Skorpion :P
Mój nowy nabytek- Peavey Zodiac DE Scorpio :P. Dużo góry, klekotu i innychtego typu bajerów do grania hejwi/tresz metalu.
Peavey to tytan elektronicznego rynku muzycznego znany z produkcji sprzętu audio i instrumentów muzycznych. Firma, założona przez Hartleya Peaveya, rozwijała się od małego warsztatu do globalnej marki z 33 fabrykami na całym świecie. Peavey to jeden z tytanów elektronicznego rynku muzycznego. Firma zajmuje się produkcją sprzętów audio – od mikserów do mikrofonów – jak również instrumentów muzycznych oraz wzmacniaczy. To amerykańska legenda, której siedziba znajduje się w Meridian w Mississippi.
<h2>Jak doszło do powstania Peavey?</h2>
Hartley Peavey stworzył swój pierwszy wzmacniacz w piwnicy swoich rodziców w wieku 15 lat. Rozwijając się i ucząc, otworzył swój pierwszy warsztat w 1964 roku na poddaszu sklepu muzycznego swojego ojca w Meridian. Tak powstała oficjalnie firma pod nazwą Pravey Electronics Coporation, która przyjęła logo, które znamy do dziś. Zaprojektował je sam założyciel. Marka startowała od ręcznej budowy wzmacniaczy Peavey Musican oraz Dyna-Bass, następnie zacząła wprowadzać systemy nagłośnieniowe. Już 3 lata później, bo w 1968 roku Peavey doczekał się swojej pierwszej niezależnej fabryki, która znacznie przyspieszyła rozwój i potęgę firmy. Bardzo szybko producent stał się jedną z dwóch największych manufaktur w całych Stanach Zjednoczonych. Dziś firma może pochwalić się 33 fabrykami rozlokowanymi na trzech kontynentach i nadal prężnie się rozwija. Co ciekawe Hartley Peavey jest w tej chwili właścicielem również takich firm jak: Architectural Acoustics, Crest Audio, PVDJ, Tranc Elliot oraz MediaMatrix.
<h2>Motto firmy –„Sprzęt dobrej jakości za uczciwą cenę”</h2>
Właściciel firmy Peavey od samego początku wiedział, co chce osiągnąć. Jego motto mówi samo za siebie. Chciał robić dobre produkty, wysokiej jakości, które mogłyby służyć ludziom o różnej zasobności portfela. Dzięki temu każdy z nas może mieć w domu profesjonalny sprzęt, którego nie powstydziliby się zawodowcy. Sam Hartley Peavey mówi o swojej marce tak „Naszą intencją było, i wciąż jest, stać się najlepszymi. I podczas gdy prawdziwa doskonałość jest nieosiągalnym ludzkim celem, tak dążenie do niej dostarcza nam radości i wzmacnia nasze oddanie na drodze do perfekcji”.
Słowa Hartleya mają potwierdzenie w praktyce, ponieważ przy tworzeniu swoich sprzętów korzysta wyłącznie z własnych komponentów i jest właścicielem ponad 130 patentów w zakresie audio i obróbki dźwięku. Firma stworzyła wiele innowacyjnych systemów w tym m.in. Sound Guard, antysprzężeniowy FLS. Wypuściła na rynek znakomite wzmacniacze, instrumenty oraz zestawy nagłośnieniowe, z których korzysta do dziś sama śmietanka świata muzycznego m.in. Dweezil Zapp, David Ellefson, Joe Satriani, Eddie Van Halen, Jordan Rudess (Dream Theater), Max Cavalera, Mille Petrozza, Paul Gray i wielu innych.
<h2>Media Matrix kultowym systemem obróbki dźwięku</h2>
Pracę nad Media Matrix firma Peavey rozpoczęła już w 1993 roku. Stworzyli jeden z najlepszych systemów profesjonalnej dystrybucji dźwięku. Znalazł on zastosowanie w wielu miejscach publicznych jak np. Parlament Chin czy Niemiec; Amerykański Senat, Stadiony Ligii hokejowej NFL, a nawet podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r., gdzie przeszedł prawdziwy test w skali światowej na ogromnej ilości obiektów sportowych.
Mój nowy nabytek- Peavey Zodiac DE Scorpio :P. Dużo góry, klekotu i innychtego typu bajerów do grania hejwi/tresz metalu.
Sprzęcik czyli: Ashdown ABM evo III ze zmiennąstopą Peavey Q1311 EQ Jakieś Hartke 210 na alu. Precel mex classic niby 50′ Efekciki – zoom b2, boss ceb3 chorus. Ogółem zestaw kopie dupsko tylko czeka na 610 Ash’a ABM. No i wszystko stoi na kolumnie która chyba pamięta czasy jak czyjaś starabiegała z dinozaurami (+ albo […]
Oto niezniszczalny niszczyciel Peavey Bandit 112 (niestety nie mój 😛 ) izaraz obok mój zestawik.
Zestaw:Peavey tour 450(w racku warwicka) kupiony od Adama Ofierskiego,kolumnaod bppb,Squier Precision bass od użytkownika pzza z przystawkami seymourduncan SPB-3,Polish Love overdrive od użytkownika Void,i nieszczęsny StroikBehringera który w niedalekiej przyszłości planuje zmienić
wypociny mojego dzisiejszego dnia 🙂 zdjęcia słabej jakości bo telefonemrobione, w dość ciemnym mniejscu, gdzie bez flesza się nie obejdzie a ja mamtylko tryb nocny w kom 🙂 ale ja jestem z siebie zadowolony, jeszcze jedno do zrobienia mi zostało aleto już drobnostka.
Właściwie to nie wiedziałem gdzie to zdjęcie załączyć. Pasowało by do działu, jak by taki był, „cudze graty”. Miałem przyjemność mieć dzisiaj na próbie w ręku ten instrument. Ciężki jak diabli. Trochę wymaga remontu, ale fajna rzecz.
Posiadając Peavey Grind Bass 5 NTB przez rok, grając na nim na koncertach i próbach, postanowiłem napisać recenzję tego instrumentu. Bas oferuje fenomenalny wygląd i wygodę, ale wymaga modyfikacji, aby osiągnąć pożądane brzmienie w cięższych gatunkach muzyki.
W swojej kolekcji posiadam wyjątkowy, zamówiony i wykonany na indywidualne zamówienie w maju fretless Maruszczyk Elwood 5a-24 oraz doskonale dopracowany Fender Jazz Bass MIJ '96 od Mateusza. Dodatkowo, mój najnowszy nabytek, Peavey T-40 z '83 roku, doskonale współgra z zestawem Genz-Benz Streamliner 600 i paczką Ampeg PF-210, tworząc perfekcyjny zestaw.
Peavey T-40 to kultowy bas elektryczny z 1983 roku, cieszący się uznaniem zarówno dzięki swojej wszechstronności brzmieniowej, jak i wyjątkowej budowie. Odkrywam jego zarówno plusy, jak i minusy, nie pomijając jego masywnej masy i unikatowej elektroniki.
Artykuł przedstawia kolekcję muzycznego wyposażenia autora, w tym gitary basowe, wzmacniacze, efekty i akcesoria. Przybliża specyfikacje i marki konkretnych elementów zestawu.
Recenzja basu Peavey Zephyr V, który stanowi solidny i niedrogi wybór dla miłośników ciężkiego brzmienia. Jego konstrukcja zapewnia wygodę i stabilność, a jednocześnie oferuje agresywne i bogate basowe dźwięki, idealne do metalu i rocka.
Wybór basu nie jest prostą decyzją, ale po długim czasie mam już swojego faworyta - Peavey Zodiac DE Scorpio. Donek z wyglądu i brzmienia tego instrumentu był niezapomniany.
PEAVEY Cirrus BXP 5 to instrument dla prawdziwych entuzjastów basu, łączący wysoką jakość wykonania z imponującymi możliwościami akustycznymi. Zegzotycznymi materiałami i wpełni aktywnym korektorem barwy, ten pięciostrunowy bas oferuje szerokie spektrum brzmień, od głębokich i zamulonych po jasne i szkliste.
Po dziewiętnastu latach od swojego debiutu, Peavey ponownie wprowadza na rynek model basu Cirrus. Legendarny instrument wraca w wersjach 4-, 5- i 6-strunowych z nowymi ulepszeniami.
Peavey wprowadza na rynek dwa nowe kompaktowe głowy wzmacniaczy basowych: MiniMax i MiniMega. Urządzenia oferują moc odpowiednio 400 i 1000 watów, przy niewielkiej wadze i zaawansowanych funkcjach tonalnych.
W nocy z środy na czwartek w Zabrzu doszło do kradzieży sprzętu muzycznego z sali prób zespołu Randomband. Skradziono szeroki zakres sprzętu, w tym gitary, wzmacniacze i perkusję elektroniczną.
W obrębie budżetu 3000 PLN poszukuję porady dotyczącej wyboru heada do basu i pakietu. Rozważam zakup używanego heada, takiego jak PEAVEY TOUR 700 WATT, Gallien-Krueger 1001 RB II, Ampeg SVT 450H, Hartke HA 4000 lub Ampeg B1RE, ale mam wątpliwości co do doboru pakietu. Rozważam także zakup nowego zestawu, jak Warwick Profet 5-410 set czy Ashdown ABM 500 EVO III z pakietem 115 Ashdown ABM, choć moim faworytem jest Ampeg SVT.
Zastanawiam się nad modyfikacją mojego wzmacniacza Peavey Mace, aby wykorzystać go zarówno do gry na basie, jak i gitarze. Szukam głośników, które świetnie poradzą sobie z rockowym soundem i będą wszechstronne.
Autor ogłoszenia chciałby dokonać wymiany sprzętu muzycznego na terenie województwa śląskiego. Warunki to 100% sprawność i porównywalna moc, by zapewnić płynną współpracę podczas prób.
Autor podzielił się swoim doświadczeniem z niskobudżetowym bass Peavey i wyraził zainteresowanie kupnem 5-strunowego bassu w ekstremalnie niskim stroju. Opisywane są preferencje dotyczące elektroniki i specificzne wymagania co do stroju i menzury instrumentu.
Zastanawiam się nad zakupem Peavey Combo 115 z budżetem około 1400zł, z uwagi na pozytywne doświadczenia z marką Peavey. Szukam sprzętu, który sprawdzi się zarówno podczas prób, jak i na małych scenach lub koncertach plenerowych.
Autor rozważa zakup sprzętu do użytku zespołu hardrockowego/metalowego, z budżetem 1200zł. Rozważane są opcje combo, head+kolumna i preamp+końcówka mocy+kolumna, z wskazanym zainteresowaniem markami Trace Elliot/Peavey i EBS.
Autor sprzedał swój ekskluzywny model gitary Peaveya, model Millenium, za 900zł, mimo iż został kupiony za około 4000zł. Teraz, mając bardzo ograniczony budżet, szuka taniego basu do zespołu.
Poszukiwania idealnego wzmacniacza basowego w dobrym stanie i przystępnej cenie wiodą przez różne marki i modele, w tym Peavey, Marshall, AMPEG oraz Hartke, by sprostać wyzwaniom zespołu i współpracy z paczką Warwicka 4x10.
Mam problem z głośnością basu. Mój PEAVEY TKO 115 80W gra ciszej niż inne wzmacniacze basowe nawet te o mniejszej mocy.
W poszukiwaniu pierwszego basu zastanawiam się, którą gitarę basową wybrać w budżecie około 600 zł. Przeczytałem oferty na Allegro, w tym firmy Mayones, ZAK, Fender, PEAVEY i OLP.
Studio Fonia w Warszawie zostało okradzione. Z sali prób zniknęły różnorodne instrumenty i sprzęt muzyczny.
Jason James podzielił się swoimi muzycznymi inspiracjami oraz zawartością swojego arsenalu muzycznego. Od ulubionych zespołów po detalowy opis własnego sprzętu, Jason daje nam rzadki wgląd w to, co kształtuje jego brzmienie.
Sławomir Błaszak, znany jako Sławek, od lat związany jest z graniem na basie. Jego obecny sprzęt to pięciostrunowy bas Warwick Corvette Premium i piec Peavey'a TKO 115, który planuje wymienić na Taurus SL-15, a w planach ma także zakup multiefektu.
Opowieść o podróży muzycznej Patryka, która zaczęła się od gry na Ibanezie, a teraz kontynuowana jest na Fenderze. Dowiedz się, jakie sprzęty towarzyszą mu w codziennych próbach i koncertach od 2008 roku.
Od 1990 roku zbudowałem imponującą kolekcję gitar basowych i wzmacniaczy, która obejmuje modele od klasyków po niestandardowe zamówienia.
Po trzech latach grania na gitarze elektrycznej, autor artykułu zdecydował się na przeniesienie na gitarę basową, gdzie napotkał problem szurania palcami po strunach. Zastanawia się, czy problem leży po jego stronie, czy też wadliwe mogą być struny lub używany sprzęt.
Opisuję swoje doświadczenia po tym, jak mój wzmacniacz Peavey Tour 450 przestał działać tuż przed koncertem. Pozostawia pytania o potencjalną usterkę i szuka lokalnej pomocy w naprawie.
Posiadacz basu Peavey T-40 boryka się z problemem uszkodzonych przełączników spowodowanych przez poprzedniego właściciela. Poszukuje oryginalnych lub identycznych zamienników, które estetycznie wpasują się w model.
Arkad, znany również jako Arek, to entuzjasta muzyki z cięższego spektrum - od industrialnego metalu po stoner doom i hardcore. W artykule przybliżam jego gust muzyczny oraz przedstawiam kolekcję jego sprzętu muzycznego.
Właściciel paczki basowej Peavey BVX 115 zauważył, że metalowa kratka na froncie wpada w rezonans przy większych głośnościach. Próbował już różnych rozwiązań, ale problem pozostaje.
Autor rozważa zakup nowego pieca basowego, zastanawiając się między modelami Hartke A70, Laney R2, Peavey Basic 112 oraz sugeruje lekką preferencję w kierunku Laney R3. Prosi o fachową radę, aby dokonać najlepszego wyboru.
Po długiej przerwie w muzyce, zastanawiam się nad wyborem między dwoma basami: Peavey Cirrus 5 BXP a Ibanez BTB 675, które mają różnice w rozstawie strun. Obie gitary są podobnej klasy i w podobnej cenie, ale wybór jest utrudniony przez różnicę w rozstawie strun oraz moje doświadczenia z przeszłości.
Autor przyznaje się do bycia laikiem w świecie gitar basowych, ale wyraża silne zainteresowanie modelem Peavey Milestone III. Według jego badań, jest to świetny wybór dla początkujących, a także gitara, która służyła wielu sławnym basistom na początku ich kariery.
Zespołowi Kobranocka skradziono kilka cennych gitar, w tym modele Peavey, Fender i Gretsch. Zespół oferuje 2000zł nagrody za pomoc w odzyskaniu sprzętu.
Autor szuka wydajnego sprzętu muzycznego, który pozwoli na kreowanie różnorodnego brzmienia, z ograniczeniem finansowym do 2 000 zł. Rozważa różne opcje, w tym combo oraz zestawy head+paka, z preferencją na układ 4x10, ale nie ogranicza się do nich.
Analiza decyzji zakupowej pomiędzy basem Peavey T40 a Fender 51' Reissue Precision Bass. Obie gitary są porównywane pod kątem ich vintage charakteru, jasności dźwięku i cen, z szczególnym uwzględnieniem ich pochodzenia i popularności.
Analizuję trzy modele basów idealnych do metalcore/trashcore, w tym Peavey Millennium 5 BXP, Yamaha RBX 375 i Epiphone Embassy Standard V Bass. Rozważam zakup Peaveya, ale proszę o opinie na temat najlepszego wyboru.
Pod lupę wzięty został combo basowy Peavey TNT -115 leżący w sklepie GMR od około 2 lat. Mimo swoich gabarytów i niepraktycznego transportu, oferowana cena może stanowić kuszącą propozycję.
Przemek, pomimo 6 lat doświadczenia jako basista, przyznaje, że nigdy nie interesował się szczegółowo instrumentem, na którym gra. Postanowił to zmienić i poszerzyć swoją wiedzę z pomocą forum.
Na tym obecnie grywam, Warwick FNA, rocznik 98, korpus to jesion bagienny iklon na topie, gryf Ovangkol i podstrunnica Wenge, MM-style pickup, elektronikaaktywna Seymour Duncan Basslines. Wzmacniacz to Peavey Mark VI Bass, amerykański z lat 80 bodajże, wyrwanyokazyjnie od pewnego faceta, ale widać po nim że nie był rozpieszczany. kolumna to Peavey TX-210 wyrwana okazyjnie […]
Szukając comba koncertowego z ograniczonym budżetem warto spojrzeć na używane modele. Ashdown MAG 300, Peavey 115 TNT oraz Laney RB5 to interesujące opcje, które sprawdzą się w uniwersalnym graniu.
Autor prosi o pomoc w wyborze paczki do gry na gitarze basowej w metalowych brzmieniach, z preferencjami dla dzwoniącego brzmienia i stroju C. Rozważa obecnie dwa modele, ale jest otwarty na inne propozycje.
Autor stoi przed dylematem podłączenia dwóch kolumn o różnej impedencji do wzmacniacza basowego markbass little Mark III, posiadając już kolumnę NewYork 804 (8 ohm) i rozważając użycie starszej kolumny Peavey bass cabinet2x 15 z głośnikami Eminence legend o zmienionej impedencji.
Autor tekstu, Piotrek, opowiada o swojej muzycznej przygodzie, począwszy od gitary klasycznej po bas, oraz o swojej roli w zespole Eta Nearrum. Wyraża również marzenie posiadania customowego instrumentu od Mayones lub Skervesen.
Rozważając zakup nowego heada basowego, mamy wachlarz opcji. W tym artykule, skupimy się na dwóch konkretnych modelach: Peavey Tour 700 i Gallien Krueger 400RB-IV, analizując ich moc, brzmienie i praktyczność użytkowania zarówno w warunkach studyjnych, jak i na żywo.
Autor tekstu dzieli się swoją muzyczną podróżą, zaczynając od klasycznej gitary w szkole muzycznej, przez różnorodne instrumenty i style muzyczne, aż po osiedlenie się na basie w zespole modern metal. Zakończył na gitarze LTD B-145DX i wzmacniaczu Peavey TNT100, przechodząc również od Fulltone Bassdriver'a do własnoręcznie zrobionego Sansampa BDDI.
Czytelnik napotkał problem ze swoim combo basowym Peavey Basic 60 – instrument gra strasznie cicho. Zastanawia się, co może być przyczyną: od kable, przez gniazda aż po baterię w basie.
Po rozpakowaniu nowiutkiego basu Peavey Zodiac Scorpio DE natrafiłem na szereg problemów; od niechlujnie nałożonego lakieru, przez odklejone siodełko, a na nierówno wkręconych śrubach kończąc. Pomimo wad estetycznych i wykonania, jestem ciekaw, jak bas wypadnie w testach brzmieniowych w najbliższych dniach.
Wybór wzmacniacza basowego zależy od wielu czynników, w tym od tego, czy grasz solo w domu, czy z zespołem. Na rynku dostępne są różne modele od polskich LDM po znane marki takie jak Ashdown, Peavey, czy Ampeg, dostosowane do różnych budżetów.
Arkad podzielił się swoją pasją do muzyki, wymieniając ulubione gatunki i kapele, oraz historię swojego sprzętu muzycznego, w tym gitary basowe i wzmacniacze.
Forumowicz prosi o opinie na temat zestawu hartke410 + HA 3500, który znalazł w ofercie na OLX. Wyraża zainteresowanie brzmieniami hard rock i heavy, a zestaw miałby nagłaśniać aktywnego Peavey'a Millenium 5 strunowego.
Laboratorium Studio oferuje najtańsze sale prób i studio nagrań w Warszawie na Bemowie. Dostępne są dwie sale o różnych rozmiarach oraz pełne wyposażenie markowych instrumentów i sprzętu nagraniowego.
Autor dzieli się swoją pasją do muzyki basowej, opowiadając o swojej drodze muzycznej, która zawiodła go od gry na instrumentach w dzieciństwie do zostania basistą w zespole Vagadilerha. Opisuje także swój wybór sprzętu, skupiając się na gitarze Ibanez SR oraz wzmacniaczu Peavey Headliner 600.
Historia mojej podróży do serca londyńskiej sceny gitarowej, w tym wizyta w słynnym na cały świat Denmark Street oraz odkrycie kultowych basów i wzmacniaczy w zamkniętym od zewnątrz sklepie "The Gallery". Opowieść zakończona refleksjami na temat pamiątek z Camden Town oraz eksploracją sklepów muzycznych w poszukiwaniu unikatowych instrumentów.
Autor szuka kolumn basowych dostępnych poniżej 1000zł dla początkujących basistów, biorąc pod uwagę różne opcje, w tym używki. Rozważa zakup pierwszego zestawu head + kolumna, zdecydował się na head Line6 HD400 i zastanawia się nad różnymi opcjami kolumn.
Fan Marcus Miller'a i basista, dyskutuje na forum szukanie tańszego odpowiednika basu Fender, na którym gra Marcus Miller. Zastanawia się nad znaczeniem materiału korpusu i możliwością uzyskania podobnego brzmienia przy użyciu tańszych modeli.
W artykule przedstawiam swoje rozważania na temat upgrade’u mojego obecnego setupu Laney RB7 przez dodanie kolumny Laney RB115 lub zmianę całego zestawu na head Peavey Tour 450 z paczką 410. Zastanawiam się, które rozwiązanie lepiej wpasuje się w moje potrzeby związane z graniem cięższych gatunków muzycznych.
Władek Kołodziejczyk, znany także jako Krzipek, to wszechstronny muzyk orkiestry kameralnej AUKSO, który pasję do muzyki łączy z mistrzostwem gry na wielu instrumentach. W tekst opisuje nie tylko swoje doświadczenia muzyczne, ale również prezentuje swoją imponującą kolekcję instrumentów i sprzętu.
Zastanawiam się nad wyborem kolumny do wzmacniacza basowego Laney RB9. Rozważam różne możliwości, kierując się przede wszystkim głośnikiem wysokich tonów i mocą przynajmniej 200W, odrzucając marki takie jak Ashdown, Hartke i Behringer.
Mateusz, początkujący basista z okolic Sztum/Malbork, opowiada o swoich pierwszych krokach z basem, występie na WOŚP na pożyczonej gitarze i zakupie Peavey Millenium 5 za mniej niż połowę ceny.
Przedstawiamy profesjonalnie wyposażoną salkę prób w Wieliczce, oferującą szeroki zakres sprzętu muzycznego. Od pieców gitarowych po perkusję - to miejsce ma wszystko, czego potrzebuje każdy zespół.
Autor opisuje swoje poszukiwania idealnego kombosa basowego po tym, jak jego poprzedni sprzęt przestał działać. Szuka modelu o odpowiedniej mobilności i mocy, zdolnego do obsługi efektu sidechain i overdrive, zastanawiając się nad kilkoma opcjami.
W artykule podzielam się moją muzyczną podróżą z basem, począwszy od pierwszych dźwięków na zakupionym używanym Washburn XB100, po obecną miłość do brzmień Peavey Basic 60. Opowiadam również o swoich wyborach sprzętowych, wymianie pickupów na Seymur Duncan SPB-3, oraz o moich planach na przyszłość.
Autor opisuje problem z głośnością i przesterowanym sygnałem w swoim sprzęcie basowym, wskazując na potencjalne przyczyny i szuka rozwiązania.
Stanisław Jakś, mimo braku umiejętności gry na instrumencie, z powodzeniem tworzy muzykę od 1988 roku. Jego unikalny zestaw sprzętu, który obejmuje zarówno klasyczne gitary, jak i niestandardowe urządzenia DIY, świadczy o kreatywnej pasji i wytrwałości.
Tapchan przedstawia swoją imponującą kolekcję sprzętu dla basistów zebraną od 2001 roku. Czytaj dalej, aby odkryć niezwykłe modele zarówno znanych, jak i bardziej niszowych marek.
Fascynat muzyki, Grzesiek, dzieli się swoją muzyczną drogą od pierwszego oldsqulowego basu Rockwood do światowej klasy basu Status Energy Artist 4 str. W swojej kolekcji posiada także solidne modele jak Peavey Grind Bass 5str i kultową piątkę Roter, a także dedykowane sprzęty do ćwiczeń jak combo Hartke 1415 oraz SWR 750X.
Immo, wielbiciel fantastyki i gier, z zamiłowaniem do tworzenia historii, jest także pasjonatem basu i vintage instrumentów. Posiada unikalną kolekcję basów i efektów, które używa do kreowania niepowtarzalnych dźwięków.
Sylwester Kowalik opowiada o swojej drodze do odzyskania sprawności ręki po poważnym wypadku, za pomocą gry na basie. Z czasem zdobył znaczące umiejętności i doświadczenie, używając do gry specjalistycznego sprzętu.
Recenzja i porównanie dwóch basowych wzmacniaczy: Peavey Tour 450 oraz Nemesis RS 400. Próby i odczucia w kontekście zmiany nagłośnienia bez pośpiechu, z uwagami na szczegóły takie jak potencjometry i wyjście na słuchawki.
Rozważając zakup nagłośnienia nastawionego na koncerty, zastanawiam się między dwoma kombinacjami: Ampeg SVT 410 HLF z Marshall MB450H lub Peavey Tour 450. W oparciu o własne doświadczenia i opinie, wybór padł na Ampeg z jeszcze niesprecyzowanym wzmacniaczem.
Basista dzieli się swoimi doświadczeniami muzycznymi, jakie nabył grając w różnych zespołach i eksperymentując z różnorodnym sprzętem. Opowiada również o swojej obecnej działalności w kapeli weselnej, S.E.J.M.
Podjęcie decyzji o modernizacji sprzętu to nie lada wyzwanie. Recenzuję, porównuję i pytam o opinie na temat basów ESP/LTD, Ibanez, Spector oraz Peavey, aby wybrać najlepszy sprzęt do cięższej muzyki.
Opisuję problem z niechcianym, wysokim dźwiękiem pojawiającym się podczas gry na basie lub używania wzmacniacza. Dźwięk pojawiał się losowo, bez oczywistej przyczyny. Po zmianie kabla problem ustąpił, ale teraz powrócił.
Artykuł omawia brak recenzji i konkretnych informacji na temat wzmacniacza Hartke LH 500. Autor pyta o opinie i rozważa alternatywy w podobnej cenie, zastanawiając się nad wyborem najlepszego sprzętu do ciężkiego rocka.
Niedawno stałem się posiadaczem wzmacniacza Trace Elliot 715, wybierając go spośród innych modeli dostępnych na rynku. Wzmacniacz ten zaskoczył mnie jakością wykonania, brzmieniem oraz funkcjonalnością, mimo kilku drobnych niedoskonałości.
Tekst koncentruje się na pomocy w wyborze nagłośnienia basowego dla młodych basistów, mających ograniczony budżet do 2000 zł. Autor podzielił się swoimi doświadczeniami i poszukuje optymalnego zestawu zasilającego dla granego przez siebie metalu.
Właśnie dołączyłem do społeczności basoofkowiczów, dziękując za nieświadomą pomoc w wyborze sprzętu. Moja przygoda z basem zaczęła się dzięki wam - od GMR Bassforce do marzeń o Ampeg SVT3 Pro.
Rozważam zakup nowej kolumny basowej, aby uzupełnić mój zestaw nagłośnieniowy. Mam budżet ograniczony, zastanawiam się więc, czy lepiej zainwestować w mniej markową 4x10, czy bardziej markową 2x10.
Studio Fonia oferuje dwie wyposażone sale prób dla zespołów muzycznych w Warszawie. Proponuje również usługi nagraniowe z profesjonalnym sprzętem audio.
Dyskusja na temat konieczności dokupienia preampa i procesora efektów do istniejącego systemu nagłośnieniowego w sali prób. Rozważania dotyczące wyboru między kombajnami a osobnymi urządzeniami oraz możliwości zachowania Alesis Nanowerb.
Tekst dotyczy osobistej opinii użytkownika na temat wzmacniacza basowego Peavey Mark VIII, którego posiada od 2 lat. Użytkownik zastanawia się nad sprzedażą urządzenia i poszukuje informacji na temat jego wartości rynkowej.
Analizuję zakup wzmacniacza basowego Peavey SessionBass, zastanawiając się nad jego parametrami i korzyściami płynącymi z jego stosunkowo niskiej ceny. Zawarte są informacje o specyfikacji technicznej, które mogą pomóc w podjęciu decyzji.
Mateusz, 21-letni student dziennikarstwa i początkujący basista, dzieli się swoją muzyczną podróżą. Gra na 6-letnim basie Peavey i niedawno nabył piecyk Hartke VX 3500, wskazując na ciągły rozwój i pasję do grania na basie.
Autor rozważa zakup gitary basowej w ograniczonym budżecie do 700 zł i zwraca uwagę na znaczenie poszukiwań na rynku wtórnym. Znalazł kilka interesujących ofert na Allegro, zarówno nowych, jak i używanych basów, w tym modeli marki Peavey, lutniczych, Langowski oraz Yamaha.
Autor dzieli się swoją pasją i drogą, jaką przeszedł ucząc się gry na basie, od posiadania uszkodzonego instrumentu po dążenie do rozwoju muzycznego. Od chwili, gdy przyniósł do domu pierwszy bas, aż do momentu, gdy zaczyna od podstaw z podręcznikiem, opowiada o swoich doświadczeniach.
Strasznie podjarana jestem upgrejdem mojego sprzętu, to wrzucam i sięchwalę. 🙂 A jak 😀 – Basik dalej ten sam, i długo będzie – Peavey Tour 450 – Warwick WCA 411 PRO, świeżutka paczuszka, prawie prosto od Maczosa, jeszczepachnąca 🙂 Ten wzmacniacz ma octaver i w sumie wcześniej myślałam, że to jakaśniepotrzebna zabawka, bo po co […]
Cześć wszystkim 😉 Jestem początkującym basista i swój sprzęt zaczełemzbierac rok temu. Urzekło mnie brzmienie tych pickapów i stwierdziłemże muszę mieć wiosło z tymi przystawkami. Gra na Washburnie jest bardzoprzyjemną, jest mały wygodny dlatego często spędzam z nią całe wieczory.Powoli ogarniam klang ale do Flea brakuje mi kilka lat świetlnych. Częstogrywam kawałki Jamiroquai, RHCP, Nirvany […]
Witam Uwaga! Chwalę się! Kolejno: Peavey Zephyr 5 (mahoń, neck-through, elektronika wymieniona na EMG) – dowarkotania i chrumczenia. Lutnicza kopia rickenbackera znaleziona przez znajomego lutnika gdzieś paręlat temu i odrestaurowana – do toolowania itp. Orange terror bass 500 – do napędzania Noisy Box 4×10 na Celestionach tf1020 – do dudnienia W pedalboardzie jest tak: gitara […]
Ja i kawałek mojego Zombie Exotic Classic Bass 🙂 www.img16.imageshack.us/img16/5535/img0006filtered.jpg Moje zabawki 🙂 Brakuje tylko basowego Eq Bossa w kostce. Trochę z tego będzie można niedługo kupić po cenach przystępnych 🙂 www.img23.imageshack.us/img23/111/img0038filtered.jpg Także po kawałku: ja i Zombie 🙂 www.img23.imageshack.us/img23/5749/img0043filtered.jpg B.C. Rich na tle nagłośnienia gitarowo-basowego salki. Moje to Peavey Tour450 + Demanufacture (DMNF) (pozioma […]
Trafiła się okazja na ponad trzydziestoletnie wiosło w stanie jak fabryka dała(właściwie bez śladów użytkowania) i tak oto Maruszczyk i Fender mają nowego starszego braciszka.Peavey T-40 ’83 kupiony od basisty Street Chaos.Założone mosiężne siodełko.Miażdży i sieje zniszczenie-kawał gnoja.
Witam! Jako, że jestem tu dopiero od wczoraj, pozwolę sobie zademonstrowaćmój basowy sprzęcik 🙂 – Yamaha BB604 – Cort B4 – głowa Peavey Tour Series 700 – paka Peavey TVX 115 EX Dodatkowo mam jeszcze starego IBANEZA GSR180 jednak ze względu na jego obecnyzdewastowany wygląd wolałem go nie umieszczać.