Strunki i podstrunnica ???????

Witam zakupiłem sobie wiosełko firmy Lakland. Wiosło jest wypasione :D:D:D:D:D i szyje że az miło posłuchac. problem polega na tym ze ma menzurkę 36″ i nie wiem jakie strunki maja taką długośc poniwaz de adario z tego co wiem to najdłuższe są 35″ wiec jeśli ktos wie lub posiada jakies inf na temat firm i ich długości strun chętnie z korzystam. A drogie pytanie to czy sie czyści klonowa nielakierowana podstrunnice. Wiadomo ze do grania ręce sie myle ale na koncercie warunki są różne(pot, syf,kła i mogiła) i tak czy inaczej zacznie sie brudzic. Jak tego uniknąc.

Jakie struny pasują do gitary basowej z menzurką 36 i czy możesz polecić jakieś konkretne firmy?
Czy ktoś wie, jakie długości strun będą pasować do mojej gitary basowej Lakland z menzurką 36?
Co zrobić, jeśli chcę wymienić struny w mojej gitarze basowej o długości menzurki 36?
Czy ktoś może polecić dobre, długie struny do gitary basowej firmy Lakland?
Czy Lakland oferuje jakieś specjalne struny dla gitar basowych z menzurką 36?
Czy wiesz, jakie struny są najlepsze do gitar basowych o długości menzurki 36?
Słyszałem, że d’Addario ma najdłuższe struny, ale nie wiem, czy będą one pasować do mojej gitary basowej o menzurce 3 Co możesz polecić?
Czy istnieją jakieś specjalne struny dedykowane gitarom basowym z długą menzurką?
Czy muszę coś specjalnego robić, aby utrzymać moją podstrunnice z klonu nielakierowanego czystą, gdy gram koncerty?
Czy jest jakiś sposób, aby uniknąć brudu na mojej podstrunnicy klonowej nielakierowanej podczas gry na koncercie?

Podziel się swoją opinią
Pieszczoch86
Pieszczoch86
Artykuły: 1

7 komentarzy

  1. Laklandy maja 35″, ale standardowe DAddario, czyli Long Scale, , które maja
    rzekomo pasowac do takiej skali – nie pasuja. Przerabialem to na spectorze. DR
    sa wystarczajaco dlugie na pewno. Daddario nadadza się, ale Super Long Scale.
    Nie wiem, jak inne.

    EDIT: Zaryzykuje stwierdzenie, ze struny Laklanda tez beda ok 😉

  2. Dwa_punkty-35″ok ale w laklandzie można strunki założyć przez mostek i
    przez korpus . Te co mam obecnie są 35″( z tego co mówił poprzedni
    właściciel) i są ok ale jak założę prze korpus to mi brakuje jakieś
    1,5-1 cm owijki na strunce H(nie wiem jak jest z struną E bo nie sprawdzałem)

  3. Potwierdzam – DAdario SLS wystarczą do przewleczenia przez korpus. Moje
    sznurki (DAdario Chrome SLS) mają jeszcze jakieś cztery centymetry zapasu
    przy basie z menzurą 35 cali z małym haczykiem.

  4. Podobno Fodery mieszczą się we wszystko.

    Gruby z WD gra na Laklandzie i też miał kłopoty ze strunami – w końcu
    kupił set strunek Laklanda. Poszukaj w Bassmencie i na ich stronie.

  5. Ernie balle weszły mi bez żadnych problemów. DRy też wejdą, zwykłe
    daddario nie

Możliwość komentowania została wyłączona.