Adam Dolan, lutnik z północno-zachodniej Anglii, stworzył instrument, który zwraca uwagę swoim wyglądem już od pierwszego spojrzenia. Model Proteus Legacy charakteryzuje się użyciem atrakcyjnych gatunków drewna i zaawansowaną specyfikacją elektroniki. Chociaż jego cena może wydawać się wysoka, jest w zasięgu wielu profesjonalnych muzyków.
Budowa
Korpus z czarnego koriny i orzecha z gładko zaokrąglonymi krawędziami prezentuje się znakomicie, choć ogranicza dostęp do wyższych progów. Korzystnie na dostępność wpływa dolny cutaway. Między rdzeniem a warstwą wierzchnią umieszczono cienką warstwę czernionego klonu. Satynowe wykończenie podkreśla piękno użytych drewn. Szyjka składa się z pięciu warstw koriny i palisandru, co zapewnia mocne połączenie z korpusem dzięki zastosowaniu pięciu śrub.
Gitara dobrze balansuje na ciele muzyka, pomimo ograniczonego konturowania tyłu korpusu. Profil szyjki jest stosunkowo smukły, co czyni grę bardzo komfortową.
Poziom wykończenia jest profesjonalny, z czarnymi okuciami i mostkiem Grainger, pozwalającym na tradycyjne oraz przez-korpusowe mocowanie strun.
Dźwięki
Bez podłączania do wzmacniacza instrument charakteryzuje się nieco ciemnym, ale rezonującym brzmieniem z dużą ilością sustainu. Po podłączeniu, humbucker Delano i pojedyncza cewka, w połączeniu z trzyzakresowym preampem Glockenklang, ożywiają Proteusa. Brzmienia są bardzo organiczne, dając szerokie możliwości kształtowania tonu.
Model Proteus Legacy z pewnością zasługuje na uwagę każdego, kto szuka czegoś więcej niż tylko kolejnej gitary z masowej produkcji. Adam Dolan to nazwisko, na które warto zwrócić uwagę na przyszłość.
Czym wyróżnia się Proteus Legacy?, Jaka jest budowa Proteus Legacy?, Jakie brzmienia oferuje Proteus Legacy?, Czy cena Proteus Legacy jest adekwatna do jakości?, Kto powinien zainteresować się Proteus Legacy?