Powrót legendy: Eastwood Guitars ożywia model SB-1000

Firma Eastwood Guitars niespodziewanie przywraca do życia jeden z ikonicznych modeli basów - SB-1000, znany z wyjątkowego brzmienia i budowy. Oto co musisz wiedzieć o tej kultowej reedycji.

Eastwood Guitars ożywia model SB-1000

Marka Eastwood Guitars zabiera nas w podróż do przeszłości, przywracając jeden z najbardziej pożądanych basów ery japońskich produkcji – model SB-1000. Instrument, który swój renesans przeżywał w latach 80., teraz powraca w nowej odsłonie, dzięki platformie crowdfundingu tej firmy.

SB-1000, pochodzący z fabryki Matsumoku w Japonii, jest uznawany za „święty Graal” wśród japońskich basów. Co sprawia, że jest tak wyjątkowy? Przede wszystkim konstrukcja neck-through i solidne skrzydła korpusu z jesionu to tylko część z jego cech charakterystycznych. Jednak to właśnie niepowtarzalny 6-pozycyjny przełącznik tonów sprawił, że SB-1000 wybił się na pozycję flagowego modelu.

Zaskakujące? Wcale nie, biorąc pod uwagę, że na tym basie grały takie legendy jak Cliff Burton, John Taylor, Rudy Sarzo, Jack Bruce czy Marcus Miller, tworząc niezapomniane riffy muzyki rockowej.

Eastwood Guitars postanowiło wiernie odtworzyć te same cechy, oferując klonowo-orzechowy gryf oraz skrzydła korpusu z solidnego jesionu i palisandrową podstrunnicę z oznaczeniami w postaci kropek. W modelu znajdziemy również parę niestandardowych przetworników podwójnej cewki, zaś 6-pozycyjny przełącznik „Attack Mode” daje unikalną kontrolę nad barwą dźwięku. Do tego dochodzą potencjometry głośności i tonu, a całość dopełnia okucia w stylu Gotoh.

Specyfikacja basu Eastwood Guitars SB-1000

Skala: 34″
Konstrukcja: Neck-thru
Korpus: Solidny Jesion
Gryf: Klon/Orzech
Podstrunnica: Palisander
Oznaczenia: Kropki
Przetworniki: Niestandardowe EW podwójna cewka
Przełącznik: 6-pozycyjny rotacyjny „Attack Mode”, obejście Attack Mode
Kontrolki: Indywidualna głośność/ton
Okucia: Styl Gotoh Niklowany/Chromowany (Złote na czarnym wykończeniu)

Cena finalna basu to 899 dolarów, a dostępność przewidywana jest na styczeń 2021 roku. Z pewnością instrument ten zdobędzie serca wielu basistów, podobnie jak jego pierwowzór.

Czym wyróżnia się model SB-1000?, Kto z sławnych basistów grał na SB-1000?, Jakie są główne cechy basu Eastwood Guitars SB-1000?, Kiedy będzie dostępny Eastwood Guitars SB-1000?, Jakie są specyfikacje techniczne basu SB-1000?

Podziel się swoją opinią
Basoofka_NET
Basoofka_NET
Artykuły: 3402