Witam!

W艂a艣nie do艂膮czy艂em do spo艂eczno艣ci basoofkowicz贸w, dzi臋kuj膮c za nie艣wiadom膮 pomoc w wyborze sprz臋tu. Moja przygoda z basem zacz臋艂a si臋 dzi臋ki wam - od GMR Bassforce do marze艅 o Ampeg SVT3 Pro.

Witam wszystkich basoofkowicz贸w. W ko艅cu si臋 zdoby艂em na odwag臋 i za艂o偶y艂em konto. Lepiej p贸藕no ni偶 wcale. Na pocz膮tek wielkie dzi臋ki za (nie艣wiadom膮) pomoc przy wyborze sprz臋tu. To waszym postom moje paluchy zawdzi臋czaj膮 to, 偶e dzi艣 lataj膮 po gryfie GMR-a, a nie Sky Way’a. Oblewam si臋 zimnym potem jak pomy艣l臋, 偶e by艂o na prawd臋 blisko – c贸偶 od czego si臋 ma przybocznego ze skrzyd艂ami, tym razem po raz kolejny si臋 spisa艂. Jestem nowym basist膮, ale gitark臋 (sze艣ciostrunowego elektryka marki Peavey – posiadam do dzi艣) w r臋ku po raz pierwszy mia艂em jakie艣 kilkana艣cie lat temu. Co bardziej bystrzy forumowicze ju偶 wiedz膮, 偶e maj膮 do czynienia ze starym dziadkiem. Mo偶na tak my艣le膰, nie obra偶am si臋, a swoje 34 wiosny ceni臋 sobie bardzo. Przygod臋 z basem dopiero zaczynam. Jako 偶e struny to dla mnie nie nowo艣膰, nie jest 藕le. Co do sprz臋tu to jak ju偶 napisa艂em, jest to 4-strunowy (jestem na etapie zastanawiania si臋 czy jednak nie powinna to by膰 5-ka) GMR Bassforce. Sprz臋t nieco odbiega od standardowego topem z innego drewna. Kolega, kt贸ry mi to sprzedawa艂, powiedzia艂 – nie mam podstaw 偶eby nie wierzy膰 – 偶e kupi艂 go w 2001 roku na jakich艣 targach, gdzie przyjechali go艣cie z tej firmy i zakupiony egzemplarz by艂 pokazowy. Nie wiem co to za drewno (pewnie kiedy艣 zamieszcz臋 zdj臋cie i pozwol臋 sobie zapyta膰 fachowc贸w). Pono膰 brzmi lepiej ni偶 standardowy. O nag艂o艣nieniu lepiej nie m贸wi膰, bo to male艅kie 10W combo Peavey’a. Na razie, bo mam zamiar zakupi膰 co艣 w miar臋 porz膮dnego. Marzenie to Ampeg SVT3 Pro i do tego jaka艣 siostrzana paczka. Zobaczymy. Zaraz id臋 – po intensywnej lekturze basoofkowego forum – zalicytowa膰 kabelek Planet Waves’a, bo na pr贸bach podpinam si臋 do head’u kolegi i troch臋 obciach z tym moim drucikiem, kt贸rego nazwy nie pomn臋. Bas to w moim przypadku odskocznia od codzienno艣ci. A na codzie艅 pracuj臋 i to do艣膰 ci臋偶ko. Za jaki艣 czas wrzuc臋 fotk臋. Gorzej si臋 czyta posty bez obrazk贸w:) Fajnie tu by膰. No i to by by艂o na tyle…

Podziel si臋 swoj膮 opini膮
basistamarcin
basistamarcin
Artyku艂y: 0

3 komentarze

  1. Swietne przywitanie! A偶 chce si臋 zdj臋膰 :D. 34 lata to nie du偶o, chyba nikt
    Ci臋 dziadkiem nie nazwie.

    Witam :]

Mo偶liwo艣膰 komentowania zosta艂a wy艂膮czona.