Combo basowe – potrzebna pomoc – odpowiedź dla BoyeK

Combo-basowe-–-potrzebna-pomoc-8211-odpowiedz-dla-BoyeK
Kupuj to Hartke jeśli jest w dobrej cenie! Ja kupiłem kiedyś elektronikę z Fendera Rumble 100 za 150zł, kilka desek w Casto, narożniki, nóżki i uchwyt gdzieś na Alledrogo i wyszło coś takiego:

Niestety muszę Ci odpisać w ten sposób (spamując forum) bo niestety Administracja na razie nie robi chyba za wiele, żeby przywrócić podstawowe funkcje w wątkach (w Twoim poście brakuje możliwości komentarza…)

Podziel się swoją opinią

5 komentarzy

  1. Ładne to to. A jak brzmi taka "drzewiana" paczka? Wiem. Sprawa indywidualna. Paczka sądząc po wyglądzie wygląda jak z drewna sosnowego. Zresztą obudowa wzmacniacza też chyba z sosny? Może dobra inna sklejka? Napisz coś więcej. Jakie głośniki, zwrotnice i tam dalej jak Ci się chce.

  2. Bardzo ładne to to. Zrobiłeś z desek sosnowych? Tak przynajmniej wyglądają na zdjęciu. A jak brzmi ta paczka? Wiem. Odczucie subiektywne. Nie mniej jednak? Jakie głośniki, jakieś szcegóły o ile sie da?

  3. Kolejna odpowiedź do @BoyeK – niestety nie mogę z żaden sposób "wymoderować" Twoich wpisów z pytaniami, żeby się ukazały… masakra po prostu. Obawiam się, że zaraz się okaże, że muszę też zatwierdzić wasny wpis.
    Dobrze zauważyłeś – obudowy zrobine z iglastych desek – nie pamiętam – świerkowych czy sosnowych o szerokości 30cm. W Leroy (chyba) widziałem też arkusze sklejki 18mm o tej szerokości, ale zależało mi na eksperymencie z miękkim drewnem, żeby trochę wyeliminowało wysokie częstotliwości, bo głośniki są 6-calowe (Fane Sovereign 6-100 kupione w Thomannie) i nie mają z racji średnicy takiego dołu jak większe – ale zależało mi na małym gabarycie do grania domu. Samą paczkę liczyłem w programie WinISD – niestety nie było w jego bazie tych głośników i każdy parametr trzeba było wprowadzać ręcznie z karty katalogowej producenta. Polakierowane jakąś lakierobejcą za 17zł chyba:)

  4. To na pewno sosna jest. Znaczy paczka wykonana z niej. Oprócz basowania i tam dalej trochę dlubałem w drewnie. Świerk dobrze rezonuje, vide płyty wierzchnie w akustycznych gitarach. Natomiast sosna jako bardziej smoliste (żywiczne) i cięższe drewno do akustyka nie za bardzo teges ale właśnie do paczki? Sam kiedyś zastanawiałem się nad budową z tego drewna kolumy basowej. Jakoś nie wyszło. Teraz zaszczepiłeś mnie tym pomysłem.

  5. Sam sobie wymoderuję od A do Z skoro administracja Basoofki nic nie robi (widzę odpowiedzi od usera BoyeK w skrzynce mailowej, widzę w kokpicie, że oczejują na zatwierdzenie Jego trzy wpisy, ale nie mam możliwości ich zatwierdzenia w żaden sposób…)
    9 lipca 2018 o 23:56 Boyek napisał: "To na pewno sosna jest. Znaczy paczka wykonana z niej. Opoócz basowania i tam dalej trochę dlubałem w drewnie. Świerk dobrze rezonuje, vide płyty wierzchnie w akustycznych gitarach. Natomiast sosna jako bardziej smoliste (żywiczne) i cięższe drewno do akustyka nie za bardzo teges ale właśnie do paczki? Sam kiedyś zastanawiałem się nad budową z tego drewna kolumy basowej. Jakoś nie wyszło. Teraz zaszczepiłeś mnie tym pomysłem."
    Na pewno jest przewaga sosny, ale wydaje mi się, że na bank ze dwie deski były świerkowe, bo kupowałem najjtańsze (sękate), ale wybierałałem z najmniejszą ilością sęków i musiałem dobrać coś ze świerku bo sosnę całą ładną już miałem w koszyku.
    Paczka miała spełniać takie założenia:
    1. Mały gabaryt (dlatego 6" głośniki)
    2. Niska cena (stąd materiał – poprzednią robiłem z MDF-u i razem ze skajem, klejem do niego wyszła drożej)
    3. Dobrze grać (stąd głośniki Fane – poza tym nie znalazłem dostępnych od ręki Celestion, Eminence, Jensen czy Sica w tym rozmiarze – najmniejsze dostępne miały 8", ale to gryzłoby się już z założeniem nr 1)
    4. Dogadywać się z piątą struną w basie (stąd bassreflexy i dość niskie strojenie paczki i właśnie użycie miękkiego drewna, które "obetnie" niepotrzebną górę).
    Z efektu (brzmieniowego, wizualnego, cenowego, wagi i gabarytów) jestem zadowolony – oczywiście biorąc pod uwagę, że basowaniem i dłubaniem przy sprzęcie zajmuję się hobbystycznie:)

Możliwość komentowania została wyłączona.