SWR

Share your love:

SWR 750x

Takie maleństwo przyleciało dziś do mnie ze stanów. Jak porządnie…

Mój gear

Mój sprzęt: – Ibanez Roadstar RB650 (rocznik 1984) – SWR…

SWR

SWR workingman’s 4004 i paka SWR 410T W Case-pack. Kejsy…

Sprzęcior

KLIK KLIK KLIK sorki za rozmiar zdjeć:)

SWR BIG BEN 1×18

Mr. Big Ben to potężny głośnik basowy o mocy 400W RMS z 18-calowym głośnikiem, zapewniający niesamowitą efektywność i uniwersalność brzmienia. Przy jego użyciu każdy basista może cieszyć się pełnym, soczystym dźwiękiem basu.

Moje uniwersum..

Zapraszam Was do świata moich basowych rozmyślań, gdzie opowiadam o swoich doświadczeniach z wybranym sprzętem. Specyfikacje, opinie i personalne doświadczenia dotyczące basów Ibanez oraz stacka SWR, na koniec wzmianka o tunerze i pedale od EBS.

SWR SM-900 [1991]

SWR SM-900 to wzmacniacz basowy, który dzięki swojej rozbudowanej sekcji korektora, lampowemu preampowi i ogromnemu zapasowi mocy zapewnia wyjątkową klarowność i definicję brzmienia. Niestety, mimo swoich zalet, posiada kilka konstrukcyjnych niedociągnięć, które potencjalni nabywcy powinni wziąć pod uwagę.

SWR workingman’s 4004

SWR Workingman's 4004 to wzmacniacz basowy o mocy 400 watt przy 4 ohmach, z możliwością podłączenia instrumentów pasywnych i aktywnych, wspierający różnorodne opcje wyjściowe. Charakteryzuje się ciekawymi opcjami regulacji brzmienia, zachowując czyste brzmienie gitary.

Ian Hill [Judas Priest]

Ian Frank Hill, legendarny basista Judas Priest, gra na basach Spectora oraz wzmacniaczach SWR i Ampeg, kiedyś używał także Fender Jazz Bass oraz Marshalli. Jego gra jest przykładem doskonałego tła dla gitarowych solówek w Judas Priest, udowadniając, że niezłożone partie mogą stanowić fundament świetnej sekcji rytmicznej.

Kradzież gratów basowych w Zabrzu

W nocy z środy na czwartek w Zabrzu doszło do kradzieży sprzętu muzycznego z sali prób zespołu Randomband. Skradziono szeroki zakres sprzętu, w tym gitary, wzmacniacze i perkusję elektroniczną.

Używany head + kolumna [4 tyś zł]

Recenzujemy używane zestawy nagłośnieniowe, idealne dla jazzowego grania, o budżecie 4000 zł. Head lampowy i kolumna, które razem tworzą 'neutralne' brzmienie, poza popularnymi markami.

Head 2000zł +/-

Head 2000zl
Szukam heada do basu, który pozwoli mi uzyskać 'suche', jasne i klarowne brzmienie za około 2000 zł. Uwagi na nadchodzące zmiany w sprzęcie i wymogi występów w różnych zespołach.

Skradziono głowę basową we Wrocławiu

Głowa basowa marki SWR model 550X została skradziona z samochodu we Wrocławiu. Sprzęt zawierał się w case'ie i został zagubiony po występie w klubie Bezsenność.

Ciągle za cicho.

Mam problem z głośnością basu. Mój PEAVEY TKO 115 80W gra ciszej niż inne wzmacniacze basowe nawet te o mniejszej mocy.

Co to za głośnik- Paczka SWR Goliath II

Autor artykułu przedstawia problem z rozpoznaniem głośnika w swoim zestawie SWR Goliath II, opowiadając o uszkodzeniu membrany i nieudanej próbie naprawy ze względu na brak części zamiennych.

Łukasz

Łukasz jest pasjonatem muzyki, który od wielu lat próbuje swoich sił w graniu na basie. Mimo rozpadu zespołu, kontynuuje swoją pasję w domu, ulepszając przy tym swoje sprzęty.

arkad

Arkad, znany również jako Arek, to entuzjasta muzyki z cięższego spektrum - od industrialnego metalu po stoner doom i hardcore. W artykule przybliżam jego gust muzyczny oraz przedstawiam kolekcję jego sprzętu muzycznego.

Hartke 810 xl – prośba o opinie

Rozważam zakup Hartke 810 xl i szukam opinii na jego temat. Zastanawiam się nad stosunkiem ceny do jakości w porównaniu z innymi modelami Hartke.

Jak uzyskac cieplejsze brzmienie basu.

Artykuł omawia sposoby na uzyskanie cieplejszego brzmienia basu, w oparciu o różne sprzęty i możliwości ich wypróbowania. Szczególnie skupia się na czterech różnych przedwzmacniaczach dostępnych na Allegro, które mogą spełnić to zadanie.

SWR Marcus Miller preamp

W poszukiwaniu idealnego przedwzmacniacza basowego natknąłem się na nowy model od SWR, nazwany na cześć legendarnego Marcusa Millera. Przedstawiam moje wrażenia dotyczące tego urządzenia, mimo że nie miałem jeszcze możliwości osobiście na nim zagrać.

Witam

Pasjonat muzyki i wieloletni basista dzieli się swoją historią oraz detalami dotyczącymi swojego imponującego zbioru sprzętu muzycznego.

Sprzęt do przetestowania w okolicach Rybnika

Autor poszukuje możliwości przetestowania wzmacniaczy basowych marek SWR, Genz-Benz, Ashdown i Eden w okolicach Rybnika. Ma już zamówioną paczkę głośnikową Noisy Box Eminence Kappa Pro 1x15" 500W i chce do tego dobrać odpowiedni wzmacniacz.

wielka chęć wymiany head’a – pomocy!

Po kilku latach użytkowania starych wzmacniaczy, czytelnik zdecydował się na poszukiwanie czegoś nowszego i lżejszego. Posiada sprzęt marki TC Electronic i SWR w połączeniu z gitarą Spector i szuka wskazówek dotyczących wymiany wzmacniacza na mocniejszy, ale mniejszy i lżejszy model.

Jakub Modrzecki

Szkoła Muzyki Współczesnej oferuje różnorodny program nauczania, od bluesa po metal. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych muzyków, z możliwością wyboru specjalizacji.

Jak to jest z tą mocą wzmacniaczy…

Autor porusza problem percepcji mocy wzmacniaczy basowych w różnych warunkach grania. Podziela swoje doświadczenia z różnymi modelami wzmacniaczy o mocach od 90W do 600W, zastanawiając się, ile mocy jest potrzebnej, aby przebić się przez zespół.

arkad

Arkad podzielił się swoją pasją do muzyki, wymieniając ulubione gatunki i kapele, oraz historię swojego sprzętu muzycznego, w tym gitary basowe i wzmacniacze.

Dzień dobry

W swoim wprowadzeniu do forum Basoofka użytkownik dzieli się swoimi doświadczeniami jako basista z ponad 18-letnim stażem. Opisuje swoje instrumenty, główne inspiracje muzyczne oraz zainteresowanie nietypową motoryzacją.

Budowa gitary, szerokość pasma, miks – dywagacje, wnioski

Artykuł omawia związki pomiędzy budową gitary basowej, szerokością jej pasma oraz wpływem na miks. Porusza temat preferencji basistów w kwestii instrumentów, porównując różne techniki i budowy basów - od drogich lutniczych modeli po proste Precision Bass'y, ich wpływ na jakość brzmienia i umieszczenie w miksie.

Jaki [lekki] zestaw 4×10 + 1 x15 do pełnej lampy?

W artykule omawiam poszukiwanie lekkiego zestawu głośnikowego 4x10 + 1x15 idealnego do ciężkiego grania na pełnej lampie 200W z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z dolegliwości kręgosłupa. Analizuję potencjalne opcje marki Markbass, Ampeg seria portaflex LF oraz SWR WorkingPro, podkreślając znaczenie wagi sprzętu.

Kolumna do SWR 350x

W artykule autor rozgląda się za najlepszą kolumną do wzmacniacza SWR 350x, mając do wydania około 1500 zł. Jako opcje bierze pod uwagę różne konfiguracje kolumn Ashdown.

Zielony666 vs Fender[R] vs Reszta Świata

Autor dzieli się swoimi doświadczeniami z poszukiwań idealnego basu w południowej Polsce, opisując testowanie różnych modeli i rozmowy ze sprzedawcami. Konkluduje, że Fender nie jest już wyznacznikiem jakości i narzeka na wysokie ceny w Polsce.

Samick – problemy z elektroniką

Około półtora roku temu kupiłem bas Samick Delta z aktywną elektroniką, który początkowo zachwycał brzmieniem. Z czasem jednak pojawiły się problemy - słaby sygnał, trzeszczenie, a ostatecznie utrata charakterystycznego brzmienia, mimo napraw.

Dylemat: Eden D112XLT czy SWR WorkingPro 1×15

Przedstawiam swoje rozważania na temat wyboru między kabinetami głośnikowymi Eden D112XLT a SWR WorkingPro 1x15. Chcę uzyskać brzmienie wyraźniejsze niż tylko niskie pasmo, ale mam dylemat co do charakterystyki dźwięku obydwu modeli.

SWR Workingman’s 15 – odbudowa comba

Artykuł opisuje proces odbudowy basowego combo SWR Workingman's 15, wyróżniając wybór głośników i budowę obudowy jako kluczowe kwestie. Autor poszukuje idealnych głośników i obudowy, zgłębiając oferty różnych producentów i modeli głośników, a także szuka rady i wymiarów oryginalnej skrzynki.

Brzmienie z linii – problem

W tekście omówiono problem zbyt mocnego dominowania wysokich tonów w brzmieniu na większych scenach, gdy sygnał jest wysyłany z linii do odsłuchu. Autor dzieli się swoimi doświadczeniami i poszukuje rozwiązania, by poprawić jakość dźwięku.

Milknące Combo SWR LA-15

Użytkownik forum podzielił się swoją frustracją związaną z problemami z używanym basowym wzmacniaczem SWR LA-15, który kupił przez allegro. Mimo początkowego prawidłowego funkcjonowania, urządzenie zaczęło wykazywać niepokojące symptomy, takie jak brak dźwięku i nieprzyjemne dźwięki w czasie grania.

Zoom B2.1u

Zoom B2.1u to procesor efektów basowych, który sprawdzi się w wielu sytuacjach, od intensyfikacji brzmienia po użycie jako stroik i przester. Dzięki symulacjom takich efektów jak SWR i MXR oraz opcji homerecordingu z trialową wersją Cubase, sprzęt ten otwiera przed bassistami nowe możliwości.

Sylwester Kowalik

Sylwester Kowalik opowiada o swojej drodze do odzyskania sprawności ręki po poważnym wypadku, za pomocą gry na basie. Z czasem zdobył znaczące umiejętności i doświadczenie, używając do gry specjalistycznego sprzętu.

Grzesiek

Fascynat muzyki, Grzesiek, dzieli się swoją muzyczną drogą od pierwszego oldsqulowego basu Rockwood do światowej klasy basu Status Energy Artist 4 str. W swojej kolekcji posiada także solidne modele jak Peavey Grind Bass 5str i kultową piątkę Roter, a także dedykowane sprzęty do ćwiczeń jak combo Hartke 1415 oraz SWR 750X.

Tapchan

Tapchan przedstawia swoją imponującą kolekcję sprzętu dla basistów zebraną od 2001 roku. Czytaj dalej, aby odkryć niezwykłe modele zarówno znanych, jak i bardziej niszowych marek.

Czy jest sens kupować drogi sprzęt

Autor zastanawia się, czy warto inwestować w drogi sprzęt muzyczny, zwłaszcza kiedy tanie preampy i kombosy oferują porównywalną jakość dźwięku. Rozważa zakup preampa oraz niewielkiego kombosa, zamiast ciężkich i drogich wzmacniaczy.

Basowy head: SWR, Taurus, Markbass… a może coś innego?

Basowy Head Swr Taurus Markbass8230 A Moze Cos Innego
Autor rozważa zakup heada do gitary basowej w przedziale cenowym 2 500 - 3 000zł, analizując modele takie jak SWR WorkingPro™ 400, TAURUS-B525 HEAD oraz Markbass Little Mark II. Krytycznie ocenia brzmienie Fendera, podważając jego stosunek jakości do ceny.

Zestaw docelowy

Wreszcie jest. Myśli zmaterializowały się pod koniec sierpnia. SWR SM900…

sVist

Ex KETHA bass player \m/Gram od 1995-10-01 Mój sprzęt? Wcześniej…

Rob.bass

Mój sprzęt? Warwick Streamer LX5 SWR Super RedHead Combo

Jarek Michalski

Rocznik ’79, muzycznie dziecko lat 80., na basie już ponad…

Krystian Teliżyn

www.facebook.com/NuClepageGram od 2006-01-01 Mój sprzęt? Fender American Standard Jazz Bass…

SWR HENRY 8X8

bardzo selektywna paczka.i szybka.kupiłem z walniętymi czteremagłośnikami,dobry fachman naprawił i…

Romanu

Jestem tajemniczy Don Pedro.Gram od 2011-02-03 Mój sprzęt? Jak znajdę…

hmm…

Jak już się chwalic to wszystkim:)

Wojtek Bosek

Mój sprzęt? Yamaha TRB Genz Benz STM 600 + 2x…

pablohlca

Zaczynałem od punk rocka, przez połamany death metal, rock i…

SWR Basic Black

Kombo 120W (z zewnętrzną kolumną 160W), głośnik 15″ + tweeter,…

RIP SWR :'[

Rip Swr

Dlaczego nikt mi wcześniej nie powiedział że SWR nie żyje?…

Tomasz Fąs

Gram od 1985-01-01 Mój sprzęt? Yamaha trb 5 II Elixir…

head SWR 550X

Head Swr 550x

SWR 550X Kamraci. Mam możliwość kupienia w/w heada w niezłej…

Mari

Gram od 1996-01-08 Mój sprzęt? wiesła: Ibanez SR 505 BM…

jachux

Mój sprzęt? Gitara: Columbus JBass 76’s Combo basowe: SWR La15…

Slayer

Mój sprzęt? Yamaha RBX 374 + SWR 350x + Ahsdown…

Footswitch do SWR SM-900

Witam, Poszukuję jakiegoś footswitch-a, którym mógłbym przełączać kanały wewzmacniaczu SWR…

b_b

Gram od 2000-11-10 Mój sprzęt? Squier Vintage Modified Jazz Bass…

TRUFOMAK

Gram od 2000-01-01 Mój sprzęt? SWR RED HEAD+SQUIER VINTAGE MODIFIED…

Kacper

Gram od 2007-01-01 Mój sprzęt? Spector ReBop 5 SWR SM-400S…

SWR LA15

Jak w temacie, chodzi mi o combo basowe SWR LA15.…

SWR Goliath I

Witam, nie mogę w necie znaleźć nic odnośnie paczki z…

Kamil

Mój sprzęt? Fender Jazz Bass Geddy Lee CIJ r.’09, Squier…

SWR LA-15

Witam. Czy ktoś może ogrywał to combo? Niedługo zaczną się…

SWR sm 500

witam mam pytanko nosze się z zamiarem zakupienia głowy SWR…

Witam

Witam basistów i basistki, jak można się domyśleć gram na…

Wymienić wzmacniacz?

Wstępnie sygnalizowałem wątpliwość w wątku o paczkach hydrive. Posiadamswr workingman’s…

SWR 350x

Od jakiegoś czasu przymierzałem się do kupna swr 350x bo…

Swr +??

witam. Jestem nowy i mam pytanie. chodzi mi ta kolumnę…

SWR Workingman 2x10C

Siema. Pisze na prośbę kumpla. Pyta się czy warto www.maczosbass.pl/index.php?goto=shop&man_id=130&cat_id=5&prod_id=2397…

Swr lub ampeg

Witam Zamierzam kupić wzmacniacz tak ok. 1500zł i mam dylemat…

nagłośnić bas

Czy może mi ktoś logicznie wytłumaczyć ,czym się różni końcówka…

SWR

SWR, od ponad 30 lat, jest wiodącym producentem sprzętu muzycznego dla basistów, oferując szeroką gamę produktów od wzmacniaczy po preampy basowe. Ich produkty, cenione przez muzyków na całym świecie, łączą niezawodność i nowoczesne rozwiązania. Firma SWR to wiodący producent sprzętu muzycznego dla basistów na całym świecie. Od ponad 30 lat dostarcza ona muzykom niezawodne, jakościowe i innowacyjne produkty.

Najpopularniejsze serie produktów SWR to:
– WorkingPro – seria wzmacniaczy basowych, oferująca doskonałą jakość dźwięku i niezawodność w całkowicie nowoczesnej formie. Od 10W do 1200W, dla każdego związanego z basem muzyka znajdzie coś dla siebie;
– Redhead – seria kabin gitarowych, idealna dla muzyków, którzy cenią sobie nowoczesny i dynamiczny dźwięk oraz mobilność. Redhead posiada wiele funkcjonalnych rozwiązań, które pozwolą na dopasowanie brzmienia do swoich potrzeb;
– WorkingMan – seria klasycznych wzmacniaczy basowych o nieskazitelnej jakości dźwięku;

Ponadto, SWR oferuje również wiele innych produktów, takich jak kolumny basowe z serii Professional, wzmacniacze basowe jak SMD 230, czy też preampy basowe jak SWR Interstellar Overdrive.

Produkty marki SWR są cenione przez basistów na całym świecie ze względu na ich niezawodność, jakość dźwięku i zmienność brzmienia dla każdego gatunku muzycznego. Warto zwrócić uwagę na rekordowe, co najmniej 5-letnie, gwarancje na wybrane produkty marki.