Vintage vs ESP

Jako średnio zaawansowany basista stoję przed wyborem basu fretless. Zastanawiam się nad modelem Vintage i ESP, poszukując brzmienia zbliżonego do Tony'ego Franklina czy Jaco Pastoriusa. Budżet ogranicza mnie do około 1500 zł.

Witam, cześć i czołem. Niech to będzie moje przywitanie na forum, a zarazem
prośba o pomoc 🙂 Otóż jestem średnio zaawansowanym graczem, grałem 2,5
roku w zespole, który ostatecznie się rozpadł, a właścicielem basu, na
którym grałem był nasz lider, niestety teraz nie mam jak kontynuować nauki
i zastanawiam się nad kupnem fretlessa. Budżet ograniczony jest do pi razy
drzwi ~ 1500zł. Może być to używka może być nówka. Posiadam piec
Marshalla 30w (combo) ładnie sobie on gra. I tutaj proszę o pomoc bo nie wiem
co sobie kupić na początek przygody z fretlessem? Mam na myśli granie jazzu,
groova z brzmieniem zbliżonym jak najbardziej do Tonego Franklina czy Jaco
Pastoriusa. Upolowałem coś takiego w internecie, co o tym sądzicie?

www.thomann.de/pl/vintage_vj96mrjp_fretless.htm

www.thomann.de/pl/esp_ltd_b204sm_fl_natural_satin.htm

allegro.pl/Squier-vintage-jazz-bass-fretless-bas-bezprogowy-i3829621774.html

Osobiście bardziej mi się podoba ten Vintage, ale nie znam tej marki za
dobrze i nie chcę kupować w ciemno 🙂

Cześć, szukam porady dotyczącej wyboru fretlessa jako średnio zaawansowany gracz. Myślę o zakupie Vintage’a albo ESP, co polecacie?
Jaki bas fretless polecacie do gry jazzu i groova zbliżonego do brzmienia Toniego Franklina lub Jaco Pastoriusa?
Co sądzicie o Vintage Jazz Bass Fretless Bas Bezprogowy i382962177html w moim budżecie około 1500 zł?
Jakie wahania cenowe mogę się spodziewać przy kupnie używanego fretlessa w dobrym stanie?
Czy zdarza się, że kupowanie basu bez wypróbowania go wcześniej może skończyć się rozczarowaniem?
Jakie osiągnięcia Vintage’a w produkcji instrumentów muzycznych są godne uwagi?
Czy jest jakaś szczególna marka, która jest znana z produkcji fretlessów wysokiej jakości?
Czy znacie jakieś sklepy, które oferują szeroki wybór fretlessów, z których mógłbym wybierać?
Czy ktoś miał już doświadczenie z zakupem Vintage Jazz Bass Fretless Bas Bezprogowy i382962177html i może podzielić się swoimi wrażeniami?
Czy investowanie w droższy fretless lub używany instrument jest dobrym wyborem, czy lepiej trzymać się niższego budżetu?

Podziel się swoją opinią