Kabel głośnikowy + jack

Cześć,

bardzo potrzebuje podłączyć kolumny pod zewnętrzną kartę dźwiękową
(jako odsłuch) i w związku z tym, potrzebuje kabla, który z jednej strony
będzie miał jacka, a z drugiej zwykłe wejście na kolumnę (dwa kabelki,
czerwony i czarny). Czy ktoś z was widział taki kabel lub taką
przejściówkę lub ewentualnie wie jak to zrobić?

Potrzebuję podłączyć kolumny pod zewnętrzną kartę dźwiękową. Czy ktokolwiek wie, jakiej długości powinien być kabel głośnikowy z jackiem?
Szukam kabla, który z jednej strony będzie miał jacka, a z drugiej zwykłe wejście na kolumnę. Czy ktoś miał podobny problem i wie, gdzie mogę znaleźć taki kabel?
Czy istnieją jakieś alternatywne rozwiązania w przypadku braku takiego kabla głośnikowego z jackiem i zwykłym wejściem na kolumnę?
Planuję podłączyć kolumny do zewnętrznej karty dźwiękowej jako odsłuch. Czy jest to dobry sposób na odsłuch mojego grania?
Czy ktoś z was zna jakieś dobre sklepy, gdzie mogę kupić kabel głośnikowy z jackiem i zwykłym wejściem na kolumnę?
Czy potrzebuję specjalnego kabla głośnikowego lub przejściówki, jeśli kolumny są zasilane z osobnego źródła?
Czy to prawda, że kabel głośnikowy z jackiem i zwykłym wejściem na kolumnę musi mieć długość nie większą niż 3 metry?
Czy istnieją różnice między kablami głośnikowymi z jackiem a zwykłym przewodem głośnikowym?
Czy muszę specjalnie ustawiać kolumny, aby uzyskać najlepszy dźwięk przy podłączeniu ich do zewnętrznej karty dźwiękowej?
Czy powinienem wybrać inny rodzaj kabla, jeśli zamierzam używać kolumn tylko w pomieszczeniu domowym?

Podziel się swoją opinią

5 komentarzy

  1. Hej,

    można zrobić to w dwojaki sposób:

    1. kupujesz gotowy kabel jack stereo, odcinasz końcówkę jedną i masz kabel
    z końcówkami do zacisków ale musisz uważać żeby kupić podwójny kabel
    czyli taki który wygląda na „sklejone pojedyńcze: o tak:

    [img

    2. kupujesz jacka (samą wtyczkę) i kupujesz kabel, ale wtedy mususz kupić
    wstążkowy z czterema żyłami na przykład :

    http://www.sta http://www.static2.tme.eu/katalog_pics/9/a/9/9a949887e12b534ea187b2373f645f45/5.2.130.jpg

    Zastanów się czy ta karta dźwiękowa ma jakikolwiek wzmacniacz mocy w tym
    wyjściu, może to być zwykłe wyjście liniowe co niestety prowadzi do tego
    że kolumny muszą być albo aktywne albo musisz stworzyć wzmacniacz mocy na
    jakimś scalaku np: TDA1554Q- prosty schemat podłączeń, kilka elementów +
    zasilanie w granicach 12V (na przykład z komputera czego nie polecam ze
    względu na zakłócenia)

  2. prawdopodobnie gdzieś w kategorii „przewody” choć nie wiem czy jest sens tyle
    wydawać

Możliwość komentowania została wyłączona.