D’addario Chromes Long Scale – długość struny

Czy ktoś byłby w stanie podać maksymalną długość aktywnej części struny (mierzoną od wewnętznego końca kulki do miejsca, w którym zaczyna się owijka z nitki)? Przeliczyłem długości podane przez producenta i nadal nie jestem pewien, czy Long Scale będą wystarczająco długie do mojego basu (zadecydują milimetry). Wersja Super Long Scale załatwiłaby sprawę, ale nie są produkowane w rozmiarze, który mi odpowiada.

Jaka jest maksymalna długość aktywnej części struny w Daddario Chromes Long Scale?
Czy ktoś miał już doświadczenie z długością aktywnej części struny w Daddario Chromes Long Scale?
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jak przeliczyć długości podane przez producenta w Daddario Chromes Long Scale?
Czy ktoś zna dokładną długość wewnętrznego końca kulki w Daddario Chromes Long Scale?
Czy ktoś stoi przed podobnym dylematem dotyczącym długości strun basowych?
Czy ktoś miał już okazję grać na Daddario Chromes Long Scale i może podzielić się swoim doświadczeniem?
Czy ktoś wie, czy wersja Super Long Scale jest alternatywą dla braku odpowiedniego rozmiaru w Daddario Chromes Long Scale?
Czy ktoś może mi pomóc w doborze właściwych długości strun basowych?
Czy ktoś zna alternatywne produkty do Daddario Chromes Long Scale o podobnej długości?
Czy ktoś wie, jak znaleźć właściwy rozmiar strun basowych do mojego basu?

Podziel się swoją opinią

3 komentarze

  1. A jaką masz skalę basu?

    Jeżeli 34 cale, to Long wystarcza

    Super Long jest do 35 calowców.

  2. Mialem tak z dAddario EXL 190 albo 220, ze w JBasie po przepuszczeniu strun
    przez korpus, struna E opierala się na siodelku dokladnie w miejscu
    przewezenia. Moze to była autosugestia ale zdawalo mi się, ze ta struna grale
    trochę ciszej, dlatego przewleklem przez strune nakretke M4 i jeszcze raz
    zalozylem. Struna „cofnela się” o grubosc nakretki i przechodzila przez
    siodelko już po pierwszym przewezeniu. Obnizyla się trochę akcja ale nic nie
    brzeczalo.

    … Znalezienie dluzszej tulejki, przez , która przechodzi struna w korpusie, by
    sprawe zalatwilo. U mnie brakowalo właśnie dlugosci odpowiadajacej szerokosci
    siodelka (3-4 mm) żeby „E” przechodzila swoja nominalna srednica.

Możliwość komentowania została wyłączona.