Problem z Aktywnym Basem Marcus Miller V7 Swamp Ash-5 NT

Problem-z-Aktywnym-Basem-Marcus-Miller-V7-Swamp-Ash-5-NT
Witam Basiści
posiadam Bas Marcus Miller V7 Swamp Ash-5 NT ostatnio doszło do niepokojącej dla mnie sytuacji
kolega chciał pograć i podłączył bezpośrednio do gitary słuchawki takie zwykłe od telefonu.
od tego momentu gitara nie wydaje brzmienia gdy przełącznik ustawiony jest na aktywny.

dodam że wymieniałem baterie i dalej mam ten sam problem.

Podziel się swoją opinią
KazikDejavu
KazikDejavu
Artykuły: 0

5 komentarzy

  1. J&D: wszystko zależy, co Kolega rozumie przez „zwykłe słuchawki od telefonu”. Bo jeżeli chodzi o „zwykłe” słuchawki z mikrofonem, gdzie są trzy kanały, a nie takie stereo, to wydaje mi się, że mogły zrobić problem. Zwarcie, które wydrenowało baterię, albo coś takiego. Jeżeli jednak Kolega mówi, że baterię wymieniał, to do elektronika, żeby sprawdził preamp.

  2. Wg mnie niskoimpedancyjne słuchawki zadziałały jak zworka, którą zwarłeś wyjście sygnałowe preampu do jego masy. Obawiam się, ze masz spory problem…

  3. Niestety, pechowo kolega zrobił zwarcie i spalił wyjściowy układ.
    Czy możesz zrobić zdjęcie tego preampu? Chciałem zobaczyć, czy nie jest zalany żywicą. Naprawiam takie rzeczy ale jak preamp jest zalany żywicą, to tylko wymiana. A skąd jesteś?

    EDIT: jeszcze mi przyszło do głowy, że gdybyś oddawał to komuś do naprawy, to koniecznie zapytaj, czy potrafi naprawiać układy w technologii SMD (montaż powierzchniowy), bo ten preamp jest wykonany w tej technologii (jest jedynie kilka części przewlekanych). I bez umiejętności naprawy takich układów można bezpowrotnie uszkodzić płytkę. A wtedy tylko wymiana na nowy.

Możliwość komentowania została wyłączona.