Double Triple Popping

double/triple popping

YouTube double/triple popping
Przymierzam się do opanowania tej techniki i zastanawia mnie jaka kolejność palców i strun wybrać. Wiadomo że najlepiej robić tak jak wygodnie, problem w tym że na razie każdy schemat jest dość uciążliwy. Chyba będę musiał spędzić sporo czasu żeby to wyćwiczyć, chciałbym więc robić to we właściwy sposób. Lepiej zaczynać od palca wskazującego, potem środkowy czy odwrotnie ? Jest jeszcze metoda użycia dwóch strun, ale to już w ogóle chyba u mnie odpada.
https://www.youtube.com/watch?v=n1_asMmie74

Jak myślisz, jaka kolejność palców i strun będzie najlepsza do opanowania techniki double/triple popping?
Czy masz już jakieś doświadczenie w double/triple popping i jakie palce i struny wybierałeś?
Jakich palców najczęściej używasz do double/triple poppingu?
Czy uważasz, że lepiej zacząć od palca wskazującego czy środkowego?
Jakie są twoje sposoby na opanowanie tej techniki?
Jakie schematy wydają ci się najłatwiejsze, a które najtrudniejsze?
Czy wykorzystujesz metodę użycia dwóch strun do double/triple poppingu?
Jakie wyzwania napotkałeś podczas nauki tej techniki?
Czy uważasz, że trzeba wiele czasu, aby opanować double/triple popping?
Które z palców wydają ci się najważniejsze do double/triple poppingu?

Podziel się swoją opinią
szczyrzuja
szczyrzuja
Artykuły: 0

3 komentarze

  1. Większość ludzi, których znam, którzy grają tą techniką (i jak ja jej próbowałem), używało najpierw wskazującego, później środkowego. Chyba z praktycznego punktu widzenia i z tytułu takiego a nie innego skonstruowania dłoni. Ale to żadna reguła i generalnie powinieneś grać tak, żeby Tobie było wygodnie – jeżeli brzmi jak należy, mieścisz się w tajmie, to jest okej. Nie ma książki z zasadami, które wyznaczają tu jeden słuszny kierunek, tym bardziej, że zależy to od jeszcze innych czynników (np. wysokość zawieszenia gitary, która znowu wpływa na pozycję dłoni w stosunku do strun).

  2. Na razie jest mi niewygodnie bez względu na kolejność palców. No ale od czegoś trzeba zacząć, więc zacznę od wskazującego.

  3. To nie tak, że każdemu od razu każda technika łatwo przychodzi. Jednym bardziej naturalnie, innym mniej. Więc ćwicz, ćwicz, ćwicz, a będzie Ci dane! 😀

Możliwość komentowania została wyłączona.