Ibanez sr300 czy Squier p-bass?

witam,

przymierzam się do kupna basu, moja leworęczność zawęża mi możliwości
wyboru, ale udało mi się znaleźć dwa basiki, które mi się podobają i są
w dość przystępnej cenie. Teraz pytanie, który z nich jest lepszy? Wiem,
że nie da się tak jednoznacznie określić, ale jakieś porównanie
osprzętu, brzmienia itp. Chciałbym się również dowiedzieć do jakiego
rodzaju muzyki się one nadają, ja na razie nie jestem jakimś pro basistą, w
dodatku nie jestem zdefiniowany na konkretny gatunek muzyczny. Basy jak w
temacie Ibanez sr300 i Squier p-bass, oba w wersji LH.

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Jakie są opinie na temat basów Ibanez sr300 i Squier p bass i który z nich byłby lepszy dla mnie jako leworęcznego basisty?
Który z tych basów jest bardziej wszechstronny w kwestii gatunków muzycznych, jakie mogę na nim grać?
Czy ktoś mógłby mi pomóc w wyborze między Ibanez sr300 a Squier p bass dla leworęcznego basisty?
Jakie są moje opcje wyboru jako leworęczny basista pomiędzy Ibanez sr300 a Squier p bass i który by był lepszy dla mnie?
Czy ktoś miał już doświadczenia z oboma basami Ibanez sr300 i Squier p bass? Który z nich jest lepszy?
Który z tych basów w kwestii wygody gry i dźwięku będzie odpowiedni do mojego poziomu umiejętności jako początkującego basisty?
Jakie są różnice między Ibanez sr300 a Squier p bass w kwestii brzmienia, wygody i innych aspektów?
Jakie są opinie profesjonalnych basistów na temat Ibanez sr300 a Squier p bass, który z nich mógłby pasować dla mnie jako początkującego basisty?
Który z tych basów jest bardziej popularny dla leworęcznych basistów i dlaczego?
Czy ktoś mógłby mi doradzić, bazując na swoim doświadczeniu, który z tych basów – Ibanez sr300 czy Squier p bass – byłby dla mnie lepszy, biorąc pod uwagę moje preferencje muzyczne?

Podziel się swoją opinią

7 komentarzy

  1. Polecam Ibaneza. Sam gram na SR tylko że starej serii. Graj na nim i zbieraj
    na pickupy EMG i będziesz zadowolony, bardzo wygodny gryf i zadowalające
    brzmienie. Rock, metal a nawet i jazz pociśniesz.

  2. @Mr. Hate: Polecam Ibaneza. Sam gram na SR tylko że starej serii. Graj na nim i zbieraj na pickupy EMG i będziesz zadowolony, bardzo wygodny gryf i zadowalające brzmienie. Rock, metal a nawet i jazz pociśniesz.

    Trochę nierozsądne byłoby wymienienie przystawek w basie za taką cenę i do
    tego z aghatisu

  3. @Mr. Hate: Polecam Ibaneza. Sam gram na SR tylko że starej serii. Graj na nim i zbieraj na pickupy EMG i będziesz zadowolony, bardzo wygodny gryf i zadowalające brzmienie. Rock, metal a nawet i jazz pociśniesz.

    Kupować wiosło od razu z zamiarem zbierania na przystawki ?? Dziwne wg. mnie

  4. @Dex:
    Trochę nierozsądne byłoby wymienienie przystawek w basie za taką cenę i do tego z aghatisu

    Pewnie, lepiej wstawić je do SkyWaya – SkyWay jest z olchy, tak jak
    Fendery.

    Jeśli Squier z serii innej niż Vintage Modified lub Classic Vibe to chyba
    polecam odpuścić.

    Ibanez robi bardzo wygodne i uniwersalne wiosełka, może bez tak wyraźnie
    zaznaczonego charakteru jak np Precision, ale powinieneś być zadowolony.

    Parę osób proponowało tutaj leworęcznym naukę gry „na prawo”. Ma to swoich
    zwolenników jak i przeciwników, ja niestety się nie wypowiem, bo jestem
    oburęczny.

Możliwość komentowania została wyłączona.