SVT-3PRO, jakie głośniki do paczki 2×12?

Witam,

Niedawno zjarała mi się paczka od Demanufacture 2×12. Wzmak SVT-3PRO. Głośniki
wypada wymienić, co proponujecie aby znowu się nie zjarało i jakoś to
brzmiało ?

Dzięki, pozdrawiam.

Jakie głośniki polecacie do kolumny basowej 2×12 do wzmaka SVT 3PRO, aby uniknąć przepalenia po niedawnej awarii?
Czy ktoś ma sugestię co do głośników, które powinienem wymienić w mojej kolumnie basowej z powodu uszkodzenia połączenia z wzmakiem SVT 3PRO?
Jakie są moje opcje, jeśli chodzi o głośniki do wymiany w kolumnie basowej 2×12, aby spełniały wymagania wzmaka SVT 3PRO?
Czym powinienem się kierować przy wyborze głośników do kolumny basowej 2×12, aby pasowały do działania wzmaka SVT 3PRO?
Jakie głośniki nadają się najlepiej do kolumny basowej 2×12, aby uzyskać najlepsze brzmienie z wzmakiem SVT 3PRO?
Jakie polecacie marki głośników do kolumny basowej 2×12, które będą interoperacyjne z wzmakiem SVT 3PRO?
Czy ktoś może polecić modele głośników odpowiednie do kolumny basowej 2×12, aby zapobiec przepaleniu z wzmakiem SVT 3PRO?
Jak mogę poprawić dźwięk mojej kolumny basowej 2×12 po wymianie głośników, aby uzyskać jak najlepsze brzmienie przy użyciu wzmaka SVT 3PRO?
Jaki rodzaj głośników powinienem zastosować w kolumnie basowej 2×12, aby zapewnić odpowiednie ustawienia wzmaka SVT 3PRO?
Jakie polecacie konkretnie modele głośników do kolumny basowej 2×12, które działałyby bez problemów z wzmakiem SVT 3PRO?

Podziel się swoją opinią

9 komentarzy

  1. A jaka konstrukcja paczki? Otwarta czy zamknięta, pamiętaj że trzeba dobrać
    odpowiednio parametry głośników do konstrukcji. No i czy przypadkiem nie
    zjarała się ponieważ dałeś wzmacniacz o zbyt dużej mocy?

  2. Trudno powiedzec czy wzmacniacz był za mocny do glosnikow, 450W a kolumna niby 500W,
    „mechanik” od naprawy glosnikow powiedzial ze to stanowczo za malo, ale ludzie
    na necie pisza ze 2×250 Celestion tf1225 bylby zajebiste do ampega… wiec sam
    już nie wiem 🙂

  3. Musisz wiedzieć, że wzmacniacze lampowe i tranzystorowe mają tak zwane
    „peaki”, po polsku się to moc szczytowa nazywa, czy jakoś tak? Wtedy kolumna
    może dostać ze dwa razy więcej watów i się zepsuć. Stąd też się radzi
    wybieranie kolumn o dwa razy większej mocy niż wzmacniacz.

  4. Wzmak ma peaka ale głośnik ma tez MAX power i on jest zwykle 2 razy taka jak
    podana RMS.

    Ja mam wzmacniacza 575W i kolumnę 600W i uwazam ze to idealne dopasowanie 1do1. Bo
    jak wzmacniacz będzie 300W a kolumna 800W to nie będzie dupic nalezycie.

    http://www.thomann.de/pl/eminence_beta12.htm

    jak wladujesz dwie bety to masz duzy zapas mocy i będzie to huczalo jak
    smok

  5. @Kapral: Stąd też się radzi wybieranie kolumn o dwa razy większej mocy niż wzmacniacz.

    Jacku, co też za herezje wypisujesz? 😮

  6. No a nie? To taka bardzo popularna, często powtarzana porada, nie tylko u nas.
    Wzmacniacz np. 300 watów, kolumny ~600.

  7. Myslalem, ze ta prawda już dawno przestala funkcjonowac. Przy duzym zapasie na
    kolumnie, trzeba mocniej heada odkrecac i to tez tak srednio madre. Najlepiej
    dobrac podobna moc i grac/krecic z glowa, a jak się tego nie potrafi to już
    problem grajacego. Wtedy nawet combo zajedzie :p

  8. Jam się nie znam. Po konsultacjach wszelkich, chociaz nieraz dość sprzeczne,
    dowiedzialem się iz moc nie jest wyznacznikiem jedynym glosnika. Ale jeszcze
    jego budowa, wytrzymalosc – walory mechaniczne.

    Glosnik lepszej konstrukcji może więcej wytrzac niż głośnik gorszej konsrukcji
    a niby wiekszej mocy. Cos w ten desen.

    W kazdym razie kupie prawdopodobnie głośniki Celestion 1225e (mocniejsza wersja
    1225) 300W RMS.

Możliwość komentowania została wyłączona.