GMR – problem z gniazdem / elektroniką

Kupiłem nową gitarę basową marki GMR i natrafiłem na problem z elektroniką. Po wymianie baterii, kabli i wielu próbach ustaliłem, że gitara działa prawidłowo tylko z jednym, starym kablem.

Witam! kupiłem wczoraj nową gitare basową firmy GMR. wczoraj wszystko pięknie śmigało. Dziś wystąpił pewien problem. Z początku wszystko było ok. Po jakimś czasie coś zaczęło trzeszczeć. Wyłączyłem wzmacniacz, wyjąłem i włożyłem kabel. Po ponownym uruchomieniu nic już nie grało… z początku myślałem, że może to z powodu wyładowanej baterii – wymieniłem ją na nową. Nic nie pomogło… wymiana kabla na inny, tej samej firmy też nie. Podłączyłem stary bas i wszystko było ok. Nagle mój nowy GMR namyślił sie i zaczął znowu grać, tylko bardzo cicho (musiałem rozkręcić piecyk do maksimum by uzyskać głośność porównywalną a tą, którą uzyskiwałem wczoraj nastawiając go na jedynie 1/4 mocy). Docisnąłem kabel i nagle wszystko wróciło do normy… nie na długo. Gitara działa dobrze tylko gdy ustawie kabel pod odpowiednim kątem (a rzecz jasna nie da sie grać trzymając jedną ręką kabel). Sprawdzałem różne kable i gdy podłączyłem najstarszy który posiadam wszystko jest w porządku! nawet gdy poruszam lekko kablem przy wejściu do gitary nic złego sie nie dzieje. Przy trzech pozostałych kablach występują problemy (otworzyłem specjalnie nowy, wcześniej nie używany… to samo ;/ ). Te trzy niedziałające kable to Planet Waves. Ten który działa nie wiem jakiej firmy. Mam go 4 lata już, napisane jest na nim, że wyprodukowano we Włoszech. Macie jakiś pomysł o co w tym chodzi? Odnosić gitarę z reklamacją do sklepu czy samemu coś kombinować? pozdrawiam

Czy mam problem z gniazdem / elektroniką w mojej nowej gitarze basowej GMR?
Co zrobić, gdy moja nowa gitara basowa firmy GMR przestała działać?
Jakie kable powinienem kupić do mojej nowej gitary basowej firmy GMR?
Czy mogę sam naprawić problem z gniazdem / elektroniką w mojej gitary basowej GMR?
Co zrobić, gdy moja gitara basowa firmy GMR gra bardzo cicho?
Czy reklamacja mojej gitary basowej firmy GMR jest konieczna?
Jakie firmy kabli polecalibyście do mojej gitary basowej GMR?
Jak sprawdzić, czy kabel jest przyczyną problemu z moją nową gitarą basową GMR?
Czy ktoś z was miał problemy z gniadzem / elektroniką w nowej gitarze basowej firmy GMR?
Czy istnieją inne sposoby na naprawienie gniazda / elektroniki w mojej gitary basowej GMR, poza reklamacją?

Podziel się swoją opinią

4 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.