Szlifowanie podstrunnicy w fretlessie ?

Posiadam nieco już wyeksploatowaną gitarę bezprogową z rowkami na
podstrunnicy. (od wieloletniego używania tradycyjnych strun z nieszlifowaną
owijką)

Powoduje to nienaturalne brzęczenie w niektórych pozycjach. (pomimo zmiany na
struny powlekane tworzywem sztucznym)

Można to zlikwidować we własnym zakresie, czy jest to robota wyłącznie dla
lutnika ?

Czy powinienem zabrać swoją gitarę bezprogową do lutnika, aby wygladził podstrunnicę w fretlessie?
Czy jest możliwe, żebym samodzielnie wygładził podstrunnicę w mojej gitarze bezprogowej z rowkami?
Czy jestem w stanie usunąć nienaturalne brzęczenie w niektórych pozycjach na mojej gitarze bezprogowej z rowkami?
Czy potrzebuję pomocy lutnika, aby wyeliminować brzęczenie na mojej gitarze bezprogowej z rowkami na podstrunnicy?
Czy konieczne jest, abym zabrał moją gitarę bezprogową do lutnika, aby wygładził podstrunnice we fretlessie?
Czy powinienem samodzielnie spróbować wyeliminować brzęczenie na mojej gitarze bezprogowej z rowkami na podstrunnicy?
Czy to trudne, aby wygładzić podstrunnice we fretlessie na mojej gitarze bezprogowej?
Czy da się zlikwidować brzęczenie na mojej gitarze bezprogowej z rowkami na podstrunnicy w samodzielny sposób?
Czy jestem w stanie usunąć brzęczenie na mojej gitarze bezprogowej z rowkami na podstrunnicy za pomocą szlifierki?
Czy powinienem zwrócić się o pomoc do lutnika, aby wygładził podstrunnice we fretlessie na mojej gitarze bezprogowej?

Podziel się swoją opinią
Miki Mousoleum
Miki Mousoleum
Artykuły: 0

Jeden komentarz

  1. Taki szlif możesz sobie zrobić sam jeśli chcesz zniszczyć listwę…no,
    chyba że jesteś wyjątkowo uzdolniony lutniczo-manualnie… Zdecydowanie
    odradzam takie zabiegi-oddaj wiosło do specjalisty…

Możliwość komentowania została wyłączona.