Lampowy

Share your love:

w starym stylu

Wzmacniacz 100W wyprodukowany w marcu 1982r, przez Pana Tosika z…

Mój sprzęt :]

Moje graty- OLP MM3 oraz gitarowy, lampowy Epiphone Valve Junior…

Zielono

Analiza sprzętu od brytyjskiego producenta obejmująca combo 1215, head Twin Valve i kolumnę 1028H. Wykorzystanie tych urządzeń dostarcza wyjątkowe możliwości kreowania brzmienia, z naciskiem na przebijalność i wydajność.

Głowa basowa Eden E 300 T – pełna lampa

Recenzja rzadko spotykanej, pełnolampowej głowy basowej Eden E 300 T, która zaskakuje mnogością funkcji i charakterystycznym brzmieniem. Wartością dodaną jest możliwość chałupniczego biasowania lamp, co przemawia za praktycznością modelu.

Hughes & Kettner Bassmaster – lampowy przedwzmacniacz do basu

Hughes & Kettner Bassmaster to lampowy przedwzmacniacz do basu współtworzony z niemieckim basistą Peterem Sonntagiem. Zawiera unikatowe elementy takie jak lampy 12AX7 i EL84, zapewniające wyjątkowe brzmienie oraz oferuje różnorodne opcje podłączeń i regulacji tonu dla elastycznego i spersonalizowanego dźwięku.

Próbka Lampiaka

Autor artykułu podjął się zadania przerobienia starego lampowego powermixera Dynacord na wzmacniacz do basu, co z jego słów wynikło na cudowny sprzęt. Nagrania dokonano przy użyciu mikrofonu Zoom H1, umieszczonego w odległości około 1,5m od paczki Eden t410d, z dodatkowymi próbkami dźwiękowymi dostępnymi online.

SWR SM-900 [1991]

SWR SM-900 to wzmacniacz basowy, który dzięki swojej rozbudowanej sekcji korektora, lampowemu preampowi i ogromnemu zapasowi mocy zapewnia wyjątkową klarowność i definicję brzmienia. Niestety, mimo swoich zalet, posiada kilka konstrukcyjnych niedociągnięć, które potencjalni nabywcy powinni wziąć pod uwagę.

Ashdown prezentuje wzmacniacz basowy ABM 300 EVO IV

Ashdown Engineering wprowadza do swojej oferty wzmacniacz basowy ABM 300 EVO IV - odpowiedź dla basistów potrzebujących zmniejszonej mocy, ale nie chcących rezygnować z jakości dźwięku. Model ten wprowadza szereg nowych funkcji, w tym sekcję przedwzmacniacza na lampie oraz unikalny 9-pasmowy equalizer.

Ashdown Engineering prezentuje wzmacniacz basowy CTM-200R

Ashdown Engineering wprowadza do swojej oferty wzmacniacz basowy CTM-200R, 200-watowy, całkowicie lampowy model, który uzupełnia popularną serię CTM. Urządzenie zaprojektowane z myślą o koncertach zawiera nowoczesne rozwiązania techniczne oraz obietnicę niezrównanego brzmienia.

Używany head + kolumna [4 tyś zł]

Recenzujemy używane zestawy nagłośnieniowe, idealne dla jazzowego grania, o budżecie 4000 zł. Head lampowy i kolumna, które razem tworzą 'neutralne' brzmienie, poza popularnymi markami.

Dobry head do 3000zł.

Szukając heada basowego za około 3000zł, napotkałem na szereg wyzwań, w tym brak lokalnych sklepów muzycznych i dalekie dystanse do pokonania, aby przetestować interesujący sprzęt. Jakość brzmienia slapowego oraz ciepłe, klarowne tony podczas gry funkowej są dla mnie kluczowe.

Lampowy przedwzmacniacz z ampegowym overdrivem

Lampowy Przedwzmacniacz Z Ampegowym Overdrivem
Marzenie o przesterowanym brzmieniu lampowego Ampega SVT stało się moją obsesją. Przeszukałem różne emulatory, ale jedynie nieprodukowany już przedwzmacniacz Ampega 'SVP pro' przykuł moją uwagę swoim brzmieniem.

Stworzenie lampowej końcówki mocy pod SVT-3pro

Czytelnik podzielił się pomysłem na modyfikację wzmacniacza Ampeg SVT-3pro poprzez integrację lampowej końcówki mocy, aby osiągnąć dźwięk pełnolampowego wzmacniacza. Dyskusja skupia się na potencjalnych wyzwaniach związanych ze zrozumieniem układów elektrycznych, doborem mocy i typów lamp.

Epiphone Valve Junior jako head do gitary i basu.

Rozważam wymianę mojego tranzystorowego pieca gitarowego na lampowy Epiphone Valve Junior 5W do użytku domowego i zastanawiam się, czy może on również służyć jako domowy wzmacniacz do basu po dobraniu odpowiedniej kolumny.

Lampy do Orange Bass Terror 500

W artykule dyskutowane są opcje wymiany lamp 12AX7 w przedwzmacniaczu wzmacniacza Orange Bass Terror 500 w celu uzyskania bardziej okrągłego punchu i zrywu. Autor pyta o rekomendacje i wyraża frustrację brakiem informacji oraz zamknięciem tematu związanych z lampami na forum.

WM

Od 1990 roku zbudowałem imponującą kolekcję gitar basowych i wzmacniaczy, która obejmuje modele od klasyków po niestandardowe zamówienia.

Fame BVH-300L

Przyjrzałem się ofercie wzmacniacza basowego Fame BVH-300L, dostępnej na niemieckiej stronie musicstore.de, którego cena w przeliczeniu na złotówki wynosi około 2300-2400 zł. Ciekawostką jest, że informacje o nim są ograniczone, a jego brzmienie porównywane jest do Edena E300 z bardziej 'brudnym' wydźwiękiem na wzór Ampeg.

Trace Elliot Twin Valve

Opisuję swoje doświadczenia z Trace Elliot Twin Valve, pełnolampowym wzmacniaczem o mocy 115W. Jego prostota, jakość wykonania oraz specyficzne, czarujące brzmienie sprawiają, że jest to sprzęt wymagający, ale dający wiele satysfakcji.

Trace Elliot Twin Valve

Wzmacniacz Trace Elliot Twin Valve to solidne 115W przy 4/8 ohm, zaprojektowane z myślą o klarowności brzmienia i prostocie użytkowania. Jego charakterystyczny ton świetnie wpasuje się w lżejsze brzmienia rockowe, oferując ciepło i głębię bez zbędnych wodotrysków.

Jak zbudować swój własny wzmacniacz lampowy

Prezentujemy sposób na zbudowanie własnego wzmacniacza lampowego Orange AD 200 B 100W, wyjaśniając każdy krok oraz niezbędne elementy do jego skonstruowania. Koszt takiego przedsięwzięcia to około 1200 zł, a mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Ci w bezpiecznym i skutecznym montażu.

Jaki [lekki] zestaw 4×10 + 1 x15 do pełnej lampy?

W artykule omawiam poszukiwanie lekkiego zestawu głośnikowego 4x10 + 1x15 idealnego do ciężkiego grania na pełnej lampie 200W z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z dolegliwości kręgosłupa. Analizuję potencjalne opcje marki Markbass, Ampeg seria portaflex LF oraz SWR WorkingPro, podkreślając znaczenie wagi sprzętu.

100 Wattowy wzmacniacz lampowy – jaki głośnik?

Szukając idealnego głośnika do wzmacniacza Echolette Bassmaster 100, zastanawiam się nad odpowiednią impedancją oraz mocą. Rozważam wykorzystanie współczesnego głośnika 4Ω, ale czy to najlepszy wybór?

Naprawa Wzmacniaczy Radom – okolice

Autor poszukuje kogoś, kto jest w stanie naprawić i ulepszyć stary wzmacniacz lampowy na lampach EL34, zredukowany do 30W mocy przez poprzedniego właściciela. Chce zwiększyć moc wzmacniacza, zakonserwować elektronikę oraz dodać kilka funkcji.

Combo do syntezatora

Adam, basista klawiszowy syntezatora analogowego Moog'a, szuka idealnego comba dostosowanego do jego potrzeb. Rozważa kilka opcji, ale jest otwarty na sugestie społeczności.

Bassman 135

Fender Bassman 135 to wzmacniacz, który budzi mieszane uczucia - najmniej popularny z serii, ale z unikatowymi cechami, które warto poznać. Produkowany w latach 78-83, oferuje brzmienia, które mogą zaskoczyć nawet najbardziej wymagających audiofilów.

Piotr Miziołek

Historia Piotra Miziołka pokazuje, jak poświęcenie i pasja mogą zaprowadzić od pierwszego basu Basston, przez zakochanie się w motocyklach, do ponownego odkrycia muzyki i założenia własnej grupy. Miziołek dzieli się również szczegółami swojego imponującego zestawu sprzętowego.

Sadowsky SA 200 potrzebuje informacji

Zastanawiam się nad zmianą mojego obecnego wzmacniacza EDEN WT 500 na model całkowicie lampowy i natrafiłem na Sadowsky SA 200. Rozważałem różne marki, ale ten model szczególnie przykuł moją uwagę.

Kustom Deep End 50 vs Kustom KBA 100 X

Czytelnik stoi przed wyborem pomiędzy wzmacniaczem Kustom Deep End 50 a Kustom KBA 100 X, zastanawiając się nad wpływem lampy preampowej i różnicą mocy na jakość dźwięku. Problem dotyka także kwestii użytkowania wzmacniaczy do domowych ćwiczeń.

BAsoofkowy Preamp Lampowy – ver 2.0

Prezentujemy zupełnie nową, ulepszoną wersję BPL - Basoofkowego Preampa Lampowego 2.0, który teraz zawiera oddzielny blok drive i zaawansowany routing sygnału. Dzięki współpracy z fantastycznym zespołem twórczym, preamp może generować aż sześć niezależnych sygnałów w różnych miejscach układu, co stawia go w awangardzie rozwiązań dla gitarzystów basowych.

Basoofkowy Preamp Lampowy … Schemat blokowy

Przedstawiamy koncepcję budowy preampa do basu, wykorzystującego lampy EF86 oraz EM84 w celu osiągnięcia regulowanego wzmocnienia i implementacji kompresji. Ponadto, proponujemy innowacyjny układ barwy dźwięku bazujący na pięciu filtrach z regulowaną częstotliwością graniczną, który oferuje niespotykaną dotąd kontrolę nad ostatecznym brzmieniem.

Basoofkowy Pream Lampowy… Go Ahead..

Autor opisuje proces tworzenia własnego lampowego preampa do gitary basowej, od początkowej inspiracji aż po zamówienie obudowy i lamp. Projekt ma na celu optymalizację pod kątem dynamiki i szerokości pasma, różniąc się od klasycznych konstrukcji.

Music Man HD150

Próbuję przedstawić swoją subiektywną opinie na temat wzmacniacza Music Man HD150, który swoją konstrukcją zbliżony jest do kultowego Fendera Bassmana i oferuje mocne, soczyste brzmienie idealne na scenę oraz w studio. Dzięki hybrydowej konstrukcji przedwzmacniacza, ten wzmacniacz łączy w sobie najlepsze cechy wersji tranzystorowej i lampowej, dostarczając czyste i neutralne brzmienie z możliwością uzyskania charakterystycznego przesteru.

Hartke 3500 wymiana lampy?

Zastanawiam się nad wymianą lampy w moim wzmacniaczu Hartke 3500, aby uzyskać ciekawsze brzmienie. Wiele opinii sugeruje wymianę na lampę Electro Harmonix 12axEH dla cięższych dźwięków, ale poszukuję porad na temat procesu wymiany i najlepszego wyboru.

Graty..

Oto moje graty, Head to Unison Leopard o kopiącej dupe…

who cares?

Gram od 2010-04-30 Mój sprzęt? LTD B-50, Hughes&Kettner Basskick 515…

RychuSound

Serwis i modyfikacje sprzętu muzycznego. Wzmacniacze lampowe.

Massowa zgłada

Oto mój prawie ukończony zestaw :):) wzmacniacz potrzebuje jeszczewykończonej obudowy…

Aviator

Mój sprzęt? Wczeniej: Gibson EB-0 Dlugosz Ibanez GSR 200 Palmer…

I znowu ja;p

sorry że ciemne, ale lampa poszła w aparacie;/

śledziowe graty

Co tu dużo mówić; sprzęt już mam. Osobliwie to wszystko…

SWR Basic Black

Kombo 120W (z zewnętrzną kolumną 160W), głośnik 15″ + tweeter,…

Hartke HA3500

Koreańskiej produkcji, lampa na preampie, 350 W/4 Ohm, 240 W/8…

Recenzja wzmacniacza basowego Orange Terror

Recenzja wzmacniacza Orange Terror Bass, który powrócił w nowej odsłonie w 2018 roku. Wzmacniacz oferuje unikalne brzmienie i jest stworzony z myślą o mobilnych muzykach.

Arkham Sound prezentuje przedwzmacniacz lampowy Abyss

Arkham Sound rozszerza swoją ofertę przedwzmacniaczy lampowych o model Abyss, oferując doskonałe brzmienie w umiarkowanej cenie. Urządzenie zostało wyposażone w te same podstawowe obwody co ich modele Bullet i Zephyr, i może być używane autonomicznie lub montowane w racku.

Wiekowy lampiak

Otrzymałem ostatnio stary lampowy wzmacniacz robiony ręcznie, mamwątpliwości co do…

Fender prezentuje głowę Bassman o mocy 800 W

Seria wzmacniaczy basowych Fender Bassman powiększyła się o nową głowę o mocy 800 W. Charakteryzuje się hybrydową konstrukcją łączącą przedwzmacniacz lampowy z sekcją mocy klasy D.

Grohu u

hmm, wracam do basu po 15 lat nieobecności. Grywało się…

LAMPY [eee?]

Witam serdecznie wszystkich basoofkowiczów! Temat jak dla mnie trudny do…

Goblinus

Mój sprzęt? Greco EB-3 Lampa 50W + Marshall 1550 15″…

[lampy] do SVT-6

Witajcie serdecznie drodzy użytkownicy basoofki. Ostatnimi czasy wzmacniacz zaczął mi…

krzysiekz28

Mój sprzęt? Teraz Squier VM Precision (klon) Paczka na dwóch…

lampowy dodatek

Cześć Szukam schematu jakiegoś lampowego stopnia , który mogłbym właczyc…

Wymiana lamp 12AX7

Dobry, dziś na próbie moja kolumna zaczęła pierdzieć. Działo się…

Bolo1978

Gram od 2011-01-09 Mój sprzęt? Ibanez SR506 BM 2009r Ibanez…

piec 2 kanałowy

Witam, chce kupić coś w stylu 2-kanałowym: 1 tranzystor 2…

SOVTEK

Witam Jakie lampy waszym zdaniem sa zacniejsze Tung Sol czy…

Lampowy

Czym jest sprzęt 'Lampowy’?’Lampowy’ odnosi się do sprzętu muzycznego, który wykorzystuje lampy elektronowe w swojej konstrukcji. Ta technologia znana jest z ciepłego, bogatego brzmienia, szczególnie cenionego przez basistów. W dziale 'Lampowy’ na Basoofka_NET możesz znaleźć szeroki przegląd wyposażenia bazującego na lampach elektronowych – od klasycznych wzmacniaczy, przez innowacyjne przedwzmacniacze, aż po akcesoria i gadżety, które pozwalają na eksplorowanie unikalnego brzmienia lampowego.Co znajdziesz w dziale Lampowy na Basoofka_NET?’Lampowy’ to królestwo wszelkich sprzętów i akcesoriów dla basistów opierających się na technologii lampowej. Od szczegółowych recenzji najnowszych wzmacniaczy basowych, takich jak Jad Freer Audio Volta All-Tube czy Ashdown Engineering CTM-200R, po porady dotyczące konserwacji i modyfikacji sprzętu lampowego. Dzięlimy się też wiedzą na temat historii i ewolucji technologii lampowej w basie, pomagając czytelnikom zrozumieć, dlaczego lampy mają taki wpływ na brzmienie. Dział 'Lampowy’ na Basoofka_NET gromadzi wszystkie informacje dotyczące sprzętu basowego opartego na technologii lampowej. Znajdziesz tu recenzje, porady i ciekawostki na temat wzmacniaczy, basowych przedwzmacniaczy i innych akcesoriów.