Fender na kanapie
Padł ofiarą aparatu siostry 🙂 Fender 98′ American Standard Jazz Bass +BadAss III. Więcej o gitarze tutaj
Mostek jest kluczowym elementem instrumentów strunowych, odpowiedzialnym za przenoszenie drgań ze strun na pudło rezonansowe, co ma decydujące znaczenie dla brzmienia instrumentu. Istnieją różne rodzaje mostków, zarówno stałe, jak i ruchome, oferujące różnorodne opcje regulacji. Mostek jest odpowiedzialny za przenoszenie oscylacji (drgań) ze strun na pudło rezonansowe w akustycznych instrumentach strunowych np. w gitarze klasycznej, wiolonczeli czy skrzypcach. To bardzo ważna część instrumentu. Zazwyczaj można nim wyregulować menzurę. Daje także możliwość ustawienia wysokości strun. W instrumentach smyczkowych nazwę tę częściej zastępuje się terminem „podstawek”. Tutaj mostek jest płaską i cienką deseczką np. z jaworu, o zaokrąglonym grzbiecie i wycięciami. W gitarach klasycznych i akustycznych jest to krótka belka leżąca na pudle rezonansowym. Natomiast w gitarach elektrycznych mostek to metalowa część, która łączy struny z korpusem instrumentu.
Mostki dzielimy na dwie grupy – mosty stałe i ruchome.
Mosty stałe
Tune-o-matic ze stopbarem – w tym moście stałym struny opierają się o wózki mostka, następnie przechodząc dalej zostają zahaczone o stopbar. Rozwiązanie to, jest najczęściej stosowane w gitarach typu Les Paul. Regulacja wysokości strun odbywa się tylko w dwóch punktach, lecz z kolei regulację menzury możemy wykonać dla każdej struny.
Tune-o-matic ze strunami przez korpus – sam most jest identyczny, jak tune-o-matic ze stopbarem, jedynie różni się to metodą mocowania strun, które nie są zahaczone o stopbar ani o most. Są przewleczone przez korpus i zahaczone o tuleje.
Wraparound to zdecydowanie najprostsze z możliwych rozwiązań. Struny zaczepione są o mostek i biegną dookoła niego, a następnie nad podstrunnicą, prosto do kluczy. W jednych z pierwszych tego typu menzura ustawiona była na stałe. W dzisiejszych mostach tego typu możliwa jest regulacja za pomocą śrubek odsuwających most od trzpieni, ewentualnie regulacja każdej struny, podobnie jak w mostku tune-o-matic. Regulacja wysokości strun ma miejsce w dwóch punktach, więc niestety nie ma możliwości regulacji wysokości osobno każdej struny.
Mosty ruchome
Most dwustronnie blokowany – nowoczesna jednak skomplikowana konstrukcja, która pozwala na wajchowanie w dwie strony, nie tracąc przy tym stroju. Charakterystycznym elementem jest blokada strun jednocześnie na mostku jak i na szyjce. Wysokość mostu, podobnie jak w tune-o-matic, jest regulowana wyłącznie w dwóch miejscach. Regulację menzury można przeprowadzić wtedy dla każdej struny osobno.
Mosty typu Bigsby – bardzo ciekawe rozwiązanie o oryginalnym wyglądzie. Można go zastosować w gitarach z mostami tune-o-matic ze stopbarem. Struny przechodzą przez klasyczny tune-o-matic, następnie zaczepione są na wałku, który pozwala na obniżenie bądź podwyższenie dźwięku. Niestety system jest dość niestabilny i mocne wajchowanie rozstraja instrument. Plusem tych mostków jest zwiększenie wybrzmiewania instrumentu.
Vintage tremolo – pierwszy most ruchomy, pozwalający na zmniejszenie naciągu strun, które produkuje dość specyficzne brzmienie czy drganie struny. Mostek o prostej konstrukcji z trzema sprężynami, utrzymującymi go w pozycji zero. Struny zaczepione są o metalowy blok mostu. Regulacja menzury i wysokości odbywa się w tym przypadku dla każdej struny osobno.
Padł ofiarą aparatu siostry 🙂 Fender 98′ American Standard Jazz Bass +BadAss III. Więcej o gitarze tutaj
Wam może się nie podobać… Na górze serce czyli główny Humbuck Na dole powłoka, nadgryziona lekko zębem czasu… Kocham ten kolorek
Nowa sygnatura Stu Hamma Klucze: Hipshot Mostek: Hipshot Pickupy: EMGX www.musicradar.com/news/guitars/namm-2011-video-stu-hamm-demos-his-new-signature-washburn-bass-the-hammer-360925
Hofner Galaxie to moja druga gitara basowa, po ibanez'ie gsr 180. Cenię ją za nisko brzmiące humbuckery, które świetnie sprawdzają się w funk. Konstrukcja jest solidna, choć miała niespodziewane pochodzenie.
Nexus JBN 70's to bas, który pożegnałem się z Cort Action A. Stworzony przez Jacka Kobylskiego, znakomitego polskiego lutnika, stanowi replikę jazz bass'a z lat 70-tych i oferuje nie tylko fenomenalne brzmienie, ale i wygodę gry.
G&L SB-1 to niezwykle rzadka gitara basowa, zachowana w dobrym stanie pomimo swoich 26 lat. Jestem jej drugim właścicielem, a po niedawnym szlifowaniu progów przez Jacka Kobylskiego, instrument wciąż zachowuje doskonałą jakość brzmienia, zbliżoną do nowoczesnych standardów.
Yamaha TRB 1004 to bas, który zaskakuje znakomitym połączeniem jakości dźwięku i przystępnej ceny. Szczerze powiedziawszy, nie spodziewałem się po nim niczego specjalnego, ale jego brzmienie po prostu zwala z nóg.
Odnawiam kultowy bas Bednarek JB. Samick Korszarz, wymieniając klucze, progi, elektrykę i wiele więcej, by przywrócić mu dawny blask. Gitarę budowałem ze szczególną starannością, kierując się pasją do vintage.
Recenzja GMR Bassforce Custom 6 NTB po wymianie mostka z schaller 3d na ETS i innych modyfikacjach. Brzmienia zostały nagrane z wykorzystaniem multiefektu rp50, pokazując dynamikę i charakterystykę bassu przy użyciu zużytych strun D'addario.
W artykule opisuję proces transformacji Squiera JB VM w instrument, który niewiele ustępuje Fenderom MIM pod względem jakości dźwięku, dzięki wymianie przystawek na SD SJB-3 i mostka na Badass II. Pokazuję również, jak nieznaczne zmiany w wyglądzie mogą wpłynąć na całokształt odczucia z gry na tym basie.
Recenzja basu elektroakustycznego Ibanez AEB-10, którego wybór zainspirowała płyta 'The Silent Life' Jonasa Hellborga. Po gruntownej analizie i testach, bas ten wyróżnia się na tle innych instrumentów w swoim przedziale cenowym jako godny uwagi, z kilkoma jednak ograniczeniami.
Yamaha RBX 374 to basówka, która zaskakuje jakością dźwięku i komfortem gry, będąc jednocześnie dostępną w atrakcyjnej cenie. Mimo pewnych zastrzeżeń co do aktywnej elektroniki i kształtu korpusu, instrument ten oferuje znakomity stosunek jakości do ceny oraz świetne brzmienie.
Kupując Schecter Stiletto DeLuxe-5 w Poznaniu, nie spodziewałem się otrzymać tak uniwersalnego i dobrze wykonanego instrumentu. Mimo kilku drobnych mankamentów, gitara oferuje niesamowity zakres brzmień i doskonale się prezentuje.
Schecter Stiletto Extreme-4 to basowa gitara, która łączy w sobie nowoczesny wygląd z niezawodnym brzmieniem. Charakteryzuje się menzurą 34", korpus z lipy oraz gryf z klonu z palisandrową podstrunnicą.
Nareszcie! Znalazłem gitarę prawie tak brzydką jak ja! Dałem za nią nie wiele, bo 800zł. Z uszkodzeń, to: brak śrubki przyjednym motylku klucza, brak maskownicy na elektronikę, złącze baterii dopoprawy, trzeba było dokręcić klucze, elektronika aktywna, luźne gniazdo…i tyle. Niby sporo tego, ale to nie jest nic, czego nie da się zrobić w 10minut 😉 […]
Starą gitarę basową MEG można odświeżyć, wymieniając przystawki i dodając regulację tonów, nawet bez przejścia na system aktywny. Autor dzieli się swoimi doświadczeniami z przystawkami, które okazały się zbyt mocne, oraz wyraża chęć dołączenia regulacji basu i środka.
Jako świeży posiadacz Epipona Thunderbirda Classic Pro, napotkałem serię problemów związanych z oryginalnym 3-punktowym mostkiem basu. Problemy te obejmuły trudności z regulacją, problematyczny sustain oraz niekomfortowe ustawienie strun.
Autor opisuje problem ze strojeniem basu Ibanez sr306 po zmianie strun na nowe sety Daddario Pro Steels. Próby regulacji menzury kończyły się niepowodzeniem, ponieważ śrubki w mostku wypadały.
Autor ma problem z dostrojeniem swojego basu po zmianie strun na mniej znane, tańsze. Pomimo zastosowania tych samych rozmiarów co wcześniej, menzura nie pozwala dostroić struny E do końca.
Zastanawiam się nad zakupem przystawek Nordstrand NJ4SE do mojego japońskiego JazzBassa i szukam opinii osób, które miały okazję ich używać. To nie jest tani zakup, więc warto poznać wrażenia przed dokonaniem wyboru.
Karol dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi modernizacji używanego Fendera Jazz Bass, kupionego za 400 zł. Zastanawia się nad wymianą mostka i ewentualną zmianą elektroniki, aby poprawić jakość dźwięku.
Artykuł opisuje doświadczenia autora z klasycznym modelem gitar jej Telecaster, który został zakupiony tanio, ale mimo niskiej ceny oferuje zaskakującą jakość dźwięku. Wyróżnia się dobrym sustainem i przystawki dobierane były z myślą o oszczędnościach, co nie umniejsza jego brzmienia.
Analizuję poszukiwania idealnej gitary basowej 'short scale', natknąłem się na model Washburn XB 75. Gitarę cechuje dostępność na polskim rynku i brak szczegółowych recenzji.
Autor opisuje problem z brzęczeniem strun na basie Ibanez BTB200 w różnych miejscach na gryfie, mimo sprawdzenia typowych rozwiązań jak mostek, siodełko, czy gryf. Stwierdza, że struny E, A i D brzęczą w różnych miejscach, a struny G z innego kompletu brzęczą tylko w wysokich pozycjach.
Artykuł przedstawia graficzną instrukcję wyznaczania progów na gitarze o dowolnej menzurze, używając metody geometrycznej. Podkreśla znaczenie precyzji oraz podaje praktyczne wskazówki dotyczące metodyki.
Natknąłem się na oficjalną stronę basów Dingwall i odkryłem, że oferują one instrumenty z unikatową, zwężającą się menzurą oraz banjo sized frets. To coś zupełnie nowego na rynku basów!
Autor opisuje problem z pękającym mostkiem w swojej gitarze Vantage VP-710B, który negatywnie wpływa na wysokości strun. Mimo poszukiwań, nie może znaleźć zamiennika w Polsce, tylko używany model na eBay.
Autor ogłoszenia chce sprzedać mostek i klucze ze swojego basu, kupił nowe. Nie jest pewien wartości tych części, stąd pyta o wycenę na forach zajmujących się tematyką basową.
W tym artykule zastanawiamy się nad różnicami w brzmieniu między mostkiem typu Badass II a standardowym mostkiem Fendera, na przykładzie Fender Jazz Bass CIJ 1985. Przy użyciu szczegółowych filmów audio, pokazujemy subtelne, ale zauważalne różnice.
Adam jest w poszukiwaniu przetworników typu humbucker do modyfikacji swojego Washburna. Jest gotowy pokryć koszty przesyłki, liczy na znalezienie chętnych do podzielenia się używanymi częściami.
Po pięciu miesiącach używania gitary Fortress, zidentyfikowałem jej wadę - precel przy mostku, który daje zbyt dużo basu. Planuję więc wymianę przetwornika na MEC M 60201S (aktywny) w lipcu.
Czytelnik prosi o pomoc w identyfikacji swojej nowo nabytej gitary basowej, podejrzewa, że to Mayones B5.
Początkujący basista zadał pytanie na forum dotyczące właściwego strojenia 5-strunowego basu Corta oraz ewentualnych zagrożeń jak struny naciągnięte zbyt mocno. Podzielił się również znalezionymi informacjami na temat strojenia i zapytał o możliwe skutki zbyt mocnego naciągnięcia strun na gryf i mostek instrumentu.
Użytkownik wyraża frustrację związaną z użyciem AP Guitar Tuner, narzekając na niezgodności między wizualnym potwierdzeniem nastrojenia gitary a rzeczywistym brzmieniem. Pomimo prób dopasowania ustawień skali, problem pozostaje nierozwiązany.
Rozważamy różne metody odświeżenia basu Climax Witkowski /Biliński, w tym usunięcie lakieru i wymianę części. Zastanawiamy się nad drewnem, z którego wykonany jest instrument, oraz nad jego potencjalną zmianą brzmienia.
Niedawno nabyłem Ibanez SR305 IPT z 2012 roku za 500zł, wygodny i w dobrym stanie, ale okazało się, że mostek był uszkodzony - typowa wada dla tego modelu. Znalazłem i zamontowałem zamiennik, znacznie taniej niż oryginał.
Jan, basista amator, podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi ze zmianą strun na nowe D'Addario Prelude na kontrabasie 1/8 oraz rozważa zmianę mostka. Wymiana strun wydawała się wpłynąć na trudność gry i brzmienie instrumentu, co skłoniło Jana do zastanowienia się nad innymi opcjami strun oraz możliwością wymiany mostka.
W artykule opisuję, jak zwiększyć sustain w swoim basie, dzięki wymianie kilku kluczowych komponentów. Zastanawiam się także, czy inwestycja w nowy mostek znacząco wpłynie na poprawę.
Przedstawiam proces odbudowy basu na bazie czechosłowackiej Jolany Iris Bass, wymieniając większość części na nowe. Dyskusja obejmuje kluczowe kwestie takie jak produkcja nowego gryfu i instalacja mostka.
Autor dzieli się swoją frustracją dotyczącą używania zestawu strun 50-140 (lub 50-150) na basie 5-strunowym i problemy ze strojeniem do Drop A. Rozważa przejście na cieńsze struny 45-130, aby zyskać lepszy dźwięk i komfort gry.
Autor rozważa zmiany w swojej basówce, produkowanej przez Wiesława Długosza, włączając ewentualną wymianę mostka z Presto na Badass oraz zmianę przetwornika przy mostku na humbuckera. Rozpisuje się o swojej basówce, dokonując analizy możliwych modyfikacji i szukając porad wśród wspólnoty basistów.
Zdecydowałem się na wykonanie własnego mostka do mojego Washburna T14, ponieważ oryginalny mostek nie pozwalał na wystarczająco niskie obniżenie strun. Nowy mostek, o wadze 192 gramy, poprawił komfort gry oraz sposób, w jaki struny układają się na mojej gitarze.
Opisuję problem niespodziewanego brzęczenia strun w mojej gitarze Yamaha RBX 170, które pojawiło się po tym, jak moja mała kuzynka bawiła się instrumentem. Zastanawiam się, czy problem leży w krzywiźnie gryfu czy wysokości mostka.
Artykuł zapewnia kompleksowe wprowadzenie do budowy i charakterystyki różnych elementów gitary basowej, od korpusu przez struny po elektronikę.
Przedstawiam moją nową, nietypową basówkę z menzurą 32 cale, która okazuje się być idealnym rozwiązaniem dla osób szukających wygody bez poświęcania jakości brzmienia. Bas został zbudowany z wysokiej jakości materiałów, w tym cedru, orzecha, mahoniu, klonu oraz wenge.
Nowa w świecie basów, przedstawiam swoje doświadczenia i dylemat związany z wyborem menzury gitary basowej. Zastanawiam się, czy warto inwestować w krótską skalę dla lepszej wygody gry.
Posiadam bas Cort b4, który podczas gry wydaje zbyt intensywne trzaskanie, mimo zamiany na wyższą akcję strun. Próby modyfikacji dźwięku poprzez EQ i dodatkowe urządzenia jak sansamp vt bass nie przynoszą zadowalających efektów.
To moja pierwsza przygoda z kompleksową odbudową gitary. Kupiłem DEFIL romeo 2 w bardzo złym stanie i postanowiłem go na nowo ożywić - od zmiany koloru, przez elektrykę, aż po eksperymentalne modyfikacje.
Autor tekstu podzielił się swoim doświadczeniem dotyczącym planowanej modyfikacji gitary basowej Jolana Iris Bass, z naciskiem na wymianę gryfu oraz adaptację menzury. Przejawia zainteresowanie kupnem nowego gryfu o innej długości menzury, oraz zastanawia się nad możliwościami adaptacji mostka do nowych wymogów.
Przedstawiam moją przygodę z odrestaurowaniem starego, sklejkowego basu marki McMar oraz planami na stworzenie całkowicie nowego basu. Projekt zakłada nie tylko renowację, ale i konstrukcję nowego instrumentu z drewna jesionowego.
Autor planuje odnowić swoją gitarę basową przed wakacjami, zastanawia się nad metodami usunięcia i nałożenia lakieru, uszczelnieniem kieszeni gryfu, uzupełnieniem ubytków w lakierze oraz wymianą niektórych części gitary. Dodatkowo, rozważa zakup nowego lakieru, siodełka, maskownicy i potencjalnie pickupów oraz mostka.
Autor dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z pierwszą gitarą bass typu jazzbass, rozważa zmianę przetworników na Dimarzio Model J lub Delano JMVC4 FE/M2 oraz eksperymentuje z mostkami i siodełkami na swoim instrumencie. Dyskutuje również nad wpływem blachy na pickupie na ergonomię i brzmienie.
Autor zastanawia się nad alternatywnym sposobem montażu mostków w gitarach za pomocą gwintowanych tulei, zamiast tradycyjnych wkrętów, aby poprawić sustain. Znajduje się w sytuacji, gdzie otwory pod mostek w jego basie są źle wiertowane, co wpływa na grę na wysokich progach.
Pasja do gitary basowej doprowadziła mnie do marzeń o stworzeniu własnego, unikatowego instrumentu. Zastanawiam się nad wyborem pickupów, które najlepiej oddadzą charakter mojej wizji.
Stanisław Jakś, mimo braku umiejętności gry na instrumencie, z powodzeniem tworzy muzykę od 1988 roku. Jego unikalny zestaw sprzętu, który obejmuje zarówno klasyczne gitary, jak i niestandardowe urządzenia DIY, świadczy o kreatywnej pasji i wytrwałości.
Fascynat muzyki, Grzesiek, dzieli się swoją muzyczną drogą od pierwszego oldsqulowego basu Rockwood do światowej klasy basu Status Energy Artist 4 str. W swojej kolekcji posiada także solidne modele jak Peavey Grind Bass 5str i kultową piątkę Roter, a także dedykowane sprzęty do ćwiczeń jak combo Hartke 1415 oraz SWR 750X.
Projektując gitarę basową z odpadów, natknąłem się na wyzwanie zebrania niezbędnych parametrów gryfu. Ze względu na brak doświadczenia, apeluję o pomoc w określeniu kluczowych detali takiej konstrukcji.
Szukałem na różnych platformach internetowych klucza do regulacji wysokości strun na moim moście Badass zamontowanym w basie Jazz Bass. Po wielu próbach, zwróciłem się do profesjonalistów, którzy idealnie ustawili mój instrument, ale problem wygodnej regulacji nadal pozostawał.
Autor artykułu podzielił się swoimi przemyśleniami na temat gitary basowej Ibanez K5 oraz wyraził chęć zmiany mostka w instrumencie z powodu drobnych uszkodzeń. Zwrócił się z prośbą o radę dotyczącą możliwości montażu alternatywnego mostka i poprosił o informacje na ten temat.
Opis mojej batalii z procesem reklamacji zakupionego basu, która rozpoczęła się przed 2009 rokiem. Historia pełna błędnych diagnoz, zapewnień i ciągłych opóźnień, która do dnia dzisiejszego nie znalazła zakończenia.
Autor opisuje problemy z regulacją swojego basu, który po miesiącu użytkowania zaczął mieć problemy z akcją. Lutnik zasugerował problemy z osadzeniem gryfu lub mostka, co może wpłynąć na jakość dźwięku i komfort gry.
Autor dzieli się swoimi obserwacjami nt. problemów z niepożądanym dźwiękiem strun na gitarze i proponuje nietypowe rozwiązanie polegające na regulacji pozycji gryfu i strun. Pomysł ten wykracza poza tradycyjne podejścia, sugerując podniesienie strun na mostku i odgięcie gryfu do tyłu.
Autor dzieli się pierwszymi wrażeniami po zakupie basu Jolana Iris Bass, opisując jego stan oraz przemyślenia dotyczące potencjalnych modyfikacji. Z początku rozważał zniszczenie instrumentu po koncercie, ale po krótkim czasie użytkowania postanowił zainwestować w jego remont.
Artykuł porusza temat gitar basowych z różnicowaną menzurą produkowanych przez firmy NOVAX i DINGWALL. Zjawisko to polega na tym, że grubość strun wpływa na długość menzury, co przekłada się na różnorodność tonalną instrumentu.
Pęknięcie strun na gitarze to problem, z którym wielu gitarzystów się mierzy. W tekście opisywany jest wątek, że chropowaty mostek gitary może być jednym z powodów szybkiego zużycia strun.
Mam starą mandolinę, która wygląda na mającą ponad 30 lat i jest w złym stanie. Zastanawiam się, czy warto ją remontować i czy można nauczyć się na niej grać.
Strojenie basu to nie lada wyzwanie - wszystko idealnie stroi oprócz jednej pozycji. Dwudźwięk na 11. progu struny G i zerowym progu struny D sprawia problem, mimo że cała reszta instrumentu jest idealnie nastrojona.
W pełnej szczegółów recenzji gitary basowej SkyWay TB610 Sb oceniamy cechy wizualne, brzmienie i ergonomię instrumentu. Wśród zalet wyróżnia się atrakcyjna cena, podczas gdy jakość przetworników oraz mostka pozostawia wiele do życzenia.
Washburn T12 zmodyfikowany przez pana. A. Pierożaka 😉 W między czasie Hartke A25 zostało zastąpione naszym Krajowym BOX’em BA-75,jest moc panowie, jest moc! ;D
Oto mój fretless. Pickupy Bartolini, mostek Piezo ABM. Bas główniemahoniowy. Elektronika – Nexus Piezo System – ale jeszcze nie w wersji finalnej(wcześniej 2x Aguilar OBP3).
jest to precision bass (poprzedni właściciel dodał przy mostku przystawkęsingle coil) korpus-jesion bagienny, gryf-jesion pawie oczko,podstrunnica-klon. Nazywa się 'el degas’ jest japońska i zostaławyprodukowana mniej-więcej w latach ’70. jeżeli ktoś coś o tym wie toproszę o komentarz czy coś:D
Jak widać w liście przysłanym do mnie od Gibsona gitara jest z 1973r. Makrótką menzurę, 24 progi. Bardzo wygodna. Remontowałem ją u Witwickiego w1994r: nowy lakier (7 warstw) z tyłu gryfu, wymiana progów, wymiana kluczy(Schaler). Reszta jest orginalna. Brzmienie: od prawie gitarowego do Up dołów(ogromne możliwości dzięki elektronice). Bardzo wygodna w graniu. Jest małyproblem. Któryś […]
zaawansowane technologicznie gniazdo połączone w kreatywny sposób ztrumetalowym mostkiem 😀
Witam Czy mogę wywalić ten prowizoryczny mostek i wstawić zwykły? Jak to zrobić?Gitara niby hollow, dlatego lekki problem jest. KLIK
www.facebook.com/NuClepageGram od 2006-01-01 Mój sprzęt? Fender American Standard Jazz Bass 98′ + Badass Bass Bridge III, SWR Amplite, 2 x NoisyBox 1×12, EBS Microbass II, EHX Q-Tron+ , EHX Bass BigMuff, Boss OC-3
Gram kilka lat na basie aktualnie w kapeli weselnejGram od 1999-06-01 Mój sprzęt? – SDGR Ibanez 505 – Lutniczy bas Trella Custom, przystwki Select by EMG zestaw JP, elektronika aktywna ARTEC SE2a – gitara elektryczna SX, pickupy entwistle efekty: chorus, qtron, boss syb, Combo LDM ba100
FLAME CS 5 elit series 2000 jesion ;układ HH przetwornik przy gryfieceramiczny przy mostku alnico 5 ; oba mają rozłączane cewki ; przełącznikGryf – oba – mostek ; ekranowanie ; osprzęt schaller
Z oryginału pozostał podziurawiony korpus. Nowe stroiki częściowo nowy mostek, gryf i nowa elektronika. Pickupy: gryf : bartolini most : merlin hubucker JB Dodatkowo przełącznik pomiędzy pickupami przed potencjometrem tonów.
stwierdzilem właśnie ze ustawie sobie w koncu menzure elegancko ze stroikiem. iwszystko bo było okej gdyby nie to ze po ustawieniu jej IDEALNIE stwierdzilemze siodełka sa niebezpiecznie głęboko nakrecone na srubki od mosktka. no iniewiem co z tym zrobić … az mnie skreca jak widze te wygiete struny … możeda się jakoś przekrecic coś gryfem […]
Wgrane prosto w linie do komputera. Nie szukałem jakiegoś złotego środka,po prostu przetwornik przy mostku toprzy mostku itp itd. Struny to Dean Markley SR-2000
www.img337.imageshack.us/img337/1116/pbassmini.jpg Krótka próbka nagrana w linie, na laptopie ze zintegrowaną katą, bezkompresora, EQ na 0. www.w532.wrzuta.pl/audio/88MYmcbuq7X/swinska_grypa_jazz Ciekaw jestem opinii. P.S. jak coś nagram w wolnej chwili to wrzucę.
Cześc wszystkim często się spotykam z pojęciem ze jak co robisz przy mostkuto potem ustam męzure o co z tym chodzi bo nie lapie wytłumaczcie mi to 🙂
jak radzicie ?? proszę o pomoc, gdyż mam mały dylemat Mam Esp 400 Jazz Bass Series z ’87. Jest to kopia Fendera Jazz Bass ’64. Kupiłem sobie mostek badassa LeoQan II dla Fenderów. Jest mały problem. Wejścia na śruby nie pasują o połowe średnicy. Jedynym sposobem jestzamontowanie, wklejenie kołków w miejsce starych wejsc i nawiercenienowych. […]
Zabrałem się za strojenie menzury (pierwszy raz w życiu). 4 struny poszłygładko. Piąta (najgrubsza) sprawiła mi problem. Do dokładnego nastrojeniabrakują mi dosłownie 2-3 obroty śrubą aby przesunąć siodełko mostka kustronie zewnętrznej. Niestety siodełko dobiło do końca mostka. Czy jestjakieś obejście tej sytuacji? Jedyne co mi przychodzi do głowy toprzyszlifowanie siodełka, tak aby je sktócić o […]
Witam , otóż padł mi mostek, (Made in Indonesia) chce kupić zamiennik ,najlepiej jak by się udało aby nie trzeba było wiercić innych otworów. Niechce kupować takiego samego bo to wielki Szit. Ale żeby się umocowaniaodgieły od strun?! Przecież to ma trzymać. Mój budżet to max 200zł
Solar Guitars wprowadza na rynek swój pierwszy model basu z serii Type AB2, zaprojektowany z myślą o nowoczesnych basistach metalowych, którzy oczekują wysokiej jakości w przystępnej cenie.
Witam czy zna ktoś jakiś sklep, najlepiej w necie gdzie można kupić klucze(najlepiej Schaller, Gotoh) i naprawdę dobry most do gitary basowej (piątki)?Moze być nawet zagraniczny, byleby cena za przesylke nie była jakaś kosmiczna😀
Witam. Proste pytanie, czy ktoś wie gdzie kupić śrubkę jak w temacie bojeżdżenie po mieście w poszukiwaniu głupiej śrubki jest niezwykledenerwujące? Zgubiłem podczas regulacji i zaliczyła teleport, nigdzie nie mogęznaleźć. Jeśli się nie mylę to średnica do 2.5mm-3mm, długość ok. 40mm Patrzyłem w leruła, ale długości im brakło.
Witam. Mam pytanie. Próbowałem ostatnio ustawić akcję strun w moim wieśle, (dodam, że to dość nowe wiosło, Spector rebop dlx), ale wystąpił problem tego rodzaju: Gdy kręcę imbuskiem, np. na kostce od str E, czuję w pewnym momencie mega opór, a kostka nie chce zejść do samego dołu, tak samo jest na pozostałych trzech. Na […]
Hej, wiem że to może głupie pytanie :p ale nie do konca wiem co to znaczy ze bas ma menzure 34″. wiec co to znaczy 😀?
Dzień dobry Zgubiłem siodełko do najgrubszej struny w moim Washburnie xb125pięciostrunowym. Ten element na którym opierają się struny. Dodam, że wmoim mostku siodełka nie mają sprężyn – trzymają się na docisku strun.Nie mogę nigdzie znaleźć części w necie – nie wiem czy źle szukam czy poprostu ich nie ma. Czy moglibyście mi coś poradzić?
Gram od 2003-01-01 Mój sprzęt? » Fender Jazz Bass 1983/84 (EB rounds 40-95; badass II bridge; fender original ’62 pickups)
Cześć. Zastanawiam się nad wymianą mostka. Chodzi mi dokladnie o hipshota 3point.Czy wg was to dobry wybór? Czy ta wymiana ma sens w ogóle? Czytałem o tym isą różne opinie. Co myśli o tym pilska basowa brać. Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
Cześć Koledzy mam pytanie gdzie mogę dostac srubke na klucz imbus, , którareguluje wysokosc siodelka. Chodzi o mostek do Ibaneza SR505, SR500 Pozdrawiam