Fodera prezentuje bas „Joey Standard Special”

Fodera wprowadza na rynek nowy model gitary basowej z serii Standard - „Joey Standard Special”, który jest hołdem dla jednego z założycieli firmy, Joeya Lauricelli. Bas łączy w sobie sprawdzone specyfikacje Standard z ulubionymi połączeniami tonewood Joeya.

Fodera prezentuje bas „Joey Standard Special”

Firma Fodera wprowadziła nowy model gitary basowej w swej serii Standard, ale „Joey Standard Special” ma osobisty akcent ze strony ich zespołu. „Ten wyjątkowy Emperor Standard Special został zaprojektowany, aby uhonorować jednego z naszych założycieli, jedynego w swoim rodzaju, Joeya Lauricelli!” – pisze firma. „Łączy on nasze pożądane specyfikacje Standard z niektórymi z najbardziej ukochanych przez Joeya kombinacji tonewood. Joey zagrał tysiące koncertów z tym konkretnym zestawem specyfikacji, które z pewnością pomogą osiągnąć szukane brzmienie, niezależnie od sytuacji. Mamy nadzieję, że pokochacie ten model tak, jak my!”

Bas wykonywany jest z ciała z jesionu, które zostało pokryte „sygnowanym” przezroczystym kremem. Jego trzyczęściowy szyjek z twardego klonu podłużnego posiada 22 progi na podstrunnicy z klonu jaworowego. W kwestii elektroniki, Lauricella wybrał przetworniki Fodera/Duncan retrospec’owane JJ w konfiguracji z lat 70., dopasowane do standardowego przedwzmacniacza Fodera z 3-pasmowym EQ. Opcjonalnie dostępna jest rampa z hebanu.

Kompletną prezentację tego modelu przeprowadzili Mike Bendy i sam Joey Lauricella.

Fodera Joey Standard Special Emperor 5 Classic jest dostępny w przedsprzedaży. Jego cena rozpoczyna się od 6,800 dolarów.

Cechy basu Fodera Joey Standard Special Emperor 5 Classic:

Cecha Specyfikacja
Liczba strun: 5
Konstrukcja: Bolt-On
Skala: 34”
Ciało: Jesion
Szyjka: 3-częściowy klon podłużny twardy
Podstrunnica: Klon jaworowy
Radius podstrunnicy: Złożony
Przetworniki: Fodera/Duncan retrospec’d JJ z rozstawem z lat 70.
Elektronika: Standardowy przedwzmacniacz Fodera 3-pasmowy
Osprzęt: Czarny
Rozstaw strun: 19 mm
Pikgard: Biały Perłowy
Inne: Opcjonalna rampa z hebanu

Jaki jest rozmiar skali na Fodera Joey Standard Special?, Jakie drewno zostało użyte do konstrukcji korpusu i szyjki?, Jakie przetworniki znajdują się w Fodera Joey Standard Special?, Czym charakteryzuje się elektronika basu Fodera?, Czy dostępna jest opcjonalna rampa z hebanu?

Podziel się swoją opinią
Basoofka_NET
Basoofka_NET
Artykuły: 3402