Japonia

Share your love:

Yamaha TRB4

Witam, oto mój pierwszy bas, Yamaha TRB-4, wyprodukowana jeszcze w…

Trzy japonki.

Podczas swojego pierwszego zakupu sprzętu muzycznego w Japonii, udało mi się zdobyć trzy wyjątkowe gitary basowe: Tokai Jazz bass, Tokai Hard Puncher oraz Fender JB62 (CIJ) z lat 80. i 90. Po przeglądzie lutniczym i wymianie kilku potencjometrów, niektóre z nich zdecydowałem się zatrzymać, a jedną - sprzedać.

Kawai F II B Japan 1982 alembic

Bas Kawai F II B z 1982 roku, wykonany w Japonii, robi piorunujące wrażenie swoim unikalnym brzmieniem i budową. Jego charakterystyka, od stalowych progów, przez konstrukcję NTB, aż po zaawansowaną elektronikę, stawia go w zupełnie innym świetle niż inne basy.

Nowy nabytek: Charvette by Charvel

Niedawno nabyłem bas Charvette by Charvel, wymieniając go za gitarę elektryczną Mensfeld. Gitara ma pasywne przystawki Charvel, mostek Jackson i klucze Gotoh. Została wyprodukowana w Japonii między 1989 a 1991 rokiem z użyciem drewna klonowego i palisandrowego, a korpus prawdopodobnie wykonany jest ze sklejki lutniczej.

Kolejny Jazz

Po dwóch miesiącach od porozumienia zamiany basów, otrzymałem długo oczekiwany Fender Jazz Bass Made in Japan z 1989 roku. Instrument zaskoczył mnie swoją jakością i brzmieniem, mimo konieczności przeprowadzenia niełatwego serwisu.

Fender Enigma P-Bass 1993 MiJ

Przedstawiam moją ostatnią nabytkę - Fender "Lightnin' Rod" Precision Bass z 1993 roku, wyprodukowany w Japonii z niezwykłym wykończeniem 'flamed cherry burst' i aktywnym pickupem Seymour Duncan APB-2 Lightnin' Rod. Bas łączy w sobie klasykę z niezwykłą funkową brzmieniem, ale wymaga jeszcze kilku modyfikacji, by stać się idealnym.

Bednarek JB. Samick Korszarz

Odnawiam kultowy bas Bednarek JB. Samick Korszarz, wymieniając klucze, progi, elektrykę i wiele więcej, by przywrócić mu dawny blask. Gitarę budowałem ze szczególną starannością, kierując się pasją do vintage.

Squier Precision Bass Made in Japan 1983

Przedstawiam recenzję mojego Squier Precision Bass z 1983 roku, wykonanego w Japonii. Bas łączy w sobie klasyczny design z lat '60, znakomitą jakość wykonania i unikalne brzmienie, dzięki czemu stał się moją dumną posiadłością.

Ibanez Roadstar II Series RB620 BS

Przegląd i doświadczenia związane ze starym, japońskim basem Ibanez RB620 BS z lat 80. Instrument, mimo swojej 'budżetowości' i wieku, zachwyca jakością wykonania, brzmieniem i potencjałem.

Ibanez Roadstar II Deluxe RB 924 [1983]

Recenzja gitary basowej Ibanez Roadstar II Deluxe RB 924 z 1983 roku demonstruje, jak japońska marka prześcignęła amerykańskie standardy, oferując instrument o szerokim spektrum brzmień, świetnej ergonomii i atrakcyjnym wyglądzie. Głęboka analiza techniczna i dźwiękowa pokazuje, że jest to doskonała opcja dla basistów grających w stylach rocka i metalu.

Ibanez Roadster RS 824 [1981]

Ibanez RS 824 to rzadko spotykany model basu, który pomimo pewnych konstrukcyjnych nedoskonałości, oferuje świetne brzmienie i solidne wykonanie. Gitara ta, wyprodukowana w Japonii w 1981 roku, okazuje się być instrumentem wymagającym, ale dającym dużo satysfakcji z gry.

Oakland ZXB-200

Oakland ZXB-200 to bas gitara pochodzący z pracowni japońskiego lutnika z lat 70-tych. Charakteryzuje się pełnym i mięsnym brzmieniem z wyraźną 'górką', oferuje szerokie możliwości modelowania dźwięku.

[gitara] Fender Precision Bass Lyte ’94 Japan

Recenzja rzadko spotykanego Fender Precision Bass Lyte '94 z Japonii, odznaczającego się niezwykłym designem i wyjątkowymi cechami jak aktywna elektronika i wygodny gryf. Instrument o unikalnym brzmieniu, doskonale wyważonym, wart uwagi zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Yamaha odnawia serię basów BB na 2017 rok

Yamaha wprowadza odświeżoną linię basów BB na 2017 rok, wprowadzając w niej liczne nowości od modeli dla początkujących po profesjonalne. Smuklejsze korpusy i doskonalone specyfikacje to tylko początek.

Marcus Miller V7 Swamp Ash-5 vs Jazz Bass Japan

Podczas nagrywania muzycznego projektu, autor na chwilę zostaje bez swojego ulubionego instrumentu i próbuje Fender Mex 5, co inspiruje go do zastanowienia się nad zakupem Sire Marcus Miller V7. Autor jest pod wrażeniem pozytywnych opinii na temat tego basu i zastanawia się, czy dorównuje on jakością jego obecnemu instrumentowi, Cimar z 1984 roku.

Japonskie gitary marki FGN

Japonskie Gitary Marki Fgn
Przedstawiamy markę FGN - oryginalne japońskie gitary basowe, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania i brzmieniem zbliżonym do basów marki Fender. Marka oferuje modele 4. i 5. strunowe w wersjach standard oraz expert.

Wielce Tajemniczy Fernandes

Wielce Tajemniczy Fernandes
Próbuję zgłębić tajemnicę rzadkiego japońskiego basu Fernandes Tele Bass z lat 90, którego informacje są trudno dostępne. Ciekawostka to jego potencjalne powiązanie z Rexem Brownem z Pantery.

Niezidentyfikowany bas od Pearl

Od grudnia jestem szczęśliwym posiadaczem gitary basowej od Pearl. Problem w tym, że nie mogę jej nigdzie dokładnie zidentyfikować, mimo że to oryginalny model japoński sprzed 20-30 lat.

Fender Jazz Bass 62′ res CIJ – ustawienia

Autor artykułu szuka originalnej instrukcji do Fender Jazz Bass 62' w wersji CIJ, aby dowiedzieć się o standardowe ustawienie wysokości strun oraz przystawek. Na stronie Fendera instrukcji brak, a dostępne wskazówki nie pokrywają się z amerykańskim modelem.

Yo!

Post przedstawiający nowego użytkownika forum, Piotrka, znanego również jako Piter, który podzielił się swoją historią o przejściu z gitary elektrycznej na bas i swoimi muzycznymi zainteresowaniami.

Patryk

Opowieść o podróży muzycznej Patryka, która zaczęła się od gry na Ibanezie, a teraz kontynuowana jest na Fenderze. Dowiedz się, jakie sprzęty towarzyszą mu w codziennych próbach i koncertach od 2008 roku.

3-punktowy mostek gibson/epiphone [i nie tylko…]

Autor opisuje problem z pękającym mostkiem w swojej gitarze Vantage VP-710B, który negatywnie wpływa na wysokości strun. Mimo poszukiwań, nie może znaleźć zamiennika w Polsce, tylko używany model na eBay.

Stary precel

Odkryłem na strychu 18-letnią gitarę Precla produkcji Japońskiej, która mimo swojego wieku zachowuje niesamowitą jakość dźwięku i głębię basu. Jednak napotkałem problem związany z potencjometrem, który wywołuje sprzęganie przy określonych ustawieniach.

Pierdzący Jazz Bass Geddy Lee

Recenzja Jazz Bassa Geddy Lee z Japonii, który niestety ma problem z pierdzeniem na progach mimo doskonałej regulacji. Gryf ma łódeczkę, a akcja strun jest wyższa niż oczekiwano, co nie rozwiązuje problemu.

nie jaka marka? a która fabryka?

Wiele gitar, niezależnie od marki, wytwarzane jest w tych samych fabrykach, co prowadzi do zaskakujących wniosków dotyczących jakości i pochodzenia instrumentów. Zastanawiamy się, które fabryki produkują najlepsze gitary, niezależnie od logo na nich.

Fender Mex vs Japońskie „kopie”

Fender Mex Vs Japonskie 8222kopie8221
Rozważając zakup Jazz Bassa w cenie do około 2000 zł, stanąłem przed dylematem: postawić na sprawdzoną markę jak Fender Mex, dostępną już za 1800 zł, czy skusić się na japońskie kopie takie jak Aria czy Greco, cenione za jakość, ale często droższe. Rozważamy tu także opcję zakupu nowej basówki Tokai Tjb70 za 1900 zł, balansując między jakością a sentymentem do marki Fender.

Fender JB62 Japan

Fender JB62 Japan to bas z 2002 roku, który oferuje klasyczne brzmienie jazz bass z dodatkowym charakterem wynikającym z zastosowania lipy w konstrukcji. Sprawdzi się w wielu gatunkach muzyki, z wyjątkiem ciężkiego metalu.

miękkość a półka cenowa – pomóżcie kobiecie ^^

Autorka zastanawia się, czy droższe gitary basowe gwarantują lepszą wygodę gry poprzez możliwość lepszego ustawienia akcji strun. Porównuje japońskie Arie i Vantage z Fenderami, zastanawiając się, czy wyższa cena zapewnia również wygodę gry niezależnie od marki.

Wymiana basu na 50 letniego japońca.

Otrzymałem propozycję wymiany mojego basu Warwick Rockbass Corvette 4 Active na 50 letni bas Avon model SG z Japonii. Ten klasyczny instrument, mimo swoich lat i mankamentów, wciąż zachowuje niezmiennie doskonałą jakość dźwięku.

Possesed Hand – maszyna zagra na instrumencie Twoją ręką.

Naukowcy z Japonii stworzyli urządzenie nazwane PossessedHand, które jest w stanie kontrolować ruchy dłoni użytkownika, pozwalając nawet osobom bez zdolności muzycznych grać na instrumencie. Działa poprzez stymulację mięśni przedramienia za pomocą elektryczności.

Jako leworęczny basista z bogatym muzycznym doświadczeniem dzielę się swoją historią i szczegółami dotyczącymi mojego sprzętu. Od gitary CLIMAX, przez GMR, po Fender Jazz Bass i wzmak Fender Rumble - towarzyszą mi one w nieorganizowanych sesjach z przyjaciółmi.

Novy

Novy, basista i wokalista z ponad 15 letnim doświadczeniem scenicznym, znany z występów z takimi zespołami jak Vader czy Behemoth. Szalenie wszechstronny muzyk, którego inspiracje sięgają od heavy metalu, przez jazz po muzykę klasyczną.

Klasyka!

1993 Fender Precision Bass made in Japan – replika basu…

Aukcje [Gitary]

Tutaj – przede wszystkim tutaj – możecie składać swoje pytania…

MOTOR ROCK PUB

UWAGA ; ORGANIZUJEMY KONCERTY W NASZYM PUBIE , www.motorrockpub.plmotor–rock–pub.flog.pl motor-rock-pub.flog.pl…

An777

Mój sprzęt? aktualnie: Squier precision bass by fender made in…

Grzegorz Kryger

, www.myspace.com/elementadGram od 1990-01-05 Mój sprzęt? Yamaha BBG5S – 2000…

IBANEZ

Ibanez Roadstar II rok prod.1983 Japan.pasywny,kopia precla,węższy gryf 40mmw siodełku.…

GMR in JAPAN !!

Witam wszystkich Basoofkowiczów. Podczas trasy Japan Tour 09 z pewnym…

Luminlay prezentuje pokrętła luminescencyjne M19

Firma Luminlay, znana z produkcji luminescencyjnych oznaczeń pozycyjnych, rozszerza swoją linię produktów o serię pokręteł MA19. Wyposażone w luminescencyjne cyfry, zapewniają lepszą widoczność na ciemnej scenie.

Ibanez poszerza serię Grooveline o 6-strunowy model basu

Ibanez rozszerza swoją serię Grooveline, wprowadzając na rynek model G106, sześciostrunową wersję basu zaprojektowaną z myślą o ergonomiczności. Bas jest produkowany w japońskiej fabryce marki, zapewniając optymalną równowagę zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej.

MARIUSZ NETER

Gram od 1993-07-15 Mój sprzęt? GK 1001RB-II KORG DTR-1000 MXR…

fanmar

Mój sprzęt? Jazz Bass75 Japan Ampeg SVT450/Ampeg SVT 410HLF Ampeg…

Lou Zack

Mój sprzęt? Fender Japan Jazz Bass Vintage 75

Squier PB Japan ’80

Ponoć Squiery wcześniejszej produkcji niż teraz są lepsze? Słyszałem żete…

Za Ile Taka Gitarka
Japonia

Wprowadzenie do japońskiej sekcji Basoofka_NET
Jeśli interesujesz się unikalnymi, solidnie wykonanymi basami, pedałami i akcesoriami, które mają korzenie w Japonii, to trafiłeś w dziesiątkę. W naszym serwisie Basoofka_NET zebraliśmy bogactwo informacji na temat różnorodnych instrumentów i sprzętu basowego, który Japonia wniósła na światową scenę muzyczną.
W tej kategorii znajdziesz recenzje legendarnych modeli basowych takich jak Eastwood Guitars SB-1000 czy Free The Tone DVL-1H – oba produkowane z niesamowitą precyzją i dbałością o detal, charakterystyczną dla japońskich wytwórców. Ale to nie wszystko! Zajrzyj do nas, aby dowiedzieć się więcej o innych perłach z Kraju Kwitnącej Wiśni, jak choćby Free The Tone Black Vehicle, Sadowsky MetroExpress, czy seria basów BB od Yamaha.
Japońskie innowacje i tradycja
W naszych artykułach odpowiemy na pytanie, co sprawia, że japońskie basy są tak cenione i poszukiwane przez muzyków na całym świecie. Skupimy się nie tylko na ich kunszcie wykonania, ale również na innowacjach, które wprowadzają do świata muzyki basowej. Od technologicznych nowinek po klasyczne brzmienia – japnońska sekcja na Basoofka_NET łączy w sobie najlepsze z obu światów. Sekcja 'Japonia’ na Basoofka_NET zgłębia fascynujący świat japońskich basów, pedałów i akcesoriów basowych, przedstawiając zarówno legendy branży, jak i nowości rynkowe. Od klasycznych konstrukcji do najnowszych innowacji – oto skarbnica wiedzy o japońskiej produkcji basowej.