Tag: techniki

Techniki basowe w Basoofka_NETWitaj w sekcji Basoofka_NET, gdzie znajdziesz kompleksowe źródło wiedzy na temat technik gry na basie. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, czy jesteś zaawansowanym basistą, to miejsce zostało stworzone z myślą o Tobie. Poznaj różnorodne techniki, od nagrywania i miksowania basu, poprzez różnorodne ćwiczenia, aż po techniki solowe i współpracę z zespołem.Techniki nagrywania basu i kompresji równoległej pozwolą Ci uzyskać pełniejsze brzmienie. Nauka podstawowych i zaawansowanych arpeggi oraz eksploracja różnych stylów basowych otworzy przed Tobą nowe możliwości muzyczne. Poruszamy także tematykę solówek basowych, pokazując, jak radzić sobie podczas solowych występów.Dzięki naszemu przewodnikowi poznasz sekrety niskich tonów, które wzbogacą Twoją grę na basie. Zapraszamy do eksplorowania świata basowego z Basoofka_NET. Sekcja Basoofka_NET to miejsce, w którym zgłębisz wszystkie techniki gry na basie – od nagrywania i miksowania, przez ćwiczenia, po solowe występy. Odkryj, jak maksymalizować możliwości swojego instrumentu.

Pochody basowe

Autor dzieli się swoim doświadczeniem w graniu na basie oraz poszukiwaniem efektywnych metod na tworzenie pochodów basowych do muzyki ska. Pyta społeczność o porady dotyczące technik i wskazówek przydatnych w tym procesie.

Wyczuwanie rytmu palcem u nogi

Dyskusja na temat unikalnej metody wyczuwania rytmu przez kołysanie palcem u nogi zgodnie rad nauczyciela, by oszczędzać energię. Autor opisuje swoje doświadczenia i zauważone trudności, prosząc innych o podzielenie się własnymi sposobami na wyczuwanie rytmu.

Slaping

Gra na basie to moja pasja od pół roku, znam klucz basowy i potrafię już grać różnymi technikami. Teraz moim celem jest opanowanie slapingu, ale napotykam na trudności związane z ustawieniem wzmacniacza i właściwą techniką.

Theodor – witam.

Autor tekstu, Theodor, przedstawia się i dzieli swoimi początkowymi doświadczeniami muzycznymi, wspominając o grze na gitarze akustycznej oraz na basie. Zaznacza także swoje zainteresowanie basem i chęć rozwoju w tej dziedzinie.

Alternatywne techniki instalacji mostków

Autor zastanawia się nad alternatywnym sposobem montażu mostków w gitarach za pomocą gwintowanych tulei, zamiast tradycyjnych wkrętów, aby poprawić sustain. Znajduje się w sytuacji, gdzie otwory pod mostek w jego basie są źle wiertowane, co wpływa na grę na wysokich progach.

tubas – …nie całkiem zaskoczony!

Wpis na blogu poświęcony technikom uwodzenia za pomocą programowania neurolingwistycznego (NLP) generuje duże zainteresowanie. Rozważania na temat skuteczności i sceptycyzmu wokół NLP, wplecione w anegdoty z życia, ukazują różnorodność opinii.

Lampiony – o co kaman [i kurczaki Pastoriusa]

Artykuł opisuje osobistą przygodę autora z wymianą lamp mocy w wzmacniaczu gitarowym Bassman, podając przy tym odmienne podejścia i techniki zakładania lamp spotykane w świecie audiofilów, elektroników i muzyków.

Maksymalizacja rezonansu za pomocą smyczka

Artykuł omawia techniki uzyskiwania głębokiego, rezonansowego brzmienia na instrumencie basowym, koncentrując się na użyciu smyczka. Zawiera praktyczne ćwiczenia mające na celu maksymalizację rezonansu.

Naucz się nowych utworów: Nie ograniczaj się do basu

Poznaj tajniki uczenia się nowych utworów muzycznych, które wykraczają poza granice tradycyjnej gry na basie. Dowiedz się, jak pełna znajomość melodii i frazowania wokalnego może odmienić sposób, w jaki postrzegasz i wykonujesz muzykę.

Światłożarówka w świecie basu: Nisko i wolno

Podobnie jak sekret doskonałego barbecue, tajemnica mistrzowskiej gry na basie kryje się w podejściu 'nisko i wolno'. Zamiast pędzić na złamanie karku, skupienie się na wolniejszym tempie pozwala na rozwinięcie pełni tekstury i smaku dźwięku.

Rejestracja basu: Kompresja równoległa

W tym miesiącu chciałem podzielić się z Wami moim podejściem do stosowania kompresji równoległej, co może znacząco wpłynąć na jakość brzmienia basu w Twoich miksach.