Ibanez SR886 – Nowa Elektronika?

Właściciel Ibanez SR886 rozważa wymianę całego aktywnego układu ze względu na problemy z oryginalną elektroniką. Rozważa użycie preampu Glockenklang 2-band electronic ze względu na pozytywne recenzje i przejrzystość dźwięku.

Witam. Wygląda na to, że będę zmuszony wymienić cały aktywny układ w Swoim SR886, ale myślę, że warto – bas jest w bardo dobrym stanie, ale stara elektronika była już lekko „trzepnięta” w momencie, kiedy go kupiłem – sygnał na wyjściu był słabszy niż w przypadku pasywnych instrumentów. I stąd kilka pytań: 1. Bas ma (o ile mi wiadomo) aktywne pickupy. Czy to radykalnie zawęża listę możliwych do zamontowania preampów? 2. Jaki preamp polecalibyście do tego basu? Ja rozważałem to:
www.thomann.de/pl/glockenklang_2band_electronic.htm Zbiera pochlebne opinie, jest podobnież bardzo transparentny, ma tryb pasywny out-of-the-box. Co o nim sądzicie? 3. Do jakiej kwoty waszym zdaniem warto inwestować w preamp? 4. Czy można tak zlutować tego Glockenklanga, żeby pociągnięcie odpowiedniego potencjometru odłączało preamp, ale wciąż powodowało dostarczanie prądu bezpośrednio do aktywnych pickupów? Poniżej link do strony z archwalnego katalogu Ibaneza, w której jest specyfikacja tego basu:
www.ibanez.co.jp/anniversary/expansion.php?cat_id=190&now=16 Thx wszystkim za odpowiedzi:

Czy w moim basie Ibanez SR886 są aktywne pickupy?
Jaki preamp byłby odpowiedni do mojego Ibanez SR886?
Jak wysoko powinienem zainwestować w preamp do mojego basu?
Czy jest sposób, aby odlutować preamp od Glockenklanga w moim basie?
Czy warto wymieniać cały układ elektroniczny w moim Ibanez SR886?
Jaka jest specyfikacja mojego basu Ibanez SR886?
Czy powinienem inwestować w preamp, jeśli moje pickupy są już aktywne?
Jaki jest stan mojego basu Ibanez SR886?
Jaką opinię macie na temat preampu, który rozważam do mojego Ibanez SR886?
Czy powinienem zainwestować w nowy preamp, jeśli sygnał na wyjściu mojego basu jest słabszy niż w przypadku pasywnych instrumentów?

Podziel się swoją opinią