Edirol i bas !

Autor artyku艂u dzieli si臋 swoimi do艣wiadczeniami z u偶yciem interfejsu Edirol do nagrywania basu w domu, zwracaj膮c uwag臋 na problemy z latencj膮 i ograniczeniami przy wzajemnym nagrywaniu i odtwarzaniu. Pyta o porady na temat rozwi膮zania tych problem贸w oraz szuka lepszego interfejsu w cenie do 500z艂.

Witam

gram na basie i szuka艂em jakiego艣 dobrego interface’u do nagrywania i do
grania w domu z r贸znymi symulatorami np. Amplitube.

W tym celu kupi艂em powy偶szy interface jednak mam pewne zastrze偶enia-

1. min latencja z jak膮 mog臋 zejs膰 to 6-7 ms. My艣licie 偶e to jest
spowodowane USB, a nie np firewire? Co zrobi膰 偶eby zejs膰 ni偶ej? jak dam
ju偶 tak naprawd臋 nisko- 5 ms to bardzo cz臋sto zacina si臋 d藕wi臋k- kompa
mam ca艂kiem dobrego, dual core 2GHz i 4GB ramu.

2. w cz臋stotliwo艣ci 96 kHz mog臋 tylko albo nagrywa膰 albo odtwarza膰
d藕wi臋k- takie ustawienia karty… musz臋 dopiero wgrywa膰 ASIO4ALL i w DAW
ustawia膰 w艂a艣nie to asio na device i w ustawieniach zmienia膰 偶eby
nagrywa艂o z karty natomiast odtwarza艂o z karty w laptopie.

I tutaj pytanie: poleciliby艣cie jaka艣 inn膮 kart臋- lepsz膮? Kwota jaka
dysponuj臋 to powiedzmy ..do 500z艂 max.

A mo偶e macie jaki艣 pomys艂 na rozwi膮zanie mojego problemu? g艂贸wnie z
latencj膮?

Pozdrawiam i z g贸ry dzi臋kuj臋 !

Cze艣膰, gram na basie i szukam dobrego interface’u do nagrywania i grania w domu z r贸偶nymi symulatorami, na przyk艂ad Amplitube. Czy mo偶ecie poleci膰 jaki艣 dobry interface z nisk膮 latencj膮?
Witam, jestem basist膮 i potrzebuj臋 dobrego interface’u do nagrywania i grania w domu. Czy my艣licie, 偶e problem z moim Edirol’em to zwi膮zane z po艂膮czeniem USB a nie FireWire?
Cze艣膰, gram na basie i potrzebuj臋 dobrego interface’u do nagrywania i grania w domu z r贸偶nymi symulatorami, na przyk艂ad Amplitube. Czy mogliby艣cie poradzi膰 mi, jak uzyska膰 nisk膮 latencj臋 i unikn膮膰 problem贸w ze skakaniem d藕wi臋ku?
Hej, szukam dobrej karty d藕wi臋kowej do nagrywania basu i grania w domu z r贸偶nymi symulatorami. Czy zna kto艣 jakie艣 dobre modele w cenie do 500 z艂otych?
Cze艣膰, gram na basie i szukam dobrej karty d藕wi臋kowej do nagrywania i grania w domu z r贸偶nymi symulatorami. Czy mo偶e kto艣 poleci膰 mi najlepszy model z nisk膮 latencj膮?
Witam, jestem basist膮 i szukam dobrej karty d藕wi臋kowej do nagrywania i grania w domu z r贸偶nymi symulatorami. Czy m贸g艂by mi kto艣 pom贸c wybra膰 najlepszy model z nisk膮 latencj膮?
Hej, potrzebuj臋 pomocy z moim Edirol’em. Jak ustawi膰 go tak, aby uzyska膰 nisk膮 latencj臋 i unikn膮膰 problem贸w ze skakaniem d藕wi臋ku?
Cze艣膰, gram na basie i szukam dobrej karty d藕wi臋kowej do nagrywania i grania w domu z r贸偶nymi symulatorami. Czy kto艣 mo偶e pom贸c mi znale藕膰 najlepszy model w cenie do 500 z艂otych?
Witajcie! Szukam dobrej karty d藕wi臋kowej do nagrywania i grania na moim basie w domu. Czy mo偶e kto艣 poleci膰 mi najlepszy model z nisk膮 latencj膮?
Hej, mam problem z moim Edirol’em. Jakie mog膮 by膰 przyczyny wysokiej latencji i co mog臋 zrobi膰, aby j膮 zniwelowa膰? Czy mo偶ecie mi pom贸c?

Podziel si臋 swoj膮 opini膮
szymonnn147
szymonnn147
Artyku艂y: 2

3 komentarze

  1. jaka karta ? jaki masz system na lapku, bardzo za艣miecony ?

    wy艂膮cz wifi, antywirusa i wbudowan膮 kart臋 d藕wi臋kow膮 – powinno pom贸c

  2. karta w laptopie zintegrowana, Realtek. System raczej czysty, og贸lnie sam
    chodzi bardzo sprawnie. Windows 7- ale mam wgrane sterowniki Edirola pod ten
    system.

    Spr贸buje z tym WIFI, anty i kart膮:)

    gdzie wy艂aczy膰 t膮 kart臋? bios?

    pozdrawiam i dzi臋ki za odpowied藕

  3. kart臋 wy艂膮czasz w ustawieniach soundu, w panelu sterowania, tam wybierasz z
    kt贸rej b臋dziesz korzysta艂.

Mo偶liwo艣膰 komentowania zosta艂a wy艂膮czona.