Limitowana Edycja Fender Custom Shop Relic 1955 Precision Bass

Fender Custom Shop zaprezentował swój wiosenny model 2013: Limitowaną Edycję Relic 1955 Precision Bass, łączącą nowoczesną technologię z klasycznym wyglądem. Czy warto zapłacić za nią aż 26100 zł?

Recenzja Limitowanej Edycji Fender Custom Shop Relic 1955 Precision Bass

Fender Custom Shop przedstawił interesującą propozycję dla miłośników basów i kolekcjonerów – Limitowaną Edycję Relic 1955 Precision Bass. Ten unikatowy instrument inspirowany jest wyglądem basu, który przeszedł próbę czasu, a szczególnie dedykowany jest miłośnikom klasycznego brzmienia i wyglądu basów Fendera.

Bas wykonany jest z lekkiego drewna jesion, z szyją z kwartowo ciętego klonu twardorockowego oraz z profilem „soft V” na klawiaturze z klonu, o promieniu 7,25 cala i 20 progach o stylu vintage. Jego wyjątkowość podkreślona jest przez mieszankę czarnego i trzykolorowego sunburst w wykończeniu nitrocelulozowym. Dodatkowo wyposażony w ręcznie nawinięty przetwornik typu „stacked” ’51 Precision Bass, pojedynczy biały plecionkowy pickguard oraz chromowane osłony mostka i przetwornika.

Specyfikacja Wartość
Kolor Czarny nad trójkolorowym sunburstem
Materiał korpusu Wyselekcjonowany lekki jesion
Wykończenie korpusu Nitrocelulozowy lakier
Materiał szyi Kwartowo cięty klon
Wykończenie szyi Nitrocelulozowy lakier
Kształt szyi 1955 Soft „V”
Długość skali 34″ (864 mm)
Radius podstrunnicy 7,25″ (184,1 mm)
Ilość progów 20
Wielkość progów Styl vintage
Szerokość siodełka 1,7″ (43,2 mm)
Inkrustacje Czarne kropki
Przetwornik środkowy All signals fail

Każdy miłośnik basów potwierdzi, że stojąc przed wyborem instrumentu, detal ma znaczenie. Ale co czyni tę basówkę wartą swojej ceny? Po pierwsze, rzadkość i unikalny charakter edycji limitowanej, oraz ręczna praca mistrzów Fendera. W pakiecie dodatkowo otrzymujemy ekskluzywne akcesoria: futerał edycji limitowanej, pasek, kabel, kostki do gitary Custom Shop oraz certyfikat autentyczności. Cena ta, wynosząca 26 100 zł, może wydawać się wysoka, ale dla prawdziwego miłośnika basu, który ceni sobie zarówno brzmienie, jak i unikalny wygląd instrumentu, może okazać się inwestycją na lata.

Sprawdź, dlaczego warto zainteresować się tą limitowaną edycją od Fender Custom Shop. To nie tylko instrument, to część historii muzyki, którą możesz mieć w swoim domu.

Czym charakteryzuje się Limitowana Edycja Relic 1955 Precision Bass od Fendera?,Jakie są główne cechy Limitowanej Edycji Relic 1955 Precision Bass?,W jakim wykończeniu jest dostępny model?,Jakie akcesoria są dołączone do basu?,Czy warto zainwestować w tę limitowaną edycję?

Podziel się swoją opinią
Basoofka_NET
Basoofka_NET
Artykuły: 3402