Paczka GK Backline 210 BLX – trzeba wymienić głośnik ale na jaki?

Posiadam paczkę Gallien Krueger Backline 210 Blx II, która ma uszkodzony głośnik. Zastanawiam się, jaką wymianę przeprowadzić, aby poprawić jakość dźwięku.

Paczka-GK-Backline-210-BLX-8211-trzeba-wymienic-glosnik-ale-na-jaki
Pany poradźcie. Mam problem kolumnowy. Kupiłem sobie kiedyś paczkę Gallien Krueger Backline 210 Blx II. Mała lekka poręczna. Niestety okazało się, że ktoś kiedyś "naprawił" jeden głośnik – jest przyklejona inna membrana, nie wiem czy krzywo czy coś innego spierniczył, w każdym razie efekt jest taki, że całość donośnie pierdzi zamiast napierniczać basem. Co ciekawe, czasem pierdzieć przestaje i dźwięk jest w miarę czysty ale za chwilę zaczyna znowu.
Pytanie: Co z tym zrobić, żeby to w miarę przyzwoicie zaczęło gadać, najlepiejw opcjach:
A. wymiana jednego głośnika na sprawny, co tam wsadzić, zakładając że nie dorwę na szybko oryginału
B. wymiana OBU głośników na cosik lepszego – jakie głośniczki nabyć, żeby to miało sens biorąc pod uwagę, że paczka jest wyliczona pod 2x100W i ma konstrukcję zamkniętą, bez dziur do dmuchania po nogach.
Kolumna leżała w odwodzie ale musiała zastąpić moją podstawową – Wacka 4×10 no i już po pierwszej próbie miny moich kochanych kolegów z kapeli świadczą, że im coś nie pasi 🙂
Gramy w miarę ostro (ale tylko w miarę) używam basów pasywnych 5str, w tym zespole gram w większości kostką, paczkę napędza stare poczciwe Hartke 3500.
Aha – w kwestii formalnej – jakby ktoś chciał udzielić dobrej rady ale dziwnym trafem miał problemy z zalogowaniem się na basoofkę to proszę o email na maup (małpa) in.net.pl – ja to ewentualnie mogę tutaj publikować z podaniem autora 🙂

Co zrobić z kolumną GK Backline 210 BLX, która ma problem z jednym głośnikiem?
Jakie głośniki powinienem zakupić do wymiany w kolumnie basowej GK Backline 210 BLX?
Co zrobić, aby kolumna GK Backline 210 BLX zaczęła dawać przyzwoity dźwięk?
Czy powinienem wymienić tylko jeden głośnik w kolumnie basowej Gallien Krueger Backline 210 BLX II?
Jakie głośniczki brać pod uwagę, jeśli chcę wymienić oba głośniki w kolumnie basowej?
Co zrobić, jeśli panicznie potrzebuję wymienić głośnik w kolumnie basowej GK Backline 210 BLX?
Czy warto zainwestować w lepsze głośniki do kolumny basowej GK Backline 210 BLX?
Jaki typ głośnika powinienem zakupić do wymiany w kolumnie basowej GK Backline 210 BLX?
Jakie są najlepsze opcje wymiany głośników w kolumnie basowej GK Backline 210 BLX?
Jakie problemy kolumny basowej GK Backline 210 BLX II mogą powstać, jeśli jeden z głośników jest uszkodzony?

Podziel się swoją opinią

3 komentarze

  1. Co do "A", to musisz szukać pojedynczego głośnika (bass lub bass/mid range) dobrej firmy jak: Celestion, Eminence, Jensen, Sica (oczywiście zakładając, że nie znajdziesz oryginału) o impedancji 16 Ohm.
    Ciekawą alternatywą (i nieco tańszą) są głośniki Fane Sovereign:
    Co do "B", to Eminence Delta 10 powinny dać radę w tej paczce (patrząc na wymiary to ma ona nieco "kubaturę netto" około 60-65ltr, a Vas dla tych głośników wynosi 30,5ltr.
    Celestion TF1020 też by obleciał w tej skrzynce moim zdaniem.
    Tylko że musiałbyś zmienić połączenie wewnątrz z równoległego (bo masz 2×16 Ohm) na szeregowe, bo żeby ta paczka miała nadal 8 Ohm, to musiałbyś dać szeregowo 2 głośniki po 4 Ohm.

  2. A tymi Fane ktoś w Polszcze handluje?
    Co do 4/8/16 Ohm- oba moje łebki (HA 3500 i Ashdown ABM 500) mogą dostać po 4 Ohm na wyjściu i nie powinny grymasić, pytanie czy w tej paczce taka zmiana (z 8 Ohm na 4) miałaby sens.

  3. Ja kupowałem Fane'y na Thomann'ie, bo w PL nie ma dystrybutora i udałosię dzięki wątkowi na Basoofce zrobić zakupy w kilka osób, co dało nam darmową wysyłkę.
    Akurat teraz masz przecenę na Thomann'ie na 16 Ohm'owe Eminence:

    wychodzą nawet taniej niż Fane'y:

    Sprawdź jeszcze cenę tych Eminence'ów w PL, bo akurat one na bank mają dystrybucję – może trafisz taniej.

Możliwość komentowania została wyłączona.