Gitara basowa – budżet 2000-2500zł

Autor poszukuje gitary basowej z budżetem do 2500zł, do grania w domowym zaciszu. Wskazuje na swój dawny doświadczenie z basem i prosi o pomoc w wyborze, przy tym wyrażając zainteresowanie jednym modelem ze względów wizualnych.

Gitara-basowa-8211-budzet-2000-2500zl
Cześć,

Szukam gitary. Mój budżet to max 2500. Grać będę raczej w domowym zaciszu, zespołów żadnych nie planuje, gitarę chce mieć na dłuuugie lata i nie żałować zakupu (żona na kolejne wiosło mi nie pozwoli :D). Kiedyś sporo grałem na basie, ale to było prawie 10 lat temu. Wiadomo, szkoła, praca, żony dzieci itp. Przez ten czas grywałem tylko trochę na akustyku, także myślę, że śmiało mogę powiedzieć o sobie że jestem zielony :P. Byłbym wdzięczny za pomoc w dokonaniu prawidłowego wyboru :). Jak na razie znalazłem coś takiego:

Ten pierwszy to mój faworyt (nie będę czarował, głównie ze względów wizualnych :D) chociaż waham się trochę, bo może lepiej kupić concord’a i resztę zostawić sobie na kupno jakiegoś lepszego comba.
Na ten moment posiadam warwica bc20. No chyba, że wy możecie polecić mi coś fajnego 🙂

Jaką gitarę basową polecacie w przedziale budżetu od 2000 do 2500 zł?
Gdzie mogę znaleźć dobry wybór gitary basowej za 2500 zł lub mniej?
Czy mógłbyś polecić mi jakąś dobrą gitarę basową do grania w domu?
Jakie są najlepsze instrumenty basowe do grania na dłuższy okres czasu?
Jaki sprzęt muzyczny polecacie dla basisty z budżetem 2500 zł?
Jakie marki gitary basowej są godne uwagi w cenie od 2000 do 2500 zł?
Czy posiadasz jakieś doświadczenie z grą na gitarze basowej i mógłbyś polecić jakąś konkretną markę?
Co muszę wziąć pod uwagę przed zakupem gitary basowej w przedziale budżetowym 2000-2500 zł?
Czy mając warwica bc20, jaki inny sprzęt muzyczny powinienem rozważyć przy zakupie gitary basowej?
Jak długo powinna mi wystarczyć taka gitara basowa, którą kupię w cenie do 2500 zł?

Podziel się swoją opinią

8 komentarzy

  1. Ładny ten jazz. Bierz, tym bardziej, ze Ci się podoba!

    Lepsze combo w domu? A do czego? Lepiej kup sobie interfejs i nagrywaj swoje pomysły, rób muzykę:

  2. [quote=OMSON]Lepsze combo w domu? A do czego? Lepiej kup sobie interfejs i nagrywaj swoje pomysły, rób muzykę: [/quote]
    Popieram całkowicie to co powyżej. Byłem w identycznej sytuacji jak Ty, bo miałem 12 lat przerwy po około 10-ciu bardzo intensywnych latach grania i wracałem do domowej (niestety tylko domowej) „zabawy” z basami – wystarcza mi wzmacniacz lampowy o mocy 5W (fakt że głośniejszy niż niejedno tranzystorowe 30W), mam też prosty interfejs audio-USB (przydaje się) i trochę efektów. Jak trzeba grać po cichu (przez słuchawki), a nie chce mi się plątać z kablami od interfejsu i kompa, to podpinam się do multiefektu Digitech’a (BP-200) i u mnie się to sprawdza (ma podkłady perkusyjne i można się brzmieniami fajnie pobawić).
    Mocniejszego comba niż masz (w domu) nie będziesz potrzebował, a większość tranzystorowych do 20-30 W daje podobne możliwości – wyjątkiem jest Line6, który robi(ł) małe combo z 4-ma chyba rodzajami brzmień przełączanych switch’em, ale moim zdaniem Twój wzmacniacz + prosty multiefekt da więcej możliwości;)
    A ten Jazzik ładniutki…

  3. Też brałbym tego jazz’a , dodam tylko od siebie dodatkowo,że w przypadku gdybyś chciał kupić inne wiosło lub poprostu z jakiś przyczyn sprzedać to fendera pewnie sprzedasz od ręki , tego concorda juz nie koniecznie.

  4. Wiem, to będzie niepotrzebnia opinia 😉 ale -> poprzednicy dobrze mówią, słuchać należy ich 🙂

    Pozdroofka
    RomekS

  5. Bierz Fendera! Ta cena za Concorda to jakiś kosmos. To dobry bass ale za 600-700zł.

    Za taki sam hajs bierz oryginał jak jesteś na budżecie:

  6. Jakoś mi ten Ibanez nie podchodzi. Nie wiem dlaczego.
    Od siebie mogę polecić te

    offer/65/14898/warwick-corvette-basic-classic-4-nt.html

    Ten ostatni Fender jest interesujący.

Możliwość komentowania została wyłączona.