Substytut Rickenbackera 4001

Witam!

Poszukuję gitary basowej do grania szeroko pojętego rocka (od
psychodelicznego do glam). Chodzi mi o brzmienie, które uzyskiwał Paul
McCartney na albumach Magical Mystery Tour, Sgt. Pepper’s Lonley Hearts Club
Band, The Beatles oraz w późniejszych nagraniach Wings (zwłaszcza Band on
the Run) – w skrócie: tam, gdzie używał Rickenbackera 4001. Mój budżet
wynosi ok. 1500zł. Która gitara byłaby (jak na tę cenę) godnym
substytutem? Może być zarówno nowa, jak i używana.

Pozdrawiam

Szukam gitary basowej do grania rocka od psychodelicznego do glam, na wzór brzmienia Paula McCartneya.
Jakie gitary basowe polecacie do grania szeroko pojętego rocka, jeśli mój budżet wynosi ok. 1500zł?
Czy jest jakaś gitara basowa, która byłaby godnym substytutem Rickenbackera 4001 w granie rocka?
Czy można polecić jakąś nową lub używaną gitarę basową do grania rocka w podobnym stylu jak Paul McCartney?
Jakie parametry powinna posiadać gitara basowa, aby uzyskać brzmienie podobne do Rickenbackera 4001, a jednocześnie nie przekroczyć budżetu 1500zł?
Czy znacie jakieś modele gitar basowych, które przypominają brzmienie Rickenbackera 4001 i pasują do rocka od psychodelicznego do glam?
Co sądzicie o używaniu gitary basowej jako substytutu Rickenbackera 4001 w granie rocka?
Czy znacie jakieś sklepy muzyczne, w których można kupić gitary basowe podobne do Rickenbackera 4001 w cenie do 1500zł?
Czy warto zainwestować w nową gitarę basową, która będzie podobna do Rickenbackera 4001, czy lepiej poszukać używanych modeli?
Jakie głośniki i wzmacniacze polecacie do używania z gitarami basowymi podobnymi do Rickenbackera 4001 przy granie rocka?

Podziel się swoją opinią
yokohoma
yokohoma
Artykuły: 0

4 komentarze

  1. najlepiej by było jakbyś dorwał jakąś japońską kopię z lat 70-80, tyle,
    że w 1500zł będzie ciężko się zmieścić wtedy

  2. A co ma (w miarę, jak na tę cenę) podobne brzmienie, a nie jest ewidentną
    kopią Rickenbackera?

Możliwość komentowania została wyłączona.