Nie wiem o czym ta dyskusja, koledze coś się pomyliło 🙂 nie porównujemy E do G, tylko set ze struną .100 i .110. Grubsza struna = większy naciąg = sztywniejsza struna = twarde wiosło = problem z krzywizną gryfu.
Jak mówiłem, taki gruby set nadaje się raczej do gry w D (nie drop). Aczkolwiek da się i w E, ale po co? 🙂
Właśnie:) Chyba że ktoś ma imadło w łapie:PP
I w końcu wiem oco chodzi z tymi grubościami 😀 Dziekuje Wam bardzo ! 🙂
Myślicie ze 105 da rade do grania w E ? Chodzi o muzykę rockową i metalową. Czy lepiej zakupić te 100 ? 🙂
Dokładnie to chodzi o strunki Dadaario pro steel.
Jeszcze jedno pytanie. Czy wiecie coś na temat strun Warwicka(o dziwo nie red label) BLACK LABEL lub Warwick EMP ? 😉 Chodzi mi przede wszystkim na brzmienie obfitujące w dość duża ilość górki aby nie muliły i o dość długą żywotność 🙂
Ja grałem do niedawna na 105 (i to będzie mój następny set), jest zauważalna róznica w twardości, ale mi na 105kach dobrze się grało, no i w dropie też nie latały aż tak mocno. Ogólnie to 105 miały pełniejsze brzmienie niż 100. Jak lubisz grać szybko to bierz 100, a jak lubisz „czuć, że szarpiesz struny” i chcesz mieć pełniejsze brzmienie bierz 105. No ale to jeszcze zależy od basu, bo na moim Sterlingu 100 uchodzą ale na preclu już sa za luźne, bo się szarpie w innym miejscu i przy mostku jest mniejsza amplituda. no i o dziwo na preclu wolniej gram, bo jednak za bardzo już latają te druty.
Czarne Warwicki nie są złe ale szybko się zużywają, gdybym miał wybierać Warwick Black-Ernie ball wybrałbym te drugie. Na D`addario nie grałem.
Ja gram na D`addario ale kupiłem od razu uzywane (5zeta to można wziać), bo póki co nie gram koncertów i nie widze sensu wydawać kasy na nówki. Ogólnie to nie mam zbyt wielkiego porównania, ale po odświerzaniu trzymają całkiem długo (chyba nawet dłużej niż inne jakie miałem) no i ładnie brzęczą tą stalą, no ale ja tam porównania aż tak dużego nie miałem więc się nie znam.
Poczytałem trochę o Dadaario pro steels i dowiedziałem się że ostatnio Dadaario wypuszcza jakieś słabe te struny tzn podobno coś się w całej firmie powaliło i niektórzy mówią że brzmią nie tak dobrze jak kiedyś i w związku z tym pytam się o struny Rotosound Swing Bass 66 czy w takim przypadku nie będą one lepszym wyborem ? 🙂
(Dość dużo górki i dobra żywotność) – zapewne te Dadaario mają więcej górki lecz nie wiem co o nich sądzić po przeczytaniu opinii ich użytkowników…
A może ktoś poleci struny innej firmy ? Np Ernie Ball ? lub może Fendery jakieś ? 🙂
W cenie około 80zł – myślę że w tej cenie można kupić naprawdę przyzwoite struny 😀
Ernie Ball szczerze polecam są bardzo dobre, oczywiście to jest moja opinia i ktoś może się z tym nie zgodzić…Obecnie mam set do piątki 45-130 Górka ok i są w miarę żywotne.
krótka piłka, czy do grania w standardzie D [D-G-C-F] i czasem E [E-A-D-G] rzeczy okołometalowych [Kyussy, Pantery i Black Sabbathy] nadadzą się któreś z tych, http://www.tnij.org/stodziesiatki chodzi o trzymanie stroju, i taką „lepszą” górkę, no i większą sztywność niż 105, no i żywotne żeby choć na pół roku były.
Radze ci patrzyć raczej na struny ze stali(nierdzewnej) nie pokrytej niklem ponieważ takie mają podobno więcej górki niż niklowane 🙂
Żywotne aż pół roku to myślę że Elixiry… (choć nie wiadomo ile godzin przeciętnie grasz)
Powie mi ktoś coś ciekawego o strunach LaBella?
Strun Daddario osobiście nie polecam, miałem jasne prosteels 40-95, po miesiacu poszla struna D.
Zmieniłem na deany blue steel, które użytkowałem do technicznej śmierci i byłem gigantycznie zadowolony.
Teraz użytkuje rotosoundy 100-40 i sa bardzo fajne w dotyku, jednak blue steele brzmiały fajniej. Ogólnie guitarcenter ma najnizsza cenę za bluesteele 72zł, gdy normalnie kosztuja 129 np w maczosie, albo 150 po sklepach.
Szukam strun z grubym dołem, co polecacie?
@fajffer: Szukam strun z grubym dołem, co polecacie?
LaBella 760FL
Jakie struny polecacie do klangu ?
Daddario ProSteels: sieką szklaną, sprężyna jest a i z trwałością nie jest fatalnie.
Przymierzam się do kupna nowych strun, budżet mam w okolicach 100zł i ogarnąłem sobie takie struny:
Które polecacie, czy może w tym przedziale cenowym są jeszcze lepsze? Dodam, że dopiero zaczynam przygodę z basem (gram raczej kostką) i nie bardzo orientuję się w różnicach między strunami z niklu a standardowymi metalowymi, mógłby ktoś wyjaśnić różnicę?
Było mówione tyle razy ale dobra: stalowe mają inne brzmienie, jaśniejsze. Niklowe podobno miększe są w graniu, ale ja tam różnicy nie widzę.
te zestawy 50-105 to grube struny, jeśli jesteś początkującym to może lepiej 45-100?
Witam
Korzystał ktoś ze strunek ERNIE BALL Coated Bass? Czy to odpowiedż na elixiry?
Czy ktoś kiedyś porównywał ich brzmienie?
Zna ktoś może jakiś sklep internetowy gdzie można dostać stalowe ernie balle do pięciostrunowego basu lub pojedynczą strunę B? Na allegro oczywiście sprawdzałem i brak takowych.
Zaglądnij na thomana tam może coś znadziesz
Niestety na thomannie nie ma, zależy mi konkretnie na tych strunach allegro.pl/ernie-ball-45-100-super-slinky-stainless-steel-i3366172496.html tylko, że do piątki lub ewentualnie jestem w stanie kupić jakąkolwiek strunę B (130) byle by była stalowa… Wie ktoś gdzie dostane pojedyncze struny?
elixir sprzedaje same strunki B
mam takie pytanie.
Polecone zostaly mi struny Ernie Ball Regular Slinky ( grałem tez na nich na czyims basie i byly ok ). Szukalem po necie ale znajduje tylko niklowe, stalowki sa tylko do max 5 strunowca ( a szukam do 6stki ). Mam zatem pytanie, czy roznica miedzy stalowymi i niklowymi jest znaczna a jeśli tak to czym się roznia. Domyslam się ze brzmieniem, a jak jest z trwałością? Czy do ogolnie pojętego metalu niklowe się nadaja? Jeśli niema sensu pchac się w niklowe to jaka alternatywe możecie polecic?
dzięki!
Od pewnego czasu używam headlessa Steinbergera. Kupiłem do niego Rotosoundy Swingi 45-130. Zawsze ceniłem Roto i strasznie ucieszyło mnie, że robią też struny do bezgłówkowców. Kupiłem (kosztowały niemało – można sprawdzić). No i zrobił się problem. generalnie struny do headlessów (z racji systemu montowania) muszą mieć określoną długość – nie mogą być za długie, bo nie można ich obciąć, nie mogą – co oczywiste – być też za krótkie. A te rotosoundy są. Nie chodzi mi o to, że są do innej menzury, są oznaczone jako Longscale, czyli teoretycznie powinny pasować. Tymczasem o ile struny od E do G udało mi się założyć raczej bez problemów, to już z B musiałem się trochę namęczyć, trochę naciągnąć, obniżyć siodełko w mostku i jeszcze pomóc sobie śrubokrętem. Ostatecznie weszła w klucz. Gdy nastroiłem instrument, to okazało się, że struny nie są wystarczająco długie, by ich końcówki mogły schować się pod pokrywą mostka.
wygląda to tak:
[url]!162&v=3[/url]
Mam wrażenie, że granie z tak założonymi strunami koniec końców doprowadzi do tego, że struny wyskoczą mi z siodełek i przywalą od serca w ryj. W związku z czym pytanie, a właściwie kilka pytań. Miał ktoś do czynienia z tymi strunami? A jeżeli tak, to czy te Roto tak mają, czy ja mam tylko takie szczęście? A może Roto po prostu nie umie robić strun do headlessa?
Otoz mam taki problem:
Mam 4-strunowca ltd b-50. Chcialbym obnizyc stroj do drop a, ale w internecie ciezko znaleźć struny o odpowiedniej grubosci (no właśnie jaka będzie odpowiednia? 140/145?). Czy jeśli kupie struny do 5-strunowca i zaloze 4 najgrubsze na moja gitarę, to mogę ja w jakiś sposob uszkodzic(wygiety gryf itp.)?
Ja gram w C dropie i mam 110/15 i elegancko śmigają więc te Warwicki też powinny Ci w A śmignąć. Aczkolwiek nigdy się do A nie stroiłem. Na tych strunach nie grałem, wiem tylko tyle że nie polecają czerwonych Warwicków. A jeśli chodzi o makaron.. wątpię żeby przy takich dołach się dało go uniknąć (aczkolwiek mogę się mylić bo tak nisko nie „upadłem”. 😛
Co się tyczy kompletu z 5. Raczej nie uszkodzisz gryfu jeśli tylko odpowiednio wyregulujesz pręt 😉
stalowe to strunki? nie mogęna necie znaleźć odpowiedzi na to banalne pytanie.
Stalowe miały ten obrazeczek w rogu chyba szary o ile dobrze pamiętam, więc to powinny być nikle.
Czy są w ogóle w sprzedaży struny Elixir stalowe 50-105? nie mogę takowych znaleźć..
Witam. Poszukuję strun do basu 4-strunowego. Najwięcej gram metalu w stroju standard, używam kostki. Priorytet: struna E (i w sumie każda inna) ma się nie zrywać, brzmienie stawiam na drugim miejscu.
Jakie struny polecacie tak do ceny max. 70zł? Będę zamawiał przez stronę http://www.taniestruny.pl , dlatego proszę by podawać propozycje z tej właśnie strony.
do metalu i kostki to raczej nie niklowane, tylko pełne stalówki.
Ok, fajne te ernie balle, ale jak już napisałem nie chcę wydać więcej niż 70zł. Skoro do metalu i kostki mają być stalowe struny, to znalazłem dwóch kandydatów: Rotosound (45-105) Swing Bass 66 za 70zł i Warwick (45-105) Red Label – Stainless Steel za niecałe 40. Pytanie czy opłaca się dopłacić 30 zł do Roto? Oba zestawy strun mają niezłą opiniię z tego co wyczytałem.
od lat gram na roto (chociaż z przerwami) i właściwie moje zdanie jest od lat takie samo. Roto swingi mają najlepszy dół z wszystkich strun na jakich grałem, a było ich niemało! Roto i kostka? dobry wybór.
wiem, że to zależy od wielu czynników (głównie basu, wzmacniacza, preampów i innego badziewia) ale dobry bas na rotosundach, przy graniu kostką https://www.youtube.com/watch?v=GbW56ersWe8 może brzmieć np. tak . chociaż akurat nie wiem jakich konkretnie rotosoundów używa Nick Beggs.
Czy struny fendera 7250M to dobre struny ?
@szymon543: Czy struny fendera 7250M to dobre struny ?
Miałem, przy cenie poniżej 60zł bardzo przyzwoite. Ale tylko przyzwoite, żadnych cudów w sensie brzmienia i czy wyjątkowej trwałości. Ze dwa razy dały się odświeżyć. Nazwa firmy żadnych cudów nie zrobiła.
Pozdroofka
Romek S.
Mam pytanie panowie szlachta.
W czasach mocno przedinternetowych w naszym kraju można było kupić struny takie, jakie były fabrycznie montowane w DEFILach (nie pamietam kto je produkowal) albo Presto z Gdańsk-Wrzeszcz. Róznica między nimi kosmiczna – na rzecz Presto oczywiście.
Obecnie w nawale i wyborze innych, firmowych strun o tej marce zapomniałem po prostu.Myślałem, że Presto już nie działa.
A tu dzisiaj wchodzę do sklepu muzycznego, żeby sobie pogadać, i … na półce leżą struny wyporodukowane przez Presto. Miejsce fabryczki to samo.
Ciekawy jestem jakie one są jakościowo? Używa ich ktoś?
Cześć, mam pytanie skierowane do użytkowników posiadających gitary basowe 5 strun+, kupując jakie struny(chodzi mi o konkretny produkt) dostanę jak najbardziej jasną, klarowną barwę struny B, bez żadnego mułu?
najbardziej klarowne brzmienie, bez mułu mają stalówki
na pewno jak kupisz stalowe struny to będziesz miał klarowne brzmienie, co do mułu to znaczenie też ma grubość strun
Struna H to przede wszystkim bass.
Od siebie polecę D’Addario pro steel.
Z czystym sumieniem polecam Warwick EMP 45-105.
Używam ich , i dźwiękiem oraz wytrzymałością nie odbiegają od najlepszych Elixirów.
Nie są tanie, ale za jakość trzeba zapłacić.
@cameleon: Z czystym sumieniem polecam Warwick EMP 45-105.
Używam ich , i dźwiękiem oraz wytrzymałością nie odbiegają od najlepszych Elixirów.
Nie są tanie, ale za jakość trzeba zapłacić.
Grałem na nich. Wytrzymałością zdecydowanie odbiegają – na minus.
Kupiłem Deany Markleye Blue Steel. Po fabrycznych sznurach bas dostał potęznego, szklanego kopa. Ciekawe ile go utrzyma.
Jedno co mnie wnerwia to, że struna E jest za długa na menzurę 34″. Cienka częśc, która ma być nawinięta na kołek się skończyła i musiałem nawinąć z centymetr samej struny. Lipnie to wygląda.
Nie wiem Kapralu czy mniej żywotne, grałem na obu i wydawało mi się, że bardzo podobnie utrzymują brzmienie.
W każdym razie jeżeli mają być dobre struny to albo Elixiry albo EMP
No specjalisty, zagadka. Co to za wiosło i na jakich drutach?
Mam taki problem, że po paru miesiącach owijka z E 'rozchodzi się’ w miejscu styku struny z siodełkiem. Bas to Ibanez SRX500, a struny DR Lo-Rider (.110).
Miał ktoś styczność z takim problemem ? Czy to może norma ?
Nie wiem o czym ta dyskusja, koledze coś się pomyliło 🙂 nie porównujemy E
do G, tylko set ze struną .100 i .110. Grubsza struna = większy naciąg =
sztywniejsza struna = twarde wiosło = problem z krzywizną gryfu.
Jak mówiłem, taki gruby set nadaje się raczej do gry w D (nie drop).
Aczkolwiek da się i w E, ale po co? 🙂
Właśnie:) Chyba że ktoś ma imadło w łapie:PP
I w końcu wiem oco chodzi z tymi grubościami 😀 Dziekuje Wam bardzo ! 🙂
Myślicie ze 105 da rade do grania w E ? Chodzi o muzykę rockową i metalową.
Czy lepiej zakupić te 100 ? 🙂
Dokładnie to chodzi o strunki Dadaario pro steel.
Jeszcze jedno pytanie. Czy wiecie coś na temat strun Warwicka(o dziwo nie red
label) BLACK LABEL lub Warwick EMP ? 😉 Chodzi mi przede wszystkim na brzmienie
obfitujące w dość duża ilość górki aby nie muliły i o dość długą
żywotność 🙂
Ja grałem do niedawna na 105 (i to będzie mój następny set), jest
zauważalna róznica w twardości, ale mi na 105kach dobrze się grało, no i w
dropie też nie latały aż tak mocno. Ogólnie to 105 miały pełniejsze
brzmienie niż 100. Jak lubisz grać szybko to bierz 100, a jak lubisz „czuć,
że szarpiesz struny” i chcesz mieć pełniejsze brzmienie bierz 105. No ale to
jeszcze zależy od basu, bo na moim Sterlingu 100 uchodzą ale na preclu już
sa za luźne, bo się szarpie w innym miejscu i przy mostku jest mniejsza
amplituda. no i o dziwo na preclu wolniej gram, bo jednak za bardzo już
latają te druty.
Czarne Warwicki nie są złe ale szybko się zużywają, gdybym miał wybierać
Warwick Black-Ernie ball wybrałbym te drugie. Na D`addario nie grałem.
Ja gram na D`addario ale kupiłem od razu uzywane (5zeta to można wziać), bo
póki co nie gram koncertów i nie widze sensu wydawać kasy na nówki.
Ogólnie to nie mam zbyt wielkiego porównania, ale po odświerzaniu trzymają
całkiem długo (chyba nawet dłużej niż inne jakie miałem) no i ładnie
brzęczą tą stalą, no ale ja tam porównania aż tak dużego nie miałem
więc się nie znam.
Poczytałem trochę o Dadaario pro steels i dowiedziałem się że ostatnio
Dadaario wypuszcza jakieś słabe te struny tzn podobno coś się w całej
firmie powaliło i niektórzy mówią że brzmią nie tak dobrze jak kiedyś i
w związku z tym pytam się o struny Rotosound Swing Bass 66 czy w takim
przypadku nie będą one lepszym wyborem ? 🙂
(Dość dużo górki i dobra żywotność) – zapewne te Dadaario mają więcej
górki lecz nie wiem co o nich sądzić po przeczytaniu opinii ich
użytkowników…
A może ktoś poleci struny innej firmy ? Np Ernie Ball ? lub może Fendery
jakieś ? 🙂
W cenie około 80zł – myślę że w tej cenie można kupić naprawdę
przyzwoite struny 😀
Ernie Ball szczerze polecam są bardzo dobre, oczywiście to jest moja opinia i
ktoś może się z tym nie zgodzić…Obecnie mam set do piątki 45-130 Górka
ok i są w miarę żywotne.
krótka piłka, czy do grania w standardzie D [D-G-C-F] i czasem E [E-A-D-G]
rzeczy okołometalowych [Kyussy, Pantery i Black Sabbathy] nadadzą się
któreś z tych,
http://www.tnij.org/stodziesiatki chodzi o trzymanie stroju, i
taką „lepszą” górkę, no i większą sztywność niż 105, no i żywotne
żeby choć na pół roku były.
Radze ci patrzyć raczej na struny ze stali(nierdzewnej) nie pokrytej niklem
ponieważ takie mają podobno więcej górki niż niklowane 🙂
Żywotne aż pół roku to myślę że Elixiry… (choć nie wiadomo ile godzin
przeciętnie grasz)
Powie mi ktoś coś ciekawego o strunach LaBella?
Strun Daddario osobiście nie polecam, miałem jasne prosteels 40-95, po
miesiacu poszla struna D.
Zmieniłem na deany blue steel, które użytkowałem do technicznej śmierci i
byłem gigantycznie zadowolony.
Teraz użytkuje rotosoundy 100-40 i sa bardzo fajne w dotyku, jednak blue
steele brzmiały fajniej. Ogólnie guitarcenter ma najnizsza cenę za bluesteele 72zł, gdy normalnie kosztuja 129 np w maczosie, albo 150 po sklepach.
Szukam strun z grubym dołem, co polecacie?
LaBella 760FL
Jakie struny polecacie do klangu ?
Daddario ProSteels: sieką szklaną, sprężyna jest a i z trwałością nie
jest fatalnie.
Przymierzam się do kupna nowych strun, budżet mam w okolicach 100zł i
ogarnąłem sobie takie struny:
http://www.guitarcenter.pl/catalog/bas/struny/4-struny/ernie-ball-2832-50-105
http://www.guitarcenter.pl/catalog/bas/struny/4-struny/ernie-ball-2842-50-105
Które polecacie, czy może w tym przedziale cenowym są jeszcze lepsze? Dodam,
że dopiero zaczynam przygodę z basem (gram raczej kostką) i nie bardzo
orientuję się w różnicach między strunami z niklu a standardowymi
metalowymi, mógłby ktoś wyjaśnić różnicę?
Było mówione tyle razy ale dobra: stalowe mają inne brzmienie, jaśniejsze.
Niklowe podobno miększe są w graniu, ale ja tam różnicy nie widzę.
te zestawy 50-105 to grube struny, jeśli jesteś początkującym to może
lepiej 45-100?
Witam
Korzystał ktoś ze strunek ERNIE BALL Coated Bass? Czy to odpowiedż na
elixiry?
Czy ktoś kiedyś porównywał ich brzmienie?
Zna ktoś może jakiś sklep internetowy gdzie można dostać stalowe ernie
balle do pięciostrunowego basu lub pojedynczą strunę B? Na allegro
oczywiście sprawdzałem i brak takowych.
Zaglądnij na thomana tam może coś
znadziesz
Niestety na thomannie nie ma, zależy mi konkretnie na tych strunach
allegro.pl/ernie-ball-45-100-super-slinky-stainless-steel-i3366172496.html
tylko, że do piątki lub ewentualnie jestem w stanie kupić jakąkolwiek
strunę B (130) byle by była stalowa… Wie ktoś gdzie dostane pojedyncze
struny?
elixir sprzedaje same strunki B
mam takie pytanie.
Polecone zostaly mi struny Ernie Ball Regular Slinky ( grałem tez na nich na
czyims basie i byly ok ). Szukalem po necie ale znajduje tylko niklowe,
stalowki sa tylko do max 5 strunowca ( a szukam do 6stki ). Mam zatem pytanie,
czy roznica miedzy stalowymi i niklowymi jest znaczna a jeśli tak to czym się
roznia. Domyslam się ze brzmieniem, a jak jest z trwałością? Czy do ogolnie
pojętego metalu niklowe się nadaja? Jeśli niema sensu pchac się w niklowe to
jaka alternatywe możecie polecic?
dzięki!
Od pewnego czasu używam headlessa Steinbergera. Kupiłem do niego Rotosoundy
Swingi 45-130. Zawsze ceniłem Roto i strasznie ucieszyło mnie, że robią
też struny do bezgłówkowców. Kupiłem (kosztowały niemało – można
sprawdzić). No i zrobił się problem. generalnie struny do headlessów (z
racji systemu montowania) muszą mieć określoną długość – nie mogą być
za długie, bo nie można ich obciąć, nie mogą – co oczywiste – być też za
krótkie. A te rotosoundy są. Nie chodzi mi o to, że są do innej menzury,
są oznaczone jako Longscale, czyli teoretycznie powinny pasować. Tymczasem o
ile struny od E do G udało mi się założyć raczej bez problemów, to już z
B musiałem się trochę namęczyć, trochę naciągnąć, obniżyć siodełko
w mostku i jeszcze pomóc sobie śrubokrętem. Ostatecznie weszła w klucz. Gdy
nastroiłem instrument, to okazało się, że struny nie są wystarczająco
długie, by ich końcówki mogły schować się pod pokrywą mostka.
wygląda to tak:
[url]!162&v=3[/url]
Mam wrażenie, że granie z tak założonymi strunami koniec końców
doprowadzi do tego, że struny wyskoczą mi z siodełek i przywalą od serca w
ryj. W związku z czym pytanie, a właściwie kilka pytań. Miał ktoś do
czynienia z tymi strunami? A jeżeli tak, to czy te Roto tak mają, czy ja mam
tylko takie szczęście? A może Roto po prostu nie umie robić strun do
headlessa?
Otoz mam taki problem:
Mam 4-strunowca ltd b-50. Chcialbym obnizyc stroj do drop a, ale w internecie
ciezko znaleźć struny o odpowiedniej grubosci (no właśnie jaka będzie
odpowiednia? 140/145?). Czy jeśli kupie struny do 5-strunowca i zaloze 4
najgrubsze na moja gitarę, to mogę ja w jakiś sposob uszkodzic(wygiety gryf
itp.)?
Co sadzicie o tych strunach?
http://www.taniestruny.pl/struny-do-gitary-basowej/czterostrunowej-2/warwick/black-label/warwick-65-135-black-label-long-scale
W opisie jest napisane, ze sa do low b. Jak myślicie da rade to zestroic do
drop a, tak żeby nie było makaronu?
Jeśli tak, to czy te struny sa w miarę trwale?
Ja gram w C dropie i mam 110/15 i elegancko śmigają więc te Warwicki też
powinny Ci w A śmignąć. Aczkolwiek nigdy się do A nie stroiłem. Na tych
strunach nie grałem, wiem tylko tyle że nie polecają czerwonych Warwicków.
A jeśli chodzi o makaron.. wątpię żeby przy takich dołach się dało go
uniknąć (aczkolwiek mogę się mylić bo tak nisko nie „upadłem”. 😛
Co się tyczy kompletu z 5. Raczej nie uszkodzisz gryfu jeśli tylko
odpowiednio wyregulujesz pręt 😉
stalowe to strunki? nie mogęna necie znaleźć odpowiedzi na to banalne
pytanie.
Stalowe miały ten obrazeczek w rogu chyba szary o ile dobrze pamiętam, więc
to powinny być nikle.
Czy są w ogóle w sprzedaży struny Elixir stalowe 50-105? nie mogę takowych
znaleźć..
Witam. Poszukuję strun do basu 4-strunowego. Najwięcej gram metalu w stroju
standard, używam kostki. Priorytet: struna E (i w sumie każda inna) ma się
nie zrywać, brzmienie stawiam na drugim miejscu.
Jakie struny polecacie tak do ceny max. 70zł? Będę zamawiał przez stronę
http://www.taniestruny.pl , dlatego proszę by podawać propozycje z tej właśnie
strony.
z góry thx
masz pan. Ale to raczej marne struny widzę. Od siebie polecam jednak takie:
http://www.taniestruny.pl/struny-komplety/struny-do-gitary-basowe/ernie-ball-45-105-hybrid-slinky
sprawdziłem je i polecam.
do metalu i kostki to raczej nie niklowane, tylko pełne stalówki.
Ok, fajne te ernie balle, ale jak już napisałem nie chcę wydać więcej niż 70zł. Skoro do metalu i kostki mają być stalowe struny, to znalazłem dwóch
kandydatów: Rotosound (45-105) Swing Bass 66 za 70zł i Warwick (45-105) Red
Label – Stainless Steel za niecałe 40. Pytanie czy opłaca się dopłacić 30
zł do Roto? Oba zestawy strun mają niezłą opiniię z tego co wyczytałem.
od lat gram na roto (chociaż z przerwami) i właściwie moje zdanie jest od
lat takie samo. Roto swingi mają najlepszy dół z wszystkich strun na jakich
grałem, a było ich niemało! Roto i kostka? dobry wybór.
wiem, że to zależy od wielu czynników (głównie basu, wzmacniacza, preampów i
innego badziewia) ale dobry bas na rotosundach, przy graniu kostką https://www.youtube.com/watch?v=GbW56ersWe8 może brzmieć np. tak .
chociaż akurat nie wiem jakich konkretnie rotosoundów używa Nick Beggs.
Czy struny fendera 7250M to dobre struny ?
Miałem, przy cenie poniżej 60zł bardzo przyzwoite. Ale tylko przyzwoite,
żadnych cudów w sensie brzmienia i czy wyjątkowej trwałości. Ze dwa razy
dały się odświeżyć. Nazwa firmy żadnych cudów nie zrobiła.
Pozdroofka
Romek S.
Mam pytanie panowie szlachta.
W czasach mocno przedinternetowych w naszym kraju można było kupić struny
takie, jakie były fabrycznie montowane w DEFILach (nie pamietam kto je
produkowal) albo Presto z Gdańsk-Wrzeszcz. Róznica między nimi kosmiczna –
na rzecz Presto oczywiście.
Obecnie w nawale i wyborze innych, firmowych strun o tej marce zapomniałem po
prostu.Myślałem, że Presto już nie działa.
A tu dzisiaj wchodzę do sklepu muzycznego, żeby sobie pogadać, i … na
półce leżą struny wyporodukowane przez Presto. Miejsce fabryczki to
samo.
Ciekawy jestem jakie one są jakościowo? Używa ich ktoś?
Cześć, mam pytanie skierowane do użytkowników posiadających gitary basowe
5 strun+, kupując jakie struny(chodzi mi o konkretny produkt) dostanę jak
najbardziej jasną, klarowną barwę struny B, bez żadnego mułu?
najbardziej klarowne brzmienie, bez mułu mają
stalówki
na pewno jak kupisz stalowe struny to będziesz miał klarowne
brzmienie, co do mułu to znaczenie też ma grubość strun
Struna H to przede wszystkim bass.
Od siebie polecę D’Addario pro steel.
Z czystym sumieniem polecam Warwick EMP 45-105.
Używam ich , i dźwiękiem oraz wytrzymałością nie odbiegają od
najlepszych Elixirów.
Nie są tanie, ale za jakość trzeba zapłacić.
Grałem na nich. Wytrzymałością zdecydowanie odbiegają – na minus.
Kupiłem Deany Markleye Blue Steel. Po fabrycznych sznurach
bas dostał potęznego, szklanego kopa. Ciekawe ile go utrzyma.
Jedno co mnie wnerwia to, że struna E jest za długa na menzurę 34″. Cienka
częśc, która ma być nawinięta na kołek się skończyła i musiałem
nawinąć z centymetr samej struny. Lipnie to wygląda.
Nie wiem Kapralu czy mniej żywotne, grałem na obu i wydawało mi się, że
bardzo podobnie utrzymują brzmienie.
W każdym razie jeżeli mają być dobre struny to albo Elixiry albo
EMP
No specjalisty, zagadka. Co to za wiosło i na jakich drutach?
http://www.soundcloud.com/gasbassfx/coto
Jakiś fretless na roundach :D.
Siema,
Mam taki problem, że po paru miesiącach owijka z E 'rozchodzi się’ w miejscu
styku struny z siodełkiem. Bas to Ibanez SRX500, a struny DR Lo-Rider
(.110).
Miał ktoś styczność z takim problemem ? Czy to może norma ?
Pozdrawiam,
K.