Ampeg BA600 – 210 w konwulsjach.

Posiadacz Ampeg BA600 - 210 opisuje problem z wibruj膮c膮 obudow膮 podczas grania, pomimo pr贸b rozwi膮zania problemu. Zastanawia si臋 nad przyczyn膮 techniczn膮 i rozwa偶a skorzystanie z gwarancji.

Cze艣膰, mam (powa偶ny?) problem ze wspomnianym piecem. Ot贸偶, podczas grania zaczyna si臋 trz膮艣膰 i cho膰 pr贸bowa艂em wielu sposob贸w, aby go uspokoi膰, nadal mu si臋 pogarsza. Dokr臋cenie 艣rubek czy stawianie go na podwy偶szeniu nic nie daje. Jedynym rozwi膮zaniem na t臋 chwile jest dociskanie obudowy, ale granie z nogami na piecu mi osobi艣cie nie odpowiada. Nie wygodnie mi jest, ot co. Z reszt膮, sam pomys艂 niezbyt dobry. I m贸wimy tu o problemie (tak my艣l臋) czystko technicznym, jakiej艣 niedor贸bce konstrukcyjnej. Nagrywaj膮c go liniowo na komputerze wszystko jest ok. Oczywi艣cie na cz臋stotliwo艣膰 wstrz膮s贸w wp艂ywa g艂o艣no艣膰 i ilo艣膰 basu. Drgawek dostaje przy d藕wi臋kach od A do C (tutaj najbardziej). Wyst臋puj膮c z zespo艂em nie mog臋 si臋 schowa膰 (zazwyczaj) za 艣cian膮 gitar i g艂o艣n膮 perkusj膮, nie gramy zbyt mocno, a raczej kameralnie i liczy si臋 ka偶dy d藕wi臋k, wi臋c gdy gdzie艣 z oddali dobiega warczenie mojego pieca, efekt si臋 troch臋 psuje. Moje pytania: Spotkali艣cie si臋 z podobnym problemem (mo偶e w innych piecach)? Jakie艣 rady, sugestie, patenty na pozbycie si臋 tej niemi艂ej dolegliwo艣ci? Z czym to jest zwi膮zane? Lecie膰 od razu do serwisu? I najwa偶niejsze: Ampegowi nie wysz艂o? Chyba. W internecie donosz膮 o podobnych problemach, ale brak konkret贸w. Mo偶e wy co艣 poradzicie. Bardzo bym prosi艂 o pomoc. Zastanawiam si臋 te偶 czy po prostu nie odda膰 go do gwarancji. Piec kupi艂em rok temu na thomann.de tak偶e wci膮偶 obowi膮zuje. Kto艣 mia艂 styczno艣膰 z ich dzia艂em reklamacji? Tak przegl膮dam ich ofert臋 i mojego Ampega nie widz臋. Ciekaw jestem jak w takim przypadku rozwi膮zuj膮 sprawy o gwarancj臋. Pozdrawiam.

Mam Ampeg BA600 210, czy spotkali艣cie si臋 z problemem drga艅 przy graniu?
Co zrobi膰, gdy m贸j piec Ampeg zaczyna si臋 trz膮艣膰 podczas grania?
Jak pozby膰 si臋 problemu drga艅 w moim Ampeg BA600 210?
Czy dociskanie obudowy to jedyny spos贸b na uspokojenie mojego pieca Ampeg?
Czy kto艣 mia艂 podobny problem z Ampegiem lub innym piecem basowym?
Co jest przyczyn膮 drga艅 w moim Ampegu BA600 210?
Czy powinienem niezw艂ocznie zg艂osi膰 problem w serwisie, czy jest jaki艣 inny spos贸b na jego rozwi膮zanie?
Czy Ampeg jest wadliwy, skoro mam problemy z drganiami?
Czy kto艣 ma jakie艣 sugestie lub patenty na pozbycie si臋 drga艅 w moim Ampegu?
Czy je艣li kupi艂em m贸j piec Ampeg BA600 210 na thomann.de, to czy mog臋 skorzysta膰 z gwarancji i jak to zwykle dzia艂a?

Podziel si臋 swoj膮 opini膮

3 komentarze

  1. Moim zdaniem najlepiej nie kombinuj i oddaj na gwarancj臋. Z tego co
    s艂ysza艂em thomann ma 艣wietny dzia艂 gwarancyjny (przesy艂ka na ich koszt,
    mi艂a obs艂uga itp.itd.). Skontaktuj si臋 z nimi, maj膮 w obs艂udze kogo艣, kto
    odpowie po polsku i dowiesz si臋 wszystkiego.

  2. Zadzwoni艂em. Odebra艂a rzeczywi艣cie bardzo mi艂a pani, ale niestety nie
    za艂atwi艂em nic konkretnego. Maj膮 si臋 odby膰 „konsultacje” w dziale
    gitarowym, a odpowiedz nadejdzie na dniach.

    Nowy jestem, nie wiem jak ostrzy s膮 tu modzi, ale prosi艂bym o nieusuwanie na
    razie tego w膮tku. Ze wzgl臋d贸w edukacyjno- informacyjnych 馃檪

Mo偶liwo艣膰 komentowania zosta艂a wy艂膮czona.