doskonale dopracowany Fender Jazz Bass MIJ '96 od Mateusza. Dodatkowo, mój najnowszy nabytek, Peavey T-40 z '83 roku, doskonale współgra z zestawem Genz-Benz Streamliner 600 i paczką Ampeg PF-210, tworząc perfekcyjny zestaw.
G&L SB-1 to bas, który łączy w sobie klasyczne brzmienie precision z innowacyjnymi rozwiązaniami Fendera. Przeżył wypadek, nie rozstraja się i oferuje wyjątkową jakość dźwięku i budowy.
Po dziesięciu miesiącach używania Fender Modern Player Jaguar Bass, przyszedł czas na szczegółową analizę. Instrument ten, wyjątkowy zarówno pod względem wykonania, jak i brzmienia, okazał się znacznie przewyższać oczekiwania, mimo swojego chińskiego pochodzenia.
Po długim czasie bez zmian, w mojej kolekcji sprzętu muzycznego pojawiło się kilka nowości. Nabyłem Mayę Rickenbacker 1975 oraz kilka efektów, w tym EHX Big Muff i EXH Bass Metaphors.
Recenzja Fender P-Bass American Deluxe ’98, instrumentu który towarzyszy mi od 2010 roku. Mimo upływu lat, nie potrafię oprzeć się wrażeniu, że „TO JEST TO!”, dzięki czemu gitara wciąż jest dla mnie źródłem ogromnej satysfakcji.
Mój Custom 70's Telecaster Bass to połączenie gryfu od Fendera z korpusm i potencjometrami Squiera, co daje unikalny, wszechstronny instrument. Posiada ciemne, ale dynamiczne brzmienie, idealne do różnych gatunków muzyki.
Recenzja Fender Precision Bass z 920D Custom Shop, po 2 miesiącach użytkowania. Instrument z mexykańskim korpus i gryfem Fendera Precision, z niestandardowymi częściami takimi jak mostek Babicz eCAM, przystawki Seymour Duncan SJB-3 oraz customowy hardware i pickguard perłowy, co skutkuje wyjątkowym dźwiękiem i wyglądem.
Przeglądając moje doświadczenia z 12-letnim posiadaniem gitary Fender Jazz Bass Delux Series V wyprodukowanej w Meksyku, omówię jej cechy, zalety oraz wady. Model ten, pomimo wytwarzania w Meksyku, okazuje się być solidnym i dobrze brzmiącym instrumentem.
Prezentujemy Fender Custom Shop Limited La Cabronita Boracho Bass. Jest to bas z odwróconym korpusem Jazzmaster'a, wyposażony w przetwornik T.V. Jones oraz gryf z jedną z najładniejszych główek basowych.
Basista Drooper aktualizuje swój sprzęt muzyczny, dodając unikalne modyfikacje do swojego Ibaneza oraz rozważa sprzedaż Spector Legend Custom. To nie wszystko, jego kolekcja obejmuje również pianino cyfrowe, automat perkusyjny, potężny wzmacniacz basowy i brutalne brzmienie Fender Blender.
Prezentuję moje wrażenia na temat customowego basu od Langowskiego, który spełnił wszystkie moje oczekiwania. Bas waży tylko 3,9 kg, ma matowy lakier, konowy gryf, pasywną elektronikę oraz unikatowe brzmienie.
Postanowiłem przedstawić proces renowacji gitary Defil Malwa, zakupionej w 1985 roku, która przeszła kompleksową odnowę. Przedstawiam swoje doświadczenie od rozkręcenia, przez naprawy, aż po finalny etap polegający na ponownym złożeniu i testowym graniu.
Artykuł przedstawia osobiste wrażenia autora na temat basu Fender Precision Jazz Bass, drugiej sygnatury Marka Hoppusa z blink-182. Podkreśla unikatowe charakterystyki instrumentu, takie jak kolor, odwrócone pickupy i specjalne logo Fendera.
Po dwóch miesiącach od porozumienia zamiany basów, otrzymałem długo oczekiwany Fender Jazz Bass Made in Japan z 1989 roku. Instrument zaskoczył mnie swoją jakością i brzmieniem, mimo konieczności przeprowadzenia niełatwego serwisu.
Przedstawiam moją ostatnią nabytkę - Fender "Lightnin' Rod" Precision Bass z 1993 roku, wyprodukowany w Japonii z niezwykłym wykończeniem 'flamed cherry burst' i aktywnym pickupem Seymour Duncan APB-2 Lightnin' Rod. Bas łączy w sobie klasykę z niezwykłą funkową brzmieniem, ale wymaga jeszcze kilku modyfikacji, by stać się idealnym.
Z eksperymentu z różowym Squierem Affinity Series wynikła transformacja nie tylko koloru, ale i brzmienia. Wymiana pickupów na Seymour Duncany SPB-3 i zmiana koloru na intensywny róż sprawiły, że bas znacząco przewyższył moje oczekiwania.
Seria basów Fender/Squier HM z przełomu lat 80-tych i 90-tych, ukierunkowana na gatunek heavy metal, pozostaje niedoceniona i zapomniana. Mimo różnic między wersjami Fendera i Squiera, użytkownicy uznają je za bardzo komfortowe i pożądane instrumenty.
Po sprzedaży niemieckiego Warwicka zdecydowałem się na zakup meksykańskiego Fendera, podchodząc sceptycznie do jego czarnego koloru, który zwykle mi się nie podoba. Ku mojemu zaskoczeniu, ten standardowy meksykański model okazał się znacznie lepszy niż vintage'owe modele 'made in USA', zmieniając moje postrzeganie instrumentów 'made in Mexico'.
Mayones, polska marka znana na całym świecie, oferuje bas Mayones Jabba, który podbił targi Music Messe we Frankfurcie. Instrument ten, dzięki swoim nieograniczonym możliwościom customizacji i wyjątkowym cechom, wyróżnia się na tle konkurencji.
Ta recenzja przybliża doświadczenia z użytkowania basu Fender JB The Ventures, porównując go z innymi modelami tego typu instrumentów. Zwracam uwagę na jakość wykonania, brzmienie oraz komfort gry, wskaźnikiem referencyjnym jest bas Tobias.
Fender Bassman 135 to wzmacniacz pełen historii i unikalnych cech, wyprodukowany między 1978 a 1983 rokiem. Pomimo swojej niskiej popularności i kontrowersji, oferuje on niezrównany vintage sound, który nie jest łatwo znaleźć w dzisiejszych modelach.
W mojej pierwszej recenzji przyglądam się Line6 LowDown 300Pro, kombajną basowym, który zaskakuje mocą i wszechstronnością brzmienia. Połączenie głośnika Eminence o mocy 300W z cyfrowym modelowaniem dźwięku oferuje szerokie możliwości dla różnych gatunków muzycznych.
Odwiedzając pana Marcina ze Szczyglic koło Krakowa, miałem niebywałą przyjemność przetestować jego lutniczą kopię Fender Precision. Bas zachwyca zarówno wyglądem, jakością wykonania, jak i niewiarygodnym brzmieniem, mimo braku wzmacniacza do pełnej prezentacji.
Podzieliłem się swoimi przemyśleniami na temat nowo nabytego Fender Geddy Lee Jazz Bass, który kupiłem używanego. Bas sprawdza się znakomicie na moim ampegu ba-115, mimo że początkowo był bardzo brudny i nie lubię jego czarnego koloru.
Przegląd i doświadczenia związane ze starym, japońskim basem Ibanez RB620 BS z lat 80. Instrument, mimo swojej 'budżetowości' i wieku, zachwyca jakością wykonania, brzmieniem i potencjałem.
Pierwszy koncert Machines of Dystopia w Krakowie okazał się niesamowitym sukcesem, pomimo małych 'bugów' koncertowych i niefortunnego wypadku z gitarą basową marki Fender przed występem.
Recenzja gitary basowej Ibanez Roadstar II Deluxe RB 924 z 1983 roku demonstruje, jak japońska marka prześcignęła amerykańskie standardy, oferując instrument o szerokim spektrum brzmień, świetnej ergonomii i atrakcyjnym wyglądzie. Głęboka analiza techniczna i dźwiękowa pokazuje, że jest to doskonała opcja dla basistów grających w stylach rocka i metalu.
Fender prezentuje serię wzmacniaczy Bassman TV, która łączy klasyczny wygląd z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. W ofercie znajdziemy comba o różnych mocach i wielkościach głośników, wszystkie w tradycyjnym tweedowym wykończeniu.
W swojej kolekcji mam kilka wyjątkowych basów, każdy z nich charakteryzuje się unikatowym brzmieniem i budową. W szczególności Lakland 55 02 Skyline różni się znacząco od Music Mana Stingray 5, co obala popularne mity o ich podobieństwie.
Thomas Risell, lepiej znany jako MarloweDK, to popularny basista i nauczyciel, który dzieli się swoją wiedzą na YouTube i prowadzi serwis dla basistów. Posiada imponującą kolekcję basów, w tym wiele modeli Fendera oraz Rickenbackera, a także Yamaha i Music Man.
Zakup Fender Jazz Bass wyprodukowanego w Japonii w roku 1993 okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Bas ma nie tylko klasyczne brzmienie JB, ale jest również w świetnym stanie technicznym i estetycznym, pomimo swojego wieku.
Recenzja meksykańskiego Fendera Jazz Bass standard z 1998 roku. Mimo powszechnych stereotypów, instrument prezentuje niezłą jakość wykonania, dobrze zbalansowane brzmienie i jest warty swojej ceny.
Rok 2008 był przełomowy dla Fendera, który wprowadził serię American Standard, zyskując ponownie uznanie muzyków na całym świecie. Sprawdzamy, co wyróżnia model Jazz Bass z tej właśnie serii.
Artykuł poświęcony jest basom marki Kramer, znane jako 'widlec' ze względu na ich mocne, aluminiowe gryfy oraz piękne brzmienie. Modele te, produkowane między 1976 a 1985 rokiem, są porównywane do instrumentów takich marek jak Fender, Rickenbacker i MusicMan.
Squier Vintage Modified Tele Bass to model, który przyciąga uwagę swoją jakością oraz brzmieniem nawiązującym do lat 70. W recenzji znajdziemy szczegóły dotyczące jego budowy, brzmienia, oraz wrażeń z grania, zarówno w domowych warunkach, jak i podczas prób z zespołem.
Recenzja Fender '51 Reissue Precision Bass pokazuje historię miłości do instrumentu oraz dokonane modyfikacje. Od oryginalnego dźwięku i stylu, przez zmianę przetwornika, mostka po założenie flatów - każda zmiana wnosi coś nowego.
W tekście przedstawiam szczegółową analizę ikonicznego basu Fender Precision z 1962 roku, jego historię, specyfikację techniczną oraz własne wrażenia jako użytkownika tego modelu. Instrument, dzięki któremu legendy takie jak James Jamerson czy Jaco Pastorius mogły przekazać światu swoje unikatowe brzmienia, nadal zachwyca swoją jakością wykonania, ergonomią oraz niezrównanym dźwiękiem.
W świecie muzyki i instrumentów opinie są tak różne jak gusta - coś, co dla jednej osoby jest idealne, dla innej może być zupełnie nieodpowiednie. Autor dzieli się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat różnorodności w instrumentach, elektronice i sprzęcie.
Niedawno kupiłem wzmacniacz Fender Rumble 100/210, który wypróbowałem zarówno na próbach, jak i na koncercie. Jego brzmienie, moc oraz funkcjonalność sprawiają, że jest doskonałym wyborem dla każdego basisty.
Recenzja rzadko spotykanego Fender Precision Bass Lyte '94 z Japonii, odznaczającego się niezwykłym designem i wyjątkowymi cechami jak aktywna elektronika i wygodny gryf. Instrument o unikalnym brzmieniu, doskonale wyważonym, wart uwagi zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.
fotki jakości takiej jak widać.. to co znalazłem w telefonie…
vinj ’61 Fender Jazz, ’60 Fender Jazz with flatwounds modj…
Zapewniam jednak, że z całą pewnością nudno nie jest. Jutro…
Jakiś czas temu coś mnie opętało, nie wiem co. Chwilę…
www.voila.pl/167/zqm49/index.php?get=1&f=1 www.voila.pl/166/brg6j/index.php?get=1&f=1 www.voila.pl/170/yfims/index.php?get=1&f=1 www.voila.pl/179/emvod/index.php?get=1&f=1 www.voila.pl/182/e8ye4/index.php?get=1&f=1 www.voila.pl/184/kf2jc/index.php?get=1&f=1 www.voila.pl/186/pccvo/index.php?get=1&f=1
Fender Deluxe Active Jazz Bass Ashdown ABM 500RC EVO III…
Szalenie rzadka seria Japońskich basów, charakterystyczna dzięki wąskiemurozstawowi strun i…
Samick z lat 90.Struny to D’Addario EXL 170.Bardzo podoba mi…
Zobaczyłem to zdjęcie i DOSŁOWNIE rzuciło mną o ścianę. Teleprecel…
To co widać (i nie widać) na zdjęciu to: –…
www.voila.pl/000/yfsoy/index.php?get=1&f=1 www.voila.pl/001/tii3v/index.php?get=1&f=1 www.voila.pl/002/cuq3r/index.php?get=1&f=1 www.voila.pl/004/p8ow1/index.php?get=1&f=1 Baaardzo mi się podoba… Music man…
Spotkaliśmy się przy niedzieli z Moloszkiem celem ogrania Edena. Wrzuciłemzdjęcia…
Fender poszerza swoją gamę wzmacniaczy basowych Rumble o nowy combo LT25 oraz head Rumble 800, które zadebiutowały na targach Winter NAMM Show 2019 i trafią na rynek w marcu.
Seria Rarities od Fendera zadebiutowała na targach Winter NAMM Show 2019, prezentując ekskluzywne modele wykonane w Corona, Kalifornia. Jednym z dziewięciu instrumentów serii jest Rarities Flame Ash Top Jazz Bass.
Rok 2019 był obfity w nowości sprzętowe dla basistów, a wzmacniacze basowe nie były tu wyjątkiem. Przedstawiamy listę dziesięciu wzmacniaczy, które cieszyły się największym zainteresowaniem wśród naszych czytelników.
Fender ogłosił wprowadzenie nowej linii limitowanych instrumentów Made in Japan, w tym kilku nowych basów. Linia obejmuje tradycyjne specyfikacje, a także dwa modele hybrydowe: Hybrid 50s Precision Bass i Hybrid 60s Jazz Bass.
Rok 2022 obfitował w wiele wyjątkowych modeli basów, które zachwycały zarówno pod względem designu, jak i funkcjonalności. Oto lista dziesięciu basów, które cieszyły się największą popularnością wśród czytelników.
Podczas targów Summer NAMM 2019, firma Fender wprowadziła do oferty dziewięć nowych modeli z serii Squier Classic Vibe, w tym cztery basy: Precision Bass lat 50., Precision Bass lat 70., Mustang Bass lat 60. oraz Jaguar Bass. Każdy z tych instrumentów czerpie inspiracje z vintage'owych modeli.
Fender wprowadził na rynek nowy model basu sygnowany przez Justina Meldala-Johnsena - Road Worn Mustang Bass, będący wierną repliką jego personalnego, zniszczonego przez czas ‘66 Daphne Blue Mustang Bass.
Fender wprowadził do sprzedaży Will Mustanga basowego - Justin Meldal-Johnsen Road Worn. Model ten, inspirowany przez basistę zespołu Beck, oddaje wyjątkowość klasycznych instrumentów z wykończeniem 'road worn' oraz specjalnie zaprojektowanym przetwornikiem.
Summer NAMM 2019 przyniósł wiele ekscytujących nowości w świecie sprzętu basowego. Przyjrzymy się bliżej odświeżonej serii basów Spector, nowemu efektowi od Boss, limitowanej edycji basu Phila Lynotta od Fender Custom Shop oraz innym innowacjom.
Wirtualne targi NAMM 2021 przyniosły wiele interesujących nowości w świecie basu. Zobacz, co nowego przygotowały znane marki.
Fender prezentuje nową serię basów American Elite. Seria oferuje najnowocześniejsze technologie i innowacje, które odmienią Twoje postrzeganie na dźwięki basu.
Rok 2021 obfitował w fascynujące nowości na rynku gitar basowych. Prezentujemy dziesięć modeli, które zyskały największą popularność wśród czytelników magazynu No Treble.
Fender Classic Player Rascal Bass to inspirowany retro designem bas, który łączy w sobie elementy przeszłości z nowoczesnym wykonaniem. Jest to idealny instrument dla tych, którzy pragną unikatowego brzmienia i wyglądu.
Rocznik 2019 targów NAMM przyniósł wiele nowości dla miłośników gitar basowych, od niespotykanych modeli, przez wzmacniacze, aż po innowacyjne efekty. W tym artykule zagłębimy się w najciekawsze z nich.
Nowy model basu Flea Signature Jazz Bass Active od Fendera, charakteryzujący się wysokiej jakości komponentami i nowoczesnym designem, stanowi znaczący rozwój w linii instrumentów artystycznych.
Rok 2019 obfitował w nowe modele basów - przedstawiamy dziesięć z nich, które wzbudziły największe zainteresowanie wśród czytelników. Od limitowanych edycji sygnatur po innowacyjne serie, te basy definiowały rok.
Fender wprowadził na rynek nową serię basów Deluxe Active Okoume, które charakteryzują się ciałami z afrykańskiego drewna okoume i naturalnym wykończeniem. Seria obejmuje modele Jazz Bass, Jazz Bass V oraz Precision Bass Special.
Basista zgłasza kradzież swojego Fender Jazz Bass Special z 1987 roku. Prosi o udostępnienie informacji oraz zdjęcia instrumentu, aby pomóc w jego odzyskaniu.
Rozglądam się za combem basowym o mocy minimum 300 W, idealnym dla fanów death metalu z budżetem około 1500 zł. Testowałem modele Hartke VX3500 i Fender BXR 300C, szukając agresywnego, metalicznego brzmienia z możliwością podbicia przez Bossa ODB-3.
W niniejszym artykule przedstawiam swoją kolekcję basów składającą się z Fender Precision, Gibson Ripper i Gibson Thunderbird. Każdy z tych instrumentów ma swoją niepowtarzalną historię i charakter brzmienia, które zostały sprawdzone zarówno na koncertach, jak i w studio.
Podczas przeglądania oferty wzmacniaczy firmy Sunn, natknąłem się na niespotykane połączenie - wzmacniacz gitarowy Fender Sunn Mustang SR-25. Dyskusja na temat tego, czy jest to udana współpraca między firmami, czy może coś więcej.
Przedstawiamy markę FGN - oryginalne japońskie gitary basowe, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania i brzmieniem zbliżonym do basów marki Fender. Marka oferuje modele 4. i 5. strunowe w wersjach standard oraz expert.
Około miesiąca temu nabyłam Fendera Jazzbassa z 2004 roku, pochodzącego z Meksyku i odnotowałam problem z brzmieniem struny E. Czy to wada gitary, wzmacniacza, czy może samej struny?
Autor wprowadza się, opowiadając swoją osobistą historię, jak zakochał się w graniu na basie po usłyszeniu niskich dźwięków w niezapomnianej piosence. Gra na basie już od 5 lat, zainspirowany unikalnym brzmieniem tego instrumentu.
Rozważam zakup kabla o vintage charakterze od Fendera, zastanawiając się, czy warto go kupić, czy może stworzyć własny kabel z dostępnych komponentów.
Rozważam wymianę mojego basu Cort Action IV Passive na coś lepszego, z budżetem 1200zł. Szukam modelu idealnego do gry w różnych gatunkach muzycznych, zastanawiam się nad różnymi modelami Fendera.
Autor rozważa zakup nowej gitary basowej, zastanawiając się nad modelami podpisanymi przez Mike'a Dirnt'a z Green Day. Zastanawia się, czy warto inwestować więcej w lepszą gitarę dla metalicznego brzmienia swojego pop punkowego zespołu.
Zwracam się z prośbą do weteranów od Fendera, aby pomogli mi zidentyfikować tajemniczy model gitary basowej, który wydaje się być nietypowym 'skokiem w bok' Fendera.
W artykule rozważam kwestię daty, w której firma STAGG wprowadziła własny wzór gitar, rezygnując z produkcji modeli z "oryginalnymi" główkami. Zastanawiam się również nad rokiem produkcji mojego nowego nabytku marki STAGG, który jest doskonałą kopią modelu Fendera.
Rozglądam się za mobilną kolumną głośnikową idealną do małych koncertów, prób i kameralnych występów. Rozważam między innymi modele od Markbass, Noisy Box oraz Fender, szukając sprzętu, który będzie łatwy w transporcie a także oferujący mocną jakość dźwięku.
Zagadkowy problem z brzęczeniem w combo basowym Fender Rumble 100 pojawia się tylko przy określonych dźwiękach, głównie na pierwszych trzech strunach. Problem nie wynika bezpośrednio z głośnika i nie wpływa znacząco na głośność, lecz jest irytujący.
Podczas poszukiwań nowego basu na Allegro natknąłem się na coś niepokojącego: aukcja gitary Prezision Bass, która potencjalnie może być Precision Bass marki Fender z 2009 roku, oferowana za zaskakująco niską cenę 700 zł. Czy to możliwe, że to oryginał, czy może jednak nie?
Niedawno nabyłem używaną Fender Precision Bass z 1987 roku i zauważyłem, że na czysto daje niesamowite brzmienie, ale przy dokładaniu efektów zaczyna się dławić. Szukam porady, jak zoptymalizować jej brzmienie w ostrzejszych tonacjach.
Złożyłam zamówienie na basówkę Fender Dimension American Deluxe, mimo mieszanych opinii. Osobiście jestem nią zachwycona, szczególnie designem i brzmieniem, który odpowiada moim preferencjom.
Rozważasz zakup Fender Steve Harris P-Bass, ale nie jesteś pewien, czy to dobry wybór? W artykule znajdziesz przemyślenia i pytania gracza zastanawiającego się nad nabyciem tego modelu.
Użytkownik zastanawia się, czy do regulacji gryfu jego Fender Precision Bass Made in Mexico potrzebny jest specjalny klucz, po tym jak lutnik poprosił o klucz calowy. Po przeszukaniu zestawu narzędzi nie znaleziono takiego klucza, a jedynie zwykłe imbusy.
W poszukiwaniu pierwszego basu zastanawiam się, którą gitarę basową wybrać w budżecie około 600 zł. Przeczytałem oferty na Allegro, w tym firmy Mayones, ZAK, Fender, PEAVEY i OLP.
Niedawno zakupiłem 50cio rocznicowy Fender Jazz Bass, który miał problem z przystawką przymostkową. Mimo mieszania sygnału z obu pickupów, kłopot nie znika, a dodatkowo pojawia się upierdliwy przydźwięk przy dotykaniu magnesów.
Rozważam zakup Squiera Deluxe Jazz Bass IV ze względu na jego klarowny i mocny dźwięk, idealny do gatunków takich jak metal czy rock. Niestety, brak dostępności w lokalnych sklepach i opinii online utrudnia podjęcie decyzji.
Właściciel basowego comba Fender Rumble 15 zmaga się z niepokojącym brzmieniem, które pojawia się, kiedy nie dotyka metalowych części swojej basówki Epiphone Embassy Standard IV. Pomimo wymiany zasilania na uziemiony kontakt, problem nie został rozwiązany.
Karol dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi modernizacji używanego Fendera Jazz Bass, kupionego za 400 zł. Zastanawia się nad wymianą mostka i ewentualną zmianą elektroniki, aby poprawić jakość dźwięku.
Piotr, znany również jako Pinio czy Pi, dzieli się swoją pasją do gry na basie i przygodami z kapelą Jitter Flow. Jego obecnym sprzętem są wzmocnienia od Ampeg i MESA BOOGIE, bas Fender oraz różnorodne dodatki, jak efekty Morley i Muff EHR oraz kable KLOTZ.
Stoję przed trudnym wyborem między trzema kolumnami basowymi: BEHRINGER ULTRABASS BB410, Marshall MBC410, Fender Rumble 410 Cabinet. Każda z nich oferuje coś wyjątkowego dla mojego setupu z Hartke HA5500.
Posiadam bass Yamahe RBX360 i szukam możliwie najniższego basu z zamiarem kupna stalowych, grubych strun oraz wzmacniacza odpowiedniego do użytku domowego i kościelnego. Rozważałem Ashdown Perfect Ten 30W i Fender, ale nie było to to, czego szukam.
Autor rozważa zakup gitary basowej, preferując modele japońskie. Prosi o pomoc i opinie, udostępniając linki do kilku aukcji na eBay.
Autor rozważa zakup preampa Sadowsky DI do swojego przerobionego Fendera Jazz Bass z przystawkami EMG, ale ma wątpliwości, jak urządzenie zareaguje na aktywne przystawki. Rozważa również zakup TECH 21 SansAmp RBI jako alternatywę.
Analiza brzmienia basu Eric'a Avery'ego z Jane's Addiction wykazała jego niezwykłe preferencje sprzętowe. Głównie korzysta z modeli Fender Precision i Ampeg SVTII w różnorodnych konfiguracjach kolumn.
Stałem przed wyzwaniem wzbogacenia brzmienia mojego Fender Rumble 100 o dodatkową paczkę z głośnikiem Ashdown 1*15 cali. Problem polegał na dostosowaniu oporności oraz znalezieniu sposobu na połączenie wzmacniacza, który oryginalnie nie przewiduje takiej modyfikacji.
Szukając combo basowego w przedziale do 1200 zł, natknąłem się na kilka ciekawych modeli, które mogą znacząco wpłynąć na jakość grania na próbach. Wśród nich znalazły się modele od Ashdown, Fender, Ibanez oraz Behringer, które polecają inni użytkownicy.
Próba dopasowania idealnego przetwornika Jazzowego do już zakupionego przetwornika Precision SPB-3 od Seymour Duncan BassLines. Zastanawiam się, czy SJB-3B QuarterPound Jazz Bass będzie odpowiednim wyborem.
Autor artykułu szuka originalnej instrukcji do Fender Jazz Bass 62' w wersji CIJ, aby dowiedzieć się o standardowe ustawienie wysokości strun oraz przystawek. Na stronie Fendera instrukcji brak, a dostępne wskazówki nie pokrywają się z amerykańskim modelem.
Opowieść o podróży muzycznej Patryka, która zaczęła się od gry na Ibanezie, a teraz kontynuowana jest na Fenderze. Dowiedz się, jakie sprzęty towarzyszą mu w codziennych próbach i koncertach od 2008 roku.
Michał Królik to wszechstronny muzyk grający na wielu instrumentach, takich jak kontrabas, fortepian, gitara elektryczna, basowa i perkusja. Jako uczeń ostatniego roku szkoły muzycznej w Częstochowie, ma za sobą już kilka lat doświadczenia w grze na każdym z tych instrumentów i udziela się w Big-Bandzie swojej szkoły.
Adam Zieliński, basista zespołu JAMUN, od 1988 roku tworzy muzykę zainspirowaną takimi gigantami jak Tool czy Iron Maiden. W swoim arsenale posiada szeroki zakres wysokiej klasy sprzętu - od basówek Mayones po system bezprzewodowy Line 6.
Gram na basie od roku, inspirując się undergroundowymi brzmieniami stoner rocka. W swoim arsenale mam kilka ciekawych modeli instrumentów i sprzętu, które dodatkowo urozmaicają mój muzyczny świat.
Autor opisuje swoje doświadczenia związane z próbą przywrócenia oryginalnego blasku swojego Fender Jazz Bass Marcus Miller, szczególnie skupiając się na brakujących potencjometrach z układu pasywnego. Zastanawia się, jakie były oryginalne potencjometry i szuka informacji, gdzie można zakupić odpowiednie części.
Rozważałem różnice pomiędzy nowymi i używanymi Jazz Basami Fendera, zastanawiając się, czy warto dopłacić do nowego instrumentu. Zauważam, że ceny używanych basów są wygórowane, co nasuwa pytanie o relację jakości do ceny i czy starsze modele nie były przypadkiem lepsze.
Basista poszukuje specyficznego potencjometru blendu do Jazzbasa Deluxa V, który byłby kompatybilny z jego instrumentem. Napotkał problemy z ofertami dostawa od licencjonowanego dystrybutora Fendera oraz inne alternatywy nie spełniały jego oczekiwań.
Rozważam zakup Mayones Jabba Special PBH 5, ale zastanawiam się, jak sprawdza się on w różnych gatunkach muzycznych, w tym rocku i metalu. Zastanawiam się również nad alternatywami takimi jak Fender Jazz Bass, MusicMan StringRay i inne.
Po zakupie basu Fender Jazz, autor poszukuje pokrowca na gitarę, który pozwoli mu bezpiecznie przenosić instrument z miejsca na miejsce. Maksymalny budżet to 100zł, z preferencją zakupu w sklepie Guitar Center.
Szukam comba bassowego o mocy 300-350 wat do gry w stylu jazz i funky, z ciepłym, groovy brzmieniem. W moim budżecie do 2400 zł znalazłem dwie propozycje: Marshall i Fender Rumble, ale nadal zastanawiam się, które wybrać czy może coś innego.
Niedawno stałem się właścicielem gitary Squier Jazz Bass by Fender, która jest w nieco opłakanym stanie. Postanowiłem ją nieco odrestaurować, szukam więc rad, gdzie kupić potrzebne części.
Opisuje moje doświadczenia z dwóch różnych koncertów, na których ten sam basista używał identycznego modelu basu Fender Jazz, ale z zupełnie różnym efektem dźwiękowym. Pierwszy koncert zachwycił głębokim i wyrazistym brzmieniem, podczas gdy drugi zostawił wiele do życzenia.
Skrzynia ze wspomnieniami otworzona, a z niej legendarne dźwięki basu Fender Jazz Bass z 1978. Utwór 'Chimera' zanurza w nostalgiczne brzmienia rocka progresywnego.
Posiadacz pasywnego Fendera Jazz Bass szuka ciekawego preampu outboard, aby wzbogacić jego brzmienie. Do tej pory grał na Radialu Bassbone i jest pod wrażeniem możliwości tego urządzenia, jednak poszukuje czegoś z bypass-em oraz rozważa Taurusa T-DI i Sadowsky preamp outboard.
Jako gitarzysta zdecydowałem się na rozwijanie swoich umiejętności i podjęcie gry na basie. Analizuję wybór basu Fender Mustang, biorąc pod uwagę jego krótką skalę i brzmienie.
Autor zastanawia się, który z pieców basowych o wartości około 1500zł warto zakupić, przedstawiając modele Fender Rumble, Hartke A100, Taurus B-215, Taurus B-315 oraz Ampeg BA115.
W tym artykule zastanawiamy się nad różnicami w brzmieniu między mostkiem typu Badass II a standardowym mostkiem Fendera, na przykładzie Fender Jazz Bass CIJ 1985. Przy użyciu szczegółowych filmów audio, pokazujemy subtelne, ale zauważalne różnice.
Autor dzieli się swoimi przemyśleniami na temat różnic w profilu gryfu typu 'c' w amerykańskich Jazz Bassach z 2008 roku. Porusza kwestię porównania z innymi modelami oraz zastanawia się nad seria American Vintage.
Zespołowi Kobranocka skradziono kilka cennych gitar, w tym modele Peavey, Fender i Gretsch. Zespół oferuje 2000zł nagrody za pomoc w odzyskaniu sprzętu.
Mam nad 20-letnie doświadczenie w muzyce i niedawno przejąłem rolę basisty w nowym zespole, ucząc się grać na Fender Jazz Bass Plus V z 1992 roku. Fascynuje mnie szeroki zakres muzyki, od Tool po The Cinematic Orchestra.
W artykule opisuję mój dylemat dotyczący zmiany brzmienia mojego Squiera Jazz Bass na bardziej zbliżone do Precision. Rozważam zakup nowej przystawki w celu osiągnięcia tego celu.
Michał, basista z Wrocławia, opowiada o swojej 8-letniej przygodzie z gitarą basową i swoim aktualnym sprzęcie. Jest samoukiem, który rozpoczął swoją muzyczną podróż po drobnej nieudanej próbie gry na gitarze, co doprowadziło go do odkrycia pasji do basu.
Zakupiłem niedawno tanią gitarę, którą sprzedawca określił jako podróbkę Fendera. Gitara ma kiepski stan, ale chcę się zabrać za jej renowację.
W ciągu kilku dekad, od prostych początków na Jolanie i DEFIL, przez polskie wzmacniacze, do profesjonalnych zestawów jak Warwick i Genz Benz. Cenię granie koncertów jazzowych i serwisowanie legendarnych wzmacniaczy.
Analiza decyzji zakupowej pomiędzy basem Peavey T40 a Fender 51' Reissue Precision Bass. Obie gitary są porównywane pod kątem ich vintage charakteru, jasności dźwięku i cen, z szczególnym uwzględnieniem ich pochodzenia i popularności.
Rozważałem wymianę korpusu mojego Squiera Jazz Bass z 1994 roku zamiast kupowania nowej gitary. Czy warto inwestować w nowy korpus sprowadzony z USA, czy lepiej skorzystać z usług lutnika?
Autor rozważa instalację aktywnego preampa do swojego basu, przy czym zależy mu na osiągnięciu optymalnej jakości bez przepłacania. Rozważa wybór układów marki Noll i szuka dodatkowych rekomendacji opartych na doświadczeniach innych.
Mam pewien problem z elektroniką w moim Precission Bass, który dotyczy podłączenia przetworników i niesprawnego potencjometru. Próbowano samodzielnie naprawić problem, lecz bez znajomości schematu elektrycznego do Fendera Precission Bass jest to trudne zadanie.
Autor dzieli się swoimi rozterkami dotyczącymi zakupu nowej basówki - Fender Bass Precision, oraz rozważa wymianę swojego starych, czeskiego basu Jolana D-Bass na nowszy model. Szuka również używanego wzmacniacza w przedziale cenowym 500-600 zł.
Autor, będący klawiszowcem zmuszonym do gry na basie, opisuje swoje doświadczenia z bólem dłoni i przedramienia podczas gry na tym instrumencie. Rozważa przyczyny, w tym możliwość urazu ścięgien, oraz rozważa zakup miękkiej gitary basowej marki Fender za 1300zł.
Rozważając zakup Jazz Bassa w cenie do około 2000 zł, stanąłem przed dylematem: postawić na sprawdzoną markę jak Fender Mex, dostępną już za 1800 zł, czy skusić się na japońskie kopie takie jak Aria czy Greco, cenione za jakość, ale często droższe. Rozważamy tu także opcję zakupu nowej basówki Tokai Tjb70 za 1900 zł, balansując między jakością a sentymentem do marki Fender.
W poszukiwaniu ekonomicznej alternatywy dla swojego głównego instrumentu, autor zdecydował się na zakup basu SX SJB62-3TS, borykającego się jednak z licznymi wadami fabrycznymi. Opowiada o całej procedurze naprawczej oraz niepokojących podobieństwach do produktów marki Harley Benton.
Przygoda z basem to nie tylko muzyka, ale i poszukiwanie idealnego instrumentu. Nasz czytelnik szuka basu o wyrazistym brzmieniu, który sprawdzi się w różnych gatunkach - czy to coś z rodzaju Rickenbacker, Jazz Bass?
Squier Katana to unikatowy bas produkowany przez Fender w latach 1985-1987, który z założenia miał podbić serca fanów heavy metalu. Krótki okres produkcji i nietypowy design sprawiają, że model ten jest obecnie rzadkim znaleziskiem.
Niniejszy tekst porusza tematykę poszukiwań uniwersalnego basu, który sprawdzi się zarówno w szybkich funkowych, jak i wolnych kompozycjach. Autor rozważa wymianę swojego Fendera Marcus Miller IV na model Marcus Miller M7, zastanawiając się nad charakterystyką brzmienia i komfortem gry.
Podzielam swoje doświadczenia z używania Fender Bassman 60 jako głównego źródła rozrywki i ciepła w domu. Rozważam możliwość inwestycji w sprzęt, który dodatkowo ogrzeje moje mieszkanie.
Stoję przed wyborem między Fender Jazz Bass z Meksyku a pięciostrunowym Marcusem Millerem V7. Jako początkujący basista, zastanawiam się nad ich wartością i wpływem stanu na przyszłe brzmienie oraz cenę.
Po sprzedaniu zestawu Ampeg i tymczasowym korzystaniu z Markbassa, autor rozważa przesiadkę na wzmacniacz lampowy Mesa Boogie Prodigy, zastanawiając się nad jego funkcjonalnością i doborem kolumn.