Pigtronix ogłosił powstanie mikrowersji ich popularnego pedału Disnortion, która zachowuje 18-woltowy zapas mocy oryginalnych analogowych obwodów Fuzz i Overdrive, lecz została zaprojektowana w mniejszej obudowie pracującej na 9 woltach. Wprowadzono również kilka usprawnień.
„Ta nowa wersja mikro Disnortion znacznie prześciga oryginalną szeroką paletę dotykowo-reaktywnych brudnych dźwięków, włączając możliwość przełączania z równoległego routingu na nowy, super nasycony routing szeregowy, gdzie 6-stopniowy obwód overdrive CMOS jest kaskadowany w unikalny fuzz na diodach krzemowych Pigtronica, a następnie wyprowadzany przez 6-drożny pasywny układ filtrujący,” pisze firma. „Pojedyncza gałka gainu kontroluje nasycenie zarówno obwodów fuzz, jak i overdrive jednocześnie. Tryb równoległego routingu jest idealny dla graczy, którzy lubią nakładać dużo gainu, nie tracąc przy tym na przejrzystości, dynamice, sile uderzenia czy tonach niskich. Tryb routingu szeregowego oferuje jeszcze szerszą gamę zysków i bardziej ekstremalne efekty filtra na potrzeby metalowe i ponadto, włączając w to samowzbudne timbry, które mogą być modulowane przez wybór przetwornika i ustawienia kontroli gitary.”
Disnortion Micro posiada również potencjometr tonu z sześcioma charakterystykami EQ: bez filtra, wzmocnienie środków, dolnoprzepustowy, wysokie tony, obniżenie środków i dolnoprzepustowy. Zaprezentuj ten demo, w którym Juan Alderete gra na basie:
Dostępny już teraz Pigtronix Disnortion Micro ma cenę detaliczną wynoszącą około 580 zł.
Co odróżnia Pedal Pigtronix Disnortion Micro od innych pedałów na rynku?, Jakie są główne cechy Pigtronix Disnortion Micro?, W jaki sposób możliwe jest regulowanie brzmienia za pomocą Pigtronix Disnortion Micro?, Jaka jest cena Pigtronix Disnortion Micro?, Jakie możliwości oferuje funkcja kaskadowania sygnału w Pigtronix Disnortion Micro?